[Piła] Galerie handlowe - Page 11 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie

Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie » Bydgoszcz | Poznań | Toruń

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 25th, 2008, 11:10 AM   #201
Pont-Pean

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Bocian View Post
W Kasztanowej kładą wełnę mineralną na żelbetowe ściany i chyba z jednej strony widziałem tynk i jakąś okładzinę... ale nie jestem pewien, bo tylko przejeżdżałem.
może jakieś fotki?
Pont-Pean no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 25th, 2008, 12:34 PM   #202
Bocian
ptak wędrowny

Bocian's Avatar

Likes (Received): 66

Może jednak nie... dzisiaj już nie zdąże. Wybaczie...
Bocian no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 02:31 PM   #203
andre3b
Registered User

Likes (Received): 222

Quote:
Originally Posted by Rafalisko View Post
wizualizacje przedstawił juz Mayland..
To możecie spodziewać sie między innymi kina Heliso, Gymnasion, KFC, Pizzy Hut i być może Burger Kinga.
andre3b está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 26th, 2008, 03:38 PM   #204
Pont-Pean

Quote:
Originally Posted by andre3b View Post
To możecie spodziewać sie między innymi kina Heliso, Gymnasion, KFC, Pizzy Hut i być może Burger Kinga.
nie sądze, żeby powstał tam HELIOS, bedzie on przecież w Galerii Kasztanowej. w mieście wielkości Piły dwa multipleksy jak najbardziej tak, ale nie dwa tej samej sieci.
Old May 26th, 2008, 05:59 PM   #205
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

Likes (Received): 87

Czemu nie. Monopol się czasem sprawdza. Bo co za różnica gdzie sie pójdzie do kina, i tak dajesz zarobić tej samej firmie, poza tym nie będzie jakiejś dzikiej konkurencji.
Filip01 no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 10:34 AM   #206
Pont-Pean

"Kasztanowa" na półmetku

PIŁA. Zaledwie 28 lutego miało miejsce wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Galerii "Kasztanowa" w Pile, a już w połowie maja budowa osiągnęła swój półmetek. Planowane zakończenie budowy to koniec października. Uroczyste otwarcie zaplanowano na połowę listopada. Czekamy z niecierpliwością.

Moim przewodnikiem po terenie budowy jest jej dyrektor Paweł Gierszewski - jak podkreślają jego współpracownicy - oddany tej inwestycji duszą i ciałem.

- Mamy już na ukończeniu stan surowy zamknięty, a jesteśmy w trakcie realizacji konstrukcji dachów i końcówki elementów żelbetowych; mam tu na myśli montaż elementów prefabrykowanych siedzisk kin - opowiada dyrektor Paweł Gierszewski. - W tej chwili przystępujemy już do robót wykończeniowych i to zarówno budowlanych jak i instalacyjnych. Trwa murowanie ścianek wewnętrznych jak również montaż instalacji wentylacyjnej.

Realizowane są już także instalacje wodne, tak wody przeciwpożarowej, do wody użytkowej. Wykonawca ma podpisaną umowę z inwestorem na koniec października, ale zostawia jeszcze ok. dwa tygodnie na załatwienie wszelkich formalności takich jak uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, odbiór budowlany itp.

Nasza redakcja po raz pierwszy zaprezentowała wizualizacje Galerii "Kasztanowa" - wykonane przez projektanta obiektu, tj. Studio Architektury KONTUR w Pile - już w marcu br. Przypomnijmy, że Galeria "Kasztanowa" to zespół czterech budynków o funkcji usługowo - handlowej i kulturalnej przy ul. Głuchowskiej w Pile, pomiędzy al. Powstańców Wielkopolskich a ul. Kossaka, którego inwestorem jest Manhattan Development Sp . z o.o. z siedzibą w Warszawie. Inwestycja obejmuje budynek A dwukondygnacyjny z galerią handlową, budynek B dwukondygnacyjny z galerią handlową, budynek C czterokondygnacyjny z galerią handlową i czterema salami kinowymi oraz budynek D jednokondygnacyjny z supermarketem.

A zatem przeznaczenie Galerii nie ogranicza się wyłącznie do funkcji stricte handlowej. O kulturze również nie zapomniano. Warto również wspomnieć, iż symbol Galerii - liść kasztanowca - nie jest kwestią przypadku. Inwestor w trosce o stan środowiska naturalnego zadbał m.in. o to, aby w trakcie budowy nie wycięto kilku okazałych kasztanowców rosnących w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

tygodnik nowy
Old May 27th, 2008, 02:48 PM   #207
mmwpila
Północ Wlkp. Reprezentant

mmwpila's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pont-Pean View Post
Mniemam, że będzie obłożona cegłą? Szkoda że dali tylko jedną wizke.
mmwpila no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 06:17 PM   #208
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

Szkoda, ale wygląda moim zdaniem dobrze.
Old May 27th, 2008, 06:25 PM   #209
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Likes (Received): 4870

Hmmm...

Mało widać , ale FAKT zapowiada się ciekawie...
(dużo dadzą odpowiednie kolorki, materiał i faktura)
Pawelski está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 07:41 PM   #210
donQRu
Current user

donQRu's Avatar

spokojnie, jak bedą pracować w takim tempie to szybko ujrzymy efekt końcowy. swoją drogą w Pile jakoś wydajni są ci budowlańcy. na sniadeckich (budowa bloków mieszkalnych) tez pracują w pocie czoła - bez sciemy. Az normalnie jestem w szoku. Tutaj w koszalinie przebudowa byle skrzyzowania trwa 4 miesiące :/ pozdro
donQRu no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 08:07 PM   #211
andre3b
Registered User

Quote:
Originally Posted by donQRu View Post
spokojnie, jak bedą pracować w takim tempie to szybko ujrzymy efekt końcowy. swoją drogą w Pile jakoś wydajni są ci budowlańcy. na sniadeckich (budowa bloków mieszkalnych) tez pracują w pocie czoła - bez sciemy. Az normalnie jestem w szoku. Tutaj w koszalinie przebudowa byle skrzyzowania trwa 4 miesiące :/ pozdro
Ej no trochę obiektywizmu chłopie U nas bloki i centra handlowe tez budują ekspresowo
Old May 27th, 2008, 08:55 PM   #212
Bocian
ptak wędrowny

Bocian's Avatar

Znacznie lepiej to wygląda niż na pierwszych wizualkach.
Na elewacji chyba nie będzie klinkieru tylko jakieś panele. Tak to wygląda...

Nie jest to juz szary bunkier... projektanci podziałali trochę kolorkami, fakturą (to szare to kratka stalowa), podkreślili narożnik i już jest milion razy lepiej.
Bocian no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2008, 01:23 PM   #213
Pont-Pean

Kochasz książki, znasz się na muzyce lub nałogowo oglądasz filmy?

empik to miejsce, w którym swoją wiedzę spożytkujesz najlepiej. To właśnie tutaj idealnie połączysz pracę z realizacją swoich pasji. Spotkasz wielu ciekawych ludzi, poznasz wszystkie nowości, które wchodzą na rynek i nie będziesz liczył czasu do końca pracy.

W związku z dynamicznym rozwojem sieci empik, poszukujemy do naszego zespołu osoby na stanowisko:

Sprzedawcy

Miejsce pracy: Piła
Piła/05.08

z pracuj.pl
Old May 28th, 2008, 05:33 PM   #214
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

Ale przecież już kilka miesięcy temu szukali w Pile kierownika sali, czy coś takiego. Żadna nowość, że EMPiK w Pile w końcu powstanie.
Old May 28th, 2008, 08:28 PM   #215
donQRu
Current user

donQRu's Avatar

no miło ze empik bedzie. mam nadzieje ze gdzieś niedaleko Jadwiżynu . pewnie zrobią bez udogodnień w stylu "poczytaj sobie na siedząco przy herbacie/kawie".
Old May 28th, 2008, 08:29 PM   #216
donQRu
Current user

donQRu's Avatar

Quote:
Originally Posted by andre3b View Post
Ej no trochę obiektywizmu chłopie U nas bloki i centra handlowe tez budują ekspresowo
siema andre3b. skoro juz tu jestes to wytłumacz się czemu nic sie nie dzieje na forum koszalińskim :P. nie możecie się spiąć jakoś i uaktywnić ? pozdro
Old May 28th, 2008, 08:35 PM   #217
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

Quote:
no miło ze empik bedzie. mam nadzieje ze gdzieś niedaleko Jadwiżynu . pewnie zrobią bez udogodnień w stylu "poczytaj sobie na siedząco przy herbacie/kawie".
Niekoniecznie, moga zrobić ten "Empik Cafe" czy jak to tam. W końcu w Pile nie ma ani jednej porządnej księgarni, wsyzstko trzeba zamiawiać, malo asortymentu. Mniej można przyczepić się do Matrasa, trochę wiecej do Vademecum, chociaż jak mam oglądać ksiązki w takiej kupie porozkładane to dziekuje. Za to w Matrasie swobodnie sobie niczego nie pooglądasz, bo panie z pilnikami do paznokci patrzą jak na ciebie jak na potencjalnego złodzieja.
Liczę na EMPiK z grubej rury!!
Old May 28th, 2008, 09:41 PM   #218
andre3b
Registered User

Quote:
siema andre3b. skoro juz tu jestes to wytłumacz się czemu nic sie nie dzieje na forum koszalińskim :P. nie możecie się spiąć jakoś i uaktywnić ? pozdro
SIEMA

Dałem sobie spokój. Wstawiałem zdjęcia, pisałem co tam wiedziałem, a i tak nikogo spoza Koszalina to nie interesowało( zero komentarzy, pytań, itp ), Dla Koszaliniaków mam inne, lokalne forum, gdzie o wiele więcej się dzieje. Zresztą zajmowałem jedynie s dwoma, trzema kluczowymi inwestycjami. Jakbym miał fotografować każdy blok i kibel budowany lub remontowany w mieście, to musiałbym chyba się zwolnić z pracy i pozabijać rodzinę ,żeby mieć na to czas

pozdrawiam
Old June 2nd, 2008, 10:36 PM   #219
mmwpila
Północ Wlkp. Reprezentant

mmwpila's Avatar

Pojawiło się logo centrum handlowego nad Gwdą

Gwoli przypomnienia:
Quote:
nowe centrum handlowe Piły

30 000 m2 powierzchni handlowej i rozrywkowej

obiekt doskonale wpisany w otoczenie

atrakcyjne wykorzystanie nabrzeża rzeki

najbardziej prestiżowe miejsce do handlu i gastronomii

dwa poziomy handlowe z supermarketem i zespołem sklepów średniopowierzchniowych

dodatkowy poziom zarezerwowany na rozrywkę: kino, bowling, fitness, kompleks restauracyjny z widokiem na panoramę miasta

Last edited by mmwpila; June 2nd, 2008 at 10:45 PM.
mmwpila no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2008, 12:44 AM   #220
Rafalisko
Techno culture

Rafalisko's Avatar

O zesz k... oni chyba na poważnie myślą o tej aquarelli.

PIŁA - MIASTO SEKSU I BIZNESU

Nafta Piła- To My jesteśmy dumą Wielkopolski !
Rafalisko no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
centrum handlowe, galerie, piła, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules