[Poznań] Hydepark lokalny (min. 100 postów, min. rok na forum, POLITYKA KRAJOWA W PHP!) - Page 628 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Poznań

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 169 votes, 5.00 average.
Old October 18th, 2019, 01:13 PM   #12541
bm34484
Registered User

bm34484's Avatar

Likes (Received): 12046

Quote:
Originally Posted by Marceli Szpak View Post
Jeśli PO chce przegrać wybory prezydenckie i kolejne( jeśli przegrają to już ich nie będzie) to niech dalej wysyła przegrywy do telewizji.

Wyborcy dali im jasno do zrozumienia że czas na zmianę pokoleniowa w partii.

Jeśli szybko nie zmieni się kierownictwo i zarząd, to zacznie się ewakuacja z PO, np do Lewicy.
Zdecydowanie. Dlatego podejrzewam, że polityczną twarzą Poznania w nadchodzącej kadencji nie będzie Sterczewski, tylko Szłapka - ma już wyrobioną pozycję w KO, medialnie wypada bardzo dobrze i jest częścią młodego pokolenia, które pewnie będzie zyskiwało.

EnterName liked this post
bm34484 está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 18th, 2019, 01:45 PM   #12542
Marceli Szpak
ten najwazniejszy

Marceli Szpak's Avatar

Likes (Received): 7455

Rozpoczeła się Game Arena. Dziki tłum szturmuje bramy targów.

Nie ma lepszej promocji miasta niż tego typu imprezy.
Old October 18th, 2019, 03:58 PM   #12543
burgund
Registered User

burgund's Avatar

Likes (Received): 930

Kolejne centrum handlowe otwarte, zabijają handel w centrum i tworzą nieludzkie molochy

burgund no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2019, 04:20 PM   #12544
Szymek Stw
Penerskie Safari

Szymek Stw's Avatar

Likes (Received): 3643

Na tym parkingu na dachu kręcono sceny do "czasu Surferów" BTW nie wiedziałem, że na Sobieskiego był HiT. To nie moje rejony, tak daleko się nie zapuszczałem. Za to bardzo dobrze pamiętam Hita na Kopernika. Mama na zakupy na godzinę, a my z bracholami do torów i lampiliśmy się na przejeżdżające wte i wewte pociągi

Kubael liked this post
Szymek Stw no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2019, 04:43 PM   #12545
johny.f
Registered User

johny.f's Avatar

Likes (Received): 11856

Aaaaale piękne pole w miejscu mojego osiedla.

We are escalator walkers
In the brand new temple
johny.f no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2019, 07:45 PM   #12546
VinniPolska
Registered User

Likes (Received): 213

Quote:
Originally Posted by Marceli Szpak View Post
Rozpoczeła się Game Arena. Dziki tłum szturmuje bramy targów.

Nie ma lepszej promocji miasta niż tego typu imprezy.

Poznań bardzo dużo zyskuje dzięki takiemu PGA czy Pyrkonowi. PGA wygrało z Warszawską konkurencją, czyli WGW, Pyrkon to impreza jedyna w swoim rodzaju. Właśnie w taki sposób Poznań powinien rozumować jeżeli chodzi o promocję miasta. Targi mają gigantyczny potencjał jeżeli ma się na nie dobry pomysł.
Old October 19th, 2019, 12:59 PM   #12547
Kenahi
Registered User

Likes (Received): 52

Quote:
Originally Posted by VinniPolska View Post
Poznań bardzo dużo zyskuje dzięki takiemu PGA czy Pyrkonowi. PGA wygrało z Warszawską konkurencją, czyli WGW, Pyrkon to impreza jedyna w swoim rodzaju. Właśnie w taki sposób Poznań powinien rozumować jeżeli chodzi o promocję miasta. Targi mają gigantyczny potencjał jeżeli ma się na nie dobry pomysł.
Z czystej ciekawości: czy faktycznie PGA wygrywa z WGW? Słyszałem głosy bodajże rok czy dwa lata temu, że to Warszawa ma większy potencjał przez co interesuje mnie czy to Twoja osobista opinia czy też są to słowa "branży"
Kenahi no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2019, 01:10 PM   #12548
eXpert707
Registered User

eXpert707's Avatar

Likes (Received): 412

osobiście myślę, że konkurentem byłoby bardziej IEM w Katowicach. Słyszałem za to reklamy warszawskich targów w ubiegłym roku jak chwalili się największą impreza w Polsce, więc równie dobrze może chodzić o dobre sprzedawanie w mediach imprezy. Znajomi co się interesują raczej wskazują na PGA.
eXpert707 está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 19th, 2019, 04:03 PM   #12549
VinniPolska
Registered User

Likes (Received): 213

Quote:
Originally Posted by Kenahi View Post
Z czystej ciekawości: czy faktycznie PGA wygrywa z WGW? Słyszałem głosy bodajże rok czy dwa lata temu, że to Warszawa ma większy potencjał przez co interesuje mnie czy to Twoja osobista opinia czy też są to słowa "branży"
WGW przestało istnieć, bo po prostu przestrzelili ze swoimi możliwościami, a PGA istnieje od lat i ma się bardzo dobrze i to w zasadzie samo w sobie odpowiada na Twoje pytanie. W Warszawie chcieli za dużo i mocno się na tym przejechali i nic nie wskazuje na to, aby mieli znów ruszyć w najbliższym czasie. PGA wydaje się idealnie skrojone na naszą miarę. Organizatorzy rozumieją, że nie będziemy mieli u siebie drugiego Gamescomu i nie ściągają tutaj wszystkiego co tylko mogą. Skupili się na samych grach, bez tej wielkiej otoczki i chęci bycia Gamescomem czy E3 z Los Angeles.
Potencjał był, ale w Stolicy za bardzo chcieli co przy tak mocno ugruntowanej pozycji targów z Kolonii nie miało wielkiego sensu.

Co do IEMu wspomnianego powyżej to też nie porównywałbym tych imprez. PGA to jednak głównie klasyczne targi gier z e-sportem w tle. Na IEMie jest dokładnie odwrotnie, głównie to zawody e-sportowe z wystawcami na drugim planie.
Old October 20th, 2019, 05:13 PM   #12550
bartekpila
Registered User

Likes (Received): 30

O co chodzi z tymi banerami na przystankach i w tramwajach, że w Poznaniu to nigdy żadnej imprezy sylwestrowej nie było, że bieda, PRL i lepiej zostać w domu. Jest to kogoś tak zwany "ból dupy" czy jest to element jakiejś większej akcji ?
bartekpila está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 20th, 2019, 06:32 PM   #12551
Marceli Szpak
ten najwazniejszy

Marceli Szpak's Avatar

Likes (Received): 7455

Quote:
Originally Posted by bartekpila View Post
O co chodzi z tymi banerami na przystankach i w tramwajach, że w Poznaniu to nigdy żadnej imprezy sylwestrowej nie było, że bieda, PRL i lepiej zostać w domu. Jest to kogoś tak zwany "ból dupy" czy jest to element jakiejś większej akcji ?
Była już o tym mowa
To najprawdopodobniej promocja imprezy sylwestrowej która ma być.

Co do znaczenia PGA.

To nie w Warszawie odbywa się konferencja branży z Europy Środkowej, na której wręcza się nagrody za najlepsze grę, okładkę itd itd.

leweuchovangogha, VinniPolska, +i- liked this post
Marceli Szpak está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 10:09 AM   #12552
hif
Fluorescent Adolescent

hif's Avatar

Likes (Received): 4121

PGA jest największą imprezą w tej części Europy, choć wiadomo, że z GamesConem nie ma co się ścigać, bo nie ma szans. Ale dla polskiego środowiska gier komputerowych to największa impreza, oby to trwało.

VinniPolska liked this post
hif no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 11:07 AM   #12553
Kris_POz
Registered User

Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by burgund View Post
Kolejne centrum handlowe otwarte, zabijają handel w centrum i tworzą nieludzkie molochy

Ciekawe przypomnienie, i pomyśleć, że ten budynek jest tylko 3 lata starszy od Starego Browaru. Kto tam chodzi to widzi że to miejsce nadaje sie tylko na wizytę spychaczy.

Szymek Stw, hopka liked this post
Kris_POz no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 07:55 PM   #12554
asfarasurizcanc
Sum

asfarasurizcanc's Avatar

Likes (Received): 9268

Ja chodzę i nie mam takiego zdania, chyba że w ciągu roku się coś zmieniło
Old October 21st, 2019, 08:57 PM   #12555
Mr. S.
Registered User

Likes (Received): 326

Nie 3 lata, a 6 lat starszy i to od pierwszej części browaru. HiT został otwarty w 1997 roku. Też tam uczęszczam.
Mr. S. no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 09:35 PM   #12556
Filetoo
Registered User

Filetoo's Avatar

Likes (Received): 1243

A Jumbo na Wojciechowskiego? A Pozperito na Karpia? Pamietacie to?

lucas74, JANEK KOS liked this post
Filetoo no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 09:53 PM   #12557
Kris_POz
Registered User

Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by Mr. S. View Post
Nie 3 lata, a 6 lat starszy i to od pierwszej części browaru. HiT został otwarty w 1997 roku. Też tam uczęszczam.
Hit Opieńskiego ( a tam byl parking na dachu) został otwarty w 2000 roku Mrągowska byla wcześniej ale nie jestem pewien kiedy dokładnie.
Kris_POz no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 10:10 PM   #12558
Goczku
Registered User

Goczku's Avatar

Likes (Received): 1055

Sprawa Sylwestra wyjaśniona:

Fotka z artykułu w Głosie.

SkyscraperBrother, Kris_POz, Jules_ liked this post
Goczku no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2019, 01:30 PM   #12559
Filetoo
Registered User

Filetoo's Avatar

Likes (Received): 1243

Chciałbym opisać coś co wydawało mi się zawsze trochę naciągane, aż do czasu gdy przytrafiło się mnie. Mianowicie, pamiętacie artykuły i reportaże o tym, że gdzieś na poznańskich osiedlach ktoś chwyta za klamki? Np. to https://epoznan.pl/news-news-90716-O...rpal_za_klamki
U mnie schemat był bardziej rozbudowany, w piątek 18.10.2019 r. w godzinach wieczornych, kobieta w średnim wieku, wyglądająca całkiem schludnie weszła na klatkę schodową (drzwi zamykane na klucz, domofon bez kodu, wiec musiała posiadać klucz bądź została wpuszczona przez wychodzącą osobę lub za pomocą domofonu). Chodziła od mieszkania do mieszkania prosząc o jedzenie i zapewne, tam gdzie byli domownicy dzwoniła do drzwi, czekała aż otworzą i prosiła o żywność, tam gdzie nikt nie otwierał... łapała za klamkę. Moja teoria jest taka, "żebrająca" Pani sprawdzała czy nie ma gdzieś czegoś wartościowego i czy nikt nie zostawia otwartych drzwi od mieszkania. Minęła sobota, minęła niedziela, nadszedł poniedziałek poranek g. 7:15 wyszedłem do pracy, tego dnia akurat nie mogłem pojechać rowerem (ciężko było by ciężarną wieźć na ramie do lekarza ), dzień jak co dzień rzucam okiem na miejsce gdzie trzymam przypięty rower, wszystko sie zgadza - rower na swoim miejscu. Jednak coś zaburzyło mój spokój, mianowicie była to wycieraczka ustawiona w te sposób, że uniemożliwiała zamkniecie się drzwi wejściowych do bloku, aczkolwiek pomyślałem, że zwyczajnie ktoś coś wnosi/znosi, więc pozostawiłem ją tak jak była ustawiona. Drzwi nie domykały się naprawdę na minimalną odległość, taką aby tylko zamek nie załapał. O 13 dostałem wiadomość od mojej lubej, że roweru brak, pozostało zapięcie (wiem, pewnie gdybym miał u-locka, to by tej sytuacji nie było ). Moja luba zadzwoniła do sąsiadów na dole, którzy oczywiście nic nie widzieli, nic nie słyszeli (a lubią przesiadywać w oknach całymi dniami ), co więcej złodziej zasłonił wizjery w mieszkaniach zlokalizowanych na parterze. Rower był przypięty w miejscu gdzie stoją przypięte jeszcze inne rowery, miejsce to jest niewidoczne z ulicy, więc złodziej musiał na klatce schodowej już być lub no właśnie ktoś musiał mu powiedzieć co na tej klatce jest (rzecz jasna mam na myśli tutaj panią z piątku proszącą o żywność). Moja relacja zapewne nie jest nadzwyczajna i wam też ukradli rower czy może coś bardziej wartościowego, jednak chciałbym was przeczulić, bądźcie ostrożni, zamykajcie drzwi, zainwestujcie w lepsze zapięcia rowerowe, obserwujcie podejrzane zachowania, zwłaszcza takie, które mogą próbować odwrócić naszą uwagę czy czujność. Ku przestrodze.

Szymek Stw liked this post
Filetoo no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2019, 02:01 PM   #12560
Picek
Registered User

Picek's Avatar

Likes (Received): 659

Rower tylko na balkonie albo w piwnicy. Trzymanie na klatce to niestety proszenie się o kradzież.
Picek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
poznań

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules