[S6] Obwodnica Trójmiasta - Page 75 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 15th, 2016, 11:14 AM   #1481
GD 2233J
Registered User

GD 2233J's Avatar

Likes (Received): 15714

Ja jednak zakładam, że Malbork, Elbląg to jednak ciągną przez S6.
Jeśli rzeczywiście 5% to po co OPAT, Trasa Lęborska?

Na szczęście na Koleczkowo będzie zjazd, dla tych jadących przez Szmeltę (myślałem, że mało kto operuje tą nazwą)

Obie trasy muszą powstać także ze względów na wymagania wojskowe, więc i tak powstaną obie inwestycje.
Advertisement

Old June 15th, 2016, 11:50 AM   #1482
konrad777
Registered User

Likes (Received): 276

Quote:
Originally Posted by GD 2233J View Post
J
Dla Rumii, Redy, Wejherowa. To też część aglomeracji.
konrad777 no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2016, 11:54 AM   #1483
michal90
Registered User

Likes (Received): 9730

Quote:
Przykładem jest ZOT i jej blokada. Ludzie nadrabiają jeżdżąc przez Chwaszczyno. Niektórzy nawet przez Koleczkowo.
OMT ma przede wszystkim wyprowadzić tranzyt z ZOT.
Jacy to ludzie ? Chcesz mi powiedzieć, że ktoś chcący zjechać na Karczemkach, będzie jechał przez Koleczkowo ?

I jaki tranzyt ? Chcesz mi powiedzieć, że te wszystkie TIRy zjeżdżają w dominującej większości na Trasę Kwiatkowskiego, aby popatrzeć sobie na Stenę i zawrócić, by jechać dalej na Sławno ?

Quote:
Świetnym przykładem jest A1 vs S7
Większość ciągnie A1 a tam:
- Ponad 100 km dalej
- Trzeba płacić
- Jest się minimum 30 min szybciej...
Słowo klucz - SZYBCIEJ, a to kierunek głównie biznesowy. Więc chyba kwestia wyjaśniona. Zresztą prywatnie też jeżdżę A1+A2 - bezpieczeństwo 2 poziomy wyżej niż S7 + oszczędność nerwów na wszelakich robotach, postojach i ciągnikach koło Mławy. Może dlatego większość nie wróci na S7, dopóki nie będzie gotowy chociażby CAŁY ciąg Gdańsk-Napierki ? Zresztą nawet wariant A1 do Grudziądza + Brodnica + Rypin do DK10 jest mniej upierdliwy od obecnej jazdy 7-ką.

Quote:
Jeżeli tranzyt z Malborka i Elbląga jest motywatorem budowy OPAT, to należy takie OPAT zbudować w zasadzie dowolnym miejscu w Polsce. Bez urazy, bez spiny / wstaw dowolne - te miasta nigdy nie będą w stanie wygenerować żadnego znaczącego tranzytu.

Trasa Lęborska - być może dlatego, że głównym generatorem ruchu będzie Gdańsk i Gdynia, które przede wszystkim dojadą do niej z pominięciem OMT ?

cichy87 liked this post
michal90 está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 15th, 2016, 12:20 PM   #1484
przemoe
zombie process

przemoe's Avatar

Likes (Received): 559

Quote:
Nadal nie wyjaśniłeś. Malbork, Elbląg - a po drugiej stronie co? Gdynia czy Szczecin? Bo to dramatycznie wpływa na to, czy rozmawiamy o 5% czy 50%.

Quote:
OPAT jest właśnie po to, żeby Rumia/Reda miały alternatywę. Tylko ta alternatywa polega na wyborze drogi z domu do ronda w Chylonii.

Quote:
Obie trasy muszą powstać także ze względów na wymagania wojskowe, więc i tak powstaną obie inwestycje.
I to jest jakiś rzeczowy argument o ile faktycznie wojsko macza w tym palce. Argumentem byłoby też zbliżenie Lęborka/Kaszub do Trójmiasta, tylko czy to jest ważniejsze od rozwiązania problemów komunikacyjnych Trójmiasta/Małego Trójmiasta?
Z resztą, lusterka przydają się najbardziej przy włączaniu się do ruchu i parkowaniu. Podczas jazdy co takiego interesującego jest z tyłu? Jeśli ktoś czegoś chce sygnalizuje mi klaksonem.
By eland1
przemoe no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2016, 12:25 PM   #1485
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 434

Quote:
Chcesz o tym pogadać?
Może jeszcze chcesz mi coś zaproponować?
Nie stać Ciebie koleszko, więc nie proponuj czegoś, na co nie masz wpływu…

Wybaczcie koledzy, ale jak mi gość wyskakuje z tego typu tekstami, nie wiedząc z kim ma "przyjemność" to moja uprzejmość się wyczerpuje.

Jeżeli nie rozumiesz tego, że zamknięcie choćby jednego pasa na OT powoduje paraliż całego miasta to dalej siedź sobie za biurkiem i kreśl sobie te linie…
Inżynierowie budownictwa są od tego by było dobrze zaprojektowane- a życie pokazuje jak to jest w praktyce.
Uspokój się bo ci żyłka pęknie. A jeśli nie do głowy nie przychodzi, że można rozbudować z przejezdnością 2x2 (może poza porą nocną) to znaczy, że się nie nadajesz.
Może poniższy film co można robić w XXI w. trochę otworzy oczy panu niedasie.

Quote:
Przykładem jest ZOT i jej blokada. Ludzie nadrabiają jeżdżąc przez Chwaszczyno. Niektórzy nawet przez Koleczkowo.
OMT ma przede wszystkim wyprowadzić tranzyt z ZOT.
Argument typu potrzebna jest droga alternatywna za kilka dużych baniek bo dzisiaj zdarzyła się blokada i straciłem godzinę jest najgłupszym z możliwych.
Raz na 20 lat zdarzyło mi się, że przed Karwinami stałem 2 godziny. I co z tego?

Coolumboo, SRC_100 liked this post
jacek_k no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2016, 01:35 PM   #1486
GD 2233J
Registered User

GD 2233J's Avatar

Likes (Received): 15714

Żeby Tobie ta żyłka nie pękła…

W którym POLSKIM mieście masz taką budowę?
Uwielbiam takie porównania z d.. wzięte.
Pokaż mi w PL chociaż jedną taką publiczną budowlę.
Bo jeśli chcesz się wzorować na kraju z tego filmiku to ja jeszcze poproszę o PKB z tego kraju...

Przez 31 dni mierzę minimalną ilość zdarzeń na obwodnicy i średnia z dzisiejszymi wyszła 1,39 zdarzeń dziennie.
https://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1456
Przy super pogodzie…

Zatem jeśli raz na 20 lat stoisz na obwodnicy to po prostu z niej nie korzystasz.

db84, QWERTY, Tomasso2008, KVS, agradek, rothax liked this post
GD 2233J está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 15th, 2016, 03:21 PM   #1487
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Quote:
W którym POLSKIM mieście masz taką budowę?
Uwielbiam takie porównania z d.. wzięte.
Pokaż mi w PL chociaż jedną taką publiczną budowlę.
Bo jeśli chcesz się wzorować na kraju z tego filmiku to ja jeszcze poproszę o PKB z tego kraju...
A co ma PKB z tym wspólnego? Tu chodzi o mentalność. W Polsce króluje niedasię, tam problem solving. Daleko nie szukając estakada w Gdynii. Niedasię się inaczej niż zamykając na parę miesięcy.
Old June 15th, 2016, 05:32 PM   #1488
db84
Registered User

Likes (Received): 2931

Quote:

Przez 31 dni mierzę minimalną ilość zdarzeń na obwodnicy i średnia z dzisiejszymi wyszła 1,39 zdarzeń dziennie.
https://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1456
Chyba już będzie 5 zdarzeń dzisiaj, a popołudniowy szczyt jeszcze się nie skończył. Co ciekawe - stoi Obwodnica Południowa, bo stoi ZOT przed Karczemkami. Byłaby OMT, to kierowcy pojechali by do Gdyni OMT.

Quote:
Zatem jeśli raz na 20 lat stoisz na obwodnicy to po prostu z niej nie korzystasz.
Właśnie o to chodzi. Kto uważa, że problemy z ZOT są "czasami", sam korzysta z ZOT… czasami.
Old June 16th, 2016, 02:46 AM   #1489
michael_siberia
Towarzysz Prosiaczek

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 31202

Spokojnie, OMT i tak nie rozwiąże zimowych problemów związanych z ZOT.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2016, 10:04 AM   #1490
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 480

Dziś po OMT do Chwaszczyna dojechsłbym raz, dwa. A po ZOT i Kielneńskiej a z powrotem Wielkopolskiej wlokłem się 30 km/h. I właściwie nie widać aby coś się takiego stało.

db84, QWERTY, agradek liked this post
bartosz_berlinka está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 16th, 2016, 02:41 PM   #1491
michal90
Registered User

Czyli co, turysta jadący do Gdańska i zjeżdżający na Karczemkach na W-Z, będzie w takim wypadku zjeżdżał na OMT, i od Żukowa odbijał z powrotem na DK7 ? He he, już to widzę. A tego co nas czeka w lecie i tak nikt ani nic nie jest w stanie zatrzymać, bo zwyczajnie zbyt dużo ludzi wali na Półwysep, tak samo nierozwiązywalna jest kwestia Zakopianki. W normalnych terminach wystarczy 2 x 3, wtedy byle kraksa nie będzie tamować ruchu. Plus oczywiście obwodnica Żukowa.

I po co w takim razie PKM ?
michal90 está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 17th, 2016, 01:57 PM   #1492
Rysse
Registered User

Rysse's Avatar

Likes (Received): 11456

Informacja z Biuletynu Zamówień Publicznych:

Quote:
Gdańsk: BUDOWA EKRANÓW AKUSTYCZNYCH PRZY DRODZE KRAJOWEJ NR S6 OBWODNICA TRÓJMIASTA NA ODCINKU OD KM 321+560 DO KM 322+064
Numer ogłoszenia: 83165 - 2016; data zamieszczenia: 13.06.2016

ZAMAWIAJĄCY: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku

Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 956177,51 PLN

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
MARK-STAL Marek Chojecki, Zbuczyn

Cena wybranej oferty: 1065554,55 PLN
Źródło - www.uzp.gov.pl
Rysse no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2016, 09:11 AM   #1493
baren
winkel

baren's Avatar

Likes (Received): 1761

Dziś z tej okazji malowali pasy tymczasowe na wysokości Fikakowa. W porannych godzinach szczytu bez uzgodnienia z nikim. Był piękny korek.
baren no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2016, 09:30 AM   #1494
rispetto
Homo hortulus

rispetto's Avatar

Likes (Received): 17475

Quote:
Originally Posted by jacek_k View Post
Raz na 20 lat zdarzyło mi się, że przed Karwinami stałem 2 godziny. I co z tego?
A od tego czasu jechałeś obwodnicą?

agradek liked this post
rispetto no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2016, 09:36 AM   #1495
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 480

Quote:
Originally Posted by baren View Post

Dziś z tej okazji malowali pasy tymczasowe na wysokości Fikakowa. W porannych godzinach szczytu bez uzgodnienia z nikim. Był piękny korek.
Już skończyli, ale ZOT między Matarnią a Karwinami dalej przypomina centrum miasta.
Old June 21st, 2016, 09:50 AM   #1496
mesh
Registered User

Likes (Received): 234

Taka liczba zdarzeń na ZOT nie wynika z tego, że droga się do niczego nie nadaje - tylko raczej z zamiłowania do 'szybko a bezpiecznie' 10 metrów za kufrem poprzednika. I obowiązkowego popatrzenia i obfocenia wypadku na sąsiedniej nitce. Abstrahując od kwestii, czy OMT czy poszerzenie ZOT, na tej drugiej autentycznie w interesie kierowców byłby odcinkowy pomiar prędkości i odstępu. I zdjęcie tej idiotycznej 100-ki w Gdyni, bo akurat tam jest najmniej potrzebna.

Slavik liked this post
mesh no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2016, 09:50 AM   #1497
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Likes (Received): 339

Quote:
Originally Posted by baren View Post

Tanie mięso psy jedzą!
To tyle w kwestii polskich przetargów na cokolwiek.
Old June 21st, 2016, 09:53 AM   #1498
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Likes (Received): 339

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
Już skończyli, ale ZOT między Matarnią a Karwinami dalej przypomina centrum miasta.

Brak alternatywy dla ZOT daje wymierne negatywne skutki gospodarcze i nie chodzi mi tu wcale o turystykę, bo zniechęceni brakiem dojazdu turyści pojadą sobie po prostu gdzie indziej, ale o transport do portów. Brak OMT to sabotaż gospodarczy!
Old June 21st, 2016, 11:37 AM   #1499
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Quote:
Originally Posted by QWERTY View Post

Brak alternatywy dla ZOT daje wymierne negatywne skutki gospodarcze i nie chodzi mi tu wcale o turystykę, bo zniechęceni brakiem dojazdu turyści pojadą sobie po prostu gdzie indziej, ale o transport do portów. Brak OMT to sabotaż gospodarczy!
Jechałeś kiedyś na narty w Alpy? Tak od Norymbergi zaczyna się niemiecki sabotaż. No a Austriacy to już sabotują na całego. Zawsze jest Stau gefahr a potem Stau. No i dzwony albo kilka bo ktoś komuś w tyłek wjechał.

Quote:
Originally Posted by rispetto View Post
A od tego czasu jechałeś obwodnicą?
Tak kilka razy w tygodniu. Co nie zmienia, że na 2 godziny utknąłem raz przez 20 lat. To, że się parę razy w miesiącu (np. wczoraj) złapie 15-30 min. opóźnienia to nic szczególnego. W końcu to duże miasto.

michal90 liked this post
Old June 21st, 2016, 12:40 PM   #1500
michal90
Registered User

Quote:
Originally Posted by QWERTY View Post

Zniechęceni brakiem dojazdu turyści pojadą gdzie indziej - najlepiej widać to od nastu lat w drodze do Władysławowa i Zakopanego. A rodzina w Jarosławcu (in the middle of nothing) ma obłożenie na domki letnie 100% co roku.

Trójmiasto nadrabia gospodarczo (Poznań, Wrocław) stracone lata, jednocześnie staje się po prostu modne na wypady weekendowe + całe wakacje - i na pewno nie odwrócą tego trendu korki. Nic też nie jest w stanie zdjąć letnich korków na ZOT, gdyż budowa S-ki do Władka tylko pogorszyłaby sprawę - sprawę, z którą nie da się nic zrobić (chyba, że Hel zniknie pod wodą). Ile razy trzeba Wam tłuc, że OMT zgarnie ilość ruchu absolutnie niewystarczającą do tego, aby odetkać ZOT w szczycie wakacyjnym + tygodniowym, a jednocześnie odsunie w czasie konieczną rozbudowę tej drugiej...

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s6, gdańsk, gdynia, obwodnica, obwodnice trójmiasta, pomorskie, pomorze, s-6, trójmiasto

Thread Tools

Posting Rules