LIBEREC | Projects and Construction Updates - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Czech Forum > Projects and Construction

Projects and Construction Projekty a stavby

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 13 votes, 5.00 average.
Old July 1st, 2008, 10:57 AM   #61
ov_79
Registered User

ov_79's Avatar

Likes (Received): 1906

To centrum vzdelanosti se mi libi dost, 9/10 .

Mimochodem, co ta tramvaj do Rochlice, uz se neco hybe v te veci, ci co?
ov_79 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 2nd, 2008, 01:03 AM   #62
master88

Likes (Received): 0

trochu mne mrzi ze z topicu o Libereckym kraji se stava topic o liberci.... kazdopadne hezke infa. Cetl jsem neco o tom ze z melnika do Prahy se planuje vyhledove Rko... neplanuje se nejake protazeni krz Ceskou Lipu do Liberce?

+ nesehnal porad nekdo info ohledne obchvatu Ceske Lipy a vubec proc se na silnici N. Bor - Ďečin (I/13) kaci v okoli stromy? Dojde snad k rozsirovani?
master88 no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2008, 02:46 PM   #63
Norkey
BANNED

Likes (Received): 25

mno, kdyz se tady najde nekdo kdo se vyzna i jinde, tak proc by ne. vim ze v jabloneckym dolnim centru se chysta nejaka masivni vystavba, par obchodnich center se ma snad stavet v Lipe, ale chtelo by to spis nekoho mistniho kdo se vyzna..

Jinak do regionu prijdou i nejake dotace z EU - http://www.rada-severovychod.cz/
Norkey no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 2nd, 2008, 10:43 PM   #64
kokpit

Likes (Received): 23

Quote:
Originally Posted by master88 View Post
trochu mne mrzi ze z topicu o Libereckym kraji se stava topic o liberci....
Nikdo ti nebrání to změnit
kokpit no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2008, 10:14 PM   #65
Norkey
BANNED

Třída 1. máje - takhle by to zhruba mohlo vypadat. zajímavé.

Old July 22nd, 2008, 03:34 PM   #66
ov_79
Registered User

ov_79's Avatar

Moje odborné hodnocení projektu: Jakžtakž.
Old July 22nd, 2008, 09:48 PM   #67
Norkey
BANNED

no tahle ulice je už asi 50 let jenom ulice podle jména, a to vede k autobusovému i vlakovému nádraží, takže představuje jakýsi vstup do centra města.. už bylo na čase s ní něco udělat..
Old July 31st, 2008, 01:04 PM   #68
Norkey
BANNED

construction update 31/7/08

Liberec, Plaza

Liberec, Forum

Old September 7th, 2008, 10:53 PM   #69
Norkey
BANNED

reconstruction of OC Nisa - opening 31/10/08

http://www.nisaliberec.cz/fotogaleri...iho-centra.htm

OC Plaza - opening in Nov

Interesting Aerial view - April 08

View from the castle - Aug 08

View from Salda's square - Aug 08

And among many new residential buildings, I found this interesting project not far from the city center..

Last edited by Norkey; September 7th, 2008 at 11:46 PM.
Old October 2nd, 2008, 07:40 PM   #70
Reichenberger
Save Northern Bohemia!

Reichenberger's Avatar

Likes (Received): 8

Tak to obytné cosi, které vypadá jako rozestavěný panelák, má být podle vzhledu těch paneláků v pozadí a lokace "not far from the city center" asi 100 metrů od mého bydliště, tj. na sídlišti Kristiánov. Nějak mě nenapadá, kde by tu na něco takového bylo místo... snad jen zastavět poslední kousek zeleně v celé čtvrti - park na nám. Českých bratří?! Tomu příliš nefandím, lokalita Kristiánova je plně zastavěna. Našla by se lepší místa, ovšem nějakým developerům na městě jako takovém vůbec nezáleží. A takoví mají bohužel v Liberci naprosto volnou ruku.
Reichenberger no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2008, 08:50 PM   #71
Norkey
BANNED

nn, podle mého názoru (tedy aspoň podle toho paneláku za tím) to je až za jedním z domů na náměstí v ulici B. Němcové, ale jistě to říct nemůžu.. ale v mapy.cz to tam ukazuje nejakou volnou plochu tak asi tam.

Pokud jde o ten park, měl by se tam vrátit kostel, jedna z předních dominant města, zbouraný komunisty někdy v 70. letech..
Old October 7th, 2008, 02:45 PM   #72
Reichenberger
Save Northern Bohemia!

Reichenberger's Avatar

Už mi to došlo, včera jsem tamtudy šel a připomněl se mi ten plácek, v současnosti využívaný jako parkoviště. Bylo by přinejmenším zajímavé sledovat, jak to do tak malého prostoru nacpou...
Sice je to o nějaký drobet zajímavější, než současné vydeveloperované krabice bez nápadu, ale stejně to nic nového nepřináší.

Nebyly by k tomu kostelu nějaké podrobnosti?
Old October 7th, 2008, 11:59 PM   #73
prixio
Registered User

Likes (Received): 0

Opravdu pěkný projekt.
prixio no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2008, 01:33 PM   #74
JaSomAxxo
Registered User

Likes (Received): 22

No pekne. OC Nisa bude mať krásny interier. Plaza vám krásne rastie. Autobusová stanica, čo sú fotky na začiatku threadu. To je už postavené alebo ešte len čaká na výstavbu?

Inak veľmi krásne mesto Liberec
JaSomAxxo no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2008, 06:05 PM   #75
Norkey
BANNED

Autobusové nádraží, hmm, "termín eventuální výstavby se odkládá", ale původní plány že to bude hotovo do MS uz jsou asi davno zapomenuty.. osobně se mi ta budova až zase tak nelíbí, ale potřeba je dost, to jo

osobně se nejvíc nemůžu dočkat Fóra, až se zbourá ten ohyzdný komunistický žlutohnědý paskvil a nahradí se alespoň trochu městotvornou architekturou..

A Nisa, tak to bude přímo nákupní ráj, mají být použité kvalitní materiály a spousta zajímavých prvků, tak uvidíme..
článek
http://www.asb-portal.cz/2008/05/02/...a-liberec.html
vizualizace interiérů - tak na ně jsem zvědavej asi nejvíc..
http://nisaliberec.cz/fotogalerie-vizualizace.htm

Jinak náhodou jsem objevil nějaké starší vizualizace Promenády, která se ale stejně realizovat nebude..

Old October 10th, 2008, 12:31 AM   #76
Norkey
BANNED

jinak objevily se i nové vizualizace viladomů na Masaryk Blvd - trochu jim naneštěstí přibyly patra, zdá se..

Last edited by Norkey; October 10th, 2008 at 03:19 PM.
Old October 17th, 2008, 01:17 PM   #77
ov_79
Registered User

ov_79's Avatar

Interesting new from Liberec:

Demonopolization of Czech Railways?

http://http://ekonomika.idnes.cz/liberecky-kraj-narusil-monopol-cd-vypsal-soutez-na-dotovane-vlaky-10u-/ekonomika.asp?c=A081016_225704_ekonomika_abr
Old October 25th, 2008, 04:50 PM   #78
Reichenberger
Save Northern Bohemia!

Reichenberger's Avatar

Tak šeredná šedá krabice s trčícími zelenými bednami na střeše jménem Plaza bude otevřena až na jaře. Stejně mají zabranou jen půlku jednotek (diví se někdo?)...
Na skutečnou konečnou podobu Fora jsem zvědav. Sice to není na pohled žádný zázrak (vedlejší Palác Centrum je mnohem lepší, škoda, že ho zabraly větve), ale lepší než Plaza nebo současné Tesco... navíc, skutečně to oživí další kus dolního centra.
Jinak, pomalu se začínají opravovat nádražní podchody. Doufám, že je to jen začátek a postupně dojde k renovaci celého nádraží.
Old October 25th, 2008, 09:29 PM   #79
Norkey
BANNED

tjn, přál jsem si sice zastavěnej ten prostor, ale ne takhle.. dokonce ten barák prej přetáhli až do veřejný zeleně - navíc ten pohled od Spořitelny na "roh krabice" je vyloženě tristní, nemluvě o tom podzemním jezeře , ale daly by se na tom určitě najít i pozitiva.. Spíš mě překvapuje, jak moc pokulhává marketing Plazy třeba s marketingem Nisy - ta to rozjela ve velkým stylu.. fakt se nemůžu dočkat, až otevřou to nový multikino

Jinak se mi vůbec nelíbí ten panelák co se staví kousek nad Ambiente, ale výhled budou mít asi pěknej, to jo..
Old October 25th, 2008, 10:27 PM   #80
Reichenberger
Save Northern Bohemia!

Reichenberger's Avatar

Ono se něco staví nad Ambiente? Nebylo by info nebo foto? Asi nějak v tom návalu nových staveb ztrácím přehled...
Jinak na Nisu se vážně těším. Architektonicky pěkné (ve skutečnosti to vypadá podle mě ještě o něco lépe, než na vizualizacích), vhodně umístěné, a přesně ta koncepce OC, která tady dosud chyběla. Pokusím se tam v pátek něco vyfotit.

Investor Plazy je znám tím, že nikdy nedodrží původní architektonický návrh. V tomto případě je to skutečně škoda, protože původně to mělo vypadat opravdu jinak, než takovéhle bednění s akvárkem po straně...

A takové ECE se sem nemělo vůbec cpát. Vyhrabe nám v centru kráter pro další krabici bez nápadu, a když mu to chtějí zatrhnout, tak hrozí arbitrážemi...

Koho zajímá, co se tu chystá ohledně infrastruktury... Kromě toho, že bude vypracován nový územní plán, dojde i na nový dopravní model pro město. Možná se tedy dozvíme konečnou podobu vnitřního městského okruhu. A jinak, dobrá zpráva - město stále nezapomnělo na tunel Jablonecká-Sokolská.
A kdo sleduje dění kolem chystané tramvajové trati do sídliště v Rochlici a neví přesněji, jak to bude trasováno, načmáral jsem na Googlu přibližnou mapku
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules