[S7] Gdańsk - Mława (bez obwodnicy) - Page 388 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 16th, 2019, 01:47 PM   #7741
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by leniwiec3082 View Post
Może by przemianować ten wątek na [S7] Napierki - Mława (bez obwodnicy) tak jak to zrobiono z S7 Radom-Skarżysko?
Realnie, dla kierowców budowa zakończona.
Realnie nie jest zakończona, funkcjonuje jedynie w formie przejezdności.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 16th, 2019, 04:44 PM   #7742
kichosz
Registered User

Likes (Received): 1780

Nie zmienia to faktu że ten wątek do Mławy nie ma sensu i że należało by przemianować wątek Mława - Czosnów na Napierki - Czosnów

utumno, leniwiec3082, makaron99 liked this post
kichosz no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2019, 05:18 PM   #7743
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

No jasne.

a A1 Tuszyn - Częstochowa Połnoc (bez węzła)

na A1 Wodzinek - Lubojenka

Wszystkim przecież ułatwi to życie.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?

KrzychuEP liked this post
Old January 16th, 2019, 05:42 PM   #7744
leniwiec3082
Registered User

leniwiec3082's Avatar

Likes (Received): 1683

może być Granica województw. Jakkolwiek to nazwiemy. Zły przykład bo żadnego dużego miasta na końcach tego odcinka niema.

MiSzu liked this post
leniwiec3082 no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2019, 05:59 PM   #7745
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Dziś ukazał się przetarg na :

Budowa ekranów akustycznych na istniejącej drodze ekspresowej S7 na odcinku Olsztynek – Nidzica

Opis przedmiotu zamówienia : Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie dwóch ekranów akustycznych o symbolu E1L i E2P wraz z wyposażeniem. Ekrany zlokalizowane są na odcinku drogi krajowej nr S7 od km 13+560 do km 14+025 wg pikietażu lokalnego. Przedmiotowy odcinek drogi znajduje się w rejonie MOP Witramowo. Ekrany zaprojektowane zostały po lewej i prawej stronie drogi.

Termin realizacji : Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Minimalny termin realizacji wynosi 4 miesiące od dnia zawarcia umowy. Termin realizacji zgodnie z pkt 19.1.3. IDW stanowi kryterium oceny ofert.

Termin składania ofert : 2019-02-05 11:00:00

Zródło

Ekran E1L - wysokość 5,5 m
Ekran E2P - wysokość 4,5 m

i ich lokalizacja :

Old February 1st, 2019, 09:39 AM   #7746
KarolZubel
Registered User

KarolZubel's Avatar

Likes (Received): 3583

tadeo111 liked this post
KarolZubel no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2019, 04:44 PM   #7747
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Dziś miały zostać otwarte oferty na :

Budowa ekranów akustycznych na istniejącej drodze ekspresowej S7 na odcinku Olsztynek – Nidzica

ale :

Postępowanie unieważniono w dniu 05 lutego 2019 r. na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp. Zamawiający unieważnił postępowanie ponieważ nie złożono żadnej oferty.

Henry Gale liked this post
Old February 6th, 2019, 09:31 AM   #7748
gwozdz
Registered User

gwozdz's Avatar

Likes (Received): 121

W sobotę przejechałem się nową trasą do Gdańska i wcale nie jest tak różowo, jak czytałem. Jakość drogi jest średnia - co chwilę jakieś poprzeczne nierówności, sam asfalt też jakiś taki grudowaty, w kilku miejscach brakuje malowania, a jeżeli dobrze pamiętam przepisy ruchu drogowego to na całej trasie jest ograniczenie do 100 km/h. Na plus to tylko czas przejazdu.

Elbląg - ślady przeszłości

Czytalski
gwozdz no está en línea   Reply With Quote
Old February 6th, 2019, 02:05 PM   #7749
Kuzynn
Registered User

Kuzynn's Avatar

Likes (Received): 109

Quote:
Originally Posted by gwozdz View Post
W sobotę przejechałem się nową trasą do Gdańska i wcale nie jest tak różowo, jak czytałem. Jakość drogi jest średnia - co chwilę jakieś poprzeczne nierówności, sam asfalt też jakiś taki grudowaty, w kilku miejscach brakuje malowania, a jeżeli dobrze pamiętam przepisy ruchu drogowego to na całej trasie jest ograniczenie do 100 km/h. Na plus to tylko czas przejazdu.
Prace trwają do wiosny bieżącego roku więc malowanie pewnie dokończą. Co do asfaltu to nie wiem z czym jest problem, rewelacji nie ma ale nie ma też tragedii.

Kiedyś był poruszany wątek większego spalania na kierunku Elbląg->Gdańsk. Zauważyłem to pewnego dnia, że rzeczywiście rośnie. Myślę, że zagadka dosyć prosta - wiatr. Jak wjezdżałem za ekran to spadało o 1l/100km i jak wyjeżdżałem to znów rosło. Trzeba mieć na uwadze, że ta droga jest bardziej wyniesiona niż stara siódemka i teraz te podmuchy mogą mieć na to wpływ.
Kuzynn no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2019, 09:02 AM   #7750
gdynianin8
Registered User

gdynianin8's Avatar

Likes (Received): 779

Też zauważyłem minimalny wzrost spalania (0,3l) przy średnim spalaniu 7,3l. Co ciekawe tylko jadąc od Elbląga w stronę Gdańska. W drugą stronę spalanie normalne. Być może jest tam jakieś dłuższe ale minimalne wzniesienie terenu.
Old February 8th, 2019, 10:25 AM   #7751
RENIQ
Registered User

Likes (Received): 23

Pewnie dlatego, że na jednej nitce układali asfalt zgodnie z kierunkiem jazdy, a na drugiej "pod prąd"

A tak serio, to i ile by nie było większe spalanie, to możliwość przejazdu z Gdańska do Napierek po S, rekompensuje wszystko z nawiązką.
RENIQ no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2019, 01:01 PM   #7752
Kuzynn
Registered User

Kuzynn's Avatar

Likes (Received): 109

Quote:
Originally Posted by gdynianin8 View Post
Też zauważyłem minimalny wzrost spalania (0,3l) przy średnim spalaniu 7,3l. Co ciekawe tylko jadąc od Elbląga w stronę Gdańska. W drugą stronę spalanie normalne. Być może jest tam jakieś dłuższe ale minimalne wzniesienie terenu.
Też tak myślałem, ale podwyższone spalanie utrzymywało się na całej trasie, spadając za ekranami.
Kuzynn no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2019, 02:27 PM   #7753
Ursusiak
Ach ten C-330...

Ursusiak's Avatar

Likes (Received): 169

Wiatr jak zauważył Kuzynn. W Polsce przeważają wiatry zachodnie. Do tego pewnie dochodzi wyniesienie drogi na nasyp.

Trzeba poczekać aż zawieje ze wschodu i powtórzyć eksperyment.
Ursusiak está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 8th, 2019, 02:50 PM   #7754
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kuzynn View Post
Kiedyś był poruszany wątek większego spalania na kierunku Elbląg->Gdańsk. Zauważyłem to pewnego dnia, że rzeczywiście rośnie. Myślę, że zagadka dosyć prosta - wiatr. Jak wjezdżałem za ekran to spadało o 1l/100km i jak wyjeżdżałem to znów rosło. Trzeba mieć na uwadze, że ta droga jest bardziej wyniesiona niż stara siódemka i teraz te podmuchy mogą mieć na to wpływ.
Quote:
Originally Posted by gdynianin8 View Post
Ale znacie prawa fizyki ? Tak naprawdę wiatr nie ma znaczenia w spalaniu bo na ogół nie jezdzisz samochodem tylko w jednym kierunku (pod wiatr), ale trasę przejeżdżasz tam i z powrotem (pod wiatr i z wiatrem).
W uproszczeniu jeśli w tym samym momencie pod wiatr masz spalanie 7,3l a z wiatrem pokazuje ci 7,0 l to znaczy jedynie tyle że w dzień bezwietrzny masz spalanie ok. 7.15 litra.

Henry Gale, GPJanek liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
droga ekspresowa, droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, elbląg, gdańsk, ostróda, pomorskie, pomorze, s-7, trójmiasto, warmińsko - mazurskie, warmińsko-mazurskie

Thread Tools

Posting Rules