[Bratislava] Stanica Nivy 30 f (125 m) - Page 8 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 4.67 average.
Old November 26th, 2016, 03:32 PM   #141
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 6076

Quote:
Originally Posted by Ondro View Post
Diaľkové autobusy sú už dávno riešené miestenkami a lístkami pri okienku/cez internet aj u nás. Toto platí len pre regionálne autobusy a je otázne, či tam nejaké budú vôbec končiť(všade sa riešia takéto stanice tak, že regio končí pred budovou alebo na inej stanici, u nás by sa mohli presmerovať buď pod Nový Most alebo pred budovu, dáva to zmysel, pretože pri takýchto autobusoch je zachádzanie do budovy strata času, keďže väčšinou aj tak zvážajú ľudí len na MHD a ani pre prevádzkovateľa stanice a nákupáku nie su títo ľudia a autobusy rentabilné...
Stavitelom Stanice Nivy je HB Reavis, ktory je hlavnym akcionarom Slovak Lines. Pre nich bude prioritnym zaujmom, aby regionalne autobusy im vozili cestujucich priamo do stanice, ergo priamo do srdca nakupneho strediska. Vystavba takejto stanice v takejto lokalite bude podla mojho nazoru este vacsim oddelovacom skratenia regionalnych spojov len po vybrane prestupne uzly MHD.
E499.3056 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 26th, 2016, 05:54 PM   #142
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4353

Nerozhoduje náhodou kraj o trase a dĺžke ktorejkoľvek linky, ktorú dotuje? Ak na kraji povedia, že linka bude končiť v termináli Bory a odtiaľ sa prestúpi do mesta na vlak alebo MHD, lebo v rámci BID na to už stačí iba jeden lístok, tak HB to asi nemá šancu nejako ovplyvniť.
Časom sa NIVY stanú postupne iba autobusovou stanicou pre diaľkové linky, keďže pri vznikajúcich termináloch na okrajoch mesta bude končiť viac a viac regionálnych liniek.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2016, 06:45 PM   #143
Ondro
Veteran of the meme war

Ondro's Avatar

Likes (Received): 1211

Každopádne sa zdá byť predimenzovaná. Naviac, ako povedal Klepeto, ak budú existovať regionálne prestupné uzly na MHD výrazne ďalej od Nív, nevidím dôvod, aby aj ak by neurčoval dopravné linky kraj, míňali kopec peňazí za naftu a amortizáciu autobusu a končili v podzemí Nív, keďže prínos z týchto cestujúcich pre nákupné centrum je minimálny.
Advertisement

Old November 26th, 2016, 07:05 PM   #144
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6747

Nie celkom. Stanicu Nivy treba vnímať v širšom kontexte, a síce ako jadro obrovskej office zóny, celej vybudovanej HB Reavisom, ktorý bude mať záujem o to, aby autobusy končili priamo na stanici a lákali na dopravnú dostupnosť firmy do biznisiek a do retailových jednotiek v parteri. Aj keď biznis model HBR je nastavený na prenájme budovy po istú dobu a potom odpredaji realitným fondom, postupný development bude pokračovať ďalšími fázami TC Juh, neďaleko bude aj nové Apollo. Maximum liniek v rámci Stanice Nivy je pre developera výhodná vec.

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2016, 07:38 PM   #145
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5033

Quote:
Originally Posted by KLEPETO View Post
Nerozhoduje náhodou kraj o trase a dĺžke ktorejkoľvek linky, ktorú dotuje? Ak na kraji povedia, že linka bude končiť v termináli Bory a odtiaľ sa prestúpi do mesta na vlak alebo MHD, lebo v rámci BID na to už stačí iba jeden lístok, tak HB to asi nemá šancu nejako ovplyvniť.
Časom sa NIVY stanú postupne iba autobusovou stanicou pre diaľkové linky, keďže pri vznikajúcich termináloch na okrajoch mesta bude končiť viac a viac regionálnych liniek.
teoreticky mas pravdu.. ale ehm pri "transparentnom" fresovi ? alebo hociktorom inom zupanovi ? dream on ..

a plus hej, pre nich je zakald tam zvazat ludi .. je to ich jediny argumnet oproti centralu alebo eurovei .. v podstate AS nivy dost zatopi najma eurovei ale aj to len co sa tyka shopingu.. gastro ma eurovea uzasnu promenadu, co nema ziaden projekt ...
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2016, 08:06 PM   #146
michaelse
Registered User

Likes (Received): 443

ono vela ludom sa napaci dalsie velke nak.centrum v centre a ciastocne ani mne ale ono je to pochopitelne,ked uvazime ake prachy tam natlacia tak v podstate je nemyslitelne aby nejaky developer postavil najfrekventovanejsiu bus stanicu na slovensku bez toho aby tam nemal moznost generovat velke peniaze
michaelse no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2016, 03:42 AM   #147
E499.3056
Moderator

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 6076

Quote:
Originally Posted by KLEPETO View Post
Kraj ma svoje zaujmy v Slovak Lines. Nie nadarmo sa otvorene uvazuje s tym, ze kraj mozno SL odkupi do HBR, pripadne urcitu cast podielu.
E499.3056 no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2016, 10:14 AM   #148
Janci1982
Registered User

Likes (Received): 2366

Quote:
Originally Posted by alien View Post
Nepasuje ti to do terajsieho stavu, alebo buduceho? Ked tam bude postavene vsetko co sa aktualne rozbieha.
Nepasuje mi ani do sucasneho a ani do buduceho, lebo cez cestu su tie budovy vizualne oddelene, zatial co stanica vytvori jeden obrovitansky blok, nijako cleneny, pripomina mi to Apolo1 kde to je tiez jedna velka megahmota, zatial co Apolo2 je o mnoho prijemejsia a clovek sa tam citi lepsie.
Janci1982 no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2016, 01:44 PM   #149
VisitorBoy1212
Registered User

Likes (Received): 292

Neviete niekto náhodou kde presne bude náhradná autobusová stanica? Včera som bol na Bottovej a nič tam nebolo. Pýtal som sa aj v Alze a nikto nič nevedel.
VisitorBoy1212 no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2016, 01:46 PM   #150
hraby
Registered User

hraby's Avatar

Likes (Received): 4703

priamo vedla alzy..
hraby no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2016, 01:49 PM   #151
VisitorBoy1212
Registered User

Quote:
Originally Posted by hraby View Post
priamo vedla alzy..
To na tom stavenisku čo tam je pred Alzou? Veď už to malo byť hotové, ak sa nemýlim.
Old November 28th, 2016, 01:52 PM   #152
hraby
Registered User

hraby's Avatar

ano. to je byvale OC Bottova. alza bola tzv. 1. faza. ja som bol v alze v sobotu vecer, tiez som si to tam popozeral, ale maju tam este co robit.. kedy maju byt hotovi to netusim.
Old November 28th, 2016, 01:54 PM   #153
VisitorBoy1212
Registered User

Quote:
Originally Posted by hraby View Post
ano. to je byvale OC Bottova. alza bola tzv. 1. faza. ja som bol v alze v sobotu vecer, tiez som si to tam popozeral, ale maju tam este co robit.. kedy maju byt hotovi to netusim.
Aha. Vďaka a info
Old December 1st, 2016, 10:45 AM   #154
miso2911
Registered User

Likes (Received): 644

chcem sa spytat, ten podzemny kruhac bude zo strany tovarenskej napojeny len priamo na garaze Twin City C? alebo bude ustit aj rovno na tovarensku ulicu ze by ho vyuzivali aj obyvatelia Sky Parku?
miso2911 no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2016, 10:53 AM   #155
aquila

aquila's Avatar

ten podzemny kruhac by mal sluzit len nivam a parkovaciemu domu ak som to spravne pochopil.
Old December 1st, 2016, 10:31 PM   #156
Pascalwb
Registered User

Likes (Received): 39

Quote:
Originally Posted by Ondro View Post
Každopádne sa zdá byť predimenzovaná. Naviac, ako povedal Klepeto, ak budú existovať regionálne prestupné uzly na MHD výrazne ďalej od Nív, nevidím dôvod, aby aj ak by neurčoval dopravné linky kraj, míňali kopec peňazí za naftu a amortizáciu autobusu a končili v podzemí Nív, keďže prínos z týchto cestujúcich pre nákupné centrum je minimálny.
Vsak ale praveze najviac autobusov z niv su regionalne a nie dialkove. Staci ist v spravnom case na stanicu a ludia stoja pri kazdom nastupisti. Minimalne pri 3/6 pod kazdymi schodami. Praveze pre ludi co cestuju domov vecer je vyhodnejsie ist z niv, kde mozu v zlom pocasi aj pockat. Kedze v lepsom pripade ide autobus 1x za hodinu. Co sa neda povedat o takej bajkalskej, kde je to ako za trest.
Pascalwb no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2016, 10:24 AM   #157
VisitorBoy1212
Registered User

Ako to vyzerá na stavenisku dočasnej autobusovej stanice na Bottovej? Vie sa kedy bude dokončená?
Old December 2nd, 2016, 10:52 AM   #158
hraby
Registered User

hraby's Avatar

Quote:
Originally Posted by VisitorBoy1212 View Post
Ako to vyzerá na stavenisku dočasnej autobusovej stanice na Bottovej? Vie sa kedy bude dokončená?
tuto oatzku asi treba smerovat priamo na HBR, pretoze oficialne nikde termin neuvadzaju.
Old December 2nd, 2016, 02:00 PM   #159
Theodore_Bagwell
Registered User

Likes (Received): 69

celkovo mám z tohto projektu zmiešané pocity :-/ ako celok to pôsobí na mňa ako dva veľké kvadre umiestnené veďla seba, jeden vodorovne jeden zvislo. Ako to bude s prestupmi z regio liniek na mhd ? Pozerám viz. a pôvodné zastávky smerom do mesta a z mesta sa tam vôbec nenachádzajú
Theodore_Bagwell no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2016, 02:23 PM   #160
aquila

aquila's Avatar

inak nielen pri narodnom stadione, ale aj pri stanici a na krizovatke kosicka/prievozska je to zadrbane od blata .. a uplne spinave sandory tam behaju ..
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules