[Brno] Triangl Tower (90m) - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Czech Forum > Projects and Construction

Projects and Construction Projekty a stavby

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Líbí se vám projekt "mrakodrapu" Triangl?
Ano, projekt se mi líbí 10 35.71%
Projekt se mi líbí, ale mám k němu výhrady (místo, architektura...) 7 25.00%
Ne, projekt se mi nelíbí 11 39.29%
Nevím se rozhodnout... 0 0%
Voters: 28. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old December 7th, 2018, 06:05 PM   #21
sokitheman
Registered User

Likes (Received): 296

Quote:
Originally Posted by Moravak View Post
Já bych řekl,že po celém světě nikdo ani neví ,že nějaké Brno existuje. (i ověřeno).
Konzumní plebs neví nic, ale v odborných kruzích se o Brně ví. Architekti sem jezdí z celého světa na čumendu (ověřeno).

Mimochodem, právě dnes se o Brně jednalo v Paříži a bylo rozhodnuto o poskytnutí zvýšené ochrany brněnské Vily Tugendhat podle Článku 10 Druhého protokolu k Haagské úmluvě na ochranu kulturních statků za ozbrojeného konfliktu z roku 1954 (vyhlášen ve Sbírce mezinárodních smluv č. 71/2007, dále jen „Druhý protokol“).

„Jedná se o výrazný odborný a diplomatický úspěch České republiky, protože zvýšená ochrana podle Druhého protokolu byla zatím poskytnuta pouze 13 kulturním statkům v 8 zemích světa - Ázerbájdžánu, Belgii, Kambodži, Kypru, Itálii, Gruzii, Litvě a Mali. Je to po zápisu modrotisku na Reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO, který proběhl minulý týden v Port Louis na Mauritiu, další mezinárodní úspěch i ocenění práce našich odborníků, kteří se zodpovědně a na vysoké profesionální úrovni starají o ochranu kulturního dědictví. I jim patří můj dík.“

https://www.mkcr.cz/novinky-a-media/...zcNwlg1NQgWgeQ

e2ek1el, cafin liked this post
sokitheman no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 7th, 2018, 06:11 PM   #22
sokitheman
Registered User

Likes (Received): 296

Quote:
Jestli se vám to líbí.V pořádku.V tom případě ale nemusíte litovat mě ale spíš sebe. (taky památka)
A mimochodem ... architekt Jan Víšek je famózní borec. Naprosto nedoceněnej.

https://www.bam.brno.cz/architekt/31-jan-visek

Barák postavený rok před vilou Tugendhat.

https://www.bam.brno.cz/objekt/c189-...lonii-novy-dum

e2ek1el, cafin liked this post

Last edited by sokitheman; December 7th, 2018 at 06:17 PM.
sokitheman no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2018, 06:25 PM   #23
Moravak
Registered User

Moravak's Avatar

Likes (Received): 466

Já se bavil o turistech.Stačí umět chápat text a souvislosti.Odborníku je kolik? 10. ? A víte kolik je plebsu ? 7.miliard.
Mimochodem turistika Vám asi nic neříká. Jdou z toho i peníze..peníze z plebsu.A teď se budu opakovat, nikdo si nepůjde vyfotit barák co vypadá jak z Cejlu a má plastová okna.A klidně tady může přijít celá delegace odborníků s diplomem.Dát tomu 7.razítek a plácat se po ramenou.Skutečnost je taková,že lid táhne spíš (a teď vyberu namátkově) Egypt a podobné divy světa. To zná opravdu i malé dítě.Takže si ten panelákoismus nebo jak se tomu říká odborně nechte pro sebe.hip hip hurá.

Last edited by Moravak; December 7th, 2018 at 07:08 PM.
Moravak no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 7th, 2018, 08:17 PM   #24
Senecas
Battle in Seattle.

Senecas's Avatar

Likes (Received): 370

Tak jsem zde netrpělivě očekával diskuzi a věcnou argumentaci. Pokud se zástupně za věcnou argumentaci dostanou argumenty o počtu semestrů a diplomů, bude argumentace vzápětí zaměřena na to který diplom je prestižnější. Jen již očekávám až začnou létat perly typu „mnou realizovaný projekt je neprestižnější“ s konkrétním odkazem. Obávám se, obávám, že až tak se zde nedostaneme.

Dále se zde dočtu o „architektonickém dnu a hrůze“ a „architektonické kvalitě“ také jsem zatím nepochopil co společného má TT s Astanou s Dubají a Benidormem, i když zde náznak odpovědi byl…

Vskutku řada bezobsažných argumentů a snad jen vzájemných urážek. Zeptám se. Myslíte si, že TT jako projekt se ani náhodou nedotkl spolupráce s architektem? A pokud, tak to byl nedostudovaný architekt s jedním semestrem studia?

Chápu, je to někdy pod úroveň studovaného člověka s lety praxe se sklonit k tomu nevzdělanému, případně jinak vzdělanému plebsu a vyslovit, ne prázdné argumentace, ale k věci jen tolik jasně uchopitelných a obsahově srozumitelných argumentů v souvislosti. Srozumitelná věcnost a síla argumentů je také umění.

Jinak bez skutečně věcné argumentace lze shodit ze stolu kdejaký projekt z pozice diplomované funkce, stejně jako bez skutečně věcné argumentace lze protlačit kdejaký pochybný projekt ke zdárné realizaci.

S vlastním diplomem z prestižní UK bych se ve svém oboru pokusil s pokorou k druhému vysvětlit vlastní argumentaci k věci.

A ne jako „aspergera s kompulzivní poruchou“ jak jsem byl chybně diagnostikován v jihlavského fóru, mě uspokojí skromná věcnost.

A pod krásnými slovy „tanjánek“ se nejeden podepsal:
Quote:
Originally Posted by tanjanek View Post
Na závěr chci napsat, že jste všichni borci. Každý z vás, kdo napíše jakýkoli příspěvek! Myslím to vážně.
Rád sem chodím a často se dozvím něco nového. Jenže jestli se budeme urážet nebo zesměšňovat, komu se bude chtít sem něco vkládat? Nepokažme si to, lepší diskusi o brněnských stavbách neznám.
Díky všem.

Karel_x, GentlemanCZE liked this post

Last edited by Senecas; December 7th, 2018 at 08:24 PM.
Senecas no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2018, 09:05 PM   #25
Moravak
Registered User

Moravak's Avatar

Demagogie je u některých silnější než vlastní pudy.Udělají cokoliv jen aby se druhý cítil jak nějaká špína bez diplomu.Mimochodem od kdy je tato stránka pro odborníky ?
Old December 7th, 2018, 09:57 PM   #26
Karel_x
Registered User

Likes (Received): 68

Quote:
Já bych řekl,že po celém světě nikdo ani neví, že nějaké Brno existuje. (i ověřeno).
Tak úplně bych to neřekl, spíš bych řekl, že moc známé není. Jsou lidé, co třeba znají Velkou cenu, na blízkém východě mají zase brno označení pro střelnou zbraň. Inu Zbrojovka. Dost často se ale také setkávám s lidmi, kteří o Brně vědí. Z východního bloku běžně, často ale i ze vzdálených zemí, jako je třeba Japonsko.

Pro pobavení bych připomněl legendu týkající se ikonického Ludvíka Miese, který také neměl žádný semestr architektury, a tak, aby si vylepšil pozici mezi snobskou smetánkou, připlácl si ke jménu pseudošlechtický přídomek van der Rohe .

Ale abych se vrátil k tématu - rozhodně není přiměřené nazývat práci A plus ateliéru architektonickým dnem. Nenutím nikoho ji obdivovat, ale je to docela respektovaná architektonická firma s řadou realizací a ocenění.

Senecas, GentlemanCZE liked this post
Karel_x no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2018, 10:21 PM   #27
Moravak
Registered User

Moravak's Avatar

Dobře.Tak udělejme kompromis aspoň pro jednou. Každý máme jiné zkušenosti.Ale kolikrát se setkávám i s tím,že lidé neví kde leží ČR.Vlastně ani neví,že je to stát a myslí si něco o jídle. (teď trochu přeháním ale jen trochu.)
Old December 7th, 2018, 10:57 PM   #28
Senecas
Battle in Seattle.

Senecas's Avatar

Likes (Received): 370

Prima, prima, prima, O.K. TT ostatně, ve vší neskromnosti, nikoho celosvětově neosloví. Ostatně, dělat si naději, světovost je skutečně výjimečná a mnohdy si sama nevystačí a vyžaduje i silné, mohutné a pragmatické PR. Rád bych se však zpět vrátil právě přímo ke konkrétní argumentaci k meritu věci, zpět jak jsem napsal výše:

Quote:
Originally Posted by Senecas View Post
Tak jsem zde netrpělivě očekával diskuzi a věcnou argumentaci. Pokud se zástupně za věcnou argumentaci dostanou argumenty o počtu semestrů a diplomů, bude argumentace vzápětí zaměřena na to který diplom je prestižnější. Jen již očekávám až začnou létat perly typu „mnou realizovaný projekt je neprestižnější“ s konkrétním odkazem. Obávám se, obávám, že až tak se zde nedostaneme.

Dále se zde dočtu o „architektonickém dnu a hrůze“ a „architektonické kvalitě“ také jsem zatím nepochopil co společného má TT s Astanou s Dubají a Benidormem, i když zde náznak odpovědi byl…

Vskutku řada bezobsažných argumentů a snad jen vzájemných urážek. Zeptám se. Myslíte si, že TT jako projekt se ani náhodou nedotkl spolupráce s architektem? A pokud, tak to byl nedostudovaný architekt s jedním semestrem studia?

Chápu, je to někdy pod úroveň studovaného člověka s lety praxe se sklonit k tomu nevzdělanému, případně jinak vzdělanému plebsu a vyslovit, ne prázdné argumentace, ale k věci jen tolik jasně uchopitelných a obsahově srozumitelných argumentů v souvislosti. Srozumitelná věcnost a síla argumentů je také umění.

Jinak bez skutečně věcné argumentace lze shodit ze stolu kdejaký projekt z pozice diplomované funkce, stejně jako bez skutečně věcné argumentace lze protlačit kdejaký pochybný projekt ke zdárné realizaci.

S vlastním diplomem z prestižní UK bych se ve svém oboru pokusil s pokorou k druhému vysvětlit vlastní argumentaci k věci.

A ne jako „aspergera s kompulzivní poruchou“ jak jsem byl chybně diagnostikován v jihlavského fóru, mě uspokojí skromná věcnost.

A pod krásnými slovy „tanjánek“ se nejeden podepsal:
Quote:
Originally Posted by tanjanek View Post
Na závěr chci napsat, že jste všichni borci. Každý z vás, kdo napíše jakýkoli příspěvek! Myslím to vážně.
Rád sem chodím a často se dozvím něco nového. Jenže jestli se budeme urážet nebo zesměšňovat, komu se bude chtít sem něco vkládat? Nepokažme si to, lepší diskusi o brněnských stavbách neznám. Díky všem.
Old December 7th, 2018, 11:13 PM   #29
Moravak
Registered User

Moravak's Avatar

Detail vylepšeného vnitrobloku. Za mě to vypadá rozhodně líp než co tam je teď.

A tato vizualizace je vůbec nejlepší.Zde je vidět jak je budova řešena.
Tedy dvě křídla na podstavci(s travnatou střechou) a jedno křídlo do vnitrobloku.

A to věže na Šumavské budou mít patra navíc!!!

Last edited by Moravak; December 7th, 2018 at 11:37 PM.
Old December 14th, 2018, 11:51 PM   #30
Moravak
Registered User

Moravak's Avatar

„Podal jsem trestní oznámení na dotčené osoby, protože šíří nepravdivé informace. Mohou tak přímo i nepřímo ovlivnit úředníky,”
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v...ce-z-internetu
Old December 16th, 2018, 09:19 PM   #31
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Likes (Received): 111

Z FCB stránky Nechceme mrakodrap u Lužánek:

Quote:
10/10 PROTI !!! ✌️

Získali jsme vyjádření Národního památkového ústavu, ÚOP v Brně, vč. zápisu z interní komise, která návrh Triangl Tower jednohlasně odsoudila!

NPÚ pak ve svém vyjádření konstatoval:
▪️rozpor s platnými zásadami výškového zónování,
▪️rozpor s platným územním plánem,
▪️rozpor s podmínkami ochrany ochranného pásma a tím zásadním ohrožením hodnot MPR, dále
▪️negativní ovlivnění hodnot, pro které je chráněn park Lužánky, nehledě na změnu celého urbanistického prostoru zástavby v jeho okolí,
▪️závažný zásah do tzv. nárazníkové zóny památky UNESCO - vily Tugendhat (výhled z terasy).

Dále uvedl, že
“Vykácení vzrostlých stromů a likvidací zahrady by došlo k fatální změně přírodních prvků v území ochranného pásma, „náhrada“ zelení na střeše garáží je pouze slovním obratem, protože do navržené mocnosti 300 mm substrátu se dají sázet pouze nízké trvalky.”

Zároveň si všiml, že skutečná výška stavby je ještě o 4 m metry vyšší než je investorem udáváno - tedy 81,4 m (resp. 99,3 m vč. stožáru), na což upozorňujeme od samého počátku ��

V závěru vyjádření NPÚ DOPORUČIL NÁVRH ODMÍTNOUT JAKO CELEK. ❤️

Dokumenty v plném znění jsme umístili na web:
�� NPÚ - zápis z jednání interní komise PP
�� NPÚ - vyjádření k záměru
�� Přidali jsme i zápis z 208. jednání Rady MČ Brno-střed z 1.10.2018, kde je výškovým stavbám v prostoru Lužánek věnován bod č. 12. Stanovisko RMČ... PROTI !!! ✌️

Pěkné počtení!
http://www.respektujbrno.cz/dokument...7mHMtnTH6O3ZwU
e2ek1el no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2018, 10:09 PM   #32
Karel_x
Registered User

Likes (Received): 68

Pročetl jsem si to, a nevím. Zní mi to celé strašně aktivisticky, je tam řada dobrých argumentů, ale také na první pohled zjevná snaha vydupat cokoli ze země a co nejvíc to nafouknout. Často nekonkrétně. Za barák nelobuji, ale nemám rád takový otevřený džihád, shazuje to v mých očích vážnost NPÚ.

Co je třeba" "závažný zásah do tzv. nárazníkové zóny památky UNESCO - vily Tugendhat (výhled z terasy)."? Tím myslí, že město, které je viditelné z terasy musí zůstat jak bylo v 30. letch? Vždyť podobně už bylo a bude změněno mnohokrát.

Co je to "fatální změna přírodních prvků"? Pokud používám takový expresivní slovník ve vztahu k několika stromům ve vnitrobloku, musím počítat s vyvoláním pochybností ohledně neutrality posudku.

"Navrhovaná stavba je tak vysoká, že by zasáhla sedmi podlažími budovy a celým stožárem, tj. asi 45 metry nad hmoty nad horizont" - z toho má ovšem tenký stožár údajně 18m a z terasy vily tento prvek vizuálně nehraje prakticky roli (viz. vizoška výše). Po pravdě řečeno si ani nejsem jistý, co věta přesně znamená. Viz také obrázek horizontu výše.

Nelobuji za TT, prostě chci jen říct, že bych čekal od NPÚ více věcné stanovisko. Samozřejmě odmítavé, ale věcné.

Moravak, kvacm, Han_Solo, Senecas liked this post
Karel_x no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2018, 12:07 AM   #33
Han_Solo
Registered User

Likes (Received): 156

Quote:
Originally Posted by Karel_x View Post
Pročetl jsem si to, a nevím. Zní mi to celé strašně aktivisticky, je tam řada dobrých argumentů, ale také na první pohled zjevná snaha vydupat cokoli ze země a co nejvíc to nafouknout. Často nekonkrétně. Za barák nelobuji, ale nemám rád takový otevřený džihád, shazuje to v mých očích vážnost NPÚ.

Co je třeba" "závažný zásah do tzv. nárazníkové zóny památky UNESCO - vily Tugendhat (výhled z terasy)."? Tím myslí, že město, které je viditelné z terasy musí zůstat jak bylo v 30. letch? Vždyť podobně už bylo a bude změněno mnohokrát.

Co je to "fatální změna přírodních prvků"? Pokud používám takový expresivní slovník ve vztahu k několika stromům ve vnitrobloku, musím počítat s vyvoláním pochybností ohledně neutrality posudku.

"Navrhovaná stavba je tak vysoká, že by zasáhla sedmi podlažími budovy a celým stožárem, tj. asi 45 metry nad hmoty nad horizont" - z toho má ovšem tenký stožár údajně 18m a z terasy vily tento prvek vizuálně nehraje prakticky roli (viz. vizoška výše). Po pravdě řečeno si ani nejsem jistý, co věta přesně znamená. Viz také obrázek horizontu výše.

Nelobuji za TT, prostě chci jen říct, že bych čekal od NPÚ více věcné stanovisko. Samozřejmě odmítavé, ale věcné.
Naprostý souhlas. To že brněnští památkáři jsou v podstatě jen banda aktivistů ví každý. Tady bohatě stačilo vypíchnout jen zásadní problémy, především s výškovou hladinou, místo toho vypotili řadu podružných důvodů, které celé stanovisko spíše shazují, protože se logicky každá opozice neopře do hlavního problému, kterým je výšková hladina a především rozpor s UP, ale zaměří se právě například na zeleň vnitrobloku, což je v tomto přídě podružná věc.
Co se týče panoramatu tak tady bych byl opatrnější, rozhodně to není žádná tragedie, ale ani žádný přínos. Ta vizualizace je navíc strašně zavádějící a nepřesná, podle mě odpovídá tak pohledu ze soběšické rozhledny nebo vršku Lesné, z jiné části severu tam tento barák prostě bude jak pěst na oko, stačí se podívat jak je vidět (od Arboreta, z Planýrky, z Lesné, i z toho Tugendahtu, atd.) o dost menší (a hlavně architekotnicky nenápadnější) novostavba na rohu Lidické a Burešovy.

Senecas liked this post
Han_Solo no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2018, 12:26 AM   #34
Moravak
Registered User

Moravak's Avatar

Také si nemyslím, že by se kvůli jedné vile. Mělo Brno omezovat jen proto, že by náhodou z oné vily snad byl i jiný výhled. To se pak dostaneme velice jednoduše do absurdit. Mimochodem napadlo už nějakého památkáře. Že bez výstavby to prostě nejde. A kolikrát.. dost možná se i z budoucí stavby může stát památka?Myslím, že nikdo ve Zlíně nenadává na 21.mrakodrap.Nikdo nenadává na Eiffelovu věž. Nikdo nenadává na Empire state building. Jak památkáři posuzují toto? Mají snad křišťálové koule? Proč aspoň jednou nevylezou ze své díry minulosti a nekoukají na budoucnost. Neříkám, že je to zrovna tento případ. To neví teď nikdo. To se posoudí za 80.let.Proto mě památkáři lezou krkem. Brání minulost ale nezajímá je budoucnost. budoucnost jsou výškově stavby. Památkářům se nelíbí teď. Mají problém vč. Unesca i s Pankrácem Šantovka Tower v Olomouci. Atd. Jsou to zabednění oslové s diplomem.

Senecas liked this post
Old December 18th, 2018, 11:20 AM   #35
Han_Solo
Registered User

Likes (Received): 156

Quote:
Také si nemyslím, že by se kvůli jedné vile. Mělo Brno omezovat jen proto, že by náhodou z oné vily snad byl i jiný výhled. To se pak dostaneme velice jednoduše do absurdit. Mimochodem napadlo už nějakého památkáře. Že bez výstavby to prostě nejde. A kolikrát.. dost možná se i z budoucí stavby může stát památka?Myslím, že nikdo ve Zlíně nenadává na 21.mrakodrap.Nikdo nenadává na Eiffelovu věž. Nikdo nenadává na Empire state building. Jak památkáři posuzují toto? Mají snad křišťálové koule? Proč aspoň jednou nevylezou ze své díry minulosti a nekoukají na budoucnost. Neříkám, že je to zrovna tento případ. To neví teď nikdo. To se posoudí za 80.let.Proto mě památkáři lezou krkem. Brání minulost ale nezajímá je budoucnost. budoucnost jsou výškově stavby. Památkářům se nelíbí teď. Mají problém vč. Unesca i s Pankrácem Šantovka Tower v Olomouci. Atd. Jsou to zabednění oslové s diplomem.
Vždycky se protestovalo a vždycky se protestovat bude, i proti té Eifelovce byly před více jak sto lety velké protesty a to přesto, že měla původně stát jen pár let. Stačí připomenout slavný výrok Maupassanta, který pravidelně navštěvoval kavárnu v Eifelovce, protože to bylo jedné místo odkud jí v Paříži neviděl.
Zdravá opozice je v pořádku, usměrňuje ke spokojenosti nejen většiny, ale i menšin. Problém ovšem nastává když opozice začne vést partyzánský boj, jako například Voda z Tetčic.

Moravak liked this post
Han_Solo no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2018, 11:53 AM   #36
Moravak
Registered User

Moravak's Avatar

Já myslím, že onu hranici překročila i paní sousedka. Která přes svůj egoismus, a závist sepisuje petice.Přes příliš aktivním způsobem.Jelikož chodí pro podpisy, jako nějaká poštovní doručovatelka.A ještě se u ní sešlo, že je vystudovaná v zahradnictví. Takže ty dva platany bude oplakávat, jako kdyby šlo o lidské životy.Jediné pozitivum tam vidím. Sousedka tvrdí, že by se chtěla dohodnout ale investor nechce. Nebo nechtěl? V tom případě bych petici i chápal. Jenže bůh ví jak to celé vzniklo.
Old December 18th, 2018, 11:55 AM   #37
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Neprirovnával by som "boj" proti "mrakodrapu" k Dvořákovi (Voda z Tetčic).

Nikde sa nepíše o tom, že by jediným alebo hlavným dôvodom proti Trianglu bol výhľad z Tugendhatu, aj keď sám musím povedať, že mi je výhľad z pamiatkovo chráneného objektu prednejší ako nejaká banálna výšková budova (taký benidormsko-astanský priemer, dubajská garáž).

Argument pamiatkárov nie je, že sa panoráma zmení, ale že sa zmení výraznou mierou, pretože bude zasahovať výrazne nad horizont (čo nie je prípad napríklad Rezidence Lužánky).

Pokiaľ si ale správu prečítate celú, pamiatkári nesúhlasia hlavne preto, že navrhovaný strop výstavby v danej lokalite má 6-8 poschodí (čo už je to navýšenie spomínané v dokumente, ktorý som posielal). OHL, Povodí a Rezidence Lužánky túto hranicu prekračujú, aj keď nie až tak výrazne ako Triangel a zároveň nestoja uprostred ulice, ale viacmenej na nároží, nie sú až na tak exponovanom mieste.

Neviem, ako môžete ignorovať výhrady voči svetlotechnickým normám. Investor si nemôže len tak postaviť čo chce - čo keď sa napríklad majiteľ susedného domu rozhodne navýšiť budovu o dve-tri poschodia? Bude to v súlade s územným plánom, budovy tiež nemajú bohvieakú pamiatkovú hodnotu - ale kvôli ignorantskému prístupu investora u Trianglu si to nebude môcť dovoliť.

Tiež mi pripadá dosť dôležitý argument ohľadom zelene. Investor sa chváli nereálnymi vizualizácie - pri 30 cm substrátu tam stromy nikdy nebudú.

...

Investorovi nikto nebráni, aby s týmto projektom neprišiel napríklad na Ponave na mieste kde aj tak nebude nikdy zimák, v okolí Šumavskej, Purkyňova nejaké navýšenie znesie, môže to úplne kľudne postaviť vedľa AZ toweru prípadne v Campuse. Zároveň by mu asi prešla stavba 6-8 poschodovej budovy. Prečo ale chce nadrzovku stavať takýto vežiak, zrovna na mieste, kde sa to nehodí?

Last edited by e2ek1el; December 18th, 2018 at 12:01 PM.
Old December 18th, 2018, 12:44 PM   #38
Moravak
Registered User

Moravak's Avatar

K té vaší poslední větě. Investor se evidentně inspiruje okolím hl. parků velkých měst. Kde opravdu jsou mrakodrapy běžná věc. Zelený park je ve městě luxusní prvek. Ten tedy na sebe navazuje investory, kteří chtějí mít na tomto cenném území mrakodrap. Což je jedině dobře, protože je to žádoucí. Je to lukrativní místo. Takže celkem logicky po 16.patrové budově vedle. Se ukázal další zájemce s ještě odvážnějším návrhem.
Old December 18th, 2018, 01:52 PM   #39
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Takže ďalší investor sa môže inšpirovať Trianglom a postaviť napríklad 50 poschodovú budovu, lebo všade vo svete stavujú mrakodrapy vedľa parkov? :-)

Dobre je to pre koho? Pre tých čo bývajú v susedných budovách? Pre stromy v parku, ktoré sú potom v tieni? Alebo len pre nenažraného investora a zbohatlíkov, čo chcú bývať v Brne a mať pocit že sú v NY? Stavajú sa snáď mrakodrapy vedľa Hyde Parku alebo Parku Guell? Znamená snáď existencia parku to, že investor má právo postaviť si oproti nemu čo chce?

Fotka je zo Sydney. Sydney leží na 33 rovnobežke. New York na 40. Brno na 49. Aj to by mohlo niečo napovedať napríklad o tom, koľko svetla sa dostane do parku. V NY som nejaký čas býval naproti Central Parku, na 106W. Ani tam nemajú mrakodrapy všade okolo parku. Vyššími budovami je lemovaná hlavne južná strana parku.

A čo sa týka boja susedov - keby si bol majiteľom domu, nevadilo by ti, že by si sused namiesto bungalovu postavil 10 poschodovú budovu? Tu neobstojí argument - je to Lidická, takže sa dá čakať že príde investor s vysokou budovou. Investor prišiel s budovou, ktorá je na dané miesto až príliš vysoká. Tak nech sa s tým zmieri, upraví projekt trebars na tých 6-8 poschodí, vyrieši lepším spôsobom vnútroblok - a tento projekt si nechá pre iné miesto. Napríklad Ponavu o pár sto metrov ďalej.

Ja nie som proti progresu ani proti tomu aby stávajúce budovy naproti parku nahradili niečím lepším a trošku vyšším.
Ale nebudem obhajovať akúkoľvek výškovú výstavbu za každú cenu.

(a aj v tom Sydney majú vyššie budovy odstup od parku a povedal by som, že dôvodom pre ich existenciu je skôr to, že sú v CBD-downtowne a nie to, že ich tam stavali kvôli tomu, že je tam park. Obzvlášť preto, že sú tam skôr kancelárie než byty...A nie...Triangl Tower skutočne nie je Eiffelovka :-) )

Last edited by e2ek1el; December 18th, 2018 at 01:58 PM.
Old December 18th, 2018, 06:16 PM   #40
kvacm
Registered User

kvacm's Avatar

Likes (Received): 153

No, dnes by byla velká, za pár let desítek let by to byl prcek. Tím, že se tu několik let pořádně nestavělo, je teď odpor k výšce. Tady nejde ani o to, jak ta stavba vypadá, ale že je vysoká, to je hlavní argument všude okolo. To jen my tu řešíme, že to není zrovna kráska.

A to lidi nedokážou překousnout. Větší a moderní města mají prostě už plno let vysokých staveb za sebou, my teprve začínáme. Naposled se ve velkém stavěly paneláky, no a to už je spousta let. Navíc se stavěly tam, kde dřív bývaly i rodinné domy, takže to v těch lidech stále dřímá, že proč by se mělo něco bourat a na to místo stavět nové a větší. A možná i proto Češi neradi cokoliv nového. Stačí se jenom podívat jak všichni kritizují kanceláře, že jsou prázdné a já nevím co. Přitom to není pravda a každý by v nich chtěl pracovat. Také si lidi neuvědomují, z čeho má město peníze, že je do města peníze přináší právě stavby.

Každopádně já bych klidně uvítal druhou Rezidenci Lužánky, mně se líbí. A v té lokaci i víc staveb takového rázu. A vymlouvat se na Vilu Tugendhat je myslím nemístné. Za prvé v jejím parku je spousta stromů a nelze na město skoro vůbec vidět, za druhé návštěvníci ji obdivují snad kvůli tomu jak vypadá, ne jaký má výhled.

Jinak o tom, kdyby si soused chtěl postavit o několik pater vyšší budovu, tak asi bych mu řekl, že jestli nechce postavit ještě vyšší. Že bych vyměnil bych pozemek za nejvyšší patro apartmánu Win-Win.

Moravak liked this post
kvacm no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules