[Łódź] Inwestycje (w tym biurowe) - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Łódź

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 156 votes, 4.95 average.
Old February 3rd, 2006, 09:41 PM   #41
pan_tomas
Registered User

pan_tomas's Avatar

Likes (Received): 2258

Quote:
Originally Posted by Darek_W
Nie, ja tych rozmów nie prowadzę. Ale ciekawe jest wysnuwanie ostatecznych rozstrzygnięć w sprawie takich inwestycji na podstawie wywiadu z vicep Mikoszem, nie dotyczącym tej sprawy...
Stwierdziłem, że wrocław ma w PAiIZ Anioła Stróża, który mu zawsze pomaga. Co innego, że wrocławskie władze są bardzo elastyczne i dynamiczne jeżeli chodzi o pozyskiwanie inwestorów. Ale akurat pod tym względem myślę że łódzkie władze nie są daleko w tyle.

pan_tomas no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 3rd, 2006, 09:44 PM   #42
Darek_W

Likes (Received): 4

Zawsze pomaga? Polemizowałbym z tym stwierdzeniem...

A z kolei z tym twoim stwierdzeniem:
"Co innego, że wrocławskie władze są bardzo elastyczne i dynamiczne jeżeli chodzi o pozyskiwanie inwestorów. Ale akurat pod tym względem myślę że łódzkie władze nie są daleko w tyle."

...zgadzam się w 100%

Pozdraviam
Darek_W no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2006, 09:54 PM   #43
KRN„BRNY
BANED

KRN„BRNY's Avatar

Likes (Received): 39

to niemily sygnal, co jak co ale takie wypowiedzi czlowieka ktory powinien byc jaknajbardziej bezstronny sa nie na miejscu. Nie od tego siedzi tam na tylku i bierze rzadowa kase zeby rozplywac sie w ten sposob. Pocieszam sie ze moze robic dobra mine do zlej gry buahahaha
Advertisement

Old February 3rd, 2006, 09:59 PM   #44
Elbaton
Registered User

Likes (Received): 0

Sorry chłopaki że się wtrącam tak ni z gruchy ni z pietruchy z czymś innym ale może mi ktoś powiedzieć czemu teren wokół biurowca ZUSu jest ogrodzony, a na bramie wisi tabliczka "teren budowy"?
Elbaton no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2006, 10:02 PM   #45
KRN„BRNY
BANED

KRN„BRNY's Avatar

....bo to zla kobieta byla:-)
Old February 3rd, 2006, 10:04 PM   #46
Darek_W

Quote:
Originally Posted by KRN„BRNY
to niemily sygnal, co jak co ale takie wypowiedzi czlowieka ktory powinien byc jaknajbardziej bezstronny sa nie na miejscu. Nie od tego siedzi tam na tylku i bierze rzadowa kase zeby rozplywac sie w ten sposob. Pocieszam sie ze moze robic dobra mine do zlej gry buahahaha

Pan Mikosz ceni sobie kompetentnych ludzi i ceni sobie współpracę z takimi ludżmi. Akurat wielu takich jest na DŚ, działa w kwestii inwestycji, więc nie dziwne, że mówi, to co mówi. A, ze jeszcze Wrocław mu sie podoba, co w tym złego?

Tak do wiedzy wielu z was - niezorientowanych w temacie inwestycji, PAIiIZ itd - zasługa, że te wszystkie inwestycje trafiają do Polski, to głównie zasługa wielu ludzi stojących w dalszych szeregach, którzy wyknują mrówczą robotę...
Old February 3rd, 2006, 10:05 PM   #47
yarro
Z dystansu bez dystansu.

yarro's Avatar

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by Elbaton
Sorry chłopaki że się wtrącam tak ni z gruchy ni z pietruchy z czymś innym ale może mi ktoś powiedzieć czemu teren wokół biurowca ZUSu jest ogrodzony, a na bramie wisi tabliczka "teren budowy"?
ZUS robi obrzydliwą rozbudowę parteru o kilka metrów w strone parkingu i ulicy.

Była gdzieś wizualka, ktora przerażała...
"Jest wystarczająco dużo światła dla tych,którzy chcą zobaczyć,i wystarczająco dużo ciemności dla tych, którzy mają odwrotne upodobania" // 'In faith there is enough light for those who want to believe and enough shadows to blind those who don't.' [Blaise Pascal]

lenin liked this post
yarro no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2006, 10:06 PM   #48
adikk
made in poland

adikk's Avatar

Likes (Received): 2717

....bo ZUS ma kare

A powaznie, to bedzie dobudowka na poziomie 0.

Ja bym chciał żeby moja Łódź rosła, żeby miała wspaniałe pałace, zielone piękne ogrody i w ogóle, żeby był wielki handel, wielki ruch, wielki pieniądz.

Władysław Reymont "Ziemia obiecana"
adikk está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 3rd, 2006, 10:10 PM   #49
KRN„BRNY
BANED

KRN„BRNY's Avatar

jak wiesz budynek zusu jest wysoki, bylo wiele samobojstw osob ktore dowiadywaly sie o wysokosci swojej emerytury, skakaly z 10 pietra. Potem byl klopot ciagle zamiatac i zamiatac, a tak poleza sobie na daszku do wiosny i sie je zamiecie:-)
Old February 3rd, 2006, 10:10 PM   #50
yarro
Z dystansu bez dystansu.

yarro's Avatar

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by Darek_W
Pan Mikosz ceni sobie kompetentnych ludzi i ceni sobie współpracę z takimi ludżmi. Akurat wielu takich jest na DŚ, działa w kwestii inwestycji, więc nie dziwne, że mówi, to co mówi. A, ze jeszcze Wrocław mu sie podoba, co w tym złego?

Tak do wiedzy wielu z was - niezorientowanych w temacie inwestycji, PAIiIZ itd - zasługa, że te wszystkie inwestycje trafiają do Polski, to głównie zasługa wielu ludzi stojących w dalszych szeregach, którzy wyknują mrówczą robotę...
Co nie zmienia faktu, że PAIiIZ czy jak to tam się zwie nie jest prywatną firmą, ktora sobie wybiera miejsca wg tego gdzie im się bardziej podoba i kto do nich bardziej uderza, tylko powina dbać o rownomierne rozmieszczenie inwestycji zagranicznych w regionach. I nie przemawia do mnie tłumaczenie, że Wrocek i Dolny Śl. są elastyczne, świetnie przygotowane, mają 5 razy więcej terenów etc.

Śmiem wątpić, że inwestycja z Indii trafi gdzieś indziej niż do Wrocławia - nie koniecznie dlatego, że jest najlepszy.

Poza tym, pan Mikosz kilkoma wypowiedziami w tym artykule udowodnił, że jest dupa a nie bezstronny.

Wiem, że wrocławianom akurat ciężko jest zrozumiec argumenty łodzian, bo artykuł jest na ich korzyść, ale obiektywnie widać stronniczość prowrocławską gołym okiem.

Pozdrawiam.
"Jest wystarczająco dużo światła dla tych,którzy chcą zobaczyć,i wystarczająco dużo ciemności dla tych, którzy mają odwrotne upodobania" // 'In faith there is enough light for those who want to believe and enough shadows to blind those who don't.' [Blaise Pascal]
yarro no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2006, 10:17 PM   #51
KRN„BRNY
BANED

KRN„BRNY's Avatar

pomiedzy tym co napisales znajduje istote sprawy. Ten Pan nie powinien tak mowic nawet jesli ma takie uczucia w stosunku do Wroclawia poniewaz tworzy atmosfere gdzie ludzie "śmią wątpić że jest bezstronny" Nie jestem politykiem ale dla mnie jest to oczywiste ze prezentowanie swoich "misie" na takim stanowisku jest "nieprofesjonalne" i "korupcjogenne":-)
Old February 3rd, 2006, 10:36 PM   #52
Darek_W

Quote:
Originally Posted by yarro
Co nie zmienia faktu, że PAIiIZ czy jak to tam się zwie nie jest prywatną firmą, ktora sobie wybiera miejsca wg tego gdzie im się bardziej podoba i kto do nich bardziej uderza, tylko powina dbać o rownomierne rozmieszczenie inwestycji zagranicznych w regionach. I nie przemawia do mnie tłumaczenie, że Wrocek i Dolny Śl. są elastyczne, świetnie przygotowane, mają 5 razy więcej terenów etc.

Śmiem wątpić, że inwestycja z Indii trafi gdzieś indziej niż do Wrocławia - nie koniecznie dlatego, że jest najlepszy.

Poza tym, pan Mikosz kilkoma wypowiedziami w tym artykule udowodnił, że jest dupa a nie bezstronny.

Wiem, że wrocławianom akurat ciężko jest zrozumiec argumenty łodzian, bo artykuł jest na ich korzyść, ale obiektywnie widać stronniczość prowrocławską gołym okiem.

Pozdrawiam.
Jesteś naiwny, sądząc, ze to PAIiIZ wybiera gdzie jaka firma może, ma zainwestować, a gdzie nie. Kiedyś, kilka lat temu były takie próby (lansowanie na siłę Radomska) i wiadomo jak to się dla Polski skończyło.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że prawdziwa walka o inwestorów rozstrzyga się na szczeblu samorządowym. Te samorządy które są bardziej pro inwestycyjne, które mocniej inwestują w promocję swoich terenów, regionów, dbaą o rozwój/rozbudowę infrastruktury, przygotowania dizałek - te wygrywają wyścig o inwestorów...

W przeciwieństwie do Ciebie ja znam pana Mikosza, a bardzo dobrze zna go kilku moich znajomych, więc akurat Twoje argumenty, człowieka opierającego swoje opinie o nim na podstawie prasy, mediów są po prostu do (jak to określiłeś ) DUPY...

"Stronniczość wrocławska"? A nie napiszesz ani słowa o 'stronniczości łódżkiej" albo "stronniczośći poznaśńkiej" lub w przypadku miejsca urodzenia i zamieszaknia pana Mikosza - "stronniczości krakowskiej/małopolskiej"?

...I KTO TU GŁOSI TEORIE SPISKOWE HAHAHA
Old February 3rd, 2006, 10:41 PM   #53
Darek_W

Quote:
pomiedzy tym co napisales znajduje istote sprawy. Ten Pan nie powinien tak mowic nawet jesli ma takie uczucia w stosunku do Wroclawia poniewaz tworzy atmosfere gdzie ludzie "śmią wątpić że jest bezstronny" Nie jestem politykiem ale dla mnie jest to oczywiste ze prezentowanie swoich "misie" na takim stanowisku jest "nieprofesjonalne" i "korupcjogenne":-)
Kiedy mr Miler albo mr Belka otwierali nowe zakłady w Łodzi i Waszym regionie, albo podpisywali umowy inwestycyjne i wychwalali Wasze miasto i region pod niebiosa - to nie widziałem żadnego wielkiego oburzenia z twojej i twoich forumowych ziomków strony. Za to z lubościa wstawialiście takie newsy na forum.
Old February 3rd, 2006, 10:45 PM   #54
talkinghead
Stop Making Sense

talkinghead's Avatar

Likes (Received): 4933

Quote:
jak wlaczylem komputer - wiedzialem ze cos tu bedzie

Co do zachowania korupcjogennego - nie no - facet pewnie na zamowienie opowiada takie rzeczy dla kazdej lokalnej gazety. Jakbyscie poszukali dokladnie zaloze sie ze Lodz tez wychwalal.

absolutnie nie zloscilbym sie akbym przeczytal taki artykul o Lodzi. macie kompleksy czy co?

pzdr

All science is either physics or stamp collecting. E.Rutherford
The quieter you become, the more you are able to hear
Harvard undergraduates believe that inventing a job is better than finding a job. (c) "Social Network" Movie.
talkinghead no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2006, 10:48 PM   #55
KRN„BRNY
BANED

KRN„BRNY's Avatar

no wlasnie, nie przypominam sobie, kto wychwalal z politykow lodz pod niebiosa i kiedy to bylo? o ile pamietam wszyscy cieszylismy sie z rodzynek bo inwestycji tak naprawde, mimo lodzkich korzeni wsrod politykow u wlady, bylo bardzo niewiele w stosunku do reszty duzych miast. Ponadto nie oburza mnie to co ten Pan powiedzial. Piszac co napisalem mialem uwagi co do tego ze nie powinien sie w tak osobisty sposob wypowiadac na firmowym stolku.
Old February 3rd, 2006, 10:57 PM   #56
Darek_W

Przecież napisałem Ci dwa przykłady łódzkich polityków to czyniących, w dodatku nie wiceszefów PAIiIZ...tylko urzędujących wówczas PREMIERÓW Polski.
Old February 3rd, 2006, 11:02 PM   #57
Elbaton
Registered User

Likes (Received): 0

Dziękówa za info! Nie przeszkadzajcie już sobie ...
Elbaton no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2006, 11:07 PM   #58
KRN„BRNY
BANED

KRN„BRNY's Avatar

pytalem sie kiedy cos takiego mowili, wiem cos napisal:-)... ale chyba powinnismy dac spokoj tej rozmowie:-)
Old February 3rd, 2006, 11:12 PM   #59
Darek_W

Podczas owtwierania kolejnych fabryk w LSSE oraz podpisywania umów inwestycyjnych.

ps: Jako, że najprawdopodobniej za chwilę nasza off-topikowa dyskusja (skądinąd ciekawa) zostanie wykasowana przez moderatorów, dlatego proponuję przenieść naszą dyskusję (o inwestowaniu, inwestorach, PAIiIZ) na forum: Biznes i Ekonomia:
https://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=640
Można tam założyć nowy, osobny wątek na te tematy. to moja propozycja. Ja z checią mogę tam podyskutować, wyjasnić pewne sprawy. Trochę siedze w tych tematach, mocno siedzi w tym wielu moich znajomych, wiec z checią naświetlić i wyjasnić kilka kwestii. Być może pomoże to w zrozumieniu pewnych mechanizów i przede wszystkim obali pewne mity i legendy
Old February 4th, 2006, 01:08 AM   #60
matej

tak jasne Tylko ze wiekszość inwestycji wam umiejscowił ten facet .Bo macie dziuple w rzadzie unas jak był miller lub belka niedawali takich reportarzy i komentarzy i wychwalania się z swojego stołka
Nasze władze terz sa elestyczne
-grunty formalności no problem potrafią dobrze to załatwić
-dowodem jest ŁSSE
to nie jest sprawiedliwe ładowanie wszystkiego w jedno miasto nie zostawiajac nic dla innych
i to nie wszystko załatwienie w miesice papierków dofinansowanie przy duzych inwestycjach >> Centralka

Last edited by matej; February 23rd, 2006 at 06:52 PM.
matej no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódź, inwestycje

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules