Dlaczego Polacy wiecznie wleczą się... - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old February 10th, 2005, 02:36 PM   #41
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Likes (Received): 4421

Quote:
Originally Posted by Eldorado
"kawalek gowna"
"zakompleksiony polaczek"

Kto cie wychowal prostaku? Wlasnie pokazujesz wszystko co soba reprezentujesz.
Ha, ty masz akurat powod aby byc obrazony! Dla mnie jestes kawalkiem gowna i caly czas mi to udowadniasz. Powiedz mi po co mnie mieszasz do tego watku? Nic tutaj nie napisalem, w niczym nie poparlem tego gostka ... co ja mam do tego? Taki wlasnie jestes odwazny, za plecami na kogos napluc i obrazic i jeszcze sugerowac ze to moze ja sie kryje za tym nickiem ... podly pies.
Sponsored Links
Advertisement

Old February 10th, 2005, 02:43 PM   #42
Jaracz

Likes (Received): 2

Ja tez sugeruje zamkniecie tego watku, jako niestety udana prowokacje..
Nic nie wnosi do dyskusji, a niestety bez sensu szerzy animozje

Sugeruje EOT
Jaracz no está en línea  
Old February 10th, 2005, 02:46 PM   #43
Koniaczeq
Registered User

Koniaczeq's Avatar

Likes (Received): 699

MArcin wrócil w swojej najlepszej postaci !!!!
Advertisement

Old February 10th, 2005, 03:07 PM   #44
Tommy

Polacy jeżdżą źle po autostradach dlatego, że mieliśmy ich jak na lekarstwo.
Teraz z roku na rok sytuacja się poprawia - uczymy się jazdy na nowiutkich arteriach.
Ale przeciez w Polsce wciąż jeszcze jest cała masa kierowców, którzy jeszcze nigdy nie jechali taką drogą.
Po wjechaniu na autostradę nie wiedzą jak się zachować.
Trzeba być wyrozumiały a gwarantuję, że za kilka lat jak przybędzie nam autostrad problem się sam rozwiąże.
Co do zachowania polskich samochodów za granicą równiez nie miałem jakichś złuch doświadczeń ale nie mieszkam na stałe u Wroga więc nie mam takiego szerokiego poglądu.
Natomiast faktem jest, że tzw. "polscy Niemcy" jeżdżą bardzo agresywnie w Polsce (widocznie za sprawą niskich w porównaniu do zarobków mandatów) i bardzo często łamią przepisy.
Na koniec przypomnę biblijny werset: "widzisz źbło w oku bliźniego a belki w swoim nie zauważasz" - trzymajmy się tego a świat będzie piękniejszy
Tommy no está en línea  
Old February 10th, 2005, 03:12 PM   #45
chris9
Virtute Fideque

chris9's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by Tommy
Na koniec przypomnę biblijny werset: "widzisz źbło w oku bliźniego a belki w swoim nie zauważasz" - trzymajmy się tego a świat będzie piękniejszy
chris9 no está en línea  
Old February 10th, 2005, 03:13 PM   #46
eosendil
nec temere nec timide

eosendil's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by Kubster
Ja zauwazylem, ze na drogach krajowych (chodzi mi o jeden pas w kazda strone z w miare szerokim poboczem) wolniejsze auta zjezdzaja na pobocze, jesli je ktos wyprzedza. Takze z kultura nie jest az tak tragicznie.
To jest właśnie najgorsze co można zrobić, imho! Przez takie zjeżdzanie powstaje niestety droga czteropasmowa...

Many da camper wants to buy some white - fish

gallery
eosendil no está en línea  
Old February 10th, 2005, 03:19 PM   #47
Jaracz

Quote:
Originally Posted by Tommy
Polacy jeżdżą źle po autostradach dlatego, że mieliśmy ich jak na lekarstwo.
Teraz z roku na rok sytuacja się poprawia - uczymy się jazdy na nowiutkich arteriach.
Ale przeciez w Polsce wciąż jeszcze jest cała masa kierowców, którzy jeszcze nigdy nie jechali taką drogą.
Po wjechaniu na autostradę nie wiedzą jak się zachować.
Eno, juz bez przesady.. Co to za filozofia jechac autostrada? Jechac polskimi normalnymi drogami to dopiero jest sztuka, myslisz ze dlaczego tak wiele wypadkow na Slasku powoduja samochody z niemieckimi blachami? Bo im sie czesto zdaje, ze dalej sa na autostradzie, na super wyprofilowanej nawierzchni, gdzie sie nie trzeba martwic o predkosc, bo i tak "sie wyrobi" - bo tak sie do tego przyzwyczaili, ze szaleja swoimi (czesto wypozyczonymi) maszynami, a pozniej jedziesz taka DK4 z Krzywej do Zgorzelca i widzisz wypadek za wypadkiem

A jazda autostrada to bezpieczenstwo i przyjemnosc, i zadna filozofia.. Jedyne czego powinno sie trzymac to tzw. zasada zamka blyskawicznego i tyle.. A jak takiemu kaszlakowi ktos dwa razy mignie swiatlami, zeby zjechal z lewego pasa, to pozniej raczej sie zastanowi nim zacznie kombinowac..

pozdr!
Jaracz no está en línea  
Old February 10th, 2005, 03:22 PM   #48
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 573

Quote:
Originally Posted by Jaracz
Eno, juz bez przesady.. Co to za filozofia jechac autostrada? !
Okazuje się, że jednak tak, np. na trójmiejskiej obwodnicy, albo na pół-autostradzie A1 obok Torunia. O tym, że właściwie należy zjechać na lewy pas, gdy na węźle inni włączają się do ruchu nie wszyscy słyszeli. Albo odwortnie, kierowcy zjeżdżają, a mimo to dupek jadący wjeżdżający przede mną z łącznicy na obwodnicę zatrzymuje się jakby miał STOP. Mało durniowi w tyłek nie wjechałem...
Old February 10th, 2005, 03:30 PM   #49
Jaracz

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka
Okazuje się, że jednak tak, np. na trójmiejskiej obwodnicy, albo na pół-autostradzie A1 obok Torunia. O tym, że właściwie należy zjechać na lewy pas, gdy na węźle inni włączają się do ruchu nie wszyscy słyszeli. Albo odwortnie, kierowcy zjeżdżają, a mimo to dupek jadący wjeżdżający przede mną z łącznicy na obwodnicę zatrzymuje się jakby miał STOP. Mało durniowi w tyłek nie wjechałem...
Wiesz, wszedzie znajda sie ewenementy Ja zwykle jezdze A4 i nie widze za bardzo jakichs przejawow nieorientacji w "technice jazdy autostrada".. Ale to moze wynikac z tego, ze podrozni na tej trasie czesto mieszkaja w Niemczech, lub po prostu podrozuja na trasie Niemcy-Polska, wiec sa przyzwyczajeni do autobahn...

Do ciekawostek mozna zaliczyc COFANIE po pasie na awaryjnym z wlaczonymi swiatlami awaryjnymi - koles przegapil zjazd.. Ale to tez byl ewenement

Dlatego dalej twierdze, ze jazda po autostradzie nie jest zadna filozofia, z powodu ograniczenia mozliwych manewrow do minimum (czyt. do 2 - zmiana pasa ruchu i zjazd z autostrady, ktory mozna podciagnac pod ten pierwszy manewr). Jesli ktos ma klopoty z jazda po autostradzie powinien sie naprawde mocno zastanowic nad sensem kierowania samochodem.. Najczesciej wiec problemy z autostradami maja tzw. niedzielni kierowcy..

pozdr
Jaracz no está en línea  
Old February 10th, 2005, 04:33 PM   #50
OlekD
Registered User

OlekD's Avatar

Likes (Received): 124

hej panowie , prosze wyhamujcie troszke , bo bede musial zamknac ten watek , prosze takze o nie uzywanie obrazliwego slownictwa.
OlekD no está en línea  
Old February 10th, 2005, 05:01 PM   #51
arkdom
Registered User

Likes (Received): 1

Może ja też dodam coś od siebie.
Słyszałem, że w Austrii są tablice w języku polskim na których jest napisane "Polacy jeździmy prawą stroną"
Ostatnio na "jedynce" (wschodnia GOP) zdażyło mi się wyprzedzić dwa lub trzy samochody na austriackiej rejestracji z prawej strony bo za boga nie chcieli ustąpić miejsca.
Tak więc nie tylko my mamy złe nawyki.
arkdom no está en línea  
Old February 10th, 2005, 05:28 PM   #52
WotaN
in omnia paratus

WotaN's Avatar

Likes (Received): 180

Quote:
Originally Posted by arkdom
Może ja też dodam coś od siebie.
Słyszałem, że w Austrii są tablice w języku polskim na których jest napisane "Polacy jeździmy prawą stroną"
Nieprawda. tablice maja napis w 3 jezykach, po niemiecku, czesku i polsku ( czy po angielsku, to nie pamietam) i jest on tlumaczeniem 'rechts fahren' bez zadnych narodowosci etc.
Old February 10th, 2005, 05:36 PM   #53
Eldorado

Quote:
Originally Posted by MARCIN
Ha, ty masz akurat powod aby byc obrazony! Dla mnie jestes kawalkiem gowna i caly czas mi to udowadniasz. Powiedz mi po co mnie mieszasz do tego watku? Nic tutaj nie napisalem, w niczym nie poparlem tego gostka ... co ja mam do tego? Taki wlasnie jestes odwazny, za plecami na kogos napluc i obrazic i jeszcze sugerowac ze to moze ja sie kryje za tym nickiem ... podly pies.
Masz naprawde nasrane w tym swoim tepym lbie czlowieku!! Nie dosc ze ham to jeszcze nie umiesz czytac Gdzie ja sugeruje ze to ty jestes tamtym gosciem??? Moze jakis glos ci to podpowiedzial? a moze dostales przekaz od ufo? Zwrocilem jedynie uwage ze macie z winfriedem podobny styl, roznica jesdnak w tym ze tamten gosciu robi sobie jaja a ty uczyniles plucie na nasz kraj celem swojego gownianego zycia. Zastanawiam sie czy to mania czy juz schizofremia?
Eldorado no está en línea  
Old February 10th, 2005, 05:43 PM   #54
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Likes (Received): 4421

Quote:
Originally Posted by Eldorado
Masz naprawde nasrane w tym swoim tepym lbie czlowieku!! Nie dosc ze ham to jeszcze nie umiesz czytac Gdzie ja sugeruje ze to ty jestes tamtym gosciem??? Moze jakis glos ci to podpowiedzial? a moze dostales przekaz od ufo? Zwrocilem jedynie uwage ze macie z winfriedem podobny styl, roznica jesdnak w tym ze tamten gosciu robi sobie jaja a ty uczyniles plucie na nasz kraj celem swojego gownianego zycia. Zastanawiam sie czy to mania czy juz schizofremia?
Gdzie pluje na twoj kraj ty zaklamany gnoju ? Pokaz mi jakis watek gdzie to robie ... tak samo moge sobie ot tak twierdzic ze celem twojego gownianego zycia jest molestowanie nieletnich i styl masz podobny do Kiszczaka, to cie pewnie nie obrazi bo kazdy ma prawo cos sobie twierdzic ...
Old February 10th, 2005, 05:59 PM   #55
OlekD
Registered User

OlekD's Avatar

Likes (Received): 124

dobra panowie , ostrzegalem, a teraz miarka sie przebrala
OlekD no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Thread Tools

Posting Rules