[Gliwice] Hala widowiskowo-sportowa "Gliwice" [tylko merytoryczna dyskusja, dlaczego w ogóle ją budują, hala vs hala i inne = brig] - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 26th, 2007, 07:05 PM   #41
martinextra
Registered User

martinextra's Avatar

Likes (Received): 47

Quote:
Originally Posted by Piana View Post
To jest absurd! Albo inwestycja albo konsumpcja. Nie mozna zjesc ciastka i go dalej miec! Proste.

Po drugie - inwestycja nie nastawiona na zysk to STRATA! Ktos ja bedzie musial pokryc, a ja nie mam zamiaru. W zwiazku z tym prosze o dobrowolne opodatkowanie sie (w celu pokrycia deficytu)ludzi , ktorzy chca miec Podium w Gliwicach - zobaczymy ilu ich bedzie. Sam przeciez zakladasz, ze to bedzie pod kreska.

W tym miejscu przypomina mi sie film "Mis". "Po co te Podium? To jest podium na miare naszych oczekiwan i mozliwosci". Nie sadze, zeby po zbudowaniu Podium nagle do Gliwic przybylo 30000 nowych mieszkancow, a mieszkancom poziom optymizmu skoczyl dwukrotnie. Zwykli ludzie bardziej potrzebuja czystego miast, mniejszych korkow i bezpieczenstwa na ulicach, a nie mega inwestycji do ktorych trzeba dokladac.

Jesli znajdzie sie prywatny inwestor, ktory to wybuduje - jestem za! Natomiast z moich pieniedzy sobie tego nie zycze.
Rozumiem, że jesteś także preciwnikiem budowy np boisk dla młodzieży, lodowiska Tafla, które nie jest w stanie na siebie zarobić (zupełnie jak inne tego typu inwestycje w całej Polsce). czy to że taka inwestycja jak Podium pociągnie za sobą inne inwestycje które zdecydowanie wpłyną na rozwój gospodarczy Gliwic zupełnie nic nie znaczy? Bez urazy ale mam wrażenie że prezentujesz poglądy zbliżone do Stowarzyszenia Gliwiczanie dla Gliwic którzy boją sie zmian jak ognia co zupełnie jest niezrozumiałe a na pewno nie jest drogą do rozwojuy
Advertisement

Old February 26th, 2007, 07:21 PM   #42
Piana
Ślązak tu i tam

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by martinextra
Rozumiem, że jesteś także preciwnikiem budowy np boisk dla młodzieży, lodowiska Tafla, które nie jest w stanie na siebie zarobić (zupełnie jak inne tego typu inwestycje w całej Polsce). czy to że taka inwestycja jak Podium pociągnie za sobą inne inwestycje które zdecydowanie wpłyną na rozwój gospodarczy Gliwic zupełnie nic nie znaczy? Bez urazy ale mam wrażenie że prezentujesz poglądy zbliżone do Stowarzyszenia Gliwiczanie dla Gliwic którzy boją sie zmian jak ognia co zupełnie jest niezrozumiałe a na pewno nie jest drogą do rozwojuy
W zadnym wypadku. Kilka postwo wczesniej pisalem, ze skoro sa pieniadze do zainwestowania, to mozna postawic mniejsza hale (ktora moze byc czesciej uzywana i wynajmnowana - mniejsze koszta) do tego dwa baseny a reszte przeznaczyc na drogi. Inwestycja tego typu to megalomania. Hala bedzie przez wiekszosc roku stala pusta i przynosila straty. Tutaj odnioslem sie do kasprica, ktory rzucal pojeciami z ekonomi, ktore kompletnie pomieszal.

Prosze, nie porownuj mnie do "Gliwiczan...", bo nie mam z nimi nic wspolnego i nie moge sie doczekac DTS-ki w Gliwicach, ale po prostu uwazam, ze to jest marnowanie pieniedzy - zysku z tego nie bedzie.

Prosze, powiedz mi zatem w jaki sposob ta hala wplynie na rozwoj miasta. Wedlug mojego zdania inwestorzy biora pod uwage takie rzeczy jak podatki, prawo, cena i jakosc sily roboczej, infratruktura, rynki zbytu, tzw. "klimat biznesowy", itd. a nie to, czy najwieksza hala w miescie ma 1000 miejsc (ktora zbudowalby idiota - wedlug kasprica) czy 10000.
Piana no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2007, 07:33 PM   #43
Zamachowiec

Likes (Received): 0

hala tej wielkosci w gliwicach 1500-5000 to jeszcze rozumiem ale 15 k
Zamachowiec no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 26th, 2007, 07:42 PM   #44
martinextra
Registered User

martinextra's Avatar

Quote:
W zadnym wypadku. Kilka postwo wczesniej pisalem, ze skoro sa pieniadze do zainwestowania, to mozna postawic mniejsza hale (ktora moze byc czesciej uzywana i wynajmnowana - mniejsze koszta) do tego dwa baseny a reszte przeznaczyc na drogi. Inwestycja tego typu to megalomania. Hala bedzie przez wiekszosc roku stala pusta i przynosila straty. Tutaj odnioslem sie do kasprica, ktory rzucal pojeciami z ekonomi, ktore kompletnie pomieszal.

Prosze, nie porownuj mnie do "Gliwiczan...", bo nie mam z nimi nic wspolnego i nie moge sie doczekac DTS-ki w Gliwicach, ale po prostu uwazam, ze to jest marnowanie pieniedzy - zysku z tego nie bedzie.

Prosze, powiedz mi zatem w jaki sposob ta hala wplynie na rozwoj miasta. Wedlug mojego zdania inwestorzy biora pod uwage takie rzeczy jak podatki, prawo, cena i jakosc sily roboczej, infratruktura, rynki zbytu, tzw. "klimat biznesowy", itd. a nie to, czy najwieksza hala w miescie ma 1000 miejsc (ktora zbudowalby idiota - wedlug kasprica) czy 10000.
Wiezs wielkośc hali wpływa na range imprezy. jeśli organizuje sie duże imprezy np sportowe to miasto musi "obsłużyć" przyjeżdzajacych. Musza miec gdzie spac, musza cos zjesc a moze to wydac sie smieszne kupic sobie np plastikowa trabke. Wieksze imprezy to takze wieksza renoma dla miasta zatem wieksza reklama.A propos w trakcie imprez drozeja w miescie takze powierzchnie reklamowe. Wzrost ruchu turystycznego bo po imprezie niektórzy pojda na miasto do muzeum (dzieki czemu bedzie trzeba na nie mniej dokladac) Pozdrawiam
Old February 26th, 2007, 07:43 PM   #45
martinextra
Registered User

martinextra's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zamachowiec View Post
A czy gdyby powstawala w Warszawie tez bys sie dziwil?
Old February 26th, 2007, 08:18 PM   #46
Piana
Ślązak tu i tam

Quote:
Originally Posted by martinextra View Post
Wiezs wielkośc hali wpływa na range imprezy. jeśli organizuje sie duże imprezy np sportowe to miasto musi "obsłużyć" przyjeżdzajacych. Musza miec gdzie spac, musza cos zjesc a moze to wydac sie smieszne kupic sobie np plastikowa trabke. Wieksze imprezy to takze wieksza renoma dla miasta zatem wieksza reklama.A propos w trakcie imprez drozeja w miescie takze powierzchnie reklamowe. Wzrost ruchu turystycznego bo po imprezie niektórzy pojda na miasto do muzeum (dzieki czemu bedzie trzeba na nie mniej dokladac) Pozdrawiam
Dobrze, masz rację - pewien wpływ na pewno będzie miało. Tylko ile takich imprez rocznie (aby zapełnić halę) będzie organizowanych? Weź pod uwagę że pod bokiem jest Spodek a inne miasta budują podobne obiekty. Poza tym większość oób przyjeżdżających na tego typu imprezy jest zmotoryzowana i raczej wyjeżdża tuż po zakończeniu. Załóżmy, że na drugi dzien zostaje 1000 osób i że tej rangi imprezy są co miesiąc. Co to jest? Dla 200-tysięcznego miasta dodatkowych 1000 osób przez 12 dni w roku nie zrobi żadnej różnicy.

Tak więc wpływ (nie zaprzeczam, że go nie ma) nie jest wart 200 mln złotych.
Nie lepiej wydać na projekty mniejsze a bardziej poprawiające codzienne funkcjonowanie miasta?

Wyrazy szacunku.
Old February 27th, 2007, 12:31 AM   #47
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

Likes (Received): 3618

Quote:
To jest absurd! Albo inwestycja albo konsumpcja. Nie mozna zjesc ciastka i go dalej miec! Proste.
Bez urazy, co w ogóle miała przekazać ta metafora?
Quote:
Po drugie - inwestycja nie nastawiona na zysk to STRATA! Ktos ja bedzie musial pokryc, a ja nie mam zamiaru. W zwiazku z tym prosze o dobrowolne opodatkowanie sie (w celu pokrycia deficytu)ludzi , ktorzy chca miec Podium w Gliwicach - zobaczymy ilu ich bedzie. Sam przeciez zakladasz, ze to bedzie pod kreska.
Zatem mam dla Ciebie propozycję - od dzisiaj nie kupujesz żadnej rzeczy, która nie przyniesie Ci zysku. Zapomnij o nowym tv, komputerze jeśli nie jest Ci potrzebny do pracy, po co Ci wieża? Przecież możesz tę kasę lepiej zainwestować. Co zarobisz znowu zainwestować i tak w kółko.
Pisząc "nie nastawione na zysk" wcale nie zakładam, że ta inwestycja nie będzie przynosić zysku, nie będzie na siebie zarabiać! Z pewnością jednak można tę kasę wydać na coś, co tej kasy przyniesie dużo dużo więcej - ale czy to cholera wszystko, czego oczekujemy? Tak... lepiej czekajmy, aż staniemy sie technologicznym zadupiem, dzielnicą high-tech, doliną krzemową, tylko do cholery do teatru czy na koncert będziemy jeździć 20 minut na zachód.
Swoją drogą w ogóle nie bierzesz pod uwagę zysku, którego po prostu nie policzysz - bo nie jesteś w stanie obliczyć, ile miasto zyska choćby na samej promocji czy na organizacji imprez. A miasto to nie urząd tylko ludzie tu mieszkający! Miasto to też np knajpki czy hotele które powstają dzięki koniunkturze, którą taka hala mogłaby stworzyć.
Ale dalej zwracam uwagę na to, że to inwestycja dla miasta, a nie zysku.
Quote:
W tym miejscu przypomina mi sie film "Mis". "Po co te Podium? To jest podium na miare naszych oczekiwan i mozliwosci". Nie sadze, zeby po zbudowaniu Podium nagle do Gliwic przybylo 30000 nowych mieszkancow, a mieszkancom poziom optymizmu skoczyl dwukrotnie. Zwykli ludzie bardziej potrzebuja czystego miast, mniejszych korkow i bezpieczenstwa na ulicach, a nie mega inwestycji do ktorych trzeba dokladac.
wiesz co? Zacytuję to, do czego się odnosiłeś:
"nie mówię, ze hala i och ach nagle do miasta będzie ciągnąć rzesza ludzi, chodzi o samo podniesienie atrakcyjności miasta dla szarego człowieka, nie tylko inwestorów."
A teraz wytłumaczę - sama hala nas nie zbawi, ale może być jedną z części układanki, która tak wpłynie na atrakcyjność miasta, że ludzie po prostu zaczną do niego wracać. Chcąc nie chcąc większośc ludzi młodego pokolenia chce mieszkać nie w mieście pedantycznie nudnym, ale w tym, w którym się coś dzieje.
Quote:
Zacznę od ekonomii - fakt, nie znam się na niej zupełnie, aczkolwiek dla każdego normalnego człowieka powinno być zrozumiałe to, co chciałem przekazać.
Po pierwsze - miasto nie inwestuje ZAMIAST innych inwestycji. Radzę Ci przejrzeć choćby WPI by zobaczyć, że środki, które przez najbliższe lata chce przeznaczyć na drogi są po prostu dużo większe niż te 50mln przeznaczone na Podium. I niech Ci się nie wydaje, że nagle Gliwice dostaną dofinansowanie do 20 zastępczych projektów - ta hala to jedyna szansa zgarnąć aż taką pulę.
"Inwestycja tego typu to megalomania." - a może odwaga? To dzięki tym, którzy potrafią marzyć, miasta się rozwijają.
"Hala bedzie przez wiekszosc roku stala pusta i przynosila straty." - skąd takie jednoznaczne stwierdzenie??!! Potrafisz podać jakiś argument oprócz Spodka - który jest po prostu dupiato zarządzany? Taka hala to nie tylko wielkie imprezy sportowe, koncerty ale i targi, kongresy, przedsięwzięcia teatralne. A na codzień wykorzystanie przez politechnikę (w kompleksie 2 hale) oraz drużyny sportowe - może dzięki temu np siatkarski AZS pozyska sponsorów? To ostatnie wykorzystanie oczywiście mogłaby przejąć mniejsza, powiedzmy 5000 hala - ale nie nadawałaby się na żadną z wcześniej wymienionych imprez.
Quote:
Napisałem już, że głównym celem tej hali nie jest przyciągnięcie inwestorów (chociaż poniekąd też - np z branży hotelarskiej).
Dlaczego dla Ciebie rozwój miasta może sie odbywać tylko przez ciągłe inwestycje? Dla mnie równie wazny jest rozwój miasta w kulturze, w życiu nocnym, w tym, że w mieście ludzie chcą mieszkać - także obcokrajowcy (całkiem niedawno była nota chyba w Rzeczpospolitej, że obcokrajowcy pracujący na Śląsku jako miejsce zamieszkania wybierają zwłaszcza Gliwice lub Kraków). Rozwój miasta to nie tylko kolejne fabryki w strefie, chociaż ich życzę miastu jak najwięcej i nie można odmówić miastu dbania również o nich - ciągłe inwestycje w infrastrukturę w strefie czy np ogromne powierzchnie na obszarze Nowych Gliwic.

Quote:
Dobrze, masz rację - pewien wpływ na pewno będzie miało. Tylko ile takich imprez rocznie (aby zapełnić halę) będzie organizowanych? Weź pod uwagę że pod bokiem jest Spodek a inne miasta budują podobne obiekty. Poza tym większość oób przyjeżdżających na tego typu imprezy jest zmotoryzowana i raczej wyjeżdża tuż po zakończeniu. Załóżmy, że na drugi dzien zostaje 1000 osób i że tej rangi imprezy są co miesiąc. Co to jest? Dla 200-tysięcznego miasta dodatkowych 1000 osób przez 12 dni w roku nie zrobi żadnej różnicy.
Widzisz tylko czarno. Po pierwsze powinniśmy się odnosić do tego, jak wykorzystane są obiekty na zachodzie. Tam ich nie brakuje i nie świecą pustkami. Bo nie są tak beznadziejnie zarządzane jak Spodek.
Co do przykładu. Wyobraź sobie, że do Podium zawitał Armin van Buuren. Impreza zgromadziła ok 15tys osób. Na takie koncerty przyjeżdżają ludzie z całej Polski, więc nie zostanie tysiąc, a może i połowa z nich. Tym bardziej, że ludzie na imprezach po prostu chcą się bawić. I po nich też - rozkwit na mieście. Zapełnione są hotele (nie tylko w Gliwicach) i kluby. Ludzie wracają do swoich miast? I co? I przywożą ze sobą zajebiste wspomnienia świetnego koncertu, który odbył się w Gliwicach, świetnej zabawy na gliwickim Starym Mieście - o której w lecie nie można dużo złego powiedzieć (może z wyjątkiem samych gliwiczan, którzy zawsze na nasze narzekają). Ci ludzie może wrócą, ale na pewno opowiedzą o wszystkim znajomym, którzy już będą inaczej kojarzyć nasze miasto. W tym samym czasie o koncercie wspomniała Viva, 4fun, MTVPolska i teleexpress. Promocja - choćby takie wydarzenie było raz na rok!
[quote[Tak więc wpływ (nie zaprzeczam, że go nie ma) nie jest wart 200 mln złotych.
Nie lepiej wydać na projekty mniejsze a bardziej poprawiające codzienne funkcjonowanie miasta?[/QUOTE]a może jednak wart? Czy tak łatwo to przeliczyć?
Wiesz, to, co mi się w Twoim podejsciu nie podoba, to totalny pesymizm. To nie jest krytyka na zasadzie "mam wątpliwości", tylko "wyrzucanie pieniędzy w błoto!". Ja też mam wątpliwości co do tej hali cholera, ale jednoczesnie widzę, jak wiele szans ona stawia przed miastem.
I nic nie wpływa na szybki rozwój tak bardzo jak smiałe, wydawałoby się nierealne wizje, marzenia.

ArgentynaUrugwaj2006.Japonia2011 English.HK-Singapur-Kambodża-Wietnam2012, Korea-Japonia2012.Korea-Japonia-Tajwan 2013.GruzjaArmenia2014.Japonia2014
Rosja-Sakha(Jakucja)2014

kaspric no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2007, 12:33 AM   #48
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zamachowiec View Post
weź pod uwagę, że okolice Gliwic to 2mln mieszkańców.

ArgentynaUrugwaj2006.Japonia2011 English.HK-Singapur-Kambodża-Wietnam2012, Korea-Japonia2012.Korea-Japonia-Tajwan 2013.GruzjaArmenia2014.Japonia2014
Rosja-Sakha(Jakucja)2014

Old February 27th, 2007, 12:39 AM   #49
martinextra
Registered User

martinextra's Avatar

Quote:
Originally Posted by kaspric View Post
weź pod uwagę, że okolice Gliwic to 2mln mieszkańców.
A nawet lepiej niż dwa miliony
Old February 27th, 2007, 12:54 AM   #50
salutuj
Rzeczniepospolita Śląsk

salutuj's Avatar

Likes (Received): 2

Ja ogólnie rzecz biorąc wyrażam opinię taką jak absinth, no może ciut bardziej uważam że taka hala się przyda.

Dlaczego nie:
Oczywiście Gliwice mogłyby wybudować coś czego nie ma jeszcze, ale ponieważ stawiają to za swoje pieniądze więc jak dla mnie nie ma dyskusji. Są wątpliwości także do rentowności obiektu, obiekty tego typu na ogół sa rentowne, jednak zamożność i outgoingność społeczeństwa podzielona przez dwa obiekty może dać straty w obu.

Dlaczego tak:
Region jak słusznie było w GW jest dupowaty i liczę na to że wewnętrzna konkurencja trochę go rozhuśta.

Łukasz dął na GKW ciekawe porównanie z jachtem - uzupełnię je o stwierdzenie że mimo wszystko dobrze mieć drugi jacht jeśli jeden jest w naprawie. Mam przy okazji nadzieję że UM Katowic rozmyśli się jeszcze z nagłym remontem Spodka po łebkach - lepiej będzie zainwestować te pieniądze w przebudowę śródmieścia a Spodka nie zamykać na czas imprez.
W międzyczasie gdy imprezy będą pod "starym dachem spodka" niech buduje się Podium, a gdy imprezy będą mogły być w Podium wtedy niech rozpocznie się gruntowny remont Spodka. nawet włączając jego zamnięcie na np rok.

W ten sposób jako region nie stracimy cyklu imprez.

"Historia odebrania autonomii to historia pewnej niechlubnej tradycji, która została rozpoczęta przez Hitlera, podtrzymana przez komunistów oraz jest kontynuowana rześko i ochoczo przez współczesnych Polaków." - salutuj.
salutuj no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2007, 09:53 AM   #51
Piana
Ślązak tu i tam

@kaspric

Zrobiła nam się długa dyskusja i coraz bardziej odchodzimy od głównego tematu. Pozwolę więc nieco streścić wypowiedź (bo nikomu ni będzie się chciało już tego czytać) w punktach:

1) uważam, że Gliwicom potrzebna jest hala, ale nie taka duża, chyba że...
2) .... inwestor prywatny wyłoży te pieniądze (wtedy jestem za!)
3) kupno komputera do pracy = INWESTYCJA, kupno komputera do zabawy = KONSUMPCJA, czyli konsumpcją jest to co nie przynosi zysku, ale np poprawia samopoczucie, pozwala miło spędzić wolny czas, poprawia ego, itp. Wydatek, który nie jest inwestycją i nie podnosi nam samopoczucia, komfortu, itd. to STRATA. Krótka lekcja ekonomii tak na przyszłość.
4) jeśli chodzi o duże inwestycje, to całym sercem byłem za przebudową Ronda w Katowicach - oszczędność pieniędzy (benzyna), czasu (czas to pieniądz) i przyrody (mniej spalin w centrum). W tym przypadku zyski były łatwo widoczne, zaś w przypadku Podium wszystko jest bardzo mgliste.
5) być może masz rację, że zbyt czarno to widzę, ale mamy już w Polsce wiele nietrafionych inwestycji i nie chciałbym, aby Podium było podręcznikowym przykładem "jak utopić pieniądze", wystarczy nam już nowy dworzec we Włoszczowie.

Ukłony.
Old February 27th, 2007, 09:56 AM   #52
apoloniusz
Registered User

apoloniusz's Avatar

Likes (Received): 0

... kraków też nie ma żadnego obiektu z prawdziwego zdarzenia ... ale to już nasz problem ... pozdrowienia dla hanysów
apoloniusz no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2007, 01:09 PM   #53
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

buduje Wam się, nie narzekać.

@Piana:
ad3) idąc tym tropem budowa takiej hali jest stratą dla każdego miasta, czy to Gliwic czy Krakowa.

Rosja-Sakha(Jakucja)2014

Old February 27th, 2007, 02:35 PM   #54
Piana
Ślązak tu i tam

Quote:
Originally Posted by kaspric;
@Piana:
ad3) idąc tym tropem budowa takiej hali jest stratą dla każdego miasta, czy to Gliwic czy Krakowa.
Nic podobnego. Jesli bedzie przynosic zyski (sam roztaczales wizje konferencji, imprez, wydarzen sportowych) to bedzie to wowczas bedzie to inwestycja.

Polecam jednak poczytac cos z klasykow ekonimii, np von Misesa.
Old February 27th, 2007, 03:38 PM   #55
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

ok, ale to Ty założyłeś, że w przypadku Gliwic to będzie strata :P. Ja po prostu twierdzę, że w najgorszym razie będzie to konsumpcja - przynajmniej z mojego punktu widzenia, przecież nie powiesz, że ta inwestycja nie przyniesie żadnego zysku np w promocji, odbieraniu miasta przez jego mieszkańców i nie tylko.

Rosja-Sakha(Jakucja)2014

Old February 27th, 2007, 06:35 PM   #56
Piana
Ślązak tu i tam

Quote:
ok, ale to Ty założyłeś, że w przypadku Gliwic to będzie strata :P. Ja po prostu twierdzę, że w najgorszym razie będzie to konsumpcja - przynajmniej z mojego punktu widzenia, przecież nie powiesz, że ta inwestycja nie przyniesie żadnego zysku np w promocji, odbieraniu miasta przez jego mieszkańców i nie tylko.
W przypadku jakichkolwiek inwestycji robi sie studium oplacalnosci (lub jak kto woli "biznesplan"). Bardzo chetnie zobacze cos takiego. Szukalem na stronach UM, ale ani sladu (poza przetargiem na dokumentacje projektowa). Przeciez nie mozna budowac hali za 200 mln, aby dopiero pozniej zastanawiac sie co dalej. Zero konkretow. Jesli taki biznesplan sie pojawi, to dyskusja moze wejsc w inny etap, na razie nikt tu nikogo nie przekona.
Old February 27th, 2007, 07:37 PM   #57
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

czy miasto ma obowiązek umieszczać takie dokunemty na stronie internetowej? Ja z góry zakładam, że jeśli się cos robi, to nie jest to poparte tylko i wyłącznie wizją prezydenta.

Rosja-Sakha(Jakucja)2014

Old February 27th, 2007, 07:46 PM   #58
Piana
Ślązak tu i tam

Quote:
czy miasto ma obowiązek umieszczać takie dokunemty na stronie internetowej? Ja z góry zakładam, że jeśli się cos robi, to nie jest to poparte tylko i wyłącznie wizją prezydenta.
Było nie było - wydawane są pieniądze publiczne, więc miło jest wiedzieć na co one idą i czy ma to ręce i nogi. Argument o założeniach z góry sensowności każdej decyzji Frankiewicza mnie nie przekonują. Dodatkowo pojawiły się uż głosy o możliwych przekrętach przy budowie. Jasna i klarowna wizja kosztów i sposobu funkcjonowania z pewnością rozwiałaby wątpliwości.
Old February 27th, 2007, 08:06 PM   #59
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

pierwsze słyszę o takich głosach, ale nie dziwią mnie, bo dla niektórych każda inwestycja w mieście związana jest z przekrętami. Zaskarżenie projektanta wadliwego zadaszenia też jest "próbą ukrycia przekrętów".

A co do jawności - jasne, że powinno być. Z drugiej strony wątpię, by na swoich stronach takie dokumenty ukazywały inne miasta.
Ja po prostu domniemywam słuszność inwestycji, męczy mnie ciągła podejrzliwość. Tym bardziej, że co jak co Frankiewicz nie przywykł do szastania publicznymi pieniędzmi na lewo i praawo.

Rosja-Sakha(Jakucja)2014

Old February 28th, 2007, 02:44 PM   #60
mk74
Registered User

Likes (Received): 39

władze Gliwic powinny pomyśleć o stadionie piłkarskim (myślą o tym?), a nie hali.
Ogólnie to wydawanie unijnej kasy na drugą, niewiele większą od Spodka halę w GOP w momencie gdy nie ma tam ani jednego przyzwoitego ligowego stadionu piłkarskiego jest bez sensu.
mk74 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
gliwice, hala, hala widowiskowo-sportowa, infrastruktura sportowa, polish arenas, silesia

Thread Tools

Posting Rules