[HydePark] o kolei - nie po kolei - Page 14 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Wagon z przedziałami czy bez?
Wagon z przedziałami 204 46.05%
Wagoon bezprzedziałowy 239 53.95%
Voters: 443. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old January 12th, 2019, 06:04 PM   #261
Wilku88
Registered User

Likes (Received): 1989

U mnie na roku z technikum była 1 osoba na 200, więc jeśli chłopak miałby iść na studia to niech się poważnie zastanowi.
Prawda jest taka, że teraz do techników chodzi głównie bieda umysłowa i do tej biedy dostosowany jest poziom tych szkół.
Advertisement

Old January 12th, 2019, 08:36 PM   #262
bujas
Registered User

Likes (Received): 81

Quote:
Originally Posted by mkuldane View Post
Czy uczenie się w kolejówce nie zamknie mu czasami drogi na studia? W sensie czy poziom nauki jest na tyle wysoki, że potem na studiach technicznych da sobie radę? I jakie ewnetualnie studia mogłyby być kontynuacją tej szkoły (SIMR albo Transport na PW)? Z jednej strony jako rodzic chciałbym, żeby doszedł w życiu jak najdalej, a z drugiej cieszę się, ża ma jakąś pasję i nie zamierzam jej w nim gasić.
Na Transporcie na PW są dwie kolejowe specjalizacje. Natomiast nie spotkałem tam nikogo po technikum (podobno na zaocznych się trafiają). Niedawno rozmawiałem z kilkoma uczniami warszawkiej "kolejówki" i żaden nie brał pod uwagę studiów(między innymi z powodu matematyki/fizyki, które w rzeczywistości nie są takie straszne).
bujas no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2019, 08:59 PM   #263
Admc
Registered User

Likes (Received): 1035

Wiele osób zapomina, że studia kolejowe to nie tylko transport. Na kilku innych kierunkach też są specjalizacje kolejowe. Są to m. in. Budownictwo (drogówka), Automatyka i Robotyka (SRK), Elektrotechnika (sieć trakcyjna), Mechanika i budowa maszyn (tabor). Każda uczelnia ma obowiązek publikować na stronie internetowej programy nauczania dla każdego kierunku studiów, polecam przejrzeć.
Admc no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2019, 09:13 PM   #264
bujas
Registered User

Quote:
Originally Posted by Admc View Post
Wiele osób zapomina, że studia kolejowe to nie tylko transport. Na kilku innych kierunkach też są specjalizacje kolejowe. Są to m. in. Budownictwo (drogówka), Automatyka i Robotyka (SRK), Elektrotechnika (sieć trakcyjna), Mechanika i budowa maszyn (tabor). Każda uczelnia ma obowiązek publikować na stronie internetowej programy nauczania dla każdego kierunku studiów, polecam przejrzeć.
Założyłem, że chodzi o Warszawę. W tym przypadku jest tylko Transport(SRK i logistyka) oraz Inżynieria Lądowa(drogówka). Oczywiście po innych wydziałach też można robić na kolei, natomiast nie mają specjalności dedykowanych kolei.
Old January 12th, 2019, 10:20 PM   #265
mkuldane
autoBAHNED

mkuldane's Avatar

Likes (Received): 2343

Na wspomnianym przeze mnie SIMR też są kierunki związane z koleją.
Ja studiowałem na WIP, ale w budynku SIMR mieliśmy część zajęć. Z nudów patrzylismy sobie jakie tam mają egzaminy. I pamiętam, że mieli egzamin z przedmiotu "mechanika ruchu pojazdów szynowych". Biorąc pod uwagę to, że przedmioty kończące się egzaminem a nie zaliczeniem zawsze były bardziej obfite, do dziś zastanawiam się (i jestem pod wrażeniem) co to musiało być.
Urban legend mówiła też, że na całym wydziale (nie na roku, tylko na całym wydziale) była 1 (słownie jedna) dziewczyna.
Old January 12th, 2019, 10:25 PM   #266
bujas
Registered User

Quote:
Originally Posted by mkuldane View Post
Na wspomnianym przeze mnie SIMR też są kierunki związane z koleją.
Ja studiowałem na WIP, ale w budynku SIMR mieliśmy część zajęć. Z nudów patrzylismy sobie jakie tam mają egzaminy. I pamiętam, że mieli egzamin z przedmiotu "mechanika ruchu pojazdów szynowych". Biorąc pod uwagę to, że przedmioty kończące się egzaminem a nie zaliczeniem zawsze były bardziej obfite, do dziś zastanawiam się (i jestem pod wrażeniem) co to musiało być.
Urban legend mówiła też, że na całym wydziale (nie na roku, tylko na całym wydziale) była 1 (słownie jedna) dziewczyna.
Mogą mieć jakieś przedmioty kolejowe, ale kierunku stricte kolejowego nie.

A z tymi dziewczynami to tam się podobno wiele nie zmieniło.
Old January 13th, 2019, 12:02 AM   #267
Wilku88
Registered User

Likes (Received): 1989

Kolega tam studiował przez semestr to na roku mieli jedną dziewczynę.
Old January 13th, 2019, 12:15 PM   #268
przewoz
Registered User

Likes (Received): 1710

Na PW na Wydziale Elektrycznym ciągłe działa Zakład Trakcji Elektrycznej, który ma kilka przedmiotów. Aktualnie wsadzili ich pod "Elektromechatronikę pojazdów i maszyny elektryczne". Jak ktoś ma zajawkę na twardą elektrotechnikę, maszyny elektryczne, sieci trakcyjne etc, to uderzać do GE i klatki C... Do kolei można też trafić po innych specjalnościach związanych np ze sterowaniem.
przewoz no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2019, 12:50 AM   #269
kolejKielceBusko
Registered User

Likes (Received): 7

Nakłady na koleje regionalne według województw

Proszę o informacje, ile Wasze samorządy wojewódzkie przeznaczyły w budżecie na 2019 rok pieniędzy na przewozy (łącznie PolRegio i przewoźnicy właśni) i/lub na infrastrukturę (oczywiście obie kwoty oddzielnie), tudzież planowane wydatki budżetowe ogółem. Zamierzam zrobić porównanie, ile % swych budżetów poszczególne województwa przeznaczają na kolej. Z góry dziękuję!
kolejKielceBusko no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2019, 08:05 AM   #270
robbo2k
Registered User

Likes (Received): 1318

Quote:
Originally Posted by Wilku88 View Post
U mnie na roku z technikum była 1 osoba na 200, więc jeśli chłopak miałby iść na studia to niech się poważnie zastanowi.
Prawda jest taka, że teraz do techników chodzi głównie bieda umysłowa i do tej biedy dostosowany jest poziom tych szkół.
W Warszawie kolejowka to była dla tych co poszli w 1990 ostatni rok mundurów i praktych na kolei. Potem tylko coraz gorzej. A szkoda bo technika do początku lat 90dziesiatych produkowały fachowców a nie patologie po marketingu i zarządzaniu na kasę w McDonaldzie. Inna rzecz iż kolej wtedy była ułomną skoro 15latek na praktych lepiej ogarniał informacje kolejowa niż kulejarze. Mimo iż kończyłem ekonomikę transportu to praktyki na nastawniach, wagonowniach i lokokotywowniach to fajny czas. I ta wielka gigantyczna sala konferencyjna na Centralnym nad hala peronowa zatrzymana w latach 70dziesiatych z makieta rozkładana dworca z kładkami nad Alejami. I przejażdżka EP40. Stare dobre czasy młodości.

Last edited by robbo2k; January 22nd, 2019 at 08:12 AM.
robbo2k no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2019, 11:29 AM   #271
robbo2k
Registered User

I Konkgres Rozwoju Kolei

Mozna sledzic na żywo.

https://kongresrozwojukolei.pl/

Na sali Morawiecki, Adamczyk, Wild oraz WSZYSCY prezesi PKP (SA, Cargo, Intercity) ogólnie śmietanka będą "bajeczki dla grzecznych dzieci".

Jak coś powiedzą "zabawnego" to dam znać.

Morawiecki: Przywróciliśmy 200km zamkniętych linii kolejowych. tiaaaa miasta powyżej 10tys bedziemy podlaczac do kolei. Pinokiooooo
100mld w 10-12 lat na kolej bez inwestycji w ramach CPK. Morawiecki: jako dziecko jeździłem z Wrocławia do Warszawy przez Opole lub Poznań a najkrótsza droga idzie inaczej. To zaniedbania pozaborowe. Poprzednie rzady niszczyły kolej i takie tam polityczne pierdololoooo

Adamczyk:
1) Budujemy holding grupy PKP czyli centralizacja.
2) Nowe rozporządzenie dotyczące ruchu i sygnalizacji. Za chwilę podpisanie. Umożliwi to 250km/h na CMK.
3) Kolej+ budowa i odbudowa połączeń do polski powiatowej. Padło: Jastrzębie Zdrój (zbrodnia poprzednich rzadów jej likwidacja) , Myślenice, Sokołów Podlaski,

Mamiński: Wspólny bilet jedyne takie rozwiązanie w Europie..
Od 3 lat odbudowujemy kolej to co niszczono przez poprzednie lata.
PKP wspiera Mieszkanie+ gruntami.
PKP Cargo odzyskuje pozycje drugiego przewoznika w Europie.
Odwracamy atomizacje spółek kolejowych. Będziemy łączyć spółki.
Za rok dwa Obawiajcie się ekspansji kolei polskich na innych rynkach bo jesteśmy coraz bardziej do tego gotowi... Mocarstwowe plany

Gierek..... wrócił.....

Last edited by robbo2k; January 23rd, 2019 at 11:59 AM.
Old January 23rd, 2019, 05:26 PM   #272
jacguszi
Registered User

Likes (Received): 26

Smile

Ja wiem że wystarczy żeby 1 i ostatnia litera była na swoim miejscu. Jednak proszę o poprawienie tytułu wątku.
Old January 23rd, 2019, 05:31 PM   #273
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Likes (Received): 15587

Michał Ch. no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2019, 05:53 PM   #274
robbo2k
Registered User

Obejrzałem. Wyszedł beton poklepał się po pleckach naopowiadali jak jest cudownie, a za chwilę to będzie najcudowniej. Dołożyli trochę kłamstewek i XXX Plenum Spółdzielni Zenum można uznać za udane. Ani jednego konkretu. Zasadniczo bicie piany na zjeździe partii z czasów słusznie minionych.
Old January 23rd, 2019, 06:11 PM   #275
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 24046

Moim skromnym zdaniem kongres nie zasługiwał na nowy wątek. Dlatego też wylądował w hydeparku

ABWera, PygocentrusSL liked this post
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules