Staroveký Bardejov | 3D model - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 23rd, 2012, 09:17 PM   #1
M4rek
Registered User

M4rek's Avatar

Likes (Received): 2

Staroveký Bardejov | 3D model

Mám v záujme urobiť 3D model starovekého Bardejova. Momentálne vychádzam z dvoch verzií o starovekom Bardejove.
Miškovského plán mesta Bardejov z roku 1889.

Millyho, model mesta Bardejov z roku 1933.

Hľadám pomoc v zbieraní informácii o starovekom Bardejove, takže ak viete nejaké zaujímavosti alebo viete ako vyzeral Bardejov v stredoveku (hlavne rozmery), vďačne ocením ak ich tu napíšete.

futuros liked this post
M4rek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 23rd, 2012, 09:40 PM   #2
M4rek
Registered User

M4rek's Avatar

Z modelom som už začal a vyzerá takto:

Najväčší problém mi robí terén. V obrázku je naznačené že to mierne klesá ale to je len odhadom. Ak by mal niekto nejaky nápad ako to vyšpekulovať do detailov budem rád.

futuros liked this post
Old July 23rd, 2012, 09:47 PM   #3
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

v akom robis programe?Lebo myslim ze google earth by ti mohol co sa tyka terenu pomoct,a ten sa da pouzivat s google sketchup,kde sa da pekne modelovat
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 23rd, 2012, 10:17 PM   #4
M4rek
Registered User

M4rek's Avatar

Robim to v Blenderi. Idem sa pohrať s Google Earth snáď sa to podari.
Old April 10th, 2013, 05:40 PM   #5
kevien1984
BANNED

Likes (Received): 0

Millyho, model mesta Bardejov z roku 1933.

Old April 10th, 2013, 11:46 PM   #6
metropoly_sk
Registered User

metropoly_sk's Avatar

Likes (Received): 88

Drzim palce, Bardejov sa mi paci. Jedno z najkrajsich slovenskych miest.
metropoly_sk no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2014, 02:28 PM   #7
vlaDyka
Registered User

vlaDyka's Avatar

Likes (Received): 306

Presiel skoro rok....je mozne vidiet nejaky update ? Ci nebodaj....aj vysledok ?

Este ma napadlo..... stredovek u nas je ohraniceny na rok 1526, ...teda dajme tomu, ze 1560 je este o tom istom a vzor sa moze pouzit.

Ale ta novoveka veza kostola v 3D modeli - z konca 19. storocia - velmi nepatri do stredovekeho modelu Mozno skor takto idealisticky, podla Miskovskeho.... aj tak to uz nikdy nedokazu, ze to bolo inak. Ale tazko v takomto prevedeni, ako to je dnes. :

A tiez by som v stredoveku asi nedaval kostol s vezou a zvonicou do jedneho obdobia.....Aj ked to v planoch tak je. Pokial viem, ono tu zvonicu postavili preto, ze ta veza spadla (r. 1725 - cize uz v novoveku} a museli niekam umiestnit zvony. Takze je kludne mozne (archeologiu k tomu miestu ale nepoznam) ze tam ta zvonica v stredoveku ani nestala....

No pozor, v povodnej vedute - Gasparovom plane z r. 1768 - nie je ziadna veza !

Miskovsky si ju dokreslil....

vopred vdaka

Schipol liked this post

Last edited by vlaDyka; March 8th, 2014 at 02:54 PM.
vlaDyka no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2014, 05:07 PM   #8
Schipol
Registered User

Schipol's Avatar

Likes (Received): 187

Som nevedel, ze kostol v Bardejove bol bez veze..je skoda, ze sa nezachovala rytina mesta kde by bolo mozne vidiet aspon ako ta veza vypadala a aku mala vysku..myslim, ze vyskovo neprekonala tu sucasnu neogoticku ta ma myslim nejakych 76 m ak sa nemylim...btw.tento thread by som skor nazval "Stredoveky Bardejov" nemyslim, ze v staroveku niekedy pred prichodom Slovanov stal nejaky Bardejov o ktorom sa tu bavime
Schipol no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2014, 11:27 AM   #9
vlaDyka
Registered User

vlaDyka's Avatar

Likes (Received): 306

Quote:
Originally Posted by Schipol View Post
Som nevedel, ze kostol v Bardejove bol bez veze..je skoda, ze sa nezachovala rytina mesta kde by bolo mozne vidiet aspon ako ta veza vypadala a aku mala vysku..myslim, ze vyskovo neprekonala tu sucasnu neogoticku ta ma myslim nejakych 76 m ak sa nemylim...btw.tento thread by som skor nazval "Stredoveky Bardejov" nemyslim, ze v staroveku niekedy pred prichodom Slovanov stal nejaky Bardejov o ktorom sa tu bavime
O to starovekum samozrejme suhlasim Možno to M4rek nevie...

A keby len bez veže....ten kostol, tak ako stoji, ma len asi 120 rokov. na prelome 19.a 20.stor. ho takmer cely rozobrali a postavili nanovo - ale uz v tomto puristickom neogotickom prevedeni.
Možno ako to videl Miškovský, možno niečo podobné krakovské veže, a možno niečo úplne iné.... To už asi nikto nezistí (pokiaľ nemá doba schovanú vedutu z tých čias).
vlaDyka no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules