[Protest] Lublin - Page 47 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Akcje i petycje

Akcje i petycje Akcje forumowiczów w sprawie budowy dróg

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old January 8th, 2011, 10:54 AM   #921
radoskor89
Private Hell

radoskor89's Avatar

Likes (Received): 203

Myślę,że tu mogę dodać tą informację.
Quote:
Solidarny protest w sprawie terminu budowy obwodnicy Tomaszowa Lub.
Samorządowcy z Tomaszowa Lubelskiego wspólnie walczą o przywrócenie terminu budowy obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Inwestycja miała się rozpocząć w tym roku, niezależnie od budowy drogi S-17. Niestety, została przesunięta poza rok 2013. Z informacji przesłanych do naszej ...

... redakcji wynika, że w dniu 23 grudnia 2010 r., Lubelski Urząd Wojewódzki wydał decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie. Wyżej wymienioną decyzję Urząd Miasta w Tomaszowie Lubelskim otrzymał 3 stycznia 2011 roku. Niestety wydanie tej decyzji zbiegło się z propozycją Ministerstwa Infrastruktury przesunięcia budowy obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego poza rok 2013.

27 grudnia 2010 roku Burmistrz Tomaszowa oraz Starosta Tomaszowski w piśmie do Ministra Infrastruktury złożyli kategoryczny protest. Na 12 stycznia zaplanowano nadzwyczajne posiedzenie połączonych Rad Powiatu, Miasta i Gminy Tomaszów Lubelski poświęcone przyjęciu stanowiska w sprawie terminu budowy obwodnicy.

Zbierane są również podpisy pod apelem skierowanym do Premiera Donalda Tuska o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do rozpoczęcia budowy obwodnicy w 2011 roku. Listy poparcia apelu są dostępne w Starostwie Powiatowym, Urzędzie Miasta Tomaszów Lubelski, urzędach gmin powiatu tomaszowskiego, instytucjach i zakładach pracy.

Stanowiska Rad wraz z zebranymi podpisami mają być przekazane premierowi 17 stycznia, dzień przed posiedzeniem rządu poświęconemu m.in. terminowi budowy obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego.
Źródło: www.eZamosc.pl
radoskor89 no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old January 8th, 2011, 12:00 PM   #922
PW1977
Registered User

Likes (Received): 3842

Tlumaczenia naszej poslanki.
http://www.magdagasior.pl/blog/826-h...o-bukietu.html
Quote:
Historia jednego bukietu
Czwartek, 06 Styczeń 2011 13:54 Magda Gąsior-Marek Blog Magdy M.

Na własnej skórze przekonałam się, że jeden nieistotny z punktu widzenia państwa gest - uchwycony przez kamery telewizyjne - jest traktowany znacznie bardziej poważnie niż trzy lata rzetelnej pracy w parlamencie i okręgu wyborczym. Wczoraj niespodziewanie i w sumie mimowolnie stałam się jednodniową (a może nie?) bohaterką mediów tylko dlatego, że ośmieliłam się wręczyć bukiet kwiatów ministrowi infrastruktury. Ośmieliłam się - tak, to chyba odpowiednie słowo, biorąc pod uwagę jakie gromy posypały się na moją głowę z niektórych stron.

Prawda jest jednak taka, że od wielu już lat stale stosowanym w Sejmie obyczajem jest wręczanie kwiatów ministrom, którzy wygrają głosowanie o wotum nieufności. Tak było również w poprzednich kadencjach parlamentu i wówczas nikt nie widział w tym nic zdrożnego. To najczęściej po prostu miły gest wobec człowieka, który przez ostatnie tygodnie był bez przerwy atakowany, i to najczęściej mało elegancko.

Tu i ówdzie pojawiły się głosy, że wręczenie kwiatów Cezaremu Grabarczykowi było nie na miejscu ze względu na niepewny los drogi ekspresowej S17. Cóż, jeśli pozostać na podobnym poziomie powagi, można przecież powiedzieć, że teraz właśnie S17 zostanie wybudowana - właśnie dlatego, że minister dostał ode mnie kwiaty! A na poważnie? Przez czas trwania kadencji media średnio i wybiórczo interesowały się moją działalnością. To, że walczyłam o pieniądze dla ważnych dla Lublina inwestycji sportowych. To, że wielokrotnie sprowadzałam różnych ministrów, którzy deklarowali współpracę z naszym województwem. To, że o wiele ważnych sprawa zabiegam w Warszawie, stosując przysługujące mi jako posłowi możliwości. O S17 rozmawiałam z ministrem w Lublinie, zabierałam głos w debacie sejmowej, składałam zapytanie poselskie. Wszystko to jest mniej ważne niż jeden bukiet. A więc może wręczanie kwiatów ministrom jest lepszym sposobem na rozgłos i popularność? Jeśli tak, to może zaproponuję kolegom z opozycji, z którymi jestem w dobrych kontaktach, ciągłe składanie wniosków o wotum nieufności wobec kolejnych ministrów. Wówczas zawsze będzie okazja do wręczenia bukietu.

Dodam, że w najbliższym czasie Lublin z mojej inicjatywy odwiedzą kolejni ministrowie - również minister Grabarczyk, który poprzednio na moje zaproszenie przyjechał w listopadzie. Mam nadzieję, że media tym razem będą bardziej zainteresowane. I że będą zadawać znacznie bardziej konstruktywne pytania niż na przykład o doznania estetyczne w związku z otrzymanym bukietem.

Na koniec wypada nadmienić, że kwiaty były podarunkiem od całego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Całą swoją wiedzą na temat bukietu jestem gotowa podzielić się przed komisją śledczą. Szkoda mi tylko właścicieli kwiaciarni, w której kwiaty zostały zamówione. O nich nikt nie mówi, a pewnie nie narzekaliby na rozgłos.
http://www.magdagasior.pl/blog/829-s...wa-w-toku.html
Quote:
S17 - sprawa w toku
Piątek, 07 Styczeń 2011 22:38 Magda Gąsior-Marek Blog Magdy M.

Sprawa budowy drogi ekspresowej S17, która - ze względu na jej znaczenie - w ostatnich tygodniach tak bardzo zjednoczyła mieszkańców Lubelszczyzny, nie jest jeszcze sprawą zamkniętą. Wręcz przeciwnie, pod żadnym pozorem nie należy uznawać, że ekspresówka nie ma szans powstać w najbliższym czasie. Wciąż toczą się rozmowy, które mogą być kluczowe dla tak ważnej dla nas inwestycji.

Na 80. posiedzeniu Sejmu zadałam pytanie dotyczące drogi S17. W odpowiedzi pod koniec grudnia otrzymałam pismo podpisane przez wiceministra infrastruktury, Radosława Stępnia. Budowa została ujęta w załączniku nr 1a projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Oznacza to, iż przedmiotowa inwestycja znajduje się na liście zadań priorytetowych, których realizacja może zostać rozpoczęta do 2013 r. pod warunkiem uzyskania odpowiednich środków finansowych - czytamy w piśmie. Programy oszczędnościowe przyjęte przez rząd - również w zakresie wydatkowania na inwestycje drogowe - wymuszone zostały przez sytuację budżetową. Nie można było pozwolić sobie na przekroczenie progu ostrożnościowego. Należało wybierać między złym a gorszym. Na chwilę obecną musimy zrozumieć, że droga S17 mogłaby powstać kosztem np. pensji nauczycieli albo sytuacji w jakiej dziś znajdują się takie kraje starej UE jak Grecja, Hiszpania czy Portugalia. Większe wpływy do budżetu dadzą zielone światło budowie ekspresówki.

Innym akspektem sprawy są trwające właśnie negocjacje rządu z Komisją Europejską w związku z zaoszczędzonymi środkami na przetargi dotyczące inwestycji kolejowych. Przetargi okazały się znacznie tańsze niż szacowano i tym sposobem zaoszczędzono 1,2 mld euro. Po negocjacjach z KE okaże się czy te środki będą mogły być przeznaczone na inwestycje drogowe. Trzymajmy kciuki.
PW1977 no está en línea  
Old January 8th, 2011, 12:59 PM   #923
RKS1950
Registered User

Likes (Received): 166

niech ta pani juz sie nie poniza. Swoim drugim wpisem na blogu,dala jasno do zrozumienia,ze nie bedzie walczyc za cene swojej posady w po. Pisze ona identycznie enigmatycznie,jak grabarz-grabarczyk. Czyli "zbudujemy jak beda pieniadze". Czyli liczcie na cuda, jestescie polska b i ja za was nie bede walczyc (zeby wpisac s17 do zadan glownych,a nie do zalacznika 1a).

18 stycznia wyjazd !!!!
RKS1950 no está en línea  
Old January 8th, 2011, 03:53 PM   #924
jacekfreeman
globe trekker

jacekfreeman's Avatar

Likes (Received): 947

A tymczasem w Lublinie...
coś tam o nas wspomnieli...

Quote:
Zbierali podpisy pod petycją o budowę S17

- Chcemy zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo jakie czeka na drodze krajowej nr 17 i 12 w obecnym kształcie. To najniebezpieczniejszy odcinek drogi w całym kraju. Tak jak mówi nasz transparent, jeśli nie będzie obwodnicy, będą żniwa - tłumaczył Jacek Werner z Forum Rozwoju Lublina, które organizowało sobotnią akcję.

Oprócz akcji happeningowej zbierano podpisy pod petycją, która trafi do premiera Donalda Tuska. - Chcemy żeby na najbliższym posiedzeniu rady ministrów w połowie stycznia zapadła decyzja o budowie - tłumaczy Werner.

Obok stolika z petycją ustawiała się kolejka. - Przyciągają oryginalne stroje i transparent. Będziemy również chodzili wśród kierowców stojących na czerwonym świetle i prosili o podpisy - mówił Werner.

Co na to lublinianie? - Oczywiście, że podpiszę. Dlaczego na zachodzie mogą być normalne drogi a u nas nie? Może to nie przyniesie widocznego efektu, ale mam nadzieję, że ktoś tam na górze zobaczy, że nam kierowcom, zależy na tej drodze - mówił pan Andrzej, zainteresowany akcją.

Akcja zakończyła się po godz. 14. - Zebraliśmy "na oko" powyżej 400 podpisów. Zainteresowanie było spore. Ludzie podchodzili i pytali. Widać, że zależy im na tej budowie - mówi Jacek Werner.

Zdjęcia
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/...BLIN/156959361
jacekfreeman no está en línea  
Old January 8th, 2011, 04:11 PM   #925
.kp
Registered User

Likes (Received): 5762

Kreatywne, pr-owo po raz kolejny skutecznie, tak jak z D.U.P.A pod gdaką. Tak wpadło mi do głowy hasło, na 6 stycznia: "3 Królowie nie przybędą - utknęli w Kołbieli". Ale to, mam nadzieję że nie, na przyszły rok.

Jaki klimat!

Quote:

autor: Maciej Kaczanowski
Quote:
Walczymy o S17: Panie premierze łaskawy, byle do Warszawy

Paweł Puzio,, Rafał Panas

Do stolicy w dwie godziny samochodem? Zapomnijcie. Największa inwestycja drogowa w historii Lubelszczyzny coraz bardziej odjeżdża nam sprzed nosa. Teraz dalszy los tej drogi leży tylko w rękach premiera Tuska.

(Fot. Jacek Świerczyński)

S17 wraz z obwodnicą Lublina: ta inwestycja była pewna, jak amen w pacierzu. Drogowcy, politycy samorządowi, przedstawiciele rządu zapewniali, że nic nie zagraża budowie tej drogi. – Nie wiem, skąd ta panika w Lublinie, przecież budowa wszystkich odcinków S17 nie jest zagrożona – zapewniał jeszcze na początku listopada Cezary Grabrczyk, minister infrastruktury.

2 925 574,3

Przypomnijmy, że 68-kilometrowy fragment drogi S17 wraz z obwodnicą Lublina podzielono na 5 odcinków, które miały być realizowane niemal jednocześnie. Według planów, budowa miała ruszyć w 2010 roku i zakończyć się w pierwszych miesiącach 2013 roku.

– Minister infrastruktury przedłożył do konsultacji społecznych projekt Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011–2015, w którym pozostała część inwestycji pn. "Budowa drogi S17 Kurów-Lublin–Piaski, odc. Kurów – w. Witosa” długości 53,7 km została wpisana jako inwestycja priorytetowa. Budowa może zostać rozpoczęta do 2013 roku.

Kontynuowanie prac uzależnione jest wyłącznie od pozyskania dodatkowych środków finansowych. Prognozowana wartość tej części projektu wynosi 2 925 574,3 zł – stwierdził Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy resortu infrastruktury. Mówiąc krótko: był to koniec marzeń o szybkim rozpoczęciu budowy obwodnicy.

Z tych planów pewne jest tylko jedno: powstanie odcinek nr 5; od Węzła Witosa do początku obwodnicy Piask. Za 399 milionów złotych wykona go konsorcjum firm składające się z polskiego Budimeksu i hiszpańskiego Ferrovial Agroman

Wielka kasa wisi na włosku

Jeżeli nie zbudujemy do 2015 roku tej drogi, to koło nosa przejdzie nam ogromna unijna dotacja. – Cały odcinek ma kosztować blisko 3,5 miliarda złotych. Z tej olbrzymiej kwoty Unia ma pokryć 84 proc. wydatków kwalifikowanych, które w ogólnym koszcie budowy S17 wraz z obwodnicą Lublina opiewają na 3 miliardy 140 milionów złotych. W sumie, Lubelszczyzna może stracić 2 miliardy 620 milionów złotych unijnego wsparcia. A zatem warto walczyć… – mówi dobrze poinformowany specjalista.

Rzecz idzie zatem o miliard złotych, który jako wkład własny musi wyłożyć budżet państwa. Tych pieniędzy nie ma. Czy będą? W tej sytuacji wszystko zależy od premiera Tuska, bowiem po konsultacjach społecznych, które zakończyły się pod koniec grudnia, nasza S17 i obwodnica Lublina w dalszym ciągu są na liście rezerwowej.

Chodzi o przyszłość

Nie od dziś wiadoma, że drogi są jak krwioobieg państwa. Wiedzieli już o tym Rzymianie, budując w całym cesarstwie kamienne trakty. Ten drobny szczegół, w odniesieniu do Lubelszczyzny, od laty umyka rządzącym. – To skandal, że podkarpacki odcinek A4, na którym jest czterokrotnie mniejsze natężnie ruchu niż naszej S17, otrzymuje cztery miliardy, a dla nas nie ma nawet miliarda – mówi Grzegorz Dębiec, szef lubelskiego "Olimpu”. – Bez tej drogi na długie lata Lubelskie zostanie zepchnięte do III, a może nawet IV ligi polskiej ekonomii.
Taki scenariusz wywołał powszechny ruch sprzeciwu wobec marginalizacji Lubelszczyzny przez rząd Donalda Tuska.

Pikiety, billboardy i filmy

Kiedy kolejne prośby i kolejne pisma nie przynosiły efektu, przyszła kolej na zdecydowane działania. Stała się rzecz rzadko spotykana: przedsiębiorcy i związkowcy dogadali się, zawiązali Komitet Obrony Trasy S17 i postanowili zrobić pikietę przed siedzibą rządu w Warszawie. Termin: 18 stycznia godz. 12.

– Wybraliśmy dzień, kiedy obraduje rząd. Jeśli dowiemy się, że decyzja w sprawie dróg ma zapaść szybciej, to zmienimy termin – zapowiedział Marian Król, przewodniczący lubelskiej "Solidarności”.

– Nie dogonimy Polski i Europy bez tej inwestycji. Będziemy do końca walczyć o budowę tej drogi. Chcemy dostać to, co nam się słusznie należy. Musimy uzmysłowić rządzącym, że tej krótkiej kołdry nie można ciągle z nas ściągać – tłumaczy Dariusz Jodłowski z ZPPL "Lewiatan”.

Zawiedli nas

– Robię i zrobię wszystko, żeby ta droga powstała – deklarował wiele razy poseł Stanisław Żmijan (PO), wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury. Również inni parlamentarzyści zapewniają, że oficjalnie i kuluarowo robią wszystko, by uratować drogową inwestycję. M. in. posłowie Jan Łopata (PSL), Magdalena Gąsior-Marek (PO), Beata Mazurek (PiS) dopytywali w Sejmie o losy S17. Wszyscy posłowie podpisali petycję do szefa rządu. Jednak przedsiębiorcy i związkowcy nie zaproszą posłów na pikietę w Warszawie. – Zawiedli nas – kwituje Jodłowski.

– Nikt nie zawiódł. Przypominam, że styl "lepperowski” mieliśmy w Polsce i przyniósł on marne rezultaty. Nasza szansa jest w zgodzie i wspólnym działaniu – ripostuje Jan Łopata. – Zostaliśmy oszukani przez ministra Grabarczyka, który niedawno w Kraśniku zapewniał, że S17 jest niezagrożona, ale nie dodał, że budowa planowana jest po 2013 r.

Łopata obawia się, że siła przebicia naszego regionu maleje, bo inni też walczą o swoje inwestycje. – Jest nadzieja na większy dopływ pieniędzy dla państwa, bo OFE nie będą zwiększać długu państwa, a PKB wzrośnie bardziej, niż zakładano. W tym upatruję szans i w ciągłych rozmowach z osobami decydującymi – mówi poseł.

Poskarżymy się

Pikieta to nie wszystko. – Szykujemy jeszcze inne niespodzianki dla rządzących – zapowiedział w miniony wtorek Marian Król. Już teraz w Warszawie stoi 19 billboardów broniących S17 z hasłami "17. Nie odcinaj Lubelszczyzny od Warszawy” i "17. Nie izoluj Lubelszczyzny od Europy”. Władze województwa przygotowały film reklamowy, w którym życzy "Pięknych chwil wszystkim, którzy wspierają budowę drogi S17”.

Marszałek województwa i prezydent Lublina napisali do Donalda Tuska i wszystkich ministrów oraz zagrozili skargą do Komisji Europejskiej. Mieszkańcy całego województwa oraz wiele organizacji zasypało Ministerstwa Infrastruktury i Finansów protestami w sprawie "siedemnastki”. Również Dziennik Wschodni aktywnie włączył się do akcji ratowania S17: założyliśmy stronę na Facebooku "Ratujmy obwodnicę Lublina”, zorganizowaliśmy akcję pisania kartek do ministra Grabarczyka i premiera Tuska. Los najważniejszej dla nas drogi leży już tylko w rękach tego ostatniego.

Decyzja ma zapaść do połowy stycznia. Czekamy z niecierpliwością.

Miało być tak pięknie

68-kilometrowy odcinek drogi od węzła Sielce (przed Kurowem od strony Warszawy) do początku obwodnicy Piask miał być wizytówką Lubelszczyzny. Miało tu powstać kilkadziesiąt wiaduktów i prawie kilometrowa estakada nad Bystrzycą Jakubowicką, 10 mostów, kilka przejazdów gospodarczych, ok. 40 km ekranów akustycznych, kilkadziesiąt różnej wielkości przejść dla zwierząt nad i pod trasą szybkiego ruchu.

Podczas prac miało zostać wyburzonych 350 budynków: 135 mieszkalnych, 174 gospodarcze, 39 altan działkowych, lecznica weterynaryjna i posterunek policji. Na razie lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wydał na wykup nieruchomości 200 milionów złotych.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/...BLIN/363652845
Na marginesie... Tusk podobno znika w połowie miesiąca na wywczasy z rodzinką...
.kp liked this post, cuz its amejzing!

Last edited by .kp; January 8th, 2011 at 04:23 PM.
.kp no está en línea  
Old January 8th, 2011, 05:10 PM   #926
jacekfreeman
globe trekker

jacekfreeman's Avatar

Old January 8th, 2011, 05:34 PM   #927
raganek
lublinianin

raganek's Avatar

Likes (Received): 155

Swoją drogą zbierając podpisy zauważyłem, że jest bardzo mała świadomość społeczna dotycząca obwodnicy. Wiele osób nie miało pojęcia o jaką drogę walczymy, część mówiła, że "ta droga nie jest im potrzebna". Trudno będzie szerzej zaangażować ludzi, którzy nie są świadomi problemu.
raganek no está en línea  
Old January 8th, 2011, 05:38 PM   #928
jacekfreeman
globe trekker

jacekfreeman's Avatar

Chciałbym przy okazji podziękowac kilku użytkownikom SSC spoza FRL za pomoc. M.in. ragankowi i DavidowiPL. Jeśli jeszcze ktoś był to przepraszam, ale tyle akurat zapamiętałem
Old January 8th, 2011, 05:40 PM   #929
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Likes (Received): 14190

Quote:
Swoją drogą zbierając podpisy zauważyłem, że jest bardzo mała świadomość społeczna dotycząca obwodnicy. Wiele osób nie miało pojęcia o jaką drogę walczymy, część mówiła, że "ta droga nie jest im potrzebna". Trudno będzie szerzej zaangażować ludzi, którzy nie są świadomi problemu.
I to jest jeden z powodów dlaczego jest tak źle jak jest.
Ale mam nadzieję, że każda kolejna akcja będzie powodowała wzrost zainteresowania mieszkańców problemami własnego regionu.

A podpisów było zebranych około 450.

Quote:
Świetnie to wyszło, szkoda tylko że całego napisu nie widać. Będę propagować tą fotkę gdzie się da

Last edited by khan_tengri; January 8th, 2011 at 05:47 PM.
khan_tengri no está en línea  
Old January 8th, 2011, 05:49 PM   #930
jacekfreeman
globe trekker

jacekfreeman's Avatar

Old January 8th, 2011, 05:56 PM   #931
PW1977
Registered User

Likes (Received): 3842

Quote:
Originally Posted by raganek View Post
No i tu widze zadanie dla FRL.

P.S. Co zrobiliscie z transparentem? Moze trzeba by bylo zawiesic go gdzies na stale, np. wiadukt Poniatowskiego.
Brawa za akcje.
PW1977 no está en línea  
Old January 8th, 2011, 05:59 PM   #932
jacekfreeman
globe trekker

jacekfreeman's Avatar

FRL się dwoi i troi żeby coś robic, niech każdy propaguje to gdzie może. Transparent jest u kogoś w domu, wiadukt poniatowskiego odpada z pewnych prawnych względów. Ale spokojnie, jeszcze pewnie przypomnimy o Obwodnicy Lublina S12/17/19.
Old January 8th, 2011, 07:55 PM   #933
Sarcasm
Platinum Memeber

Sarcasm's Avatar

Likes (Received): 2

Zaangazowanie poslow, samorzadowcow, zawiazywanie komitetu obrony, bilboardy, etc. ....

Dziwi mnie troche ze w sprawe nie zostal wciagniety Janusz Palitok- z swojej wlasnej inicjatywy albo za namowa kogos innego.

Jak wiadomo media lubia tania sensacje i dlatego zapraszaja Palikota na wywiady zeby potem bylo o czym dyskutowac przez nastepne 2 dni.

Skoro Palikot ma niezla przebitke medialna to dwa wywiady w ktory stwierdza ze- Tusk i PO oszukaly Lublin, Polske wschodnia, klamali przed wyborami samorzadowymi i zabieraja droge ekspresowa itp. - wypowiedziane w taki sposob ktory potrafi tylko Palikot, zrobilyby taki szum medialny ze aby go uciszyc obwodnica Lublina zostalaby odrazu zatwierdzona.

Naprawde dziwie sie czemu Palikot sie nie angazuje w ta sprawe. Ma naprawde swietna okazje wypromowac siebie i pomoc swojemu regionowi.

Freie Fahrt für freie bürger!
Sarcasm no está en línea  
Old January 8th, 2011, 08:12 PM   #934
.kp
Registered User

Likes (Received): 5762

Palikota w zasadzie już nie ma. Politycznie, lobbingowo, finansowo, strukturalnie i organizacyjnie. Przykład jak nisko można spaść z politycznego nieboskłonu. Takie tematy widze bardziej w lubelskim wątku protestacyjnym a najlepiej w Lubelskim PHP.
.kp liked this post, cuz its amejzing!
.kp no está en línea  
Old January 8th, 2011, 08:17 PM   #935
Maciek Lublin
Cogito ergo sum.

Maciek Lublin's Avatar

Likes (Received): 3398

Palikota nie było nawet podczas głosowania nad odwołaniem Grabarczyka. Była to idealna sytuacja dla tego ex posła PO do akcji w obronie S17.
Maciek Lublin no está en línea  
Old January 8th, 2011, 08:28 PM   #936
dannie
Lublinensis Civitatis

dannie's Avatar

Likes (Received): 822

Quote:
Originally Posted by PW1977 View Post
No i tu widze zadanie dla FRL.
To nie jest zadanie dla FRL, to jest zadanie dla wszystkich mieszkańców Lublina, Lubelszczyzny, dla użytkowników tego forum, dla posłów, senatorów, samorządowców, dziennikarzy. Dla wszystkich!

Członkowie FRL to nie są nadludzie. To tacy sami zjadacze chleba jak Wy, tacy sami użytkownicy SSC, tacy sami pracownicy, studenci, uczniowie.

Nie należy pokazywać innym palcem, co trzeba zrobić, tylko trzeba się zebrać w sobie i to robić. Tyle, ile się da i tyle, ile można.

Ja rozumiem, że o tych "zadaniach dla FRL" piszecie w dobrej wierze, ale wierzcie, że my naprawdę wiemy, co trzeba zrobić. Bardziej martwi nas to, że tego, co trzeba jest kilka razy więcej niż tych, którzy mogą.

Dlatego ja także bardzo dziękuje wszystkim użytkownikom SSC, którzy dzisiaj aktywnie walczyli o S12/17! Brawo

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły i chce je zrealizować piszcie! Spróbujemy pomóc!

Edit:
I jeszcze jedno! Wielkie podziękowania dla p.Barbary Ławnik z Pracowni Artystycznej "Traf" przy ul. Złotej 6, która użyczyła nam widoczne na zdjęciach stroje śmierci.

"Naturalnie niekorzystne dla demokracji jest to, że wiąże ona ręce tym, którzy traktują ją poważnie, a tym którzy nie traktują jej poważnie pozwala robić prawie wszystko." V. Havel

Last edited by dannie; January 8th, 2011 at 10:15 PM.
dannie no está en línea  
Old January 8th, 2011, 09:15 PM   #937
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

No właśnie...
Gdyby dzisiaj było jeszcze z 10 osób więcej do zbierania podpisów to spokojnie byłoby ponad tysiąc, a tak wiele osób przeszło bokiem bo nie byliśmy w stanie ich zainteresować tematem rozmawiając z kimś innym.

Jest też info w Radiu Lublin:

http://www.radio.lublin.pl/index.php...tails&id=86914
Old January 8th, 2011, 09:48 PM   #938
jacekfreeman
globe trekker

jacekfreeman's Avatar

http://www.tvp.pl/lublin/informacyjn...-g1830/3764508 Panorama Lubelska o happeningu od 4:57.
Old January 8th, 2011, 09:49 PM   #939
elushka
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by dannie View Post
To nie jest zadanie dla FRL, to jest zadanie dla wszystkich mieszkańców Lublina, Lubelszczyzny, dla użytkowników tego forum, dla posłów, senatorów, samorządowców, dziennikarzy. Dla wszystkich!

Członkowie FRL to nie są nadludzie. To tacy sami zjadacze chleba jak Wy, tacy sami użytkownicy SSC, tacy sami pracownicy, studenci, uczniowie.

Nie należy pokazywać innym palcem, co trzeba zrobić, tylko trzeba się zebrać w sobie i to robić. Tyle, ile się da i tyle, ile można.

Ja rozumiem, że o tych "zadaniach dla FRL" piszecie w dobrej wierze, ale wierzcie, że my naprawdę wiemy, co trzeba zrobić. Bardziej martwi nas to, że tego, co trzeba jest kilka razy więcej niż tych, którzy mogą.

Dlatego ja także bardzo dziękuje wszystkim użytkownikom SSC, którzy dzisiaj aktywnie walczyli o S12/17! Brawo

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły i chce je zrealizować piszcie! Spróbujemy pomóc!

Edit:
I jeszcze jedno! Wielkie podziękowania dla p.Barbary Lawnik z Pracowni Artystycznej "Traf" przy ul. Złotej 6, która użyczyła nam widoczne na zdjęciach stroje śmierci. Polecamy serdecznie wszystkim, którzy wybierają się na bal karnawałowy albo inna przebieraną imprezę
Jeżeli nie będziemy strajkować na zasadzie blokowania przejazdu TIRów przez Lublin to nikt w Polsce nie usłyszy o kłopotach przejazdu tranzytowego przez to miasto takimi trasami jak S17, S19 i drogą 835. Są to strategiczne drogi przejazdu przez centrum Lublina we wszystkich czterech kierunkach, a przede wszystkim w kierunku granicy wschodniej. Mieszkańcy Sławinka przylegającego do trasy Alei Solidarności i Alei Sikorskiego mają dosyć hałasu i trzęsących się domów, pękających ścian oraz brzęczących szyb i szklanek. Proponuję, aby przed 18 stycznia zorganizować blokadę trasy S17 na Alei Warszawskiej przy cerkwi na przejściu dla pieszych przy ulicy Sławinkowskiej (na wysokości Ogrodu Botanicznego). Efektem tego może być całkowity paraliż komunikacyjny miasta. Może w końcu ktoś więcej zwróci uwagę na ten problem.
Dobijanie się o budowę drogi ekspresowej Lublin-Kurów nic nie da, jeżeli nie zostanie wybudowana obwodnica wokół Lublina. Przebicie się przez całe miasto z jednego końca na drugi (szczególnie w godzinach szczytu) zajmuje tyle samo czasu, co przejazd 50km za miasto, a czasami i dłużej.
elushka no está en línea  
Old January 8th, 2011, 09:52 PM   #940
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Quote:
Originally Posted by dannie View Post
I jeszcze jedno! Wielkie podziękowania dla p.Barbary Lawnik z Pracowni Artystycznej "Traf" przy ul. Złotej 6, która użyczyła nam widoczne na zdjęciach stroje śmierci. Polecamy serdecznie wszystkim, którzy wybierają się na bal karnawałowy albo inna przebieraną imprezę
Barbary Ławnik
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Tags
kurow, lublin, obwodnica, petycja, s12, s17, s19

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules