[Košice & Marseille / 2013] Európske hlavné mesto kultúry | European Capital of Culture | Capitale européenne de la culture - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 9th, 2008, 05:12 PM   #121
maximi0804
Registered User

maximi0804's Avatar

Likes (Received): 0

HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!

Tak cest Nitre, Martinu i Presovu a slava Kosiciam!!!!!!

Uprimne sa tesim - velmi dufam ze sa nalezito popasujeme s touto vyzvou!

A teda si nemozem odpustit eMareq, veteran a zvysok destruktivneho kolektivu....
odporucam Vam sa ist demonstrativne priviazat na nejaky ten vymennik, popripade vynechany mhd spoj s transparentom ...
...ale radost mi uz nevezmete....

....a teda najma vsetci sa stretneme v kosiciach 2013 priatelia!!!!!!!!!!!!!

KOSICE 2013
maximi0804 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 9th, 2008, 05:18 PM   #122
tttiger
Registered User

tttiger's Avatar

Gratulujem Košiciam. A myslím si, že pri šikovnom marketingu sa kľudne môžu spolu s Košicami zviesť aj ostatné slovenské kandidátske mestá. Určite to nebola márna snaha.

Quote:
Originally Posted by metropoly_sk View Post
A gratulujem. Keby to nevyhrali Kosice mal by Martin.
My to vyhráme nabudúce
tttiger no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2008, 05:18 PM   #123
eMareq
Registered User

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by maximi0804 View Post
HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!

Tak cest Nitre, Martinu i Presovu a slava Kosiciam!!!!!!

Uprimne sa tesim - velmi dufam ze sa nalezito popasujeme s touto vyzvou!

A teda si nemozem odpustit eMareq, veteran a zvysok destruktivneho kolektivu....
odporucam Vam sa ist demonstrativne priviazat na nejaky ten vymennik, popripade vynechany mhd spoj s transparentom ...
...ale radost mi uz nevezmete....

....a teda najma vsetci sa stretneme v kosiciach 2013 priatelia!!!!!!!!!!!!!

KOSICE 2013
Ja sa priväzovať nemám prečo, na tom čo som napísal si stále stojím a o opaku uverím až keď ho uvidím. BTW, čakal som kto sa z vás dvoch mnou menovaných ako prvý ozve.
eMareq no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 9th, 2008, 05:22 PM   #124
metropoly_sk
Registered User

metropoly_sk's Avatar

Likes (Received): 88

Tie babenky boli dzive na Dubfire
metropoly_sk no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2008, 05:24 PM   #125
pete494

Ako Európske hlavné mesto kultúry 2013 (EHMK) budú Slovensko reprezentovať Košice, rozhodla o tom medzinárodná komisia dňa 9.9. Vzhľadom na skutočnosť, že víťazstvo bolo veľmi tesné (1 hlas) a oba projekty boli veľmi dobre pripravené, komisia podmienila víťazstvo Košíc ich spoluprácou na príprave EHMK 2013 s mestom Prešov
pete494 no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2008, 09:31 PM   #126
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Likes (Received): 185

Quote:
Originally Posted by isidor View Post
Vymenim jedno hlavne mesto kultury za 50 schopnych a neskorumpovanych poslancov a primatora, ktory nieco vie.
Zn: Surne.

Ja sa z vytazstva Kosic tesim. Ved cas ukaze ...
Old September 9th, 2008, 10:09 PM   #127
Nodes
Registered User

Likes (Received): 46

MAXIMI0804: Ked mi vynecha spoj, tak ma ponesies na chrbte.
Nodes no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2008, 10:14 PM   #128
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

...blahozelacia Kosiciam!
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2008, 10:28 PM   #129
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4299

Ja tiež blahoželám druhému najväčšiemu mestu na Slovensku. Dúfam, že tento titul pomôže vo všetkých smeroch rozvoju metropoly východu.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2008, 10:29 PM   #130
pau-chin
Registered User

pau-chin's Avatar

Likes (Received): 1742

tiez sa pripajam ku gratulacii, aj ked som dost smutny ...
KOSICE - tak nesklamte, mate to suchu
pau-chin no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2008, 11:02 PM   #131
Nodes
Registered User

Likes (Received): 46

Uz nam chyba len gaypark a budeme spaseni.
Nodes no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2008, 11:04 PM   #132
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Likes (Received): 1

Gratulujem Košiciam. Som rád, že už keď sme to vyhrali, tak bude podmienka spolupracovať s metropolou Šariša. Snáď to bude aspoň aký-taký impulz pre vybudovanie plánovaného prepojenia oboch miest regio-električkou. Nejakú tú trať by som si vedel predstaviť aj v Prešove, ale späť zo sféry sci-fi. Pevne verím, že náš magoriát to nepokašle a nebudeme na hanbu ostatným. Dúfam, že keď už Robert Fico vyhodnocuje priority štátu a rozdáva na všetky strany, tak niečo uleje aj na východ, keďže tu nejde len o Košice, ale ide aj o dobré meno krajiny.
Joey_T no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2008, 12:29 AM   #133
metropoly_sk
Registered User

metropoly_sk's Avatar

Likes (Received): 88

Quote:
Originally Posted by Joey_T View Post
Gratulujem Košiciam. Som rád, že už keď sme to vyhrali, tak bude podmienka spolupracovať s metropolou Šariša. Snáď to bude aspoň aký-taký impulz pre vybudovanie plánovaného prepojenia oboch miest regio-električkou. Nejakú tú trať by som si vedel predstaviť aj v Prešove, ale späť zo sféry sci-fi. Pevne verím, že náš magoriát to nepokašle a nebudeme na hanbu ostatným. Dúfam, že keď už Robert Fico vyhodnocuje priority štátu a rozdáva na všetky strany, tak niečo uleje aj na východ, keďže tu nejde len o Košice, ale ide aj o dobré meno krajiny.
neviem preco, ale mam pocit ze spolupraca v tomto smere s Presovom skonci iba niekde pri prisluboch. Vsetko sa bude diat v KE.
metropoly_sk no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2008, 01:27 AM   #134
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

Likes (Received): 2

gratulujem Kosiciam
Majnolajno44 no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2008, 08:51 AM   #135
eMareq
Registered User

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by Joey_T View Post
Vláda má prispieť do 300 miliónmi.

A teraz vytriezvenie.

ROZHODNUTÉ: Hlavné mesto kultúry budú Košice

Quote:
Rozpočet košického projektu na roky 2009 až 2013 je 2,4 miliardy Sk. Z toho 450 miliónov Sk musí nájsť mesto vo vlastnej kase. Vyše 1,2 miliardy Sk chcú získať z eurofondov, 190 miliónov sľúbil Košický samosprávny kraj a do 300 miliónov vláda. Rozpočet prešovského projektu bol takmer 3,3 miliardy, martinského 1,5 miliardy. Za rok a pol prípravy kandidatúry do nej Košice investovali 18 miliónov.

Cengel: Možno aj úver

Predseda finančnej komisie mestského zastupiteľstva Peter Cengel (KDH) povedal, že z titulu má radosť. "Aby však mesto zvládlo financovanie projektu, musíme hľadať aj iné ako vlastné zdroje. Je možný aj úver. Treba zaviesť v meste tvrdú finančnú disciplínu, šetriť a osloviť súkromných sponzorov, aby tiež prispeli." Mesto má pri 3,5-miliardovom rozpočte stále dlhy vyše miliardy Sk.

Podľa vlastných slov sa z titulu teší aj Ladislav Bruňák (SDKÚ-DS), predseda predstavenstva DPMK, ktorý aj pre dlhodobý nedostatok financií od mesta má s MHD veľké problémy. "Neviem, odkiaľ chce mesto zobrať takmer 500 miliónov na EHMK. Predpokladám však, že to má premyslené." Doplnil, že na tento rok chcel DPMK na prevádzku od mesta 460 miliónov, no dostal len 416.
Už vidím ako sa bude bezbreho škrtať. V záujme "tvrdej finančnej disciplíny". Nebolo toho uťahovania opaskov dosť súdruh CeNGel?

Last edited by eMareq; September 10th, 2008 at 08:59 AM.
eMareq no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2008, 11:01 AM   #136
blizzard.bb
... blinding storm...

blizzard.bb's Avatar

Likes (Received): 21

Quote:
Rozpočet košického projektu na roky 2009 až 2013 je 2,4 miliardy Sk. Z toho 450 miliónov Sk musí nájsť mesto vo vlastnej kase. Vyše 1,2 miliardy Sk chcú získať z eurofondov, 190 miliónov sľúbil Košický samosprávny kraj a do 300 miliónov vláda.
Gratulujem Košiciam! Prekvapuje ma nízka finančná podpora od vlády - 300 mil. t.j. 60 mil./rok. To je smiešne.
blizzard.bb no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2008, 11:28 AM   #137
kapibara
Registered User

kapibara's Avatar

Likes (Received): 484

Gratulujem Kosiciam! Mate tam krasne fotky Kosic!
Cela investicia sa urcite oplati. Ked bolo mesto Lille v severnom Francuzsku hlavnym mestom kultury v roku 2004, pritiahlo to neskutocne mnozstvo ludi a odvtedy tam je asi 3 krat tolko turistov. Vela budov bolo opravenych, na kazdom rohu boli kulturne podujatia a hlavne zacala sa robit reklama na to mesto. Doteraz to ma obrovsku ekonomicku odozvu. Dovtedy tam turisti skoro vobec nechodili, napriek tomu, ze si to mesto zasluzilo svojou specifickou architekturou.
kapibara no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2008, 11:45 AM   #138
wizard112
Registered User

Likes (Received): 31

Taktiež sa pripájam ku gratulácií. Myslím, že je to v spávnych rukách. Počas kampane som mal pocit, že práve KE mali najrozsiahlejšiu reklamu... Tak držím palce.

Na druhej strane mám pocit, že v KE by bolo potrebné riešiť aj iné veci a že titul EHMK zatiani problémy bežných ľudí. Už keď nič, tak nedávne problémy v MHD. Ale to je len môj názor, nič to nemení na fakte, že v roku 2013 budú KE EHMK.
wizard112 no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2008, 12:37 PM   #139
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4299

Quote:
Originally Posted by kapibara View Post
Gratulujem Kosiciam! Mate tam krasne fotky Kosic!
Cela investicia sa urcite oplati. Ked bolo mesto Lille v severnom Francuzsku hlavnym mestom kultury v roku 2004, pritiahlo to neskutocne mnozstvo ludi a odvtedy tam je asi 3 krat tolko turistov. Vela budov bolo opravenych, na kazdom rohu boli kulturne podujatia a hlavne zacala sa robit reklama na to mesto. Doteraz to ma obrovsku ekonomicku odozvu. Dovtedy tam turisti skoro vobec nechodili, napriek tomu, ze si to mesto zasluzilo svojou specifickou architekturou.
To si myslím aj ja. Košice majú, pokiaľ viem, najväčšiu mestskú pamiatkovú zónu na Slovensku, je dokonca väčšia než tá bratislavská. V kráse za tou bratislavskou tiež nijako nezaostáva, napriek tomu turisti chodia takmer výlučne len do Bratislavy. Tento nepomer by sa aj vďaka EHMK mohol zmeniť. A keď už budú turisti v Košiciach, prečo by si nedoskočili napríklad aj do Prešova? EHMK 2013 spolu s MS 2011 môžu Košiciam len a len pomôcť.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2008, 01:56 PM   #140
CJone
Nitra 826 - 2015

CJone's Avatar

Likes (Received): 197

Som veľmi sklamaný priznám sa. Nechcem odsudzovať výbor v NR, ktorý mal nastarosti našu kandidatúru, ale bola postavená na akýchsi nehmotných haluzných multimostoch- bežný občan nemá šajnu čo to je...
CJone no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules