[S6] Obwodnica Trójmiasta - Page 76 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 21st, 2016, 01:28 PM   #1501
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Likes (Received): 339

Quote:
Originally Posted by michal90 View Post

(...)

Ile razy trzeba Wam tłuc, że OMT zgarnie ilość ruchu absolutnie niewystarczającą do tego, aby odetkać ZOT w szczycie wakacyjnym + tygodniowym, a jednocześnie odsunie w czasie konieczną rozbudowę tej drugiej...

Jesteś niereformowalny...

db84, rispetto, Tomasso2008 liked this post
QWERTY no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 21st, 2016, 02:49 PM   #1502
michal90
Registered User

Likes (Received): 9730

Może pora na argumenty zamiast epitetów ?

FAKTEM jest, że z planowaną inwestycją jest coś nie tak, jeżeli ochoczo popiera ją jedynie garstka forumowiczów - to sytuacja bez precedensu, nie kojarzę aby przy budowie obwodnicy Łodzi i innych, wielu mieszkańców Łodzi + forumowicze z reszty kraju (a to subforum trzyma zdecydowanie najwyższy poziom merytoryczny) byli przeciwko. A tutaj ma miejsce taka sytuacja. I co łatwo wychodzi z osób popierających, chodzi praktycznie zawsze o bezpośrednią korzyść. (wygodnie zawieźć dupsko do Ustki albo biznesmen-Janusz, który płaci tak mało, że musi ściągać ludzi z Kaszub i chce im dać wygodny dojazd)

A FRAG śpi, chociaż deklarowali, że będą działać.

Do zwolenników OMT - idźcie zróbcie ankietę WEWNĄTRZ Trójmiasta, czy społeczność wolałaby najpierw rozbudowę ZOT czy OMT. Oczywiście takiej ankiety z wiadomych powodów nie zrobicie, a jeżeli już to w formie "czy jest Pani za budową OMT" (ew. czy chce Pani obniżki podatków).
Old June 22nd, 2016, 10:38 AM   #1503
rispetto
Homo hortulus

rispetto's Avatar

Likes (Received): 17475

Quote:
I co łatwo wychodzi z osób popierających, chodzi praktycznie zawsze o bezpośrednią korzyść. (wygodnie zawieźć dupsko do Ustki albo biznesmen-Janusz, który płaci tak mało, że musi ściągać ludzi z Kaszub i chce im dać wygodny dojazd)
Zapomniałeś o TDI z Kartuz i grillu w Baninie.

bartosz_berlinka, Tomasso2008, MT liked this post
rispetto no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 22nd, 2016, 11:31 AM   #1504
michal90
Registered User

Nie wiem co sobie ubzdurałeś, przytaczam tylko "argumenty" podane już w tym wątku przez zwolenników OMT.

Powtórzę po raz kolejny - idź zrobić ankietę wewnątrz ZOT, czy mieszkańcy wolą najpierw przebudowę ZOT czy budowę OMT. Bo jeżeli to ma być obwodnica Trójmiasta, to chyba powinna być jednomyślność mieszkańców, tak jak w Łodzi, Lublinie, Krakowie, itd. ? Więc nie masz się co obawiać wyniku
michal90 está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 22nd, 2016, 11:41 AM   #1505
Yac3k_lol
Registered User

Yac3k_lol's Avatar

Likes (Received): 9

Panowie przyglądam się dyskusji od jakiegoś czasu i wydaje mi się, że chyba odbieracie OMT za drogę, która ma jakoś poprawić jakość życia mieszkańcom trójmiasta.. a mi się jednak wydaje, że jak sama nazwa wskazuje obwodnicą się coś omija i taka droga jest jak najbardziej potrzebna np. mi jako, że stosunkowo często jeżdżę ze Słupska w stronę Łodzi, Warszawy czy Olsztyna. Na trasę kaszubską + OMT czekam z niecierpliwością. Myślę, że OMT będzie służyć wszystkim na zachód od trójmiasta, aż po sam Szczecin i dalej... jadącym na wschód. Wam jako mieszkańcom trójmiasta faktycznie potrzebna jest rozbudowa obwodnicy i tu nie ma dyskusji, ale na pewno nie można mówić, że któraś z tych inwestycji jest niepotrzebna..

Tomasso2008, fortepian, traciek liked this post
Yac3k_lol no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2016, 11:45 AM   #1506
rispetto
Homo hortulus

rispetto's Avatar

Likes (Received): 17475

Quote:
Bo jeżeli to ma być obwodnica Trójmiasta, to chyba powinna być jednomyślność mieszkańców
Jesteś na tyle długo forumowiczem i na tyle aktywnym w tematach trójmiejskich, że pewnie zauważyłeś maleńki dopisek na początku nazwy, a jest nim "METROPOLITARNA Obwodnica Trójmiasta". Teraz polecam lekturze różnice pomiędzy terminami "MIASTO" i "METROPOLIA".
Z resztą argumentów szkoda dyskutować.
rispetto no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2016, 12:31 PM   #1507
michal90
Registered User

Wiem, że szkoda dyskutować, bo nadal nie wysunęliście choćby jednego kontrargumentu, więc zwyczajnie byłoby to rzeźbienie w guanie i strata czasu.

Jacek - rozumiem, że wyjazdy Twoje i znajomych są na tyle często, że oznaczają min. kilkanaście tysięcy osób dziennie jadących ze Słupska w kierunku Elbląga lub A1 ? Jeżeli nie, to argumentacja na poziomie lotniska w Radomiu.

Obwodnice można budować w miastach leżących na jakimś ciągu - zwłaszcza, gdy jest to ciąg generujący duży ruch (Wrocław-GOP-Kraków / Poznań-Łódź-Warszawa), na jakim ciągu leży Trójmiasto ? Zwłaszcza, jeżeli planowane jest połączenie S5 z S16, więc odpada WiMazury ? Pod ciąg można jedynie podciągnąć trasę Trójmiasto-Szczecin-Niemcy, gdzie i tak większość ruchu będzie generowanego wewnątrz ZOT, wśród osób, które do Trasy Kaszubskiej dojadą po starej ZOT.

Pytanie, czy najpierw budować drogę, która ułatwi garstce letników dostanie się w lecie do Łeby i Ustki (bo większość jedzie i tak na Hel) + garstki ruchu tranzytowego Elbląg / A1 -> Słupsk, Lębork, czy rozbudować drogę, która ułatwi codzienne życie mieszkańcom Trójmiasta ? Letnicy to i tak ludzie, którzy choćby mieli pół urlopu spędzić w korku, i tak do tej Ustki czy Łeby dojadą - to jest niereformowalne towarzystwo, tak jak bywalcy Zakopanego w peak season.

Wasza argumentacja jest identyczna jak dla budowy dróg powiatowych i wojewódzkich w dowolnym miejscu w Polsce - tyle, że te nie są tak szkodliwe w kosztach. Nie macie ani jednego argumentu za tym, dlaczego ta droga miałaby być ważniejsza od dowolnej drogi w innej części Polski.

SRC_100, bzw, KptMarchewa liked this post
Old June 22nd, 2016, 12:52 PM   #1508
Yac3k_lol
Registered User

Yac3k_lol's Avatar

Quote:
Wiem, że szkoda dyskutować, bo nadal nie wysunęliście choćby jednego kontrargumentu, więc zwyczajnie byłoby to rzeźbienie w guanie i strata czasu.

Jacek - rozumiem, że wyjazdy Twoje i znajomych są na tyle często, że oznaczają min. kilkanaście tysięcy osób dziennie jadących ze Słupska w kierunku Elbląga lub A1 ? Jeżeli nie, to argumentacja na poziomie lotniska w Radomiu.

Obwodnice można budować w miastach leżących na jakimś ciągu - zwłaszcza, gdy jest to ciąg generujący duży ruch (Wrocław-GOP-Kraków / Poznań-Łódź-Warszawa), na jakim ciągu leży Trójmiasto ? Zwłaszcza, jeżeli planowane jest połączenie S5 z S16, więc odpada WiMazury ? Pod ciąg można jedynie podciągnąć trasę Trójmiasto-Szczecin-Niemcy, gdzie i tak większość ruchu będzie generowanego wewnątrz ZOT, wśród osób, które do Trasy Kaszubskiej dojadą po starej ZOT.

Pytanie, czy najpierw budować drogę, która ułatwi garstce letników dostanie się w lecie do Łeby i Ustki (bo większość jedzie i tak na Hel) + garstki ruchu tranzytowego Elbląg / A1 -> Słupsk, Lębork, czy rozbudować drogę, która ułatwi codzienne życie mieszkańcom Trójmiasta ? Letnicy to i tak ludzie, którzy choćby mieli pół urlopu spędzić w korku, i tak do tej Ustki czy Łeby dojadą - to jest niereformowalne towarzystwo, tak jak bywalcy Zakopanego w peak season.

Wasza argumentacja jest identyczna jak dla budowy dróg powiatowych i wojewódzkich w dowolnym miejscu w Polsce - tyle, że te nie są tak szkodliwe w kosztach. Nie macie ani jednego argumentu za tym, dlaczego ta droga miałaby być ważniejsza od dowolnej drogi w innej części Polski.
Michał - czytaj ze zrozumieniem, bo w przeciwnym razie faktycznie żadne argumenty do Ciebie nie dotrą. OMT NIE JEST DLA CIEBIE! Tylko dla np. mnie czy turystów jadących do Ustki. Dla Ciebie jest stara obwodnica, która niewątpliwie wymaga rozbudowy bo jazda nią to udręka i osobiście wolę się męczyć przez Żukowo i Kartuzy zjeżdżając z obwodnicy najszybciej jak mogę jadąc z południa. Nie martw się o koszty bo nie jest tak, że jak zbudują OMT to nie będzie pieniędzy na rozbudowę starej drogi czy na odwrót. Nie martw się też o mały ruch bo chyba o to przecież chodzi, żeby nie stać w korkach tylko komfortowo jechać do celu.
Old June 22nd, 2016, 01:04 PM   #1509
Kemo
Registered User

Likes (Received): 26635

Quote:
Originally Posted by Yac3k_lol View Post
Michał - czytaj ze zrozumieniem, bo w przeciwnym razie faktycznie żadne argumenty do Ciebie nie dotrą. OMT NIE JEST DLA CIEBIE! Tylko dla np. mnie czy turystów jadących do Ustki.
Pytanie, czy budżet centralny jest odpowiednim źródłem zaspokajania potrzeb garstki turystów jadących do Ustki.

Quote:
Nie martw się o koszty bo nie jest tak, że jak zbudują OMT to nie będzie pieniędzy na rozbudowę starej drogi czy na odwrót.
Od kiedy budżet jest z gumy?

Quote:
Nie martw się też o mały ruch bo chyba o to przecież chodzi, żeby nie stać w korkach tylko komfortowo jechać do celu.
Przy małym ruchu aby jechać komfortowo wystarczyłaby porządna droga 1x2 a nie wypasiona autostrada.
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2016, 01:05 PM   #1510
Slavik
Registered User

Likes (Received): 73

Quote:
OMT NIE JEST DLA CIEBIE!.
Ok, zgoda (ja=mieszkaniec Gdyni)

Quote:
Tylko dla np. mnie czy turystów jadących do Ustki.
Ok, też zgoda - tyle, że jak na takie potrzeby, ja nie widzę sensu robienia "bizancjum" w postaci 2-jezdniowej, betonowej(!), bezkolizyjnej OMT.

michal90, SRC_100 liked this post
Slavik no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2016, 01:13 PM   #1511
Yac3k_lol
Registered User

Yac3k_lol's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
Pytanie, czy budżet centralny jest odpowiednim źródłem zaspokajania potrzeb garstki turystów jadących do Ustki.

Od kiedy budżet jest z gumy?

Przy małym ruchu aby jechać komfortowo wystarczyłaby porządna droga 1x2 a nie wypasiona autostrada.
Zbudowanie porządnej drogi 1x2 byłoby po pierwsze niewiele tańsze, a po drugie zupełnie nieprzyszłościowe... myślenie jak za PRLu.

Quote:
Originally Posted by Slavik View Post
Ok, zgoda (ja=mieszkaniec Gdyni)

Ok, też zgoda - tyle, że jak na takie potrzeby, ja nie widzę sensu robienia "bizancjum" w postaci 2-jezdniowej, betonowej(!), bezkolizyjnej OMT.
Jasne.. TY nie widzisz.. a ja np. widzę... słaby argument.

traciek liked this post
Old June 22nd, 2016, 01:41 PM   #1512
Kemo
Registered User

Quote:
Zbudowanie porządnej drogi 1x2 byłoby po pierwsze niewiele tańsze,
Wyliczenia jakieś przedstawisz czy misiewydaje? Bo misiewydaje, że tak około o połowę tańsze.

Quote:
a po drugie zupełnie nieprzyszłościowe... myślenie jak za PRLu.
"Przyszłościowe myślenie" w kwestii budowy dróg w PRLu kończyło się tym, że gdy po kilkunastu/kilkudziesięciu latach doszło do budowy danej drogi, "przyszłościowe" rzeczy musiały i tak zostać wyburzone. Patrz np. wiadukty węzła Tuszyn.

Quote:
Jasne.. TY nie widzisz.. a ja np. widzę... słaby argument.
A ja widzę sens budowy 2-jezdniowej, betonowej(!), bezkolizyjnej autostrady w moim powiecie. To czyja racja jest mojsza i na co wydać kasę?
Old June 22nd, 2016, 01:51 PM   #1513
Yac3k_lol
Registered User

Yac3k_lol's Avatar

Quote:
Wyliczenia jakieś przedstawisz czy misiewydaje? Bo misiewydaje, że tak około o połowę tańsze.

"Przyszłościowe myślenie" w kwestii budowy dróg w PRLu kończyło się tym, że gdy po kilkunastu/kilkudziesięciu latach doszło do budowy danej drogi, "przyszłościowe" rzeczy musiały i tak zostać wyburzone. Patrz np. wiadukty węzła Tuszyn.

A ja widzę sens budowy 2-jezdniowej, betonowej(!), bezkolizyjnej autostrady w moim powiecie. To czyja racja jest mojsza i na co wydać kasę?
1. Połowę tańsze będzie położenie asfaltu, a cała reszta to już będzie bardzo daleko połowy...
2. Na pewno bardziej przyszłościowe będzie wybudowanie drogi 2x2 niż 2x1
3. Napisałem wyżej, że "widzę/nie widzę" sensu to słaby argument.
Old June 22nd, 2016, 01:55 PM   #1514
Kemo
Registered User

Co najmniej połowę węższy pas gruntu do wykupienia.
Old June 22nd, 2016, 02:21 PM   #1515
Yac3k_lol
Registered User

Yac3k_lol's Avatar

Quote:
Co najmniej połowę węższy pas gruntu do wykupienia.
Jasne.. możemy sobie tu wyliczać ale to nie ma sensu. Przez całe pomorze musi iść droga 2x2 i tu nie ma nad czym debatować. Idąc Waszym tokiem rozumowania to S7 też jest nie potrzebna bo przecież można jechać A1,a jakie koszty(!) , ba(!) nawet A1 jest nie potrzebna bo w tygodniu ruch jest bardzo mały, a przecież nie będziemy budować autostrad dla paru wakacyjnych weekendów..

Zobaczcie sobie na google.maps jak wyglądają siatki dróg w niemczech, holandii, belgii czy innych krajów z rozwiniętą infrastrukturą drogową...

QWERTY, traciek liked this post
Old June 22nd, 2016, 02:42 PM   #1516
michal90
Registered User

Tyle, że znowu się potwierdza, że Wasz "argument" to "ja chcę szybko dojechać do X" - cholera, chyba zacznę zbierać podpisy za autostradą w Pieniny i Sudety.

Każdy Polak chce se szybko czmychnąć gdzieś - to co, drukujemy Jagiełłów ? A jeżeli nie, to dlaczego Ustka a nie Szczawnica, Ustrzyki czy Mikołajki ? Dodatkowo dociągnięcie takiej drogi do tych miejscowości nie niesie za sobą negatywnych konsekwencji, jak w przypadku OMT dla Trójmiasta. (odsunięcie w niebyt rozbudowy ZOT, z której i tak nie zrezygnuje dominująca większość osób korzystających z wewnętrznych węzłów)

Siatki dróg w innych krajach - rozumiem, że budują takie potworki, zanim połączą słabo skomunikowane duże ośrodki miejskie ? Dla Twojej egocentrycznej świadomości - jest jeszcze kilka obszarów w Polsce, które nie mają cywilizowanego połączenia z resztą kraju. Dopiero potem można zagęszczać sieć.

naruciakk, SRC_100 liked this post
Old June 22nd, 2016, 02:46 PM   #1517
arct
Inżynier Beton

arct's Avatar

Likes (Received): 2082

Quote:
Jasne.. możemy sobie tu wyliczać ale to nie ma sensu. Przez całe pomorze musi iść droga 2x2 i tu nie ma nad czym debatować. Idąc Waszym tokiem rozumowania to S7 też jest nie potrzebna bo przecież można jechać A1,a jakie koszty(!) , ba(!) nawet A1 jest nie potrzebna bo w tygodniu ruch jest bardzo mały, a przecież nie będziemy budować autostrad dla paru wakacyjnych weekendów..

Zobaczcie sobie na google.maps jak wyglądają siatki dróg w niemczech, holandii, belgii czy innych krajów z rozwiniętą infrastrukturą drogową...
Najpierw zobacz jaka jest struktura przemysłu, gęstość zaludnienia itd. w rejonach w których jrst taka siatka dróg a nie inna. A potem pożemy rozmawiać.
Old June 22nd, 2016, 03:12 PM   #1518
Kemo
Registered User

Quote:
Przez całe pomorze musi iść droga 2x2 i tu nie ma nad czym debatować.
Przecież będzie taka droga i nikt tego nie neguje.
Old June 22nd, 2016, 04:02 PM   #1519
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 434

Quote:
np. mi jako, że stosunkowo często jeżdżę ze Słupska w stronę Łodzi, Warszawy czy Olsztyna. Na trasę kaszubską + OMT czekam z niecierpliwością. Myślę, że OMT będzie służyć wszystkim na zachód od trójmiasta, aż po sam Szczecin i dalej... jadącym na wschód.
No właśnie nie jest potrzebna. OMT jest dłuższa (nawet w tranzycie z istniejącą TK) niż ZOT. Jeśli na ZOT nie jest zatkana to OMT nic nie daje.
Rozwiązanie problemu mitycznego tranzytu to albo budowa OMT albo rozbudowa ZOT. Jedna z tych rzeczy sprawi, że tranzyt ominie Trójmiasto w +/i tym samym czasie.
To teraz która ma sens.

Wyniki SDR są tutaj:
Quote:
Słupsk-Lebork to 7.6tys p/d, Lębork-Wejherowo 12 tys. Załóżmy, że 5 tys. p/d to jest ten mityczny tranzyt, chociaż osobiście uważam, że będzie to bliżej 1-2 tys. p/d.
No więc co jest ekonomicznie uzasadnione (maksymalne korzyści z wydanej złotówki)?
1) Niemal 40 km nowej drogi ekspresowej dla 5 tys. p/d mitycznego tranzytu
2) Rozbudowa istniejących 28 km do 2x3 lub przyszłościowo nawet 2x4 (mogłoby to być nawet w postaci 3+1 zamiast awaryjnego jak np. na A8, A9 i A99 w okolicach Monachium) dla 65 tys p/d (w tym 5 tys. tranzytu).
3) Odkrywamy gigantyczne złoża ropy, gazu, złota platyny i diamentów co pozwala zrobić 1 i 2 bo pieniędzy w budżecie jest jak lodu na dublujące się inwestycje.
Old June 22nd, 2016, 05:07 PM   #1520
michal90
Registered User

Nie produkuj się, póki zwolennicy nie będą w stanie wyprodukować choćby jednego argumentu. Już chyba rok czekam.

naruciakk, arct, SRC_100 liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s6, gdańsk, gdynia, obwodnica, obwodnice trójmiasta, pomorskie, pomorze, s-6, trójmiasto

Thread Tools

Posting Rules