[Kutno] Inwestycje - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 7th, 2008, 04:57 PM   #61
Marcin Ciesielski
Registered User

Likes (Received): 1740

Trochę zbaczam z tematu, gdyż nie dotyczy to infrastruktury, ale tak czy inaczej to też inwestycja miejska:
Quote:
Urząd Miasta Kutno przeznaczył kwotę przeszło 1 miliona złotych na zakup dwóch nowych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie. Po zakończeniu XXV Sesji Rady Miasta odbyła się prezentacja nowych nabytków naszego miasta z udziałem radnych.

Autobusy Jelcz "SALUS" M101I4 to średniej wielkości, niskopodłogowe autobusy z 21 miejscami siedzącymi, mogą zaś przewozić po 80 osób każdy. Dodatkowo przy drzwiach zamontowany jest składany podjazd dla wózków inwalidzkich. Autobusy te, wedle zapewnień Józefa Szubskiego, dyrektora MZK Kutno, przeznaczone będą dla linii częściej uczęszczanych przez podróżnych, jeżdżących w okolicach szpitala.

Koszt jednego pojazdu wyniósł dokładnie 634,4 tys. zł brutto.
Źródło - KCI
Dobrze, że urząd miasta inwestuje w modernizację komunikacji miejskiej- tylko czy nie lepiej było kupić kilka używanych autobusów niskopodłogowych i wycofać definitywnie resztki autosanów H9? Na razie co rok są kupowane dwa nowe autobusy i za za każdym razem przetarg wygrywa firma sprzedająca Jelcze Salus. Nie wiem, czy to dobrze, czy to źle, ale chociażby solarisy uchodzą za lepsze.

Last edited by Marcin Ciesielski; August 7th, 2008 at 05:14 PM.
Marcin Ciesielski no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 14th, 2008, 02:30 PM   #62
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

Likes (Received): 722

Zielone światło dla ubojni

Wydział Architektury i Budowictwa Starostwa Powiatowego w Kutnie wydał pozwolenie na budowę ubojni firmy Pini Polonia. Decyzja zapadła w czwartek, siódmego sierpnia. Czy oznacza to, że już wkrótce przy ulicy Górnej rozpoczną się pierwsze prace budowlane?
Decyzja wydana została po rozstrzygnięciu nadzorczym Wojewody Łódzkiej Jolanty Chełmińskiej, która zobligowała starostwo do wydania pozwolenia w przewidzianym prawem terminie sześćdziesięciu dni od złożenia wniosku, bez uwzględniania działań pana Wiktora Tomusiaka, który w jej opinii nie jest stroną w sprawie.
- Robiliśmy, co było można, by opóźnić wydanie decyzji to czasu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości związanych ze sprawą ubojni - mówi Starosta Dorota Dąbrowska - Niestety, rozstrzygnięcie wojewody pozbawiło nas możliwości dalszego oczekiwania na finał toczących się postępowań. Musieliśmy wydać pozwolenie w ustawowym terminie.

Pozwolenie na budowę nie jest na razie prawomocne, uprawomocnienie nastąpi po upływie czternastu dni od chwili wydania. Nie można na razie jednoznacznie stwierdzić, czy budowa rozpocznie się przed zakończeniem toczących się postępowań prokuratorskich, wszczętych na skutek wniosków pana Wiktora Tomusiaka.

źródło: kutno.net.pl
jaar118 no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2008, 02:26 AM   #63
ksz
Registered User

Likes (Received): 0

Jakby Solaris wygrał, to byśmy kupili pewnie 1 autobus, a nie 2 Może kiedyś będą używane autobusy w Kutnie, nawet kiedyś mi się śniło że po Wyszyńskiego jechał niebieski starszy niskacz Mercedes

GG 5964379
ksz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 25th, 2008, 01:46 PM   #64
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

Kamienica jak nowa...

Miesiąc temu byliśmy tu razem z Jackiem Boczkają, wiceprezydentem miasta ds. inwestycyjnych. Trwał remont kamieniczki przy ulicy Sienkiewicza 32. Dziś już kamienica jest jak nowa...

Sześć miejskich kamienic zyska w tym roku całkowicie wyremontowane elewacje. Będą to między innymi budynki przy Placu Wolności 12, Wojska Polskiego 3 czy Mickiewicza 5. Remont elewacji to nie tylko pomalowanie frontu budynku, ale wymiana okien, drzwi wejściowych i uzupełnienie tynków.
W tym roku na dziesięciu miejskich kamienicach zostanie naprawiony dach. Będą to albo wymiany, albo naprawdę gruntowne naprawy. Cztery kamienice będą podłączone do kanalizacji, a wewnątrz budynków będzie doprowadzona woda.

źródło: www.powiatkutno.pl

p.s. Wiecie co to za żuraw stoi, na terenach Mifleksu, niedaleko dworca PKS?
Old August 26th, 2008, 02:53 PM   #65
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

Ruszają prace na ulicy Piwnej

3 września nastąpi rozpoczęcie budowy ulicy Piwnej w Kutnie. Urząd Miasta Kutno informuje, że w związku z budową kanalizacji deszczowej, a następnie nawierzchni na odcinku pomiędzy ulicą Objazdową a torami PKP nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Urząd przeprasza za powstałe niedogodności.

kutno.net.pl
Old August 26th, 2008, 03:00 PM   #66
ksz
Registered User

Tylko mogliby coś zrobić z okablowaniem tej kamienicy, bo trochę przeszkadza :p

GG 5964379
Old August 27th, 2008, 02:30 PM   #67
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

Cokół z oberżą w tle...
Ciężkie samochody przed Urzędem Miasta Kutna to widok niecodzienny. Ale wczoraj był ku temu powód - na Placu Piłsudskiego w Kutnie ustawiono cokół, na którym do 11 listopada stanie pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Cokół waży 5 ton.

Przestawiono także maszty, które do tej pory stały równolegle do frontu budynku urzędu miejskiego, a od wczoraj stoją równolegle do ulicy Sienkiewicza. Jest tylko jeden mankament - kamienica zabytkowej oberży z odrapanymi ścianami w tle...

www.powiatkutno.pl
Old August 29th, 2008, 12:11 AM   #68
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

Będą nowe miejsca pracy

Fermator i Hartwig – to kolejni inwestorzy chcący postawić swoje firmy w kutnowskiej podstrefie ŁSSE. Pierwsza z nich zajmuje się produkcją drzwi do wind i docelowo może zatrudnić około 100 – 120 osób, a druga jest czołową firmą spedycyjną w naszym kraju. Brak jest szczegółowych danych o potencjalnym zatrudnieniu.
Przetarg na zbycie gruntów dla Fermatora ma się odbyć na przełomie października i listopada, natomiast przetarg dla Hartwiga ma zostać zakończony 15 września. Firma Hartwig zostanie zlokalizowana w okolicach DS Smith i na dzień dzisiejszy nie wiadomo, ile osób zatrudni. – Nie wiemy, czy firma będzie zajmowała się tylko przeładunkiem, czy również konfekcjonowaniem towaru. I od tego zależy ile będzie przyjętych osób – mówi prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński. – Jeśli firma zajmie się tylko przeładunkiem, zatrudni około dwudziestu osób, jeśli doszłoby do tego konfekcjonowanie, wówczas zatrudni większą ilość pracowników – dodaje.

kutno.net.pl
Old August 29th, 2008, 01:45 PM   #69
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

O budżecie i nie tylko....

W Urzędzie Miasta Kutno odbyła się konferencja prasowa poświęcona sprawom bieżącym. Podczas konferencji prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński oraz wiceprezydent Kutna, Zbigniew Wdowiak przedstawili m.in.: założenia do projektu budżetu miasta na rok 2009 oraz przekazali informację o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2008 roku.

W I półroczu 2008 roku zakończono m.in.: budowę kilku ulic miejskich, dwóch budynków mieszkalnych przy ul. Granicznej i przeprowadzano remonty w placówkach oświatowych. – To sprawozdanie jest trochę przedwczesne, bo pierwsze półrocze zawsze rządzi się swoimi prawami. Pewne parametry są dyskusyjne, ale jest to pewien materiał, jak ten rok może wyglądać. – mówił Zbigniew Burzyński. Dochody samorządowe w pierwszym półroczu wykonane zostały w 51,78 % (47.138.602,83 zł.), Przychody zrealizowano w kwocie 12.149.038,79 zł, natomiast wykonanie wydatków wyniosło 44.971.107,57 zł. Prezydent Kutna podkreślił, że wyższe dochody od planowanych uzyskano m.iin: w podatku od nieruchomości od osób prywatnych, sprzedaży składników majątkowych, podatku rolnym, udziałach gmin w podatku dochodowym od osób prawnych.
W roku 2009 przewiduje się m.in. rozpoczęcie budowy Aqua Parku, modernizację KDK, zakup kolejnych autobusów dla MZK, rozszerzenie bazy sportowej – w tym renowację stadionu miejskiego na ulicy Oziębłowskiego oraz budowę kanalizacji sanitarnej i termomodernizację obiektów użyteczności publicznej.

kutno.net.pl

p.s. Ciekawe po co nam drugi stadion?
Old September 1st, 2008, 12:15 AM   #70
ksz
Registered User

Fotorelacja do budowy fabryki Kellogg'sa :

1. Właśnie wjechałem na "dwójkę"

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16. I będziemy teraz skręcać w ulicę Wschodnią

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26. Już widzimy fabrykę płatków

27.

28.

29.

30.

31.

32.

33.

34.

35.

36.

37.

38. Wracamy z powrotem na "dwójkę" i jedziemy dalej

39.

40.

41.

42.

43.

44.

45.

46.

47.

Niniejszym nastąpił powrót do domu

GG 5964379
Old September 1st, 2008, 12:21 AM   #71
ksz
Registered User

Jaar118 - ten żuraw to żuraw z osiedla Szymanowskiego, bo o ile wiem w Miflexie nic nie budują.

GG 5964379
Old September 1st, 2008, 12:55 PM   #72
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

fajna fotorelacja, spora ta fabryka płatków będzie.
Te zuraw to stoi koło brico marche i nie słuzy do budowania, jakaś produkcja tam chyba jest
Old September 1st, 2008, 01:08 PM   #73
ksz
Registered User

No spora, spora, w końcu to fabryka na całą Europę Środkową Bo najbliższa fabryka Kellogg'sa jest w Hiszpanii A żurawia widziałem od strony południowej tzn. od strony Grunwaldzkiej, więc nie wiem co tam się dzieje dokładnie. Jedynie domyślam się że to osiedle.

GG 5964379
Old September 1st, 2008, 01:48 PM   #74
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

ja widziałem od strony północnej i nie stoi na osiedlu, stoi miedzy brico a zajezdnią PKS, ale nic tam sie nie buduje.

Nawet nie widziałem, że ta fabryka bedzie taka ważna. Miedzy trasą a objazdówką też sporą hale postawili, może to ten Arab co miał w Kutnie inwestować?
Old September 1st, 2008, 06:49 PM   #75
charonn
Азиc

charonn's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by ksz View Post
No spora, spora, w końcu to fabryka na całą Europę Środkową Bo najbliższa fabryka Kellogg'sa jest w Hiszpanii A żurawia widziałem od strony południowej tzn. od strony Grunwaldzkiej, więc nie wiem co tam się dzieje dokładnie. Jedynie domyślam się że to osiedle.
A nie w Bremen
charonn no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2008, 07:59 PM   #76
ksz
Registered User

Taa?? Heh, może przeczytałem to na opakowaniu Kellogg'sa ale w Grecji, więc tam może są właśnie z Hiszpanii.

Ahaś, rzeczywiście, właśnie tutaj tutaj znalazłem, że fabryka też jest w Bremie , w takim razie zwracam ci honor Tak czy siak, to ważna fabryka, tak jak mówiłem, na Europę Środkową, bo w Czechach czy Słowacji to podejrzewam, że nie ma tych płatków. Chociaż, może znowu się mylę, poprawcie mnie, jakby co

GG 5964379
Old September 6th, 2008, 12:30 AM   #77
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

Magazyn KCI

Edit: zmieniłem tą powtórke

Last edited by jaar118; September 7th, 2008 at 01:58 AM.
Old September 6th, 2008, 01:59 PM   #78
ksz
Registered User

Jaar118, to już wcześniej zamieszczałeś na tej stronie xD

Jeszcze jedno - remontują kamienice na wschodniej pierzei Placu Wolności

GG 5964379

Last edited by ksz; September 6th, 2008 at 02:05 PM.
Old September 6th, 2008, 03:45 PM   #79
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

o sory faktycznie zagalopowałem się, no trudno może ktoś woli takie wydanie

na PW wyremontują jeszcze jedną kamienice w pierzei południowej
Old September 19th, 2008, 01:31 AM   #80
jaar118
Registered User

jaar118's Avatar

Roboty na Barlickiego - do końca września?

W ubiegłym tygodniu zdjęto stare krawężniki, teraz zakładane są nowe. Do końca miesiąca wszystkie prace związane z modernizacją ulicy Barlickiego na odcinku od Kościuszki do Witosa i ulicy Toruńskiej mają być wykonane.

- Myślę, że termin zostanie dotrzymany - mówi Mirosław Ruciński, dyrektor wydziału drogownictwa w kutnowskim starostwie. - Prace związane z wylewaniem masy bitumicznej czyli z kładzeniem nowego asfaltu nie powinny trwać dłużej niż cztery dni. To co teraz się dzieje na jezdni to przygotowania pod nowy dywanik.

Prace prowadzi Holding Podkarpacki i Drogbud Strzyżów.

- Nie oznacza to, że asfalt na jezdnię w ulicy Barlickiego będzie wieziony aż ze Strzyżowa - dodaje Mirosław Ruciński. - Firma ma wytwórnię masy bitumicznej między Łowiczem i Sochaczewem. W mojej ocenie, jeśli coś może pokrzyżować plany związane z terminem zakończenia prac, to jest to jedynie deszcz.

żródło: www.powiatkutno.pl

Nie wydaje mi sie zeby wyrobili sie do konca wrzesnia. Na pewno nie w tym tempie.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódzkie, inwestycje, kutno

Thread Tools

Posting Rules