[S6] Obwodnica Trójmiasta - Page 77 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 22nd, 2016, 05:48 PM   #1521
Delwin1
Registered User

Likes (Received): 2455

Quote:
Letnicy to i tak ludzie, którzy choćby mieli pół urlopu spędzić w korku, i tak do tej Ustki czy Łeby dojadą - to jest niereformowalne towarzystwo, tak jak bywalcy Zakopanego w peak season.
Prawie obraźliwe, ale można by pomyśleć, że chodzi o to, że skoro letnicy i tak jeżdżą jak jeżdżą i "dutki" przywożą to można olać ich dojazd: bomby w Tunezji i tak ich przygonią. Rozumiem, że kolega kwestionuje generalnie ideę S6 (na całej długości Szczecin-Gdańsk). Bo argumenty o zbędności (ruchu niet) mają tam 100 % zastosowanie.
Delwin1 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 22nd, 2016, 05:56 PM   #1522
bradko
Registered User

Likes (Received): 152

Panowie (i Panie), nie ma co teoretyzować.
Ponieważ przy okazji wykonywania KP dla OMT powstały prognozy ruchu, zwróciłem się do GDDKiA o ich udostępnienie (jako informacji publicznej). Poniższy obrazek to prognoza ruchu na rok 2021 w przypadku niezbudowania OMT:

Na przykład, na północ od Matarni: 90900 pojazdów na dobę (CP, C i D to pojady ciężarowe z przyczepami, ciężarowe i dostawcze).

A oto co się stanie, gdy OMT zbudują:

W tym samym miejscu: 88800 pojazdów.
Warto zwrócić uwagę na dół mapki i 8000 pojazdów na dobę na OMT, na odcinku Żukowo - Lublewo.

No ale to miał być pierwszy rok eksploatacji, nie bądźmy okrutni i zobaczmy, co przewiduje się na rok 2036.
Wariant bezinwestycyjny:

Wariant inwestycyjny:

Trochę lepiej, ale nadal szału nie ma.

Slavik, bzw liked this post
bradko no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2016, 07:23 PM   #1523
michal90
Registered User

Likes (Received): 9839

108 tysięcy między Matarnią i Osową Przy drodze 2 x 2. Dziękuję.

Proszę o nie odpowiadanie na zasadzie "przecież starczy i na to i nato".

Delwin - jestem za budową S6, przeciw OMT. Przed Łebą i Ustką i tak utkniesz, z S6 czy bez niej.

naruciakk, michael_siberia liked this post
michal90 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 22nd, 2016, 07:37 PM   #1524
ocsid
Registered User

Likes (Received): 95

Quote:
Originally Posted by michal90 View Post
Tyle, że znowu się potwierdza, że Wasz "argument" to "ja chcę szybko dojechać do X" - cholera, chyba zacznę zbierać podpisy za autostradą w Pieniny i Sudety.
To zbieraj, kto Ci broni? Wygląda to na syndrom psa ogrodnika - nie mam autostrady do swojej chatki w Pieninach, więc niech inni nie mają do swojej w Ustce.
I co w tym dziwnego, że ci, którym ta trasa pasuje, są za jej budową?
Mają być przeciwko projektowi ułatwiającemu im życie?

bartosz_berlinka, rothax liked this post
ocsid no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2016, 12:10 AM   #1525
arct
Inżynier Beton

arct's Avatar

Likes (Received): 2082

Te analizy jasno pokazują to o czym trąbimy od dawna- OMT tylko wygeneruje nowy ruch.
I kolejny raz się pytam- gdzie jest FRAG, gdy naprawdę was potrzeba?!
Old June 23rd, 2016, 10:19 AM   #1526
michal90
Registered User

Quote:
Originally Posted by ocsid View Post
To zbieraj, kto Ci broni? Wygląda to na syndrom psa ogrodnika - nie mam autostrady do swojej chatki w Pieninach, więc niech inni nie mają do swojej w Ustce.
I co w tym dziwnego, że ci, którym ta trasa pasuje, są za jej budową?
Mają być przeciwko projektowi ułatwiającemu im życie?
Inteligentny człowiek nie będzie na siłę forsował swoich pomysłów, jeżeli skorzysta z nich kilka % ogółu, a cała reszta tylko na tym straci. A jeżeli na projekcie OMT ja odnotowuję konkretną stratę, to dlaczego mam nie protestować i co ma to wspólnego z psem-ogrodnika ? Sugeruję zapoznać się z definicją, zanim walniesz kleksa. Nie kojarzę drugiej inwestycji, z której za tak duże pieniądze, skorzystałoby tak niewiele osób (pomijając Elbląg-Grzechotki). Poza tym niemalże zerowe znaczenie w kontekście łączenia regionów i gospodarcze - bo miłośnicy Ustki i tak tam pojadą bez względu na czas dojazdu.

Quote:
Originally Posted by arct View Post
Te analizy jasno pokazują to o czym trąbimy od dawna- OMT tylko wygeneruje nowy ruch.
I kolejny raz się pytam- gdzie jest FRAG, gdy naprawdę was potrzeba?!
FRAG woli bawić się w plakaty pokazujące ekwiwalenty wydania pieniędzy na tunel pod Pachołkiem. A, że w międzyczasie na Grunwaldzkiej nie będzie się dało oddychać (jeżeli powstanie OMT, zamiast rozbudowy ZOT), to taki tam pikuś.

arct, naruciakk liked this post

Last edited by michal90; June 23rd, 2016 at 10:33 AM.
Old June 23rd, 2016, 02:02 PM   #1527
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 480

Więc przydałoby się robić to co już pisałem:
- wymusić na GDDKiA aby przy budowie OMT dociągnęła 3 pas do Kowal (od Gd.-Południe),

- aby miasto dostało wsparcie przy przebudowie węzła Szadółki (i powstał 3 pas Kowale - Karczemki).

I oczywiście robić to od razu po oddaniu OMT.

MaciejN liked this post
bartosz_berlinka no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2016, 12:52 AM   #1528
db84
Registered User

Likes (Received): 2931

Ja bym jeszcze dodał do tego likwidację powiązania DW222 z ZOT na węźle Gdańsk Południe.

Połączenie Straszyna z ZOT/A1 przez węzeł Pruszcz Gdański (dodatkowo podniesienie klasy drogi 2216G), natomiast połączenie z OMT przez węzeł pod Lublewem (podniesienie klasy drogi 2202G).
db84 no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2016, 08:01 AM   #1529
mickyd
Registered User

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
Więc przydałoby się robić to co już pisałem:
- wymusić na GDDKiA aby przy budowie OMT dociągnęła 3 pas do Kowal (od Gd.-Południe),

- aby miasto dostało wsparcie przy przebudowie węzła Szadółki (i powstał 3 pas Kowale - Karczemki).

I oczywiście robić to od razu po oddaniu OMT.
A ja bym dodał poszerzenie ZOT do 3 pasów od węzłą KAck do Morskiej
mickyd no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2016, 09:33 AM   #1530
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 434

Dalszym ciągu jaki problem ma rozwiązać OMT? Po prostu zrobić te 3 pasy od A1 do Kwiatkowskiego + obwodnicę Żukowa. Pieniędzy z UE poza tymi, które już są zapisane więcej nie będzie. Lepiej zapomnieć o bizantyjskich projektach i wydać je rozsądnie.

szych liked this post
jacek_k no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2016, 10:20 AM   #1531
michal90
Registered User

Dokładnie, mam nadzieję, że dzisiejsze wydarzenia na długie lata zmienią priorytet wydatkowania środków w naszej okolicy. Teraz można już bez wątpienia powiedzieć, że OMT = brak rozbudowy ZOT.
Old June 24th, 2016, 10:40 AM   #1532
rispetto
Homo hortulus

rispetto's Avatar

Likes (Received): 17580

Quote:
Originally Posted by arct View Post
To samo spowoduje rozbudowanie obecnej obwodnicy nawet do 10 pasów w każdą stronę. Szersza Słowackiego też miała być panaceum na korkowe problemy we Wrzeszczu.

bartosz_berlinka liked this post
rispetto está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 24th, 2016, 01:42 PM   #1533
bartosz_berlinka

Quote:
Originally Posted by jacek_k View Post
Dalszym ciągu jaki problem ma rozwiązać OMT?.
Przecież to Ty zacząłeś wątek o drogach S20 i S7, które chciała robić Gdaka. Potem ja palnąłem, żeby dociągnąć to do POG i stało się - powstała koncepcja OMT.

Dyskutować można czy to ma mieć takie parametry, może przebieg (problem spięcia WZ z OMT), a nie czy w ogóle ma powstać.
Po co te gadki 50 raz. Powtarzam: dusić aby POTEM ruszyła przebudowa ZOT.

gec liked this post
Old June 24th, 2016, 05:19 PM   #1534
michal90
Registered User

Uargumentuj, że najpierw trzeba dusić OMT, a dopiero potem ZOT - z tego co piszesz w innych wątkach wnioskuję, że mieszkasz na Kowalach, więc Ty jak najbardziej skorzystasz z budowy OMT. Wypadałoby więc dla obrony swego stanowiska uargumentować to w jakiś sposób, aby nie wyszła kolejna osoba z bezpośrednim WŁASNYM interesem w budowie OMT.
Old June 24th, 2016, 06:26 PM   #1535
fortepian
Registered User

fortepian's Avatar

Likes (Received): 865

Przy przebudowie warszawskiego węzła kolejowego najpierw przebudowali Warszawę Gdańską, a dopiero potem zabierają się za remont średnicówki. Mimo że rozmiar w jakim obecnie jest Gdańska jest za duży, to będzie potrzebny żeby nie było paraliżu.
Podobną argumentację możnaby zastosować do przebudowy ZOT i budowy OMT, choć oczywiście sytuacja tutaj trochę inna, i samochody trudniej zmusić do jechania trasą okrężną niż pociągi.
fortepian no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2016, 09:16 PM   #1536
arct
Inżynier Beton

arct's Avatar

Likes (Received): 2082

Gdzie Krym a gdzie Rzym- ile kosztowało wybudowanie wawy gdańskiej, a ile OMT?
Old June 24th, 2016, 11:51 PM   #1537
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 434

Quote:
Originally Posted by rispetto View Post
To samo spowoduje rozbudowanie obecnej obwodnicy nawet do 10 pasów w każdą stronę. Szersza Słowackiego też miała być panaceum na korkowe problemy we Wrzeszczu.
Tak na pewno zombi w samochodach będą jeździć w kółko po tych 10 pasach. A całość dopełnią Golfy TDI na grilla.

Sorry, ale nie wytrzymałem. Ile można takie dyrdymały czytać w każdym możliwym wątku drogowym.

SRC_100 liked this post
jacek_k no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2016, 08:39 AM   #1538
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Wypada tylko wierzyć, że 500+ i inne drenujące budżet pomysły rządu spowodują brak kasy na OMT i powrót do pomysłu rozbudowy ZOT, przynajmniej do Estakady Kwiatkowskiego.
Old June 25th, 2016, 10:02 AM   #1539
bartosz_berlinka

Quote:
Originally Posted by michal90 View Post
Uargumentuj, że najpierw trzeba dusić OMT, a dopiero potem ZOT - z tego co piszesz w innych wątkach wnioskuję, że mieszkasz na Kowalach, więc Ty jak najbardziej skorzystasz z budowy OMT. Wypadałoby więc dla obrony swego stanowiska uargumentować to w jakiś sposób, aby nie wyszła kolejna osoba z bezpośrednim WŁASNYM interesem w budowie OMT.
Nie mieszkam w Kowalach, ale w Gdańsku (co zawsze było dla mnie bardzo ważne), choć w pobliżu jego granic. I jestem osobą, która trochę skorzysta na powstaniu nowej trasy (dojazd do Żukowa i przejazd przez nie to mordęga, coraz gorzej też na drodze do Kolbud), będą tacy co zyskają więcej. Jestem też osobą, która 15 lat temu cierpiała przy nierozwojowym remoncie ZOT. I nie chcę tego przechodzić ponownie bez alternatywnego objazdu. Obie trasy będą potrzebne, więc kolejność sama się narzuca.

shadow95, agradek liked this post
Old June 27th, 2016, 11:01 AM   #1540
szych
Registered User

szych's Avatar

Likes (Received): 1655

Wyliczenia gdaki jak żywcem przypominają wyliczenia BRG.
-"Czy uwzględnili Państwo zmianę podziału modalnego, przyzwyczajeń komunikacyjnych, przyszłych zmian urbanistycznych, inwestycji w inne środki transportu, trendów motoryzacyjnych? Dlaczego analiza ma tylko pięcioletni zakres?"
-"Nie, skupiliśmy się jedynie na problemach kierowców, a perspektywa musi pokrywać się z wydatkowaniem środków UE".......

Żukowo potrzebuje alternatywy dla ronda, ale jak widzę wyliczenia potoków, gdy PKMka jeździ do Kartuz nabita pod dach, to się zastanawiam, w jakim świecie gdakowcy żyją? Jak na dłoni wychodzi brak odpowiedniej komórki w marszałkowskim, która by kwestie transportowe na poziomie aglomeracji i regionu potrafiła spiąć w całość.

naruciakk, bartosz_berlinka liked this post
szych no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s6, gdańsk, gdynia, obwodnica, obwodnice trójmiasta, pomorskie, pomorze, s-6, trójmiasto

Thread Tools

Posting Rules