[Karlovac] - "Zvijezda" - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Sjeverna i Središnja Hrvatska

Sjeverna i Središnja Hrvatska Northern and Central Croatia: Varaždin, Čakovec, Karlovac, Kutina, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 29th, 2009, 01:30 PM   #41
Zanovijetalo
Registered User

Zanovijetalo's Avatar

Površina same zvijezde je 34 ha izgleda

Pogledajte shemu na stranici 52:

http://www.arhitekt.hr/prostor/Lists...ir_krajnik.pdf
Zanovijetalo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 29th, 2009, 06:33 PM   #42
bubach_hlubach
hlubach bubach

bubach_hlubach's Avatar

Likes (Received): 162

Karlstadt

Puno ljudi ima skroz krivu percepciju o Karlovcu, i to ponajvise zbog dojma osnovanom na nekadasnjim proputovanjima do mora kroz najneugledniji dio Karlovca - autobusnog kolodvora i blizeg okruzenja. I dan danas ljudi prvi put cuju i vide famoznu karlovacku zvijezdu...ljudi iz Hrvatske.
Kad se sredi, izgledat ce kao bomboncic skoro kao zagrebacki Gornji grad.

'Cause I can't go on (Will you still love me?)
No, I can't go on (Just say you love me)
bubach_hlubach no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2009, 08:06 PM   #43
esseker
OSIJEK NEPOKORENI GRAD!

esseker's Avatar

Likes (Received): 208

Bio sam u Karlovcu prije par godina i grad je zbilja prelijep! Samo da se zbilja revitalizitra stari dio grada

Čini se sličnim osječkoj Tvrđi ali karlovačka tvrđava je starija ako se ne varam i za razliku od Osijeka, nije sva u baroku.

No Karlovčani moji, na vašem mjestu ne bih išao u puno izmjena na glavnom tvrđavskom trgu i nikako ne bih išao u neke velike modernizacije urbane opreme. Morate zadržati taj filing starog grada ali dodati mu živost. Ponajprije ne dajte da prelijepe stare kandelabere zamijene nekim preraslim sivo-metalnim novotarijama, a prelijepa stabla koja daju onaj intimni šarm ne uklanjajte ni po koju cijenu! U Osijeku u Tvrđi nekada je bilo puno više stabala, a onda kad su skužili da ih nije trebalo sjeći, posadili su nova stabla. Sada čekamo da porastu i opet prave finu hladovinu za silne ljetne terase.

Definitivno karlovačka Zvijezda može biti pravi bombon
esseker no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 29th, 2009, 08:16 PM   #44
BANNED

Likes (Received): 424

Karlovačka tvrđava je idealni renesansni grad.I treba je uredititi da se ističe,na trgu ne može ostati asvalt i blato kao sada.Stabla se neće dirati ,barem tako izgleda na renderima a sumnajm da će se nešto puno intervenirati u rasvjetu iako ni ona nije orginalna pa bi možda trebalo nešto što će s vremenom postati orginalno.
***** no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2009, 08:20 PM   #45
esseker
OSIJEK NEPOKORENI GRAD!

esseker's Avatar

Likes (Received): 208

Asfalt naravno mora van. Kamene kocke kao u Osijeku su najbolje rješenje. Što se tiče rasvjete tj. kandelabera, mislim da će se teško naći nešto što je tipično "renesansno", zato je ovakva kao što je i u Osijeku i na Zagrebačkom gornjem gradu također najbolje, najmanje invazivno, rješenje.
esseker no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2009, 09:06 PM   #46
BANNED

Gledaj ovako.Ako recimo tvrđava nije bila popolačana kockama, ako je samo bio šljunak?Onda su kocke isto strano tijelo kao asfalt ili kamen ili neš treće.Dakle ako uzmemo da je tvrđava izgrađena po zadnjoj modi , znači da bi intervencije također trebale biti po zadnjoj modi dakle ovakvo uređenje trga.To je meni ok jer koliko znam nema prethodnog popločenja koje bi se moglo-trebalo rekonstruirati.
Old May 30th, 2009, 01:48 PM   #47
gradonačelnik

Likes (Received): 15

možda jema negdi na netu... na službenin stranicama gada ili...
gradonačelnik no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2009, 07:32 PM   #48
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Jel su počeli radovi ?

Jel se radi ovdje šta ???

Last edited by Brko; March 5th, 2010 at 06:13 PM.
Brko no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2009, 12:07 AM   #49
Rovinjac
HRVATINA!

Rovinjac's Avatar

Likes (Received): 1737

Karlovac je jako lijep grad, svojevremeno 5. po veličini u Hrvatskoj, industrijaliziran, napredan...teško mi pada gledati slike ovih derutnih zgrada i prometnica...jedva čekam da se radovi zahuktaju te da se to krene obnavljati!

Oluja nad olujama!

Rovinj moj grad!

[Rovinj] - construction update
Rovinjac no está en línea   Reply With Quote
Old October 8th, 2009, 11:50 PM   #50
BANNED

Old March 5th, 2010, 06:15 PM   #51
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Jel zna netko jel su radovi počeli ili barem kad je planiran njihov početak ?
Old March 7th, 2010, 08:56 PM   #52
BANNED

http://www.youtube.com/watch?v=ejWVhWqmpgQ
Old March 8th, 2010, 08:50 AM   #53
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

PROJEKT UREĐENJA VELIKE VOJARNE U ZVIJEZDI

[IMG]http://i49.************/2r4szkh.jpg[/IMG]

U objektu Velike vojarne predviđeni su Ured Karlovačke banke zajedno sa svim službama banke, poslovnica te banke, izložbeni prostori, restoran i konferencijska dvorana
Iako se u ovim kriznim vremenima rijetko pokreću veliki i skupi projekti, zanimalo nas je radi li se što po pitanju uređenja Velike vojarne na Trgu bana Jelačića koju je Karlovačka banka 2007. godine kupila za 2,1 milijuna eura. Marijan Bakić, zadužen za odnose s javnošću u Karlovačkoj banci rekao je kako budući je Velika vojarna sastavni dio renesansne urbanističke jezgre grada Karlovca kao takva podliježe nizu procedura potrebnih za očuvanje kulturne baštine gradske Zvijezde. Stoga, nakon što je Grad Karlovac bio proveo urbanističko-arhitektonski natječaj uređenja Trga bana Josipa Jelačića s okolnim zgradama i bio odabran nagrađeni rad, održan je sastanak u Uredu za zaštitu kulturne baštine Konzervatorskog odjela u Karlovcu.
-Pri tom smo obaviješteni da je potrebno obaviti restauratorska istraživanja pročelja i krovišta objekta, izjavio je Bakić dodavši kako su predloženi restauratori koji su licencirani za te radove, a koje su kontaktirali i zatražili ponude.
-Do sada smo zaprimili samo jednu ponudu za istraživanje pročelja, naglasio je Bakić rekavši kako će tek po izradi projekata istraživanja pročelja i krovišta biti u mogućnosti dovršiti započetu projektnu dokumentaciju rekonstrukcije objekta i izračunati ukupne troškove investicije. Inače, prema projektnoj dokumentaciji, u objektu Velike vojarne predviđeni su Ured Karlovačke banke zajedno sa svim službama banke, Poslovnica Karlovačke banke, izložbeni prostori, restoran i
konferencijska dvorana. Jedan od preduvjeta dovršetka ove investicije bilo je i rješavanje pitanja podzemne garaže ispod Trga bana J. Jelačića kao i bloka Oružane. -U ovom trenutku nije definirano tko će investirati u navedene objekte
niti je definirana dinamika njihove realizacije, naglasio je Bakić. Rekao je i kako su kod ocjene potrebne dinamike projekta uzete u obzir specifičnosti lokacije i objekta, kao i trenutno stanje svjetske financijske krize, koja se reflektirala i na domaćem tržištu.
-Mišljenja smo da je trenutno neprimjereno forsirati ovako važnu investiciju dok se ne sagledaju sve potrebne radnje, troškovi i uvjeti za njezin uspješan dovršetak, zaključio je Bakić.
Sunčica Laić

http://www.karlovacki-tjednik.hr/ind...ticle&sid=2892
Old March 14th, 2010, 09:37 PM   #54
remus0
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Stipson View Post
Jel zna netko jel su radovi počeli ili barem kad je planiran njihov početak ?
Studiram tu,šta se tiče nekih radova i sl. nikakvih naznaka o obnovi stare jezgre ili ikakvog drugog većeg projekta,možda se i varam ali ovdje je sve stalo (i ono malo što je bilo), očito nikom nije stalo da se obnovi
remus0 no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2010, 01:37 PM   #55
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Quote:
Originally Posted by remus0 View Post
Studiram tu,šta se tiče nekih radova i sl. nikakvih naznaka o obnovi stare jezgre ili ikakvog drugog većeg projekta,možda se i varam ali ovdje je sve stalo (i ono malo što je bilo), očito nikom nije stalo da se obnovi
Jel nema novaca ili se odustalo od projekta rekonstrukcije trga ? Ajd nam molim te napiši šta se u Karlovcu gradi ili planira graditi ?
Old April 17th, 2010, 09:40 AM   #56
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Likes (Received): 33451

nije trg veći od onog iz Tvrđe u Osijeku...ali tu je negdje (:
Zapravo ima mnogo stvari po kojima su jako slične..drago mi je da ulažete mnogo u obnovu tog dijela Karlovca.
Rocky031 no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2010, 04:34 PM   #57
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Likes (Received): 33451

Planovi Karlovačke Tvrđave

Plan po kojem je 13.srpnja 1579. započela izgradnja tvrđave i grada Karlovca:

Plan tvrđave Karlovac iz 1740.godine

Plan Karlovačke tvrđave iz 1777.-1778. godine

Plan Karlovačke tvrđave iz 1646. godine

Uploaded with ImageShack.us
Rocky031 no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2011, 09:33 PM   #58
Marinn
Registered User

Likes (Received): 0

baš je dobar forum, konačno našao nešto o mojem gradu
Marinn no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2012, 06:02 PM   #59
malacpalac
Registered User

Likes (Received): 7

Imam jedno pitanje... Čemu služi ili čemu je služila stara roza zgrada na Trgu bana Jelačića i koristi li se danas netko njome jer vidim da je u očajnom stanju?
malacpalac no está en línea   Reply With Quote
Old October 8th, 2014, 02:46 PM   #60
P.C.Dolabella
road builder

P.C.Dolabella's Avatar

Likes (Received): 2587

[Karlovac] - "Zvijezda"

Karlovačka "Zvijezda", povijesna jezgra novog grada osnovanog 1579. g. već dugo je predmet različitih planova revitalizacije. Ovo je thread za pračenje stanja i realizacije planova.

P.C.Dolabella no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules