[Sisak] - Construction update (2008 - 2019) - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Sjeverna i Središnja Hrvatska

Sjeverna i Središnja Hrvatska Northern and Central Croatia: Varaždin, Čakovec, Karlovac, Kutina, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 15th, 2010, 01:47 PM   #61
Make it so
Registered User

Make it so's Avatar

Likes (Received): 2248

Nadam se da imamo sad napokon nekog iz siska ko ce tu i tamo nesto slikat ili kopirat kakvu vijest iz grada
Make it so no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 31st, 2010, 02:39 PM   #62
juricaperesin
-don't let me disturb y-

juricaperesin's Avatar

Likes (Received): 3625

Quote:
Sisak dobiva pročišćivač

Zahvaljujući zajmu Europske banke za obnovu i razvoj od 11 milijuna eura, u Sisku će se do 2013. godine proširiti mreža za prikupljanje, te izgraditi postrojenje za pročišćavanje otpadnih voda.

Zajam EBRD-a odobren je komunalnom poduzeću Sisački vodovod, a sufinanciran sredstvima iz predpristupnih fondova Europske unije. Projekt će pomoći u smanjenju zagađenja Kupe, Save, a time i sliva Dunava. Inače, od početka svojeg djelovanja EBRD je u hrvatsko gospodarstvo uložila dvije milijarde i 200 milijuna eura.

Radi se o projektu teškom preko 30 milijuna eura, a ako promotrimo njegovo značenje za unapređenje onoga što se zove ekološki standard u gradu Sisku, onda mogu reći da ovakvog projekta nije bilo pola stoljeća u ovome gradu, kazao je sisački gradonačelnik Dinko Pintarić.
izvor: http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=75248&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=e5f30f5640

.
.

juricaperesin disliked this post
juricaperesin no está en línea   Reply With Quote
Old June 9th, 2010, 12:00 PM   #63
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

http://www.bifstudio.com/#/hr/projekti/73/
Brko no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 23rd, 2010, 11:15 PM   #64
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Luksuzni riječni kruzer uplovio sinoć i u Sisak
Putnici iz Francuske, Belgije i Mađarske prvo su Savom obišli Jasenovac i Park prirode, a najviše ih se dojmila očuvanost obala neobloženih u beton.

[IMG]http://i49.************/xfwbrd.png[/IMG]

Plovidba mađarskog riječnog kruzera Victor Hugo rijekom Savom pored Jasenovca i njegovo pristajanje kod željezničkog mosta sinoć oko 21 sat uistinu su iznenadili mještane. Prizor još neviđen u Sisačko-moslavačkoj županiji. Iako je već padala noć, okupilo se dosta znatiželjnika, a pomogli su i posadi ogromnog broda kako bi ga što lakše usidrili uz obalu pristaništa Šljunčare Tanac. Na luksuznom brodu dužine 80 metara voze se strani turisti, sve od Budimpešte rijekom Dunavom preko Beograda, a u Sisak kruzer je, na svekoliku radost, stigao kasno sinoć.

Siščani još uvijek pamte prošlogodišnje iščekivanje kada je rezultat izostao, jer je pokušaj plovidbe broda-hotela do Siska zapeo kod Županje, gdje je završio svoj obilazak zbog preniskog vodostaja. No, sada prepreke nije bilo, jer je vodostaj povoljan zahvaljujući velikim kišama. Tako je sinoć gotovo nakon stoljeća i pol konačno u Sisak uplovio prvi putnički kruzer. Putnici broda, njih 85, iz Francuske, Belgije i Kanade, u srijedu su s nekoliko autobusa koji prate kruzer obišli Park prirode Lonjsko polje.

– Poveli smo ih na razgledanje Krapja, Mužilovčice i Čigoča – rekao je Eduard Bogović, voditelj turističkih aktivnosti u Parku. Putnici s broda bili su puni lijepih riječi o prirodi i plovidbi rijekom Savom. Kako kažu, posebno ih se dojmila očuvanost obale rijeke, koja nije obložena u beton, kao što je učinjeno s mnogim europskim rijekama. Organizator putovanja turističke plovidbe po Hrvatskoj je dubrovačka turistička agencija Dubrovnik sati. Vlasnik agencije Alen Kesovija najavljuje plovidbu Victora Hugoa dva puta na godinu do Siska. Zainteresirani za buduću suradnju, u dopodnevnim satima u srijedu kruzer su posjetili i predstavnici Općine Jasenovac i njihove Turističke zajednice.

– Ponudili smo za vrijeme zadržavanja broda na našem području dodatnu etno i gastro ponudu – kazala je Vesna Tomaz, predsjednica ureda jasenovačke Turističke zajednice, a goste bogat program očekuje i u Jasenovcu.

– Razveselili smo se gostima u Sisku i mi ćemo učiniti sve što možemo da oni u našem gradu imaju nezaboravni boravak u ova četiri dana – rekla nam je Lidija Kopjar, direktorica Turističke zajednice Grada Siska, koja je naglasila da će turisti za boravka posjetiti i Zagreb te pogledati kazališnu predstavu u sisačkom Starom gradu.

http://www.vecernji.hr/regije/luksuz...-clanak-156158
Old July 8th, 2010, 09:50 AM   #65
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Prve bebe rađat će se u novoj zgradi potkraj srpnja

Obnova objekta sisačkog rodilišta stajala je 35 milijuna kuna, a kupnja opreme još deset milijuna

http://www.vecernji.hr/regije/prve-b...-clanak-164448
Old October 1st, 2010, 01:03 PM   #66
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

OTVORENA NOVA POSLOVNA ZGRADA EUROHERCA

Evo link na video: http://kronika44.com/?p=817

Old November 11th, 2010, 12:35 AM   #67
mario_zadar
Registered User

mario_zadar's Avatar

Likes (Received): 38472

nešto vidjeh nedavno u YUtarnjem listu , veliki posao se planira u sisku , navodno gradnja termi i velikog rehabilitacijskog centra , navodno najvećeg u ovom dijelu europe ( stavili su i neke slike i moram priznati da sam pao na dup*) , sisčani ima li koja informacija više ?? npr kad bi to moglo i što se događa po pitanju tog projekta koji bi definitivno promijenio sliku grada ,a i primamio bi definitivno i dodatni broj investitora u taj kraj ...
mario_zadar no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2010, 04:29 PM   #68
cura_iz_Siska
Volim Sisak

cura_iz_Siska's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by mario_zadar View Post
nešto vidjeh nedavno u YUtarnjem listu , veliki posao se planira u sisku , navodno gradnja termi i velikog rehabilitacijskog centra , navodno najvećeg u ovom dijelu europe ( stavili su i neke slike i moram priznati da sam pao na dup*) , sisčani ima li koja informacija više ?? npr kad bi to moglo i što se događa po pitanju tog projekta koji bi definitivno promijenio sliku grada ,a i primamio bi definitivno i dodatni broj investitora u taj kraj ...

Ma da nisam čula za to....ček ček....može link da znam gdje otprilike se to nalazi pa ak nađem neš javim....ok????Možda se čak i počelo gradit.....jao još nešto pa mi napredujemo..... ajmo Siščani moji javite se ak znate neš o tome......

SIšč[email protected]
cura_iz_Siska no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2010, 04:46 PM   #69
Kebra
glavoč

Kebra's Avatar

Likes (Received): 3693

Jesmo konačno dobili nekog iz Siska? Slike, raport, malo elektrošokova ovom threadu
Kebra no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2010, 01:04 AM   #70
quadral
Registered User

Likes (Received): 583

Talijani zainteresirani za ulaganje u Sisak: http://www.sisak.hr/clanak_/13008/gr...aganje-u-sisak
quadral no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2011, 07:16 PM   #71
cura_iz_Siska
Volim Sisak

cura_iz_Siska's Avatar

Quote:
Originally Posted by mario_zadar View Post

Mislio si na ovo???

http://www.google.hr/url?sa=t&source...H7mmKw&cad=rja

Old January 23rd, 2011, 07:32 PM   #72
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Curo iz Siska dobrodošla na ssc Sretno s ovim velikim projektom.
Old January 25th, 2011, 11:47 PM   #73
Dublinac
Registered User

Dublinac's Avatar

Likes (Received): 10

Sve u svemu procitao sam onaj dokument o "Termama Siscia" i mogu reci da je u pitanju hard core glupost...
Kao prvo i osnovno, lijecenje "kupanjem" u termalnim, "mineralnim" vodama i mazanje blatom sto se jos naziva "balneoterapija" uglavnom nema nikakvu realnu medicinsku vrijednost, drugim rijecima - beskorisno je i neefikasno poput kineske tradicionalne medicine i slicnih tradicionalnih sarlatanstva.
Naime, iako je neefikasno ima svoju relaksirajucu komponentu kao i svako kupanje te higijensku vrijednost. Ali prije svega je tu zbog nekakve nazovi tradicije - krajem osamnaestog i pocetkom devetnaestog stoljeca postaje sve popularnije u Europi. Razlog zasto se vjerovalo da balneoterapija, tj. kupanje u toploj izvorskoj vodi je sto prije toga Europljani se uopce nisu kupali i bili su prljava i smrdljiva civilizacija, skoro je svatko patio od neke kozne bolestine. Naravno u takvoj situaciji kupanje u toploj vodi je dramaticno poboljsavalo stanje pacijenta, prije svega jer se pacijent poceo prati. Svidjela mu se topla voda pa je poceo usvajati nove navike. Kasnije je dodana i hidromasaza, pa su stariji ljudi koji su tada masovno bolovali od raznih kostano-misicnih bolova stavljeni u toplu vodu i masirani osjecali se kao podmladjeni. Sve skupa, toplice i "banje" su se pocele siriti Europom ko danas Internet, toplice su postale vazna okupljalista i mjesta za odmor. Vremenom su toj balneoterapiji tadasnji lijecnici poceli pripisivati sve vise i vise neporovjerenih indikacija, to je bio veliki uzlet "rekla-kazala" medicine (u nedostatku ucinkovitijih oblika lijecenja i boljih lijekova). Tijekom devetnaestog stoljeca dolazi do otvaranja toplica i termalnih lijecilista i po Balkanu tako da primjerice Srbija postaje jako poznata po raznim "Banjama", a ni mi nismo nista manje zaostajali (Varazdinske, Tuheljske, Krapinske Toplice, Lipik, Bizovac).
Realno danas je termalna voda samo dobra osnova za kompleks bazena bez ikakve bitnije medicinke vrijednosti...

A budalasi pisu:

a) tehnološki park u kojem bi se vršila znanstvena istraživanja s područja
medicinskih i farmaceutskih znanosti

Zvuci WOW ali malo dalje pisu:

b) prerada joda u farmaceutske svrhe (estrahiranje elementarnog joda, proizvodnja
doza za inhaliranje, sprejevi, masti i dr.)

Em su krivo napisali rijec "ekstrahiranje", em lupetaju gluposti. Ovo je mogla napisati samo osoba koja nema ama bas nikavog znanja niti o farmaciji niti o medicini, bez konzultacija s bilo kim iz stvarne struke. Naravno da ce ih gradonacelnik podrzati, on je ionako bena...
Uglavnom oni bi proizvodili elementarni jod... hm... to je vrlo upitno koliko ko to bila isplativa investicija s obzirom na cijenu joda na trzistu....

Sve u svemu, gluposti... na koncu konaca, to se nikad niti nece izgraditi....

Sisku treba i zasluzuje nesto bolje i sofisticiranije bolje od tople vode i 200 godina starog medicinskog mita...
Dublinac no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2011, 11:53 PM   #74
Zanovijetalo
Registered User

Zanovijetalo's Avatar

Možeš biti konkretniji?

Dolaziš sa svojim osobnim inovativnim projektom koji će okrenuti Sisak i Hrvatsku na glavu i povećati nam životni standard 1453673 puta?

Medicinski mit donosi doslovno milijarde eura u bliske države kao što su Slovenija ili Austrija, i ne bi bilo loše da i mi dobijemo malo mita, kad već od korupcije koristi nemamo.

Ukratko, nadam se realizaciji.
Zanovijetalo no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2011, 12:24 AM   #75
Dublinac
Registered User

Dublinac's Avatar

Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by Zanovijetalo View Post
Možeš biti konkretniji?

Dolaziš sa svojim osobnim inovativnim projektom koji će okrenuti Sisak i Hrvatsku na glavu i povećati nam životni standard 1453673 puta?

Medicinski mit donosi doslovno milijarde eura u bliske države kao što su Slovenija ili Austrija, i ne bi bilo loše da i mi dobijemo malo mita, kad već od korupcije koristi nemamo.

Ukratko, nadam se realizaciji.
Nazalost, nemam ja (za sada) nikakav projekt koji ce, kako kazes, povećati nam životni standard 1453673 puta, a nemam cak niti neki jadni koji bi GDP Siska povecao kojih 2%.
Ali, stvar je u tome da oni koji kao pokrecu taj projekt evidentno nemaju dovoljno znanja o tome, sto se vidi iz njihove "studije", hrpa nabacanih fraza...
Ono sto bi se moglo eventualno dogoditi jest da se neka od busotina revitalizira i da proradi punionica vode... ali pitanje hoce li ta voda biti uopce zdrava za pice, ja ne bi pio nesto sto sadrzava previse joda...
Dublinac no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2011, 11:55 PM   #76
Zanovijetalo
Registered User

Zanovijetalo's Avatar

Prije par dana u Jutarnjem sam čitao člančić o konzultantima koji su vodili preobrazbu baskijskog Bilboa iz ružnog industrijskog u lijepi postindustrijski grad (tako nekako su opisani) - ta ista tvrtka je angažirana od grada Siska uraditi to isto.

Netko zna nešto više?
Zanovijetalo no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2011, 01:28 AM   #77
bubach_hlubach
hlubach bubach

bubach_hlubach's Avatar

Likes (Received): 162

Ovo mi je fora zgrada, jos kad se adaptira, prava milina.

[IMG]http://i55.************/260uzyc.jpg[/IMG]

by Viktor Bubic

'Cause I can't go on (Will you still love me?)
No, I can't go on (Just say you love me)
bubach_hlubach no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2011, 10:02 PM   #78
cura_iz_Siska
Volim Sisak

cura_iz_Siska's Avatar

Quote:
Originally Posted by Stipson View Post
Curo iz Siska dobrodošla na ssc Sretno s ovim velikim projektom.
Hvala ti Stipson...i da nadam se da od ovog projekta neće odustati....tj. da će ga provesti :-)
Old February 10th, 2011, 10:11 PM   #79
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Likes (Received): 33451

Zgrada iznad je predivna
Šta se nalazi u njoj?
Rocky031 no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2011, 10:13 PM   #80
cura_iz_Siska
Volim Sisak

cura_iz_Siska's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zanovijetalo View Post
Prije par dana u Jutarnjem sam čitao člančić o konzultantima koji su vodili preobrazbu baskijskog Bilboa iz ružnog industrijskog u lijepi postindustrijski grad (tako nekako su opisani) - ta ista tvrtka je angažirana od grada Siska uraditi to isto.

Netko zna nešto više?
To je projekt „Smart Energy City" kojeg provode i u Sisku ( „Smart Energy City Sisak“ )..... Taj projekt će podpomoći EU....tu će doći i obnova luke u Sisku....tako sam čula prek Radio Siska....oni su imali tu vijest...

Evo link :

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...3/Default.aspx
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules