[S6] Obwodnica Trójmiasta - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 15th, 2004, 09:28 AM   #1
delfin_pl
Registered User

delfin_pl's Avatar

Likes (Received): 64

[S6] Obwodnica Trójmiasta

popstrykałem kilka fotek - dla zainteresowanych

Last edited by delfin_pl; October 15th, 2004 at 10:19 AM.
delfin_pl no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 15th, 2004, 09:45 AM   #2
Jacek
BANNED

Likes (Received): 2

Fajne fotki i fajna obwodnica. Ty jak zwykle robisz dobra robote.
Jacek no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2004, 09:57 AM   #3
oralB
Moderator

oralB's Avatar

Likes (Received): 1895

Ten odcinek obwodnicy , co biegnir przez ten las jest po prostu piękny Więcej takich tras ( mam tylko nadzieję , że zapewniono zwierzętom możliwość przemieszczania się z jednej na drugą stronę drogi )
oralB está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 15th, 2004, 06:30 PM   #4
Pabloss
Registered User

Likes (Received): 0

Obwodnica Trójmiasta to najładniej położona ekspresówka w Polsce.Po prostu miodzio
Pabloss no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2004, 07:21 PM   #5
BinioII
niezależny człowiek

Likes (Received): 54

Fajna jest ta trasa i naprawdę dobrze się jedzie. Super wygląda przejazd nią `przez Gdynie`, gdzie przejeżdża się przez te lasy i pagórków. Szkoda tylko, że Armii Krajowej w Gdańsku nie jest do niej dociągnięta (jako 6-pasmówka), bo mona by naprawdę szybko i sprawnie z Gdańska wyjechać na północ i południe.
BinioII no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2004, 11:09 PM   #6
zakrzemarski
d. marian1989

zakrzemarski's Avatar

Likes (Received): 1463

Super! Uwielbiam tą trasę i to chyba rzeczywiście prawda, że to najładniej położona expresówka w kraju! TYlko niestety zawsze jak miałem nią okazję jechać, to była w remoncie .
A na tych fotkach wygląda supera, tak hmmm... amerykańsko . Świetna robota!

I mam 2 pytania do obeznanych:
-kiedy ta trasa została wybudowana, jeszcze za propagandy sukcesu gierka?
-czy to prawda, że gdzieś jest na niej kolizyjne skrzyżowanie?
zakrzemarski no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2004, 11:46 PM   #7
Papaj
...

Papaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by marian1989
Dokladnie wtedy, kilka lat temu gruntownie wyremontowana.

Quote:
Jest jedno takie skrzyzowanie, ale tylko na krotkiej jednojezdniowej czesci tej trasy. Jest to poludniowy poczatek obwodnicy.
Papaj no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2004, 12:10 AM   #8
Sitol447
WN

Sitol447's Avatar

Likes (Received): 0

No no, nieźle się prezentuje Muszę się wybrać do Trójmiasta
Sitol447 no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2004, 11:57 AM   #9
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 49

Quote:
Została wybudowana w latach 1977-78 . Kiedyś było na niej jeszcze jedno kolizyjne skrzyżowanie w Osowie , ale 5 lat temu przebudowano je . W tym roku przebudowano skrzyżowanie w Matarni na w pełni bezkolizyjne ( nie było w pełni przedtem ) . 2 lata temu z funduszy unijnych została w pełni "do dna" wyremontowana ( dubudowano również ok. 5 km brakującego 2 pasa pomiędzy Straszynem a Pruszczem ) , więc teraz jest chyba najlepszym i najdłuższym odcinkiem ekspresówki w Polsce - 37 km. Niestety ani wschodnia obwodnica GOP ( po trochu kawałkami remontowana ) , ani inna droga w Polsce nie wytrzymuje takiego standardu jak obwodowa Trójmiasta ( tu w tym temacie jestem guru więc porsze mi wierzyć na słowo ). Owszem Średnicówka na Śląsku jeste cacy , ale jest o wiele krótsza i nie ma statusu drogi eskpresowej - niestety nie wiadomo dlaczego .

Oczywiście podziękowania dla kolegi Delfina za cieżko wykonaną robotę .

Last edited by cudak; October 16th, 2004 at 12:08 PM.
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2004, 12:17 PM   #10
eosendil
nec temere nec timide

eosendil's Avatar

Likes (Received): 14

tak tak, nasza obwodnica ruluje

Many da camper wants to buy some white - fish

gallery
eosendil no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2004, 01:04 PM   #11
zakrzemarski
d. marian1989

zakrzemarski's Avatar

Quote:
Originally Posted by cudak
Została wybudowana w latach 1977-78 . Kiedyś było na niej jeszcze jedno kolizyjne skrzyżowanie w Osowie , ale 5 lat temu przebudowano je . W tym roku przebudowano skrzyżowanie w Matarni na w pełni bezkolizyjne ( nie było w pełni przedtem ) . 2 lata temu z funduszy unijnych została w pełni "do dna" wyremontowana ( dubudowano również ok. 5 km brakującego 2 pasa pomiędzy Straszynem a Pruszczem ) , więc teraz jest chyba najlepszym i najdłuższym odcinkiem ekspresówki w Polsce - 37 km. Niestety ani wschodnia obwodnica GOP ( po trochu kawałkami remontowana ) , ani inna droga w Polsce nie wytrzymuje takiego standardu jak obwodowa Trójmiasta ( tu w tym temacie jestem guru więc porsze mi wierzyć na słowo ). Owszem Średnicówka na Śląsku jeste cacy , ale jest o wiele krótsza i nie ma statusu drogi eskpresowej - niestety nie wiadomo dlaczego .

Oczywiście podziękowania dla kolegi Delfina za cieżko wykonaną robotę .
Dzięki za info! Właśnie, a jak wygląda ta S1 w GOPie? Ma ktoś zdjęcia? Nigdy nią nie jechałem, przynajmniej w całości tylko jadac od Częstochowy skręciłem zaraz w DK94. Tam jakiś węzeł rozkopany jest, ale na reszcie, do DK94 jest beznadziejnie
Old October 16th, 2004, 01:23 PM   #12
duzer
Registered User

Likes (Received): 55

Quote:
Originally Posted by oralB
Ten odcinek obwodnicy , co biegnir przez ten las jest po prostu piękny Więcej takich tras ( mam tylko nadzieję , że zapewniono zwierzętom możliwość przemieszczania się z jednej na drugą stronę drogi )
Z tym jest zdaje sie problem. Nie zauwazylem ani przejsc dla zwierzat, ani, o zgrozo, ogrodzenia wzdluz obwodnicy. Kolezanka mi mowila ze zwierzeta (nawet calkiem duze) wylaza na jezdnie i sa wypadki.
duzer no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2004, 02:17 PM   #13
delfin_pl
Registered User

delfin_pl's Avatar

przejscia sa jak najbardziej, pierwsze slysze zeby tam zwierzrta wychodzily a jezdze ta trasa praktycznie codziennie
Old October 17th, 2004, 10:33 AM   #14
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 49

Quote:
Dzięki za info! Właśnie, a jak wygląda ta S1 w GOPie? Ma ktoś zdjęcia? Nigdy nią nie jechałem, przynajmniej w całości tylko jadac od Częstochowy skręciłem zaraz w DK94. Tam jakiś węzeł rozkopany jest, ale na reszcie, do DK94 jest beznadziejnie
Wschodnia obwodnica GOP czyli S1 - nie jest na całej długości drogą ekspresową . Jej północny koniec jest kolizyjny i nie ma statusu w/w drogi . Jest kawałkami remontowana . Zaczęto od remontów wiaduktów . Tam gdzie je juz przebudowano to ułożono nowa nawierzchnie , tam gdzie nie nadal jest bardzo mocno zniszczona jezdnia . Nawet tam gdzie przeprowadzono remont to pobocze i pozostałe elementy pozostały takie jaki były przedtem . Czyli brzydkie i szare . Obecnie obwodnicę w kierunku północnym przedłużono ( za chwile oddadzą do użytku ) w kierunku lotniska w Pyrzowicach , ale jako drogę jednojezdniową ( ale nie wiem czy jako bezkolizyjna ekspresówkę ? ) . Ta część obwodnicy za 2 lata ma "prowadzić " ruch z A1 która dojdzie z Częstochowy do Pyrzowic , bo budowa dalej na południe pewnie będzie długotrwała i zaj... kosztowna . Więc przez kilka lat ruch z Pyrzowic będzie poprowadzony wschodnią GOP-u .

Na obwodowej Trójmiasta - remont był dogłebny ( trwał 2 lata ) , tak naprawdę wybudowano droge od nowa . Całkowicie wymieniono podbudowę itp. rzeczy . Pobocza są uprzątnięte , zadbane , dorobione pasy dla ruchu lokalnego ( nie na całej długości ) tylko oczywiście brak jest siatek ( odzielających las od drogi ) i przejśc dla zwierząt tak jak na autostradach . Wszystkie wiadukty zostały wyremontowane i pomalowano w takie bardzo jaskrawe kolory . Dorobiono na stromych podjazdach 3 pas dla ruchu powolnego poniżej 60 km/h . Na prawde zachodni styl. Teraz przy obwodowej wyrosły nowe dzielnice mieszkaniowe , centra handlowe - jest tylko jeden szkopuł , na razie z Gdańska trudno i nie wygodnie dostac się na obwodową . Owszem ul. Słowackiego została poszerzona , ale tylko na leśnym odcinku , przez miasto nadal trzeba się przebijąc wąską ulicą . Ul. Kartuska to kolejny ewenement . Gdańska trasa WZ została "podciągnięta" tylko do Jasienia , więc szybki i wygodny dojazd z centrum na obwodnicę jest nadal utrudniony .

Last edited by cudak; October 17th, 2004 at 10:39 AM.
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2004, 11:34 AM   #15
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 8372

No ale trzy projekty szybkich tras łączących Gdańsk z obwodnicą są właśnie w toku. Spacerowa, Słowackiego i WZ. Wszystkie są rozbudowywane i poszerzane. Za pare lat nawet ten ostatni problem zniknie.

O gustach się nie dyskutuje
i potem ten kraj wygląda jak wygląda.
Dziki REX no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2004, 12:13 PM   #16
delfin_pl
Registered User

delfin_pl's Avatar

Obecnie Obwodowa Trójmiasta jako jedna z niewielu dróg w kraju, może poszczycić się wysokim poziomem bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zastosowanie m.in. "dźwiękowego" oznakowania poziomego, zamianę pasów ruchu powolnego na wzniesieniach na bezpieczniejsze i usprawniające ruch - pasy przyspieszania, czy chociażby wybudowanie Automatycznej Stacji Ostrzegania przed gołoledzią.

Wyremontowana Obwodowa to również troska o środowisko naturalne - na odcinku leśnym wybudowano, bezpieczne przejście dla zwierząt.
Jakość robót przeprowadzonych przez Skanska oceniona została bardzo wysoko przez Inwestora. Projekt zakończono 6 miesięcy przed terminem, wyznaczonym na maj 2002 r. Środki finansowe na przeprowadzenie remontu pochodziły z EBI.

http://www.skanska.pl/skanska/templa...ge.asp?id=5276
Old October 17th, 2004, 12:23 PM   #17
rcube
Kult Krowy

Likes (Received): 4

Ja tam wole swoja Trase Łazienkowska Ladniejsze panoramki, prowadzi rowniez przez Park Mozna i Wisle i wierzowce zobaczyc Ma wiecej pasow

Moje plfoto.com
rcube no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2004, 01:41 PM   #18
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 8372

Quote:
Originally Posted by rcube
Ja tam wole swoja Trase Łazienkowska Ladniejsze panoramki, prowadzi rowniez przez Park Mozna i Wisle i wierzowce zobaczyc Ma wiecej pasow
Chyba na przejściach dla pieszych

O gustach się nie dyskutuje
i potem ten kraj wygląda jak wygląda.
Dziki REX no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2004, 08:56 PM   #19
darek_1976
Registered User

darek_1976's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by cudak
Wschodnia obwodnica GOP czyli S1 - nie jest na całej długości drogą ekspresową . Jej północny koniec jest kolizyjny i nie ma statusu w/w drogi . Jest kawałkami remontowana . Zaczęto od remontów wiaduktów . Tam gdzie je juz przebudowano to ułożono nowa nawierzchnie , tam gdzie nie nadal jest bardzo mocno zniszczona jezdnia . Nawet tam gdzie przeprowadzono remont to pobocze i pozostałe elementy pozostały takie jaki były przedtem . Czyli brzydkie i szare . Obecnie obwodnicę w kierunku północnym przedłużono ( za chwile oddadzą do użytku ) w kierunku lotniska w Pyrzowicach , ale jako drogę jednojezdniową ( ale nie wiem czy jako bezkolizyjna ekspresówkę ? ) . Ta część obwodnicy za 2 lata ma "prowadzić " ruch z A1 która dojdzie z Częstochowy do Pyrzowic , bo budowa dalej na południe pewnie będzie długotrwała i zaj... kosztowna . Więc przez kilka lat ruch z Pyrzowic będzie poprowadzony wschodnią GOP-u .
Wschodnia obwodnica GOP jest trasa ekspresową na długości 30,2km. Granice ekspresowego odcinka wyznaczają węzły z następujacymi drogami:
- z DK86 (w Tychach w dzielnicy Wartogłowiec);
- z DW796 (w Dąbrowie Górniczej w dzielnicy Ząbkowice);
Na całym powyższym odcinku jest w pełni bezkolizyjna i posiada po dwa pasy w każdym kierunku (+ pas awaryjny). Jedynie na kilkusetmetrowym odcinku posiada trzy pasy (na wysokości mysłowickiej dzielnicy Kosztowy).
Okres budowy przypada na lata 1978-1983.
Trasa jest raczej sukcesywnie remontowana (nawierzchnia i wiadukty).
Zdjęć niestety nie posiadam, ale jeśli znajdą się zainteresowani, to kiedyś przy okazji mogę "pstryknąć" :-)
darek_1976 no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2004, 10:15 PM   #20
zakrzemarski
d. marian1989

zakrzemarski's Avatar

Ja jestem zainteresowany
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s6, gdańsk, gdynia, obwodnica, obwodnice trójmiasta, pomorskie, pomorze, s-6, trójmiasto

Thread Tools

Posting Rules