[Łódź] Jakość nowego budownictwa mieszkalnego - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Łódź

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old January 21st, 2020, 01:27 PM   #21
CezaryBolek
BANNED

Likes (Received): 27

Quote:
Originally Posted by hipis View Post
Nie chodzi chyba o cenę, bo i tak dla dewelopera najważniejszy jest zysk, więc większość pewnie i tak by szajs wybudowała.
Co do głosów zza ścian, to zauważyłem ostatnio, że słyszę jak sąsiadka śpiewa podczas kąpieli, a może dziecku usypiając je. W łazience ją trochę słychać, ale wczoraj zauważyłem, że jej śpiew dochodzi także do mnie moim okapem . Ona mieszka obok, a nie w moim pionie. Kanał wentylacyjny też mamy inny. Zresztą tym okapem też czasami wpada zimno z zewnątrz, mimo zamontowanych klap zwrotnych.
Hałas z windy, o którym na wstępie wspomniałem, dostaje się prawdopodobnie stropem do moich ścian. Mierzyłem sobie poglądowo miernikiem w telefonie i nie ma większego znaczenia czy mam otwarte drzwi od mieszkania czy nie. Wystarczy ucho do ściany przyłożyć i słychać jak niesie dźwięk. Pytanie jak jest zamontowany silnik do ściany szybu. Będę się starał w tej sprawie coś robić, bo wiem, że da sie zrobic cichą windę. Da, jak się robi porządnie i nie robi oszczędności kosztem komfortu przyszłych mieszkańcow.
Gdzies czytalem historie ze w jakims bloku zlodzieje ukradli panele sterujace windy i przez to wyłaczyli ją z uzytkowania. Szczescie w nieszczesciu bo spokoj od hałasu.
CezaryBolek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 21st, 2020, 08:56 PM   #22
kaprysny
Registered User

Likes (Received): 70

Wpływ na komfort mieszkania to nie tylko jakość budownictwa ale to w jaki sposób jest zarządzana i jacy są sąsiedzi... a w dużej mierze w budynkach z lat 50-60 jest różnie. Mieszkańcy takich budynków nie do końca są tacy jakich oczekujemy, spółdzielnia często ma gdzieś remonty czy jakie kolwiek zmiany... nie mówiąc już o tym iż cena z rynku wtórnego jest dość mocno przeszacowana. Jak może kosztować tyle sam stary mur wymagajacy wielu inwestycji z nowo oddanym budynkiem zbudowanym w obecnych standardach ? Owszem mają swoje plusy - (takich budynków zbudowanych z grubszych murów i z schronami jest całkiem sporo w Łodzi - Bałuty Doły, okolice Zbiorczej, okolice ronda Titowa i sporo pojedyńczych bloków wyrwanych z kontekstu. ) tak jak mówicie tu o większej ciszy.... ale co wam to da jak np. ulicą obok jeżdżą tramwaje ?
Jak chcesz mieszkać w dobrze zbudowanym budynku >> zbuduj sam swój dom, będziesz wiedział co i w jakich kosztach.
kaprysny no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2020, 11:27 PM   #23
kolumna77
Registered User

Likes (Received): 9

Pytanie, czy dobrym pomysłem byłoby stworzenie osobnego wątku z doświadczeniami z akustyką nowych mieszkań w Łodzi?

To jest znacznie węższy temat niż ogólnie jakość wykonania mieszkania.
I o ile pozostałe kwestie jakości często można łatwo rozwiązać i to za darmo w ramach poprawek gwarancyjnych dewelopera, to akurat z akustyką jest naprawdę wiele problemów, często niestandardowych.
I co widać w różnych komentarzach - deweloperzy albo nie potrafią ich poprawić, a często nawet umywają ręce, twierdząc, że skoro materiały spełniają normy, to problem z akustyką nie jest po ich stronie.

Przykład z Łodzi - na ostatnim (najdroższym) piętrze słychać dudnienie wywołane zwykłym chodzeniem w mieszkaniu poniżej.

Inny przykład - przez ścianę słychać jak sąsiad mlaska jedząc (!).

Z kolei chrapanie, jako dźwięk o niskiej częstotliwości, przechodzi przez ściany i stropy praktycznie jak przez karton.

Przykładowe relacje osób, które nie wytrzymują psychicznie w nowych "apartamentach" (a które mieszkały wcześniej np. w wielkiej płycie, więc nie można mówić że są nadwrażliwe):

Tutaj ściany z silikatu 24/18, czyli teoretycznie najlepszy akustycznie materiał:
https://forumprawne.org/prawo-nieruc...ieszkania.html

http://www.forumbudowlane.pl/ekspert...nictwie-t65378

https://e-prawnik.pl/forum/akustyka-...co-zrobic.html

CezaryBolek liked this post

Last edited by kolumna77; January 22nd, 2020 at 12:05 AM.
kolumna77 no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2020, 12:18 PM   #24
hipis
Registered User

Likes (Received): 51

Szkoda, że nie są nakładane kary (przynajmniej ja o tym nie słyszałem) i z tego co czytałem, to nie jest lekko jeśli chodzi o "naprawy" związane z hałasem. Ostatecznością jest udanie sie do sądu.
Wychodzi na to, że jak deweloper coś wybuduje to trzeba go całować po rękach, że w ogóle nam sprzedał mieszkanie .

Darek Yoker, ku_wi liked this post
hipis no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2020, 02:06 PM   #25
Darek Yoker
Registered User

Likes (Received): 9388

Quote:
Wychodzi na to, że jak deweloper coś wybuduje to trzeba go całować po rękach, że w ogóle nam sprzedał mieszkanie .
Niestety kapitalizm tak nie wygląda jak w reklamach ; choć wielu bardzo chciałoby w to wierzyć że właśnie ten obraz z reklam jest prawdą kapitalizmu a później im się myli ten świat reklam i następuje otrzeźwiające zderzenie z realiami skrzypiącej windy . Korporacje czy developrzy mają tak naprawdę w d.. e klienta liczy się zysk i to czy i ile mogą zarobić na takiej jednostce - choć nikt tego oczywiście głośno nie powie ...
Darek Yoker no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2020, 03:04 PM   #26
hipis
Registered User

Quote:
Originally Posted by Darek Yoker View Post
Korporacje czy developrzy mają tak naprawdę w d.. e klienta liczy się zysk i to czy i ile mogą zarobić na takiej jednostce - choć nikt tego oczywiście głośno nie powie ...
Może czas najwyższy podawać przykłady deweloperów i ich fuszerek. Swego czasu szukałem informacji na temat jednego z nich i chyba nic nie znalazłem z tego co pamiętam. Skoro płacimy, to chyba mamy prawo do oceny.

Darek Yoker liked this post
Old January 22nd, 2020, 04:09 PM   #27
CezaryBolek
BANNED

Niby tak ale z drugiej strony jak ktos kupuje mieszkanie za mniej niz 500tys zł to czego oczekuje, wersalu? To jest marne 125tys euro , na zachodzie UE nie kupicie cos konkretnego za takie grosze, jakosc zaczyna sie od 300-400 tys euro. Dobrej jakosc miateriały budowlane maja podobna cene bez wzgledu na to czy jestesmy w PL czy w DE bo robia je wyspecjalizowane firmy a nie janusz z grażyną w Pcimiu Dolnym.
Old January 22nd, 2020, 04:42 PM   #28
hipis
Registered User

Quote:
Originally Posted by CezaryBolek View Post
Niby tak ale z drugiej strony jak ktos kupuje mieszkanie za mniej niz 500tys zł to czego oczekuje, wersalu? To jest marne 125tys euro , na zachodzie UE nie kupicie cos konkretnego za takie grosze, jakosc zaczyna sie od 300-400 tys euro. Dobrej jakosc miateriały budowlane maja podobna cene bez wzgledu na to czy jestesmy w PL czy w DE bo robia je wyspecjalizowane firmy a nie janusz z grażyną w Pcimiu Dolnym.
Znaczy muszę dać 500tys. z których 400tys. to zarobek dewelopera czy jak ? Trochę ironizuję, bo nawet nie wiem ile deweloper zarabia na czysto. Ale to chyba nie są kosmiczne technologie stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Trzeba też coś zaprojektować i zrobić porządnie. Ja jako szary nabywca nie stwierdzę czy zaoszczędzono na materiałach, czy może budowlańcy dopiero co przekroczyli naszą wschodnią granicę i uczyli się fachu na "mojej" budowie. Ale skoro niektórzy mają ciszej w mieszkaniu i płacą podobnie, to chyba się da. Tylko trzeba się do tego przyłożyć, bo uważam, że właściwa akustyka w mieszkaniu, to jedna z ważniejszych cech mieszkania. Co z tego, że sie ktoś przyzwyczai do hałasu skoro to i tak męczy organizm.

lodzinnie, Darek Yoker, px33, produktPL liked this post
Old January 22nd, 2020, 05:14 PM   #29
hipis
Registered User

Dodam jeszcze, że o ile naświetlenie mieszkania, widok z okna, ewentualną możliwość wybudowania czegoś za naszymi oknami można sprawdzić lub przewidzieć jeszcze na etapie budowania budynku, to jeśli chodzi o akustykę, to już troche jak wróżenie z fusów. A o ile prościej i bezstresowo by było jakby to wszystko było budowane tak jak powinno.
Old January 22nd, 2020, 05:33 PM   #30
CezaryBolek
BANNED

Quote:
Dodam jeszcze, że o ile naświetlenie mieszkania, widok z okna, ewentualną możliwość wybudowania czegoś za naszymi oknami można sprawdzić lub przewidzieć jeszcze na etapie budowania budynku, to jeśli chodzi o akustykę, to już troche jak wróżenie z fusów. A o ile prościej i bezstresowo by było jakby to wszystko było budowane tak jak powinno.
To zapłać jak powinno to bedziesz miał jakosc jak powinno. Czemu nie idziesz do PINB ze skargą ze nie buduja jak powinno? Nikt nie zmusza mieszkac w nowym budownictwie. Przypominasz mi marudzenie baby co narzeka na jakosc kiełbasy za 9zł brutto.

Last edited by CezaryBolek; January 22nd, 2020 at 05:41 PM.
Old January 22nd, 2020, 10:20 PM   #31
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 11581

Czy są jakieś normy dla mieszkań, które by określały, jaki poziom zewnętrznego hałasu w nowo budowanym mieszkaniu jest dopuszczalny?
Old January 22nd, 2020, 10:22 PM   #32
hipis
Registered User

Quote:
Originally Posted by CezaryBolek View Post
To zapłać jak powinno to bedziesz miał jakosc jak powinno. Czemu nie idziesz do PINB ze skargą ze nie buduja jak powinno? Nikt nie zmusza mieszkac w nowym budownictwie. Przypominasz mi marudzenie baby co narzeka na jakosc kiełbasy za 9zł brutto.

Może dla Ciebie wydanie kilkuset tysięcy złotych to norma i pewnie będziesz miał kilka mieszkań w życiu, ale większość najwyżej kupi albo tylko zamarzy o jednym. Nie lubię takiego pitolenia i szastania nie swoimi pieniędzmi. Stać Cię, to płać milion za mieszkanie. Porównanie do zachodnich cen też mnie nie przekonuje. Inne zarobki, koszty, ceny ziemi itd.
A poza tym są normy i nie ma w nich podziału na ceny, prawda?
Old January 22nd, 2020, 10:31 PM   #33
hipis
Registered User

Quote:
Originally Posted by vimeiro View Post
Z ciekawości, który deweloper?
Getmar. Blok fajnie położony, nietypowy, ale te niechciane dźwięki psują ocenę. Podłoga też jakoś dudni. Ale to nie tylko ja zauważyłem u siebie.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules