[Piła] Galerie handlowe - Page 18 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie

Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie » Bydgoszcz | Poznań | Toruń

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 24th, 2008, 09:39 AM   #341
Ravioulkan
Kidler

Likes (Received): 0

Co nie zmienia faktu ze to jest Pila i 120 000m2 to chyba jakis 'zarcik'.
Advertisement

Old July 24th, 2008, 09:51 AM   #342
donQRu
Current user

donQRu's Avatar

Nowe logo naszego miasta powinno zawierać klocek marketopodobny a nie drzewo. Bo Piła nie drzewami, tylko marketami stoi.

Według mnie starczy juz tych centrów handlowych. Dla kogo to wszystko?
donQRu no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2008, 02:40 PM   #343
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

Likes (Received): 87

Bez przesady. Ostatnie "rewelacje galeriowohandlowe", które mają powstać lub powstają w Pile, albo okazują się sklepikami dla lokalnych najemców gdzie nie ma za wiele ciekawych rzeczy - jak Kasztanowa, gdzie wejdzie tylko Reserved z nowych, większych, oczekiwanych marek - albo galerie poprzestają na planach, jak Aquarella, bella czy cokolwiek by to nie było.
Naprawdę nie miałbym nic przeciwko, gdyby FocusPark zadomowił się koło dworca. Po pierwsze miasto z tym terenem po GemarUmech nic nie zrobi. Będzie stal odłogiem, a inwestor na wg miasta "atrakcyjne tereny położone zaraz koło dworca" się po prostu nie znajdzie. Po drugie - galeria powstanie w pobliżu Pl. Staszica, co ma szansę go ożywić, jakby nie spojrzeć, o co z reszta na forum i nie tylko forum wszyscy walczą. Po trzecie - zaraz za płotem FocusParku jest dworzec, który zapewnie do czasu powstania będzie wyremontowany, co razem z niedawno przebudowaną ulicą stworzy w końcu kawałek miasta i raz że dworze przestanie straszyć, to także przestaną straszyć jakieś wielkie żółte hale i stare rudery.
Myślę, że jak na jedną taką galerię, tej wielkości, w centrum miasta Piła nie jest za małym miastem. Na zachodzie, w miastach podobnej wielkości powierzchni handlowej jest o wiele więcej, a Piła, przez bloki w centrum ze skromnymi lokalami sklepowymi, albo z mieszkaniami na parterach - co skutkuje potem jakimiś obskurnymi sklepaim w piwnicach - na nadmiar lokali nie może narzekać. Osiedla już swoje dostały - Intermarche, Ibi, Kaufland, Kasztanowa, Tesco. Teraz czas na centrum.
Filip01 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 24th, 2008, 04:04 PM   #344
Bocian
ptak wędrowny

Bocian's Avatar

Likes (Received): 66

Focus Park na pewno ożywi tą część miasta. Szkoda, że koło Szkoły Muzycznej ma powstać Aquarela. Ja bym tam wolał umieścić UAM zamiast na lotnisku. Wtedy mielibyśmy studentów w centrum, a to zawsze bardzo cenne.
Bocian no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2008, 04:31 PM   #345
mmwpila
Północ Wlkp. Reprezentant

mmwpila's Avatar

120 000 m2 to na pewno sporo jak na Piłę, ale gdy wliczymy w to ogromny wielopopoziomowy parking (pewnie wliczony w powierzchnię użytkową) i ze 2 spore hipermarkety + część rozrywkową, to pozostała powierzchnia już nie robi takiego wrażenia.
Ciekawe co na to Mayland?
mmwpila no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2008, 09:22 PM   #346
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bocian View Post
Focus Park na pewno ożywi tą część miasta. Szkoda, że koło Szkoły Muzycznej ma powstać Aquarela. Ja bym tam wolał umieścić UAM zamiast na lotnisku. Wtedy mielibyśmy studentów w centrum, a to zawsze bardzo cenne.
Tu się zgodzę. Nie za bardzo będzie taka agresywna, wielka galeria handlowa pasować do bulwarów. Jednakże na UAM ten teren jest najprawdopodobniej za mały. Zdecydowanie bardziej wolałbym tam jakąś nową mieszkaniówę na wysokim ppoziomie, z osią widokową od bulwarów i u wylotu ul. (bodajże, nie jestem pewien) Komuny Paryskiej, z przyziemiem handlowym po stronie rzeki ibulwarów z przeznaczeniem stricte gastronomicznym. Brakuje na bulwarach jakiejś kawiarenki na powietrzu, nawet sezonowej, do barek mało kto zaglada, a ogródki kawiarniane zawsze zachęcają do choćby spontanicznej decyzji posiedzenia i wypicia kawy czy zjedzenia ciastka.
A wracając do Uniwersytetu - bardzo atrakcyjne tereny znajdują sie zaraz po drugiej stronie Wyspy, przy centrum, za kinem Premiera i Berpilem. Miasto miało tam ambitne palny, aby utworzyć tam kolejne bulwary, co jednak jest dalekosiężnym, niewykonalnym planem, a moim zdaniem terenu jest tam wystarczająco dużo, aby zbudować kampus z akademikami i kilkoma kierunkami studiów. Lotnisko to lokalizacja z której nie za bardzo jestem zadowolony.

Quote:
120 000 m2 to na pewno sporo jak na Piłę, ale gdy wliczymy w to ogromny wielopopoziomowy parking (pewnie wliczony w powierzchnię użytkową) i ze 2 spore hipermarkety + część rozrywkową, to pozostała powierzchnia już nie robi takiego wrażenia.
Ciekawe co na to Mayland?
Mimo wszystkich odliczeń na hipermarkety i komunikację w przyszłym FocusParku - bo wątpie, żeby w tę powierzchnie wliczano także parking - pozostaje i tak bardzo duża jak na Piłę powierzchnia handlowa, która miastu się jak najbardziej przyda.
A co na to Mayland? Myślę, że skończy tak jak ta galeria, która rzekomo miała powstać koło Szkoły Policji przy dawnej rzeźni, a której tablica informacyjna chyba jeszcze stoi. Bo skoro pan Kurzac i całe towarzystwo było tak chętne i agresywnie ochocze do budowy, to dziwi mnie dlaczego jeszcze nic na terenie przyszłej galerii się nie dzieje.
Old July 24th, 2008, 10:44 PM   #347
mmwpila

mmwpila's Avatar

Quote:
Originally Posted by Filip01 View Post
A co na to Mayland? Myślę, że skończy tak jak ta galeria, która rzekomo miała powstać koło Szkoły Policji przy dawnej rzeźni, a której tablica informacyjna chyba jeszcze stoi. Bo skoro pan Kurzac i całe towarzystwo było tak chętne i agresywnie ochocze do budowy, to dziwi mnie dlaczego jeszcze nic na terenie przyszłej galerii się nie dzieje.
Ale Mayland jest w już w fazie pozwolenia na budowę, poza tym rozpoczęła się już komercjalizacja, więc naprawdę wszystko jest możliwe. Z artykułu wynika, że jeszcze przed końcem roku FC może uzyskać pozwolenie na budowę, a jeśli tak by się stało, Aquarella (czy tam teraz Aquabella) rzeczywiście może nie dojść do skutku. FC oferowaną powierzchnią wchłonąłby wszystkich potencjalnych najemców Maylanda, jeśli będą komercjalizowane w tym samym czasie.

Po tych informacjach wizja Bydgoskiego Przedmieścia odchodzi w zapomnienie.

Last edited by mmwpila; July 24th, 2008 at 10:49 PM.
Old July 24th, 2008, 10:56 PM   #348
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

To, że Mayland komercjalizuje, to o niczym nie świadczy, bo z zapewnien pana Kurzaca wiemy, że chyba 3/4 lokali, czy już nie tak hardcorowo 1/2 (nie pamietam dokłanie) lokali jest zarezerwowana dla lokalnych, drobnych przedsębiorców.
Focus Park, który współpracuje podejrzewam z różnymi ogólnopolskimi, czy ogólnoświatowymi wręcz sieciami, jest dla nich o wiele bardziej łakomym kąskiem, tym bardziej, że ceny wynajmu mogą także okazać się do negocjacji i będą atrakcyjniejsze. Po prostu. Także Maylandzie, albo sie bierzesz do roboty, albo to wszystko licho weźmie, mimo to nie bede płakać.
Old July 25th, 2008, 12:04 AM   #349
Bocian
ptak wędrowny

Bocian's Avatar

Wracając do UAM-u jeszcze jedną działką (starconą, bo już zabudowywaną) godną uwagi jest teren glinianek między Kusocińskiego a Podchorążych.

Z postawieniem czegokolwiek za Berpilem, czy na Wyspie, niekt się nie zgodzi, bo to obszary wyłączone z zabudowy. Wiadomo - zagrożenie powodziowe, przyroda, przewietrzanie miasta...
Old July 25th, 2008, 09:42 AM   #350
donQRu
Current user

donQRu's Avatar

Obok glinianek od strony podchorążych rośnie coraz więcej budynków. Kiedys widziałem plan zagosp przestrzennego dla tej okolicy, to oprócz nowego aquaparku, przy jeziorku maja jakies bloki powstac z parterem na handel.
Juz na ukończeniu jest jeden blok (Abita).

Druga sprawa, nie podoba mi sie to, że PWSZ jest na Podchorążych, a akademiki na Ceglanej. Studenci mają do przejechania niezły hektar. U nas w Koszalinie, droga z akademików na PK zajmuje, z buta, 8 minut. Nawet nie opłaca sie autobusu brać.
W Pile natomiast wygląda to tak, jakby w decyzję o lokalizacji akademików mogło być zamieszane MZK. Skoro PWSZ ma ambitne plany rozrastać się tzn, więcej studentów bedzie musiało dojeżdzać z akademika (akademików w przyszłości) co wpłynie na poprawe budżetu MZK .
Jeśliby natomiast postawić akademiki PWSZ, przy ul. Budgoskiej - w miejscu TBSów, mogłoby powstać całkiem klimatyczne miasteczko studenckie!

Decyzja o lokalizacji UAMu też niebardzo przypadła mi do gustu, aczkolwiek nie jestem w stanie powiedzieć, gdzie by lepiej można bylo to zlokalizować. W Poznaniu, co mnie zaskoczyło jak pierwszy raz tam przyjechałem, wychodzisz z dworca i pełno uczelni dookoła. Ciekawe jak to wszystko wygląda podczas roku akademickiego.
Old July 25th, 2008, 05:20 PM   #351
Bocian
ptak wędrowny

Bocian's Avatar

To nie MZK. Po prostu miasto odziedziczyło ogromne tereny powojskowe, z którymi musiało coś zrobić. Nie myślano jakie miejsce byłoby najlepsze dla uczelni, ale jaka funkcja byłaby najlepsza, aby wykorzystać tereny. I dlatego Uniwersytet będzie na wypiździejewie, ponieważ mieszkaniówki tam nie zrobisz - samoloty. Produkcję i magazyny już tam w okolicach poupychali. Na usługi za daleko. No to co... może tu studentów tu umieścimy? I tak też się stało... :/
Old July 25th, 2008, 08:38 PM   #352
SA108
Registered User

SA108's Avatar

Likes (Received): 1

A co z Gemar-Umechem? Likwidują się czy po prostu przenoszą produkcję w inne miejsce?
SA108 no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2008, 08:38 PM   #353
donQRu
Current user

donQRu's Avatar

Najbardziej mnie rozbawia fakt, że szybowce i samoloty czekają na zielone światło jadąc z hangaru na pas ) Taki stan rzeczy prawdopodobnie oznacza, że w Pile nie mamy co liczyć ani na lotnisko towarowe, ani na pasażerskie wspomagające Bydgoszcz i Poznań. A szkoda. Tęsknie za czasami jak nad głowami latały Su-22 To było coś.

Ostatnio na TV Express widziałem wywiad z dwoma łebkami z pilskiej platformy obywatelskiej (Augustyn i ktos jeszcze) chwalącymi się, że wywalczyli w sejmi podstawy prawne do utworzenia w Pile lotniska (możliwość przekształcenia lotnisk powojskowych w lotniska innego rodzaju itp).
Oby tylko nie było tak, że samoloty bedą mogły lądować tylko na zielone światło ;]
Old July 25th, 2008, 09:11 PM   #354
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

To akurat kwestia tego, że pan inteligentny planista geodeta, projektując nową drogę, za przeproszeniem dupy zza biurka nie ruszy, i nie przewidział, że zaprojektuje drogę pomiedzy uzytkowanym hangarem, a pasem startowym
Ale to już taka kolejna pilska paranoja.
Old July 25th, 2008, 09:20 PM   #355
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bocian View Post
Wracając do UAM-u jeszcze jedną działką (starconą, bo już zabudowywaną) godną uwagi jest teren glinianek między Kusocińskiego a Podchorążych.

Z postawieniem czegokolwiek za Berpilem, czy na Wyspie, niekt się nie zgodzi, bo to obszary wyłączone z zabudowy. Wiadomo - zagrożenie powodziowe, przyroda, przewietrzanie miasta...
Taaaa, sranie w banie, moze jeszcze na tych terenach, gdzie oniegdaj wywozono gruz zadomowiły się bobry, sarny i zagrożony wyginięciem gatunek jaszczurki?
Nie wierze w zagrożenie powodziowe. Dajcie spokój, rzeka jest uregulowana, a ostatnim razem kiedy wylała to było ładnych parę lat temu, polewając tylko ścieżke pod Rodłem i inne fragmenty bulwarów.
A przewietrzanie miasta to też kiepski argument, bo moim zdaniem teren pod UAM znakomity, w mieście, które leży w dolinie i powietrze w naturalny sposób zalega nad rzeką nie mogąc za bardzo się wydostać, co się dzieje przy sprzyjających wiatrach zachodnich, które i tak w mieście przeważają. Ze wschodu wieje bardzo rzadko, dlatego na przykład w Grabównie o wiele częściej śmierdziało "Stokłosą" niż w Pile.
Old July 26th, 2008, 12:53 AM   #356
Bocian
ptak wędrowny

Bocian's Avatar

Oj marudzicie strasznie...
Filipie tu nie ma nic nieprzewidzianego. To wszystko jest absolutnie świadome.
Jak będzie miało powstać lotnisko, to i hangar się znajdzie po właściwej stronie drogi. Weźcie mapę i wytyczcie sobie tą drogę za hangarem... to nie takie proste.
Kasy na tunel, albo przenosiny hangaru nie ma.
Nie wiem, dlaczego robicie halo o te światła... samoloty tam nie jeżdżą co dwie minuty. Poza tym to jedyne światła na tym 2,5 kilometrowym odcinku.

Co do doliny Gwdy... Powodzi w Pile nie ma, bo mamy tamy co parę kilometrów w górze rzeki, a w dole (m.in. w Pile) rzeka ma gdzie się rozlać. Ty to chcesz zabudować.
Bobry, o ile pamiętam w tych okolicach są i to prawie przy samej wysie, choć więcej jest ich na południe od centrum. Przejdź się kiedyś i pooglądaj drzewa.
Moim zdaniem miasto powinno się odwrócić przodem do rzeki w centrum. Między Wyspą, a mostem Zygmunta Starego. Reszta powinna być przerobiona na tereny rekreacyjne, lub zostawiona sama sobie (w zależności od miejsca)

Ale chyba schodzimy z tematu... Może założymy nowy temat o urbanistyce w Pile?
Old July 26th, 2008, 10:28 AM   #357
donQRu
Current user

donQRu's Avatar

Pewnie, że nowy temat by sie przydał. MOżna go wrzucić do działu architektura i urbanistyka. "[Piła] Architektura i urbanistyka" może byc
Old July 27th, 2008, 12:43 AM   #358
Bocian
ptak wędrowny

Bocian's Avatar

No właśnie nie wiem... w dziale śląskim jest temat [Wrocław]urbanistyka-hydepark...
Z kolei w dziale architektura i urbanistyka raczej nie ma tematów dotyczących urbanistyki konkretnych miast... Albo tematy bardzo ogólne, albo o konkretnych budynkach i zespołach urbanistycznych... Czyli ja bym się opowiadał raczej za działem Wielkopolska i Kujawy...
Co sądzicie?
Old July 27th, 2008, 09:48 AM   #359
donQRu
Current user

donQRu's Avatar

Tyż może być. Niech ktoś najstarszy stażem założy temat w Wielkopolska i Kujawy pt.:
[Piła] Urbanistyka i architektura,
[Piła] Strategia rozwoju miasta

Ta druga opcja moze dotyczyć naszych pomysłów jak i tych oficjalnych.

Last edited by donQRu; July 27th, 2008 at 11:19 AM.
Old July 27th, 2008, 11:16 AM   #360
mmwpila

mmwpila's Avatar

Uchwała rady miasta ws. MPZP w rejonie Zakopiańskiej (Focus Park) -> http://www.bip.pila.pl/pobierz.php?File=2428_01.pdf
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
centrum handlowe, galerie, piła, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules