[Radom] Miejski hydepark - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 6th, 2011, 10:08 PM   #21
adam89p
Registered User

Likes (Received): 46

jako osoba należąca do tej parafii i jako były ministrant (co prawda dawno) mogę potwierdzić, ze to tylko "urban legend"
adam89p no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 6th, 2011, 10:20 PM   #22
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Likes (Received): 2522

Jako znający osobiście paru zwariowanych filipsów też potwierdzam
Old January 7th, 2011, 03:34 AM   #23
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Likes (Received): 3379

Gratulejszyns, ino wkradł się błąd, co pisałem już na FRI - to Elektrociepłownia ma ten wysoki komin, a Ciepłownia Północ to to małe przy Ziętalów.

Last edited by redoxygene; January 7th, 2011 at 03:40 AM.
redoxygene está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 7th, 2011, 03:06 PM   #24
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Likes (Received): 1200

Już. Gra gitara
TETA no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2011, 10:12 PM   #25
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Chyba warta zauważenia inicjatywa:

Kto postawił czerwoną flagę na Żeromskiego? Kontrowersyjna rocznica i anonimowa inicjatywa

"Cześć pamięci wyzwolicielom Radomia” – kartka takiej treści leżała w poniedziałek na ulicy Żeromskiego obok róż w kolorze białym i czerwonym oraz dwóch flag – biało czerwonej i czerwonej. Wzbudzało to różne reakcje przechodzących osób.

16 stycznia minęła 66 rocznica wyzwolenia przez Armię Czerwoną Radomia spod okupacji niemieckiej. Data ta wzbudza kontrowersje, bo dla wielu w tym samym dniu rozpoczęła się druga okupacja, sowiecka a rzekome wyzwolenie przyniosło zniewolenie. Przez długie lata w parku na przeciwko Urzędu Miejskiego stal obelisk poświęcony żołnierzom Armii Czerwonej. Został on zabrany, teraz prawie w tym samym miejscu stoi pomnik Jan Kochanowskiego. W poniedziałek można było tuż obok zobaczyć stojące w stojaki flagi biało i biało czerwoną, a pod nimi róże w narodowych barwach. Był też napis głoszący "Cześć pamięci wyzwolicielom Radomia”.

- To nie była nasza inicjatywa, natomiast w niedzielę z tej samej okazji przedstawiciele organizacji kombatanckich złożyli wiązanki na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza przed kościołem garnizonowym na Placu Konstytucji 3 Maja oraz na cmentarzu prawosławnym przy ulicy Warszawskiej. My podstawiliśmy dla nich autokary – mówiła nam Ryszarda Kitowska, z biura prasowego radomskiego magistratu.

Kto ustawił flagi – nie wiadomo. Wiadomo, że ludzie zatrzymywali się, czytali, czasami głośno komentowali. Jedni chwalili tę inicjatywę, inni byli nią oburzeni.

Źródło: Echo Dnia
Old January 17th, 2011, 10:18 PM   #26
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Likes (Received): 918

Quote:
Originally Posted by TETA View Post

Kto ustawił flagi – nie wiadomo.
Może J. Kochanowski pod osłoną nocy ....
szybkaosa no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2011, 12:40 AM   #27
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 155

Czyżby monitoring miejski tam nie sięgał?
Old January 18th, 2011, 01:13 AM   #28
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Sięga - co to niby ma zmieniać?
Old January 18th, 2011, 01:15 AM   #29
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
Originally Posted by redoxygene View Post
Bo to pewnie był sabotaż, jak tak można coś robić bez wiedzy władz....
Straż miejska już na nogach, przeczesują wszystkie swoje taśmy VHS
Old January 18th, 2011, 01:44 AM   #30
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

No ja właśnie wypowiedź dkt tak odebrałem - "kto śmiał, usunąć tę hańbę i ustalić sprawcę!".
Old January 18th, 2011, 03:02 PM   #31
S-O-Z
Registered User

S-O-Z's Avatar

Likes (Received): 284

Quote:
Originally Posted by TETA View Post
Dzisiejsze święto uczciłem wykonaniem zestawienia 10 najwyższych obiektów w Radomiu. Oto one:

A może posiadasz TETA dane na temat pozostałych wież radomskich - głównie kościołów, takich jak:
1. Św. Stefana - Idalin
2. Św. Pawła - Janiszpol
3. Św. Teresy - Borki
4. Św. Brata Alberta - Prędocinek
5. MB Czestochowskiej - Kaptur (niezły minaret odstrzelili...)
6. Michałów, Południe i inne gdzie są wieże

??????
Old January 19th, 2011, 12:46 AM   #32
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Quote:
To, że z ustaleniem osób, które tą instalację ustawiły nie powinno być problemu [przynajmniej teoretycznie], wszak zrobiły to nielegalnie.

Ale nie o to w sumie chodzi, jak ktoś chce takie 'wydarzenia' upamiętniać, proszę bardzo. Żyjemy w wolnym kraju. Śmieszy mnie fakt ustawienia tej instalacji ukradkiem, pod osłoną nocy. Wygląda to tak, jakby osoba lub osoby zaangażowane w akcję wstydziły się swoich poglądów i przekonań...

Cóż, jak dla mnie wydarzenie pokroju w oprawie.
Old January 19th, 2011, 04:42 AM   #33
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Quote:
Originally Posted by dkt1984 View Post
To, że z ustaleniem osób, które tą instalację ustawiły nie powinno być problemu [przynajmniej teoretycznie], wszak zrobiły to nielegalnie.
A na jakiej podstawie twierdzisz, że cokolwiek jest tu nielegalnego i w jakim celu należy ustalać tożsamość kogokolwiek? Nie pomyliły Ci się systemy?

Quote:
Ale nie o to w sumie chodzi, jak ktoś chce takie 'wydarzenia' upamiętniać, proszę bardzo. Żyjemy w wolnym kraju. Śmieszy mnie fakt ustawienia tej instalacji ukradkiem, pod osłoną nocy. Wygląda to tak, jakby osoba lub osoby zaangażowane w akcję wstydziły się swoich poglądów i przekonań...
No cóż - różni ludzie różnie postrzegają rzeczywistość - ja np. twierdzę, patrząc także na Twoje wypowiedzi, że żyjemy jeszcze w dzikim kraju, w którym wolność słowa dopiero raczkuje - nikt nie ma ochoty zostać pobitym, czy też po sądach się szlajać.

Quote:
Cóż, jak dla mnie wydarzenie pokroju w oprawie.
Każdy ocenia rzeczywistość tak, jak pozwalają mu jego horyzonty.
Old January 19th, 2011, 02:25 PM   #34
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Quote:
A na jakiej podstawie twierdzisz, że cokolwiek jest tu nielegalnego i w jakim celu należy ustalać tożsamość kogokolwiek? Nie pomyliły Ci się systemy?
Jak zwykle masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego. Powtórzę jeszcze raz że nie o to tu chodzi.

Quote:
No cóż - różni ludzie różnie postrzegają rzeczywistość - ja np. twierdzę, patrząc także na Twoje wypowiedzi, że żyjemy jeszcze w dzikim kraju, w którym wolność słowa dopiero raczkuje - nikt nie ma ochoty zostać pobitym, czy też po sądach się szlajać.
Znowu te same problemy...
Najzabawniejsze jest to że ubolewasz nad 'raczkującą' wolnością słowa w tym 'dzikim kraju' w kontekście mojej dezaprobaty tym 'epokowym' wydarzeniem. Jak ktoś pochwali to jest okey, jak nie to dziki kraj... Kali ukraść...kojarzysz...
Nie wycieraj sobie gęby wolnością słowa, skoro nie masz pojęcia, co ona oznacza.
BTW, a może to Ty ustawiłeś tą instalację

Quote:
Każdy ocenia rzeczywistość tak, jak pozwalają mu jego horyzonty.
To fakt. Niektórzy mają je mocno ograniczone.

Last edited by dkt1984; January 19th, 2011 at 02:47 PM.
dkt1984 no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2011, 05:53 PM   #35
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Quote:
Jak zwykle masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego. Powtórzę jeszcze raz że nie o to tu chodzi.
"Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa" - w komentarzu do Twojej wypowiedzi.
Zatem o co chodzi w tych wypowiedziach:

jeśli nie o to, że uważasz, że ktoś zrobił to nielegalnie i monitoring w czymkolwiek miał pomóc? Ktoś jest w stanie inaczej zinterpretować wypowiedzi mistrza (Ciebie)?
Ponieważ domyślam się, o co może Ci innego chodzić, czego w swojej wypowiedzi nie zawarłeś - artykuł w żadnej mierze ww. nie sugeruje, aby wnioskować "co to za problem z ustaleniem sprawcy" - każdy pojmuje go tak, jak mu na to pozwala jego pojęcie o różnych zjawiskach.

Quote:
Znowu te same problemy...
Najzabawniejsze jest to że ubolewasz nad 'raczkującą' wolnością słowa w tym 'dzikim kraju' w kontekście mojej dezaprobaty tym 'epokowym' wydarzeniem. Jak ktoś pochwali to jest okey, jak nie to dziki kraj... Kali ukraść...kojarzysz...
Nie wycieraj sobie gęby wolnością słowa, skoro nie masz pojęcia, co ona oznacza.
Widzę, że Twoje mistrzostwo w interpretacji i wyrażaniu myśli znowu daje o sobie znać...
To nie ja twierdzę, że ustawienie tego było nielegalne i należy ustalić sprawcę - Ty tak twierdzisz, nie mając zielonego pojęcia o tym, że to nielegalne nie było i tego właśnie tyczyło się moje pytanie (jednoznaczne zresztą - chodziło o kamery), a nie Twojej dezaprobaty (tutaj skomentowałem to horyzontami). Wystarczy pomyśleć i pokojarzyć, że to z wolnością słowa i dzikim krajem tyczyło się właśnie tego - "ktoś ustawił - ścigać, złapać" jako artykułu. Gdybyś rozumiał, że to żadne przestępstwo nie jest - w ogóle ten komentarz by się nie pojawił, bo artykuł nie o tym traktuje.

Quote:
To fakt. Niektórzy mają je mocno ograniczone.
Widzę to wydatnie w twojej wypowiedzi, kiedy z jednej strony chcesz łapać i ustalać kogoś za niesłuszne upamiętnienie niesłusznego święta, z drugiej pouczasz mnie, że nie mam pojęcia o wolności słowa. Wszystko to wybełtujesz z moją oceną Twojego podejścia - w tym przypadku ograniczonego.

Last edited by redoxygene; January 19th, 2011 at 06:06 PM.
Old January 20th, 2011, 10:10 PM   #36
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Quote:
Originally Posted by S-O-Z View Post
A może posiadasz TETA dane na temat pozostałych wież radomskich - głównie kościołów, takich jak:
1. Św. Stefana - Idalin
47,7m

Reszty nie znam.
Old January 27th, 2011, 01:19 AM   #37
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Sekwencja była następująca [co można sobie zobaczyć, ale do niektórych widać nie dociera, przekaz niejasny?]
-Kto ustawił flagi – nie wiadomo.
-Może J. Kochanowski pod osłoną nocy ....
-Czyżby monitoring miejski tam nie sięgał?

W luźnym tłumaczeniu, łatwo można sprawdzić czy to czasem nie sam Kochanowski ustawił instalację, lub w bardziej dosłownym, ktokolwiek. W końcu od tego jest monitoring, żeby widzieć i wiedzieć m.in.. Nie po to serwujemy sobie 'wielkiego brata' żeby nie wiedzieć co się dzieje na naszym podwórku, nieprawdaż?
Ale w tym momencie pojawiłeś się z kulawymi odczuciami wyssanymi chyba z palca.
"kto śmiał, usunąć tę hańbę i ustalić sprawcę!".
Zwykłe trolololo...
Quote:
Na jakiej podstawie? Nie rozśmieszaj mnie. To, że było to w miejscu publicznym, nie oznacza iż każdy może sobie w takim miejscu wystawić co chce i kiedy chce. Właścicielem owego terenu jest miasto, więc procedura powinna być następująca. Osoba zainteresowana wystawieniem instalacji na terenie należącym do miasta składa pismo informacyjne/zapytanie. Wtedy magistrat albo wydaje zgodę albo nie [najczęściej wydaje]. Procedura nie została zachowana, a więc ustawienie instalacji było niezgodne z prawem.
Czy to oznacza że należy ścigać sprawców? Nie, podkreślałem to dwukrotnie, marginalna sprawa, ale jak widać nie do wszystkich dociera

Quote:
"Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa" - w komentarzu do Twojej wypowiedzi.
Zatem o co chodzi w tych wypowiedziach:

jeśli nie o to, że uważasz, że ktoś zrobił to nielegalnie i monitoring w czymkolwiek miał pomóc? Ktoś jest w stanie inaczej zinterpretować wypowiedzi mistrza (Ciebie)?
Ponieważ domyślam się, o co może Ci innego chodzić, czego w swojej wypowiedzi nie zawarłeś - artykuł w żadnej mierze ww. nie sugeruje, aby wnioskować "co to za problem z ustaleniem sprawcy" - każdy pojmuje go tak, jak mu na to pozwala jego pojęcie o różnych zjawiskach.
Jestem pod wrażeniem
Patrz wyżej.

Quote:
Widzę, że Twoje mistrzostwo w interpretacji i wyrażaniu myśli znowu daje o sobie znać...
Nie no, bądźmy poważni. W tej kategorii nie masz sobie równych

Quote:
To nie ja twierdzę, że ustawienie tego było nielegalne i należy ustalić sprawcę - Ty tak twierdzisz, nie mając zielonego pojęcia o tym, że to nielegalne nie było i tego właśnie tyczyło się moje pytanie (jednoznaczne zresztą - chodziło o kamery), a nie Twojej dezaprobaty (tutaj skomentowałem to horyzontami). Wystarczy pomyśleć i pokojarzyć, że to z wolnością słowa i dzikim krajem tyczyło się właśnie tego - "ktoś ustawił - ścigać, złapać" jako artykułu. Gdybyś rozumiał, że to żadne przestępstwo nie jest - w ogóle ten komentarz by się nie pojawił, bo artykuł nie o tym traktuje.

Widzę to wydatnie w twojej wypowiedzi, kiedy z jednej strony chcesz łapać i ustalać kogoś za niesłuszne upamiętnienie niesłusznego święta, z drugiej pouczasz mnie, że nie mam pojęcia o wolności słowa. Wszystko to wybełtujesz z moją oceną Twojego podejścia - w tym przypadku ograniczonego.
To się nazywa trolling.
Po raz kolejny podkreśliłem Twoje wyimaginowane odczucia.
Natomiast co do: niesłuszne upamiętnienie niesłusznego święta
Kolejny raz za daleko się zapędziłeś ze swoimi odczuciami, chociaż to chyba za lekkie słowo...Napisałem, jaki jest mój punkt widzenia na to 'epokowe wydarzenie' i mam do tego pełne prawo, podobnie jak Ty masz prawo do swojego poglądu na tą kwestię. Tyle, że ja nikogo przy tym nie atakuje, jak Ty to masz w zwyczaju, co może świadczyć o niezrozumieniu fundamentalnej dla naszego kręgu cywilizacyjnego wartości, jaką jest wolność słowa. [No chyba, że systemy Ci się pomyliły ]
Jak już wcześniej pisałem, jak ktoś chce, niech świętuje! Wolno mu!
Jak dla mnie możesz nawet świętować hucznie w nocy z 6 na 7 Listopada, 22 lipca, albo i od razu 20 lipca [długi weekend można zrobić ] lub/i nawet 5 marca. Moja tolerancja jest bardzo wysoka, choć oczywiście nie omieszkam oświadczyć co o tym sądzę. Świętuj! A ja Ci jeszcze jedno tylko powiem, głupi to naród co historii swej nie zna...
Old January 27th, 2011, 05:16 PM   #38
manX
Registered User

manX's Avatar

Likes (Received): 232

Jak wspominałem w którymś temacie, zabieram się za stworzenie krótkiego video o naszym mieście. Są na YT jakieś, ale dosyć stare dlatego taka decyzja. Nie jestem specem w tej dziedzinie, ale mam chęci, zapał i wiem jak całość ma wyglądać, a jestem ambitny także ot taki pokaz slajdów to nie będzie.

Wg mnie podstawą, każdego video jest muzyka i właśnie nie mogę się zdecydować. Lubię pewien typ muzyki tak więc zapodam dwa przykładowe tytuły o których myślę i proszę o ocenę czy się nadaje, bo im więcej opinii tym jest ona bardziej obiektywna

Ostatnio chodzi mi po głowie, żeby zdecydować sie jednak na coś bardziej elektronicznego i kilka fajnych pozycji też słyszałem i sam już nie wiem
manX no está en línea   Reply With Quote
Old January 27th, 2011, 05:41 PM   #39
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
Originally Posted by manX View Post
Jak wspominałem w którymś temacie, zabieram się za stworzenie krótkiego video o naszym mieście. Są na YT jakieś, ale dosyć stare dlatego taka decyzja. Nie jestem specem w tej dziedzinie, ale mam chęci, zapał i wiem jak całość ma wyglądać, a jestem ambitny także ot taki pokaz slajdów to nie będzie.

Wg mnie podstawą, każdego video jest muzyka i właśnie nie mogę się zdecydować. Lubię pewien typ muzyki tak więc zapodam dwa przykładowe tytuły o których myślę i proszę o ocenę czy się nadaje, bo im więcej opinii tym jest ona bardziej obiektywna

Ostatnio chodzi mi po głowie, żeby zdecydować sie jednak na coś bardziej elektronicznego i kilka fajnych pozycji też słyszałem i sam już nie wiem
Dobry pomysł.
Tylko żeby to nie było za bardzo pompatyczne.
Zrób jeden film na poważnie z proponowaną muzyką, a jakbyś mógł to zrób drugi film, taki z leciutkim przymrużeniem oka na nasze miasto, z jakimiś zabawnymi scenkami, coś lekkiego, niesztampowego, z ciekawymi zbliżeniami, kolorami, przenikaniami, latające ujęcia jak podczas akrobacji samolotowych itp, na luzie ale z pozytywnym przekazem naszego miasta. Przekaz ma zostawić przyjemne doznania. Muzyczkę do TEJ superprodukcji widziałbym taką:
http://www.youtube.com/watch?v=SzJY9...eature=related
Old January 27th, 2011, 06:43 PM   #40
manX
Registered User

manX's Avatar

Likes (Received): 232

Superprodukcji hehe xD. Może i dwa filmy to dobry pomysł, ale montaż jest dosyć czasochłonny jeśli się chce żeby całość ze sobą współgrała, dlatego skłaniam się do połączenia "na poważnie" i "z przymrużeniem oka".

Chciałbym przedstawić miasto dynamicznie, kolorowo, szczęśliwe, ale też z momentami zwolnionymi, szarymi, surowymi dlatego właśnie muzyka jest bardzo ważna, aby można to było w sprawny sposób przedstawić

No i jest jeszcze kwestia taka, że mamy teraz zimę. Kiepski moment na zdjęcia mówiące "o jak tu pięknie!". Tak więc teraz zrobię materiał o tej surowej, szarej, takiej podwórkowej stronie miasta a wiosną jak tylko będzie zielono zrobię tą dynamiczną, nowoczesną i radosną stronę i wezmę siż za montaż
manX no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
radom

Thread Tools

Posting Rules