[Katowice] Galeria handlowa Libero (Echo Investment), ul. Kościuszki - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 15th, 2015, 06:17 PM   #61
balthasar
Registered User

Likes (Received): 1029

Quote:
Originally Posted by MajKeR_ View Post
To też jest nieporównywalne Miasto to jest twór, który w obecnej, klasycznej formie był wypracowywany przez co najmniej kilkanaście dekad. I ta forma się sprawdza. Hałas być musi, ale to wszystko ma jakieś rozsądne granice. Natomiast na Dębowych Tarasach przestrzeń jest klaustrofobiczna i nieprzyjazna, nieskłaniająca do spędzania czasu, taka zdehumanizowana. Nie wiem jak to powiedzieć... Po prostu - z Dębowych Tarasów nie wyjdziesz z przyjemnością, nawet na balkon nie wyjdziesz, bo wszystko, co masz dookoła, to morze asfaltu zalane blachosmrodami albo mur. Ten cały ruch i gwar są nie dla ciebie - nie możesz z nich skorzystać.
To wszystko kwestia gustu. Ja mam znajomych, którzy tam mieszkają i są bardzo zadowoleni. Mnie też to miejsce nie zachwyca, bo jest, moim zdaniem, nieprzyjazne dla pieszych. Z drugiej jednak strony: jest bezpieczne, blisko centrum, nie ma problemu z parkowaniem, nie ma problemu z zakupami, w nocy jest cicho, jest blisko do parku i tak można wymieniać.
balthasar no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 15th, 2015, 07:46 PM   #62
taxi
Metrokatowicepolis

taxi's Avatar

Likes (Received): 1637

Quote:
Originally Posted by Lemoniada View Post
Nie mówię że CH jest lekarstwem na wszystko. Po prostu, jak na mieszkaniówkę to okolica jest średnia, należałoby zająć się całym kwartałem, a biorąc pod uwagę że galeria powstanie od Kościuszki to osiedle musiałoby się przesunąć bliżej torów. Jeżeli do tego doszłyby biura, to mogłoby w ogóle utrudnić jakieś sensowne zagospodarowanie.

Galeria handlowa w tym miejscu przeniosłaby środek ciężkości handlu w stronę południa, byłaby determinantem (jednym z wielu, wiadomo) rozwoju mieszkaniówki w południowych dzielnicach, szczególnie tych dalszych jak Zarzecze czy Podlesie.
mam Ci wyboldować, że rzygamy tymi galeriami?

człowieku, my chcemy miasta, a nie pochłaniacza ludzkich stworzeń. miasto ma żyć, a nie spier#alać do blaszanej budy.

to jest miasto:

a to nie jest miastem:
taxi no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2015, 08:48 PM   #63
balthasar
Registered User

Quote:
Originally Posted by taxi View Post
mam Ci wyboldować, że rzygamy tymi galeriami?

człowieku, my chcemy miasta, a nie pochłaniacza ludzkich stworzeń. miasto ma żyć, a nie spier#alać do blaszanej budy.[/IMG]
Ja jestem takiego samego zdania, ale problem jest chyba bardziej skomplikowany. Takie miasto, jacy mieszkańcy. U nas ludzie chcą żyć jak w Ameryce: dom na przedmieściach, zakupy w centrum handlowym i oczywiście żadnego publicznego transportu - wszędzie samochodem.
Gdyby ludzie rzeczywiście "rzygali" galeriami, to inwestorzy nie budowaliby nowych, przecież popyt kształtuje podaż.
W nas w takiej kamienicy jak na zdjęciu nikt by nie chciał mieszkać, bo "betonowa pustynia, do sklepu nikt by nie chciał przyjechać, bo nie ma gdzie zaparkować itd.
Sponsored Links
Advertisement

Old February 15th, 2015, 08:58 PM   #64
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Likes (Received): 904

Quote:
Originally Posted by balthasar View Post
Gdyby ludzie rzeczywiście "rzygali" galeriami, to inwestorzy nie budowaliby nowych, przecież popyt kształtuje podaż.
inwestorzy niestety, ale tacy wszechwiedzący nie sa... ale o tym się dowiadujemy wszyscy po fakcie
Old February 15th, 2015, 09:25 PM   #65
balthasar
Registered User

Quote:
Originally Posted by sky's_the_limit View Post
inwestorzy niestety, ale tacy wszechwiedzący nie sa... ale o tym się dowiadujemy wszyscy po fakcie
Tak, ale skoro budują następną galerię, to można wnioskować, że te już istniejące są opłacalne.
Old February 15th, 2015, 09:33 PM   #66
taxi
Metrokatowicepolis

taxi's Avatar

Likes (Received): 1637

dużą rolę odgrywa tutaj urząd miasta.
nie możemy traktować kogoś kto chce akurat coś postawić jak darczyńcę.
twarda ręką należałoby tłumaczyć, że chcemy inaczej i koniec. proces zmian w głowach by potrwał, ale wynik by się utrwalił. tak się robi wielkie zmiany, tak się robiło 40-50 lat temu w europie zachodniej.
ludzie nie wiedza, że może być fajniej
Old February 15th, 2015, 10:11 PM   #67
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 33086

Quote:
W nas w takiej kamienicy jak na zdjęciu nikt by nie chciał mieszkać, bo "betonowa pustynia, do sklepu nikt by nie chciał przyjechać, bo nie ma gdzie zaparkować itd.
Powiem tak: Plomba na Opolskiej 17 sprzedała się w części mieszkaniowej cała - jeszcze przed oddaniem do użytku. Inna sprawa, że ten obiekt ma parking podziemny.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2015, 04:22 PM   #68
PrizPL
Registered User

PrizPL's Avatar

Likes (Received): 134

Wbrew protestu mieszkańców, powstanie galeria na południu Katowic..
Więcej informacji: http://www.infokatowice.pl/2015/05/2...anie-kampanii/
PrizPL no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2015, 04:27 PM   #69
Łosiu
Decomposed User

Łosiu's Avatar

Likes (Received): 7484

Quote:
Będzie nowa galeria handlowa w Katowicach. Radni przyjęli uchwałę. Uwagi mieszkańców odrzucone, a prezydent Krupa odpiera zarzuty o finansowanie kampanii

W mieście jest za mało obiektów handlowych – tak w skrócie można określić umotywowanie przyjęcia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Subcentrum Południe w Katowicach. Na trenach przy ul. Kościuszki i Kolejowej powstanie duża galeria handlowa, wbrew woli mieszkańców, którzy pojawili się na sesji. Ci apelowali do radnych aby głosowali jak mieszkańcy, a nie jak politycy. Prezydent Krupa odpowiadał też na pytania odnośnie finansowania kampanii swojego ugrupowania politycznego przez osoby związane z Echo Investment. To właśnie ta firma chce budować galerię handlową.
Źródło: http://www.infokatowice.pl/2015/05/2...anie-kampanii/

Polecam świetny fragment wypowiedzi M. Krupy:
Quote:
– Z kim nie rozmawiam, każdy mówi super pomysł. Galeria powinna tam powstać – odpowiedział Marcin Krupa powołując się na swoje związki z południem Katowic. – Dzisiaj przyznaje się. Ja, moja rodzina i znajomi jeżdżą często do Mikołowa do sklepu wielkopowierzchniowego, do Auchan. Do Mikołowa jeździmy, kilkanaście kilometrów – stwierdził Krupa.
Małe dziecko nie ma zabawki, więc musi ją dostać :/

Maciek2207 liked this post
Łosiu no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2015, 06:16 PM   #70
itman
Registered User

Likes (Received): 1710

Powinno się rozpocząć proces nad przygotowaniem referendum nad odwołaniem tego człowieka. Moim zdaniem miasto jest gorzej zarządzane niż za Uszoka, a wówczas myślałem, że gorzej się nie da.

Molibden, LibiazCity liked this post
itman no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2015, 06:40 PM   #71
Scattlock
DELETED

Likes (Received): 1413

No. 500 podpisów już jest...
Scattlock no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2015, 07:24 PM   #72
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 33086

A mówiłem, że to jeszcze gorszy włodarz od Uszoka
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2015, 10:07 PM   #73
Maciek2207
Registered User

Maciek2207's Avatar

Likes (Received): 2254

Niech już sobie takie coś powstanie, mi jest wszystko jedno. Tylko nie podoba mi się podejście Kruszoka do mieszkańców, on wyraźnie stawia wyżej swojego fundatora niż dobro miasta.
I mogę się założyć, że im też UM wybuduje drogi dojazdowe za 100 mln zł. (albo nawet więcej)

A argument z Auchan Mikołów...
To jakiś wstyd jechać do dobrze zaopatrzonego hipermarketu? Ja często tam kupuje i jestem zadowolony z ilości produktów do wyboru.
  • "Ludzie mają równe prawa. Gdyby to przenieść na grunt transportu publicznego, a w ten sposób, może dość niezwykły, oznaczałoby to, że osiemdziesiąt osób w autobusie ma prawo do osiemdziesięciokrotnie większego miejsca na drodze niż jedna osoba w samochodzie." - Enrique Penalosa.
Maciek2207 no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2015, 10:27 PM   #74
itman
Registered User

Likes (Received): 1710

Widocznie Krupa nigdy nie był w Auchan w Mikołowie Też tam jeżdzę na zakupy bo mam bliżej niż np. na 3 stawy. W Mikołowskim Auchan jest przepyszny lokal z kuchnią Azjatycką no i sam market jest ok. Zawsze pełno ludzi.
itman no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2015, 10:41 PM   #75
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Quote:
Originally Posted by Scattlock View Post
No. 500 podpisów już jest...
za wcześnie

"Wniosek mieszkańców, o którym mowa w ust. 1 i 1a [tj. w sprawie odwołania organów gminy], może zostać złożony po upływie 10 miesięcy od dnia wyboru organu..."

a podpisy można zbierać dopiero w ciągu 60 dni po powiadomieniu o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum.

ale tak zupełnie serio mówiąc, czuję, że się doczekamy takiej inicjatywy

Lahcim nitup liked this post
sky's_the_limit no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2015, 11:05 PM   #76
balthasar
Registered User

Quote:
za wcześnie

"Wniosek mieszkańców, o którym mowa w ust. 1 i 1a [tj. w sprawie odwołania organów gminy], może zostać złożony po upływie 10 miesięcy od dnia wyboru organu..."

a podpisy można zbierać dopiero w ciągu 60 dni po powiadomieniu o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum.

ale tak zupełnie serio mówiąc, czuję, że się doczekamy takiej inicjatywy
Taka inicjatywa będzie miała sens dopiero wtedy, kiedy znajdzie się nowy, lepszy kandydat. No chyba, że Kukiz :-)
Old May 29th, 2015, 11:37 PM   #77
Maciek2207
Registered User

Maciek2207's Avatar

Likes (Received): 2254

Quote:
Taka inicjatywa będzie miała sens dopiero wtedy, kiedy znajdzie się nowy, lepszy kandydat. No chyba, że Kukiz :-)
Przydałby się taki drugi Biedroń w Katowicach. EOT
  • "Ludzie mają równe prawa. Gdyby to przenieść na grunt transportu publicznego, a w ten sposób, może dość niezwykły, oznaczałoby to, że osiemdziesiąt osób w autobusie ma prawo do osiemdziesięciokrotnie większego miejsca na drodze niż jedna osoba w samochodzie." - Enrique Penalosa.
Maciek2207 no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2015, 11:47 PM   #78
Scattlock
DELETED

Likes (Received): 1413

Quote:
za wcześnie
Z mojej strony to była ironia

Idźcie chłopaki z tą polityką do PHP albo "czas na śmiech", bo tam to wymachiwanie szabelką chyba bardziej pasuje
Scattlock no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2015, 12:32 AM   #79
MajKeR_
ˇLa Ley y la Justicia!

MajKeR_'s Avatar

Likes (Received): 13433

Nic z tego nie będzie. Mieszkańcy dali Krupie olbrzymi mandat zaufania, a Uszoka wręcz hołubili. Pamiętamy przecież, że kampania Krupy opierała się głównie na poparciu, które demonstrował jego "ojciec chrzestny", niemal nie było w niej merytorycznego programu, no i plakatach oraz nazwisku na Altusie. Tak łatwo zdobyte zwycięstwo daje mu paradoksalnie bardzo silny mandat, bo okazuje się, że wystarczy odwołać się do nawet nie zdolnego, ale rozpoznawalnego człowieka i można robić co się chce. Duet Krupa - Uszok to takie wytwory własnej propagandy, jak Frankiewicz w Gliwicach.
MajKeR_ no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2015, 01:37 AM   #80
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Quote:
ja nie podejmuje się oceny zasadności, natomiast spodziewam się, że inicjatywa się pojawi, abstrahując od jej skuteczności

EOT z mojej strony
Advertisement

Reply

Tags
katowice

Thread Tools

Posting Rules