[Warszawa] Aleja KEN - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 16th, 2005, 04:56 PM   #1
Pstrykacz
Registered User

Pstrykacz's Avatar

Likes (Received): 14335

[Warszawa] Aleja KEN

2005.08.12

Wilanowska/Rolna

Odcinek Wilanowska-Wałbrzyska w kierunku Wałbrzyskiej

Odcinek Wilanowska-Wałbrzyska widok na Wilanowską

Odcinek Wilanowska-Wałbrzyska od strony Wałbrzyskiej

Odcinek Wałbrzyska-Bacha przy Wałbrzyskiej

Zdjęcia robione były przed godziną 14. W tym czasie nie widać było jakiejkolwiek aktywności na placu budowy. Ale to tylko pozory, gdyż po wnikliwszym przyjrzeniu widać iż praca odbywała się w grupach dyskusyjnych:

Czyli styl pracy dobrze znany z innych warszawskich inwestycji drogowych.

Rzut oka na tablicę wykonawcy i przypuszczenia potwierdzają się.

Punkt dowodzenia wykonawcy zlokalizowany jest w atrakcyjnym miejscu.

Czyli krzaczory na pozostałych odcinkach mogą rosnąc spokojnie:

Widok na KEN od Bacha

Bacha - Wałbrzyska
Pstrykacz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 16th, 2005, 05:21 PM   #2
glicek
BANNED

glicek's Avatar

Likes (Received): 1080

Temat powieniem brzmieć "Al. Ken Wałbrzyska-Wilanowska". Do Domaniewskiej to jeszcze daleko że hoho. Bo na razie MPRD robi tylko ten ww. odcinek wzdłuż ul. Rolnej. I całe szczęście że nic wiecej! Bo ten kawałek nie utrudnia życia tak jak rondo na Marynarskiej.

A w ogóle to moje okolice. Mieszkam 2 bloki obok.
glicek no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2005, 03:23 AM   #3
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 851

Miałem się tam wybrać i ocenić postęp robót, ale widzę, że od lipca prawie nic się tam nie zmieniło. Budują to cudo już chyba ponad rok, a roboty tam było góra na 1 miesiąc...
I jeszcze ten wspaniały projekt zza wąskim wlotem na skrzyżowanie z Wilanowską (powinny być 4 pasy a nie 3) oraz z wyjazdami z posesji bezpośrednio na jezdnię w stronę Ursynowa, choć całą drogę można było nieco odsunąć i zrobić jezdnię lokalną lub przynajmniej 3 pas ruchu (tak jest np. na Powstańców Śląskich kawałek za Człuchowską na jezdni w stronę Górczewskiej).
Poza tym bardzo fajna ulica z nikąd do nikąd. A można było zrobić najpierw odcinek Puławska-Wilanowska... Co prawda, podobno, były tam jakieś problemy z gruntami, ale temat tej drogi jest "wałkowany" na Mokotowie przynajmniej od końca lat 90-tych.
Słyszałem, że następny ma być budowany odcinek na Ursynów.
Hmmm... ciekawe, czyżby skrzyżowanie Puławska Niepodległości Wilanowska miało jeszcze rezerwy przepustowości?
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 17th, 2005, 09:42 AM   #4
marcin m
Registered User

marcin m's Avatar

Likes (Received): 0

ta inwestycja to jest kwintesencja całkowitej indolencji ZDM. Rzeczywiście inwestycja powinna być zakończona po 2 miesiącach a chyba będzie w budowie 1.5 roku. Pozatym wybudowano ją po sladzie lokalnej ulicy rolnej chociaż była rezerwa terenowa pod dwie nowe jezdnie.

Trudno się dziwiś że taka smieszna organizacja jak warszawski ZDM skasował swoje forum internetowe
marcin m no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2005, 10:50 AM   #5
Varsben
Registered User

Likes (Received): 419

edit

Last edited by Varsben; November 27th, 2011 at 10:00 AM.
Varsben no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2005, 11:28 AM   #6
marcin m
Registered User

marcin m's Avatar

Likes (Received): 0

kaczka na Białoruś, on tam pasuje
marcin m no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2005, 11:42 AM   #7
Varsben
Registered User

Likes (Received): 419

edit

Last edited by Varsben; November 27th, 2011 at 10:00 AM.
Varsben no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2005, 12:14 PM   #8
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 46

Czy ja dobrze widzę i rozumiem . Ta część niby KEN nie ma mieć przekroju 2X2 ?
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2005, 01:00 PM   #9
glicek
BANNED

glicek's Avatar

Quote:
Originally Posted by cudak
Czy ja dobrze widzę i rozumiem . Ta część niby KEN nie ma mieć przekroju 2X2 ?
Bedzie mieć 2 pas, tylko chuopakom na razie wyszedł 1 pas w wielkich bólach, trudach i znoju. 2 pas pewnikiem wyjdzie im w 2007.

Jak obserwuje MPRD w czasie prac to cieszę się że choć na wskutek ich prostestów przetargów są poślizgi w Alejach, Rondzie Starzyńskiego i czymś tam jeszcze, ale najważniejsze - oni tego nie będą robić!

I to jest pozytywna myśl na dzisiaj.
Old August 17th, 2005, 03:28 PM   #10
Pstrykacz
Registered User

Pstrykacz's Avatar

Quote:
Originally Posted by glicek
Bedzie mieć 2 pas, tylko chuopakom na razie wyszedł 1 pas w wielkich bólach, trudach i znoju. 2 pas pewnikiem wyjdzie im w 2007.
Uff. Też miałem takie obawy jak cudak. Wprawdzie przy Wałbrzyskiej jest szeroko ale KEN na odcinkach Ursynowskich zawsze miał tendencję do zwężania do 1 pasa.
Old August 18th, 2005, 02:36 AM   #11
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Tu trzeba wziąć trochę w obronę ZDM - inwestorem przebudowy Rolnej jest dzielnica Mokotów (btw: ma ktoś do tych baranów emaila? ).

Zajrzałem wczoraj na stronę MPRD ( http://www.mprd.pl ). Prosiłbym może o opinię kogoś nieco starszego, ale to co MPRD na tej stronce wypisuje kojarzy mi się jednoznacznie z głębokim PRL-em (Dziennik TV, Trybuna Ludu itp ).
W każdym razie stronkę bardzo polecam - można się pośmiać, np: "Budowa estakady przy Galerii Mokotów idzie pełną parą (...) "
A, i na ich stronie jest też forum. Nie można tam pisać bez zalogowania się. Wypełniony formularz wysłałem 24 godziny temu i... nic.
Old September 7th, 2005, 06:05 PM   #12
Pstrykacz
Registered User

Pstrykacz's Avatar

Quote:
Originally Posted by Vars_
Polecam np. porównanie poniższych dwóch fotek (zwracam uwagę na budowany blok!).

24.07.2005

12.08.2005

Aż człowieka trzęsie...
07.09.2005, Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

ul. Rolna

Na drugim końcu Rolnej niewiele się zmieniło.

Odcinek Wałbrzyska-Bacha
Old September 7th, 2005, 06:16 PM   #13
Kubster
Future expert

Kubster's Avatar

Likes (Received): 42

O cholera. Wiedzialem, ze maja niedlugo zaczac, ale nie sadzilem ze prace sa juz tak zaawansowane. Czy w koncu maja w planach dociagniecie KENu do Pulawskiej?
Kubster no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2005, 05:15 AM   #14
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

W planach jest, ale zapewne będzie realizowane w ostatniej kolejności - najpierw zrobią przebicie na Ursynów.
Biorąc pod uwagę przepustowość skrzyżowań (z Wałbrzyską i z Belibartoka nawet po dobudowaniu pasów do skrętów ), to w zupełności wystarczyłby jeden most nad Potokiem Służewieckim - po 1 pasie w każdą stronę (wjazd na most za pomocą "suwaka" ) i korków by nie było - najwyżej spowolnienie ruchu. Zaoszczędzone kilka mln zł można by było przeznaczyć np. na budowę połączenia Woronicza z 1-ego Sierpnia.
Old September 24th, 2005, 05:20 AM   #15
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Al. Wilanowska
Dobra wiadomość: wlot al. Wilanowskiej w stronę Puławskiej będzie miał 4 pasy ruchu (2 prosto i po jednym w prawo i w lewo ), a przejście dla pieszych przez al. Wilanowską będzie tylko od strony Puławskiej - umożliwi to łatwiejszy skręt stronę Wilanowa oraz w stronę centrum (po zbudowaniu odcinka Puławska-Wilanowska ). Teraz tylko żeby wlot Nowobukowińskiej miał 4 pasy (2 w lewo w stronę Wilanowa i 2 prosto w stronę Ursynowa ) i skrzyżowania z Puławską i al. Niepodległości były odpowiednio szerokie, to być może udałoby się nieco "odkorkować" skrzyżowanie Puławska/Niepodległości/Wilanowska.

[IMG]http://************/dy2jc8.jpg[/IMG]

Rolna/KEN
[IMG]http://************/dy2gco.jpg[/IMG]

Podczas robienia tego zdjęcia byłem wyzywany od "chujów", "jebusów", "pierdolców" przez panów "pracujących" obok widocznej w głębi koparki.

[IMG]http://************/dy2k9u.jpg[/IMG]

Od strony Wałbrzyskiej
[IMG]http://************/dy2m1y.jpg[/IMG]
Old September 27th, 2005, 08:59 PM   #16
Pstrykacz
Registered User

Pstrykacz's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mr X
Podczas robienia tego zdjęcia byłem wyzywany od "chujów", "jebusów", "pierdolców" przez panów "pracujących" obok widocznej w głębi koparki.
Ja zebrałem 2 razy joby przy KEN i raz przy Marynarskiej, z tym ,że tam panowie podeszli i powiedzieli, że sobie nie życzą. Przypomina mi to folwark byłego senatora Stokłosy. Przy KEN zostałem też zaczepiony przez przechodnia tekstem w stylu "rób pan zdjęcia, niech ludzie zobaczą co tu się k..wa wyprawia". Potem nawiązała się rozmowa, w której dowiedziałem się, że pan mieszka w okolicy i śledzi na bierząco działania MPRD.
Old September 28th, 2005, 12:14 AM   #17
glicek
BANNED

glicek's Avatar

Ja codziennie widze ten bajzel (mieszkam blisko) i jakoś przestałem na to zwracac uwagę... cóż, znieczulica.

Skoro są problemy z robieniem zdjęć to może pobawić się w szpiegów? Np. przydałyby się takie szpiegowskie aparaty i specjalne stroje jak w "AlloAllo" Kiedyś porucznik vonStromp miał śledzić ruch oporu i przebrał się za wierzbę żeby nikt go nie rozpoznał a aparat miał kształt sowy albo dzięcioła Myślę że strój byłby adekwatny do tej całej surrealistycznej sytuacji.
Old September 28th, 2005, 04:36 AM   #18
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Quote:
Originally Posted by glicek
Ja codziennie widze ten bajzel (mieszkam blisko) i jakoś przestałem na to zwracac uwagę... cóż, znieczulica.

Skoro są problemy z robieniem zdjęć to może pobawić się w szpiegów? Np. przydałyby się takie szpiegowskie aparaty i specjalne stroje jak w "AlloAllo" Kiedyś porucznik vonStromp miał śledzić ruch oporu i przebrał się za wierzbę żeby nikt go nie rozpoznał a aparat miał kształt sowy albo dzięcioła Myślę że strój byłby adekwatny do tej całej surrealistycznej sytuacji.
Hahaha tu trzeba by się przebrać za lipę
Wczoraj fotki Marynarskiej robiłem "z tłumu" - wtopiłem się w ludzi oczekujących na autobus oraz symulowałem awarię roweru i zamiast dłubać przy przerzutkach cyknąłem kilka fotek
Old October 19th, 2005, 10:53 PM   #19
Pstrykacz
Registered User

Pstrykacz's Avatar

2005.10.18 godz13.

Nowe posiłki, miasteczko MPRD rozrasta się.

Bacha/Wałbrzyska

Wałbrzyska/Rolna - udało się przyłapać ekipę na pracy. Nic nie zapowiada rewolucji.

Ale przeciwległy koniec nadzoruje prezydent.

Pańskie oko konia tuczy.

Wilanowska/Rolna

jeden pas Rolnej jakby już skończony.

Zaglądamy w głąb Rolnej,

Wygląda, że nagonka w mediach poskutkowała, albo to te nowe kontrakty na remont nawierzchni wzmocniły MPRD.
Old October 20th, 2005, 12:57 AM   #20
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

No proszę, jeszcze z 10-15 lat budowy (trzeba zbudować przeprawę mostową nad Potokiem Służewieckim zwanym Smródką ) i powstanie nowe połączenie Ursynowa ze skrzyżowaniem Domaniewska/Niepodległości (o ile się nie mylę to w ramach tej inwestycji ma być zbudowana druga jezdnia Domaniewskiej między Puławską a Niepodległości ).

PS
Oczywiście odcinek Wilanowska-Puławska powstanie jako ostatni.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
drogi miejskie, warszawa

Thread Tools

Posting Rules