PRAHA/PRAGUE | Projects and Construction Updates - Page 119 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Czech Forum > Projects and Construction

Projects and Construction Projekty a stavby

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 139 votes, 4.91 average.
Old October 21st, 2019, 07:08 PM   #2361
BHT
Urban flâneur

BHT's Avatar

IPR ukázal novou podobu Václavského náměstí:

BHT no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 21st, 2019, 09:00 PM   #2362
jozefst
Registered User

Likes (Received): 415

Električky na Václaváku by mohli ísť skôr stredom, ako voľakedy.
jozefst no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 10:33 PM   #2363
bigtom
Registered User

Likes (Received): 178

Že ty stromy nenacpou rovnou do těch domů. Z prvních a druhých pater nebude vidět v létě nic než listy, na podzim bude náměstí plné hnijícího listí. Kdyby se nechali poučit z jiných měst.
bigtom no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 10:50 PM   #2364
jozefst
Registered User

Likes (Received): 415

Práve teraz som našiel historickú fotografiu václavského námestia (rok 1990), kde jazdia električky tak, ako na vizualizácii ma asi sa chcú priblížiť tejto verzii: https://www.stavbaweb.cz/o-vaclavske...64/clanek.html. Neskôr tie koľajnice viedli tesne vedľa seba a tak si to pamätám z historických fotografii. O tom skoršom riešení koľajníc som nevedel. Václavák, jedno z kultových pražských miest by si už naozaj zaslúžil rekonštrukciu do reprezentatívnejšej podoby.
jozefst no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2019, 01:50 AM   #2365
slecnatynka
Registered User

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by bigtom View Post
Že ty stromy nenacpou rovnou do těch domů. Z prvních a druhých pater nebude vidět v létě nic než listy, na podzim bude náměstí plné hnijícího listí. Kdyby se nechali poučit z jiných měst.
Mně se kupříkladu Champs-Élysées líbí moc.
slecnatynka no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2019, 09:51 AM   #2366
cafin
Registered User

cafin's Avatar

Likes (Received): 374

Quote:
Originally Posted by jozefst View Post
Električky na Václaváku by mohli ísť skôr stredom, ako voľakedy.
Takto je to řešené především proto, aby se nemusel zastavovat provoz tramvají pokaždé, když tam bude nějaká menší akce/demonstrace (tech je tam několik desítek do roka). Lidi prostě budou v tom středovém pásu a tramvaje to neovlivní. U velkých demonstrací se provoz tramvají samozřejmě odkloní.
cafin no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2019, 10:04 AM   #2367
:jax:
Registered User

:jax:'s Avatar

Likes (Received): 855

They must have said they are going to run trams through Václavské náměstí again for a decade now.

The main benefit I see from that is to relieve the congested I.P.Pavlova-Karlovo náměstí bottleneck, that might even save a couple minutes for some lines. But sure, it is also slightly nicer to have a tram passing by than black taxis.
:jax: no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2019, 03:19 PM   #2368
tanzen90
Registered User

tanzen90's Avatar

Likes (Received): 924

Quote:
Originally Posted by bigtom View Post
SmíchOFF, na vizualizaci bílá mříž, vzhled celkem k světu, ve skutečnosti další šedivá obluda. to je totální krize architektury, když už nic jiného než šedivou neumí...
Mne tohle zrovna prijde hodne podobny vizoskam... Mozna akorat tmavsi odstin sede

tanzen90 no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2019, 07:22 PM   #2369
Bellin
Registered User

Likes (Received): 114

Vanguard Prague

GentlemanCZE, peccocb liked this post
Bellin no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2019, 07:33 PM   #2370
slecnatynka
Registered User

Docela by mě zajímalo, jak se Vanguard uchytí, pár loftů už prodáno je. Nevíte zhruba ceny bytů s a bez fit outů? Ne že bych si to někdy v životě mohla dovolit, ale zajímalo by mě, kolik peněz jsou lidé schopni dát do bytu, v lokalitě kde tak trochu podle mě chybí standardní občanská vybavenost. Nepochybně se tam za pár let bude stavět více a více, ale co do té doby? Děti si půjdou hrát na staveniště a psa budu venčit mezi skladama?
Old November 7th, 2019, 10:54 PM   #2371
Vondr
Registered User

Likes (Received): 0

Nevíte někdo, jestli existuje nějaká stránka či odkaz na stavbu hotelu na Letné? Docela mě tato stavba zajímá a nikde nemohu najít aktuální informace o dané stavbě. POuze vizualizace jsem našel.zajímá mě především průběh stavebních prací
Vondr no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2019, 02:27 PM   #2372
tanzen90
Registered User

tanzen90's Avatar

Likes (Received): 924

Na Smíchově se na Nádražní vesele bourají poslední haly před začátkem stavby Smíchov City

IMG_20191107_125419.jpg

IMG_20191107_125422.jpg

jozefst, peccocb liked this post
tanzen90 no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2019, 11:22 PM   #2373
peccocb
Registered User

Likes (Received): 1443

Pár projektů z Pražských Modřan. Je to tedy už téměř tři týdny staré foto, ale nějak jsem se nedostal k tomu, to sem dát dříve

Toto by měla být rezidence Hodkovičky

Byty Zahálka

nějaký bytový projekt jehož název netuším

Vanguard Prague

a směrem k centru Rezidence Braník

peccocb no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2019, 11:27 PM   #2374
peccocb
Registered User

Likes (Received): 1443

Quote:
Originally Posted by slecnatynka View Post
Docela by mě zajímalo, jak se Vanguard uchytí, pár loftů už prodáno je. Nevíte zhruba ceny bytů s a bez fit outů? Ne že bych si to někdy v životě mohla dovolit, ale zajímalo by mě, kolik peněz jsou lidé schopni dát do bytu, v lokalitě kde tak trochu podle mě chybí standardní občanská vybavenost. Nepochybně se tam za pár let bude stavět více a více, ale co do té doby? Děti si půjdou hrát na staveniště a psa budu venčit mezi skladama?
Jak je to v dané lokalitě s občanskou vybaveností netuším, ale šalinou a busem je to na Modřanské sídliště co by kamenem dohodil a to i do škol, polikliniku a obchodů. A co se odpočinkové a procházkové lokality týká, tak je tam prostoru spousta, kolem Vltavy a podobně. Spíše bych měl napsat zatím, protože mám obavy, že současným tempem zástavby v této lokalitě toho volnočasového prostoru bude kvapem ubývat
peccocb no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2019, 10:27 AM   #2375
[email protected]
obdr

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by slecnatynka View Post
Chápu, taky bych tam nepreferoval bydlet, na druhou stranu vedle se staví Zahálka s 1000 byty a pak nějaká Eko rezidence od Ekospolu, takže tam určitě nějaká vybavenost předpokládám vznikne (spíš v rámci té Zahálky).
obdr@me.com no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2019, 11:04 AM   #2376
Bellin
Registered User

Likes (Received): 114

Bellin no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2019, 02:08 PM   #2377
slecnatynka
Registered User

Tak u Sparty nakonec bude Hard Rock Hotel

https://www.hardrockhotels.com/

https://www.mediaguru.cz/clanky/2019...plex-na-letne/

cafin, GentlemanCZE liked this post
Old November 19th, 2019, 11:06 PM   #2378
slecnatynka
Registered User

Praha hodlá oprášit starší nápad na novou magistrátní budovu na Florenci, nad současným výstupem z metra.

https://www.forbes.cz/co-vyroste-na-...-pro-uredniky/

Článek cituje diplomku slečny, která se s územím celkem dobře porvala. Má tam i vizualizace budoucí možné podoby (některé jsou i v článku na Forbesu): https://www.fa.cvut.cz/galerie/diplo...uyen_small.pdf
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules