[Bydgoszcz] Modernizacja Stadionu Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego - Page 38 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 3.00 average.
Old February 17th, 2015, 12:34 AM   #741
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Likes (Received): 3790

To nie jest kwestia charakteru. Nie chce nic robić i gra na zwłokę.
Sponsored Links
Advertisement

Old February 17th, 2015, 12:49 AM   #742
arafat11
BANNED

Likes (Received): 6220

a czy to nie wychodzi na to samo?
arafat11 no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 12:58 AM   #743
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Likes (Received): 3790

Tutaj już opinie na ile/czy warto inwestować w żużel są różne.
Sponsored Links
Advertisement

Old February 17th, 2015, 01:08 AM   #744
arafat11
BANNED

Likes (Received): 6220

oczywiscie, ale niezalezne od decyzji trzeba sie w koncu zadeklarowac! jednoczesnie nie sadze by zuzel mogl zupelnie z Bydgoszczy zniknac, bo jednak jest jakim znaczacym fragmentem szeroko pojetej tozsamosci miasta i jego mieszkancow, chociaz ronie bywa jak pokazuja przyklady z innych miast...
o co robi Bruski od poczatku( nie tylko w tej sprawie) jest najgorsze, bo miasto wciaz pompuje kase w klub i stadion(moze i nie sa to wielkie kwoty,ale sa)a jednoczesnie nic nie zyskuje, bo stadion jest coraz wieksza ruina a poziom sportowy klubu mu dorownuje...
arafat11 no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 08:26 AM   #745
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3631

Przez 4 lata nikt, niczego nie obieca - wygrał wybory, zamknął się w ratuszu. Wątek też do zamknięcia.
Old February 17th, 2015, 08:45 AM   #746
wiwixpl
Registered User

Likes (Received): 1444

Żużel umarł w Bydgoszczy w 2003 kiedy odeszła ikona klubu Tomasz Gollob.
Magnes kibiców, sponsorów, idol dzieciaków, symbol Polonii.
Gwoździem do trumny było odejście można powiedzieć wychowanka Emila, który miał Golloba zastąpić.
To że nie ma kibiców, nie jest winą stadionu.
Gdyby był skład, atmosfera, osoby które można z Polonią utożsamić, średnia krajowa na mecz by przyszła. Jestem o tym w 1000% przekonany, jako że chodziłem swego czasu na każdy mecz, a miałem też 3lata kiedy byłem na każdym wyjeździe.
Ale od kilku lat nie chodzę. I nie jest to spowodowane stanem stadionu.
Tylko całą otoczką.

Bakos, Arte liked this post
wiwixpl no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 08:56 AM   #747
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

Likes (Received): 13623

Portal Kujawski odgrzał przeterminowanego kotleta, a dyskusja jakby jakieś nowe sensacyjne wiadomości. W tym tekście nie ma niczego nowego i to częściowo przekręcone (patrz post Jeremiego)
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 09:48 AM   #748
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 3652

Może i jestem w mniejszości, ale kompletnie mnie żużel w mieście nie rusza. Może to kwestia tego, że ld lat się o nim nawet nei słyszy, ale równie wiele ma tutaj znaczenia, że mnie ta dyscyplina zupełnie nie rusza. Gollob był marką sam w sobie, ale te czasy minęły, a jak widać żużel w naszym mieście bez Golloba nie istnieje i nie za bardzo jest sens w niego pakować. Czy będzie mi żal, jeśli okaże się że żużel nie wróci do naszego miasta? Chyba nie ... jest to tak samo niszowa dyscyplina dla mnie, jak wyścigi konne, a chyba taki tor prędzej bym widział w naszym mieście jako powrót do przedwojennych tradycji, niż tor żużlowy. No ale to ja

ZBdg liked this post
Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 10:51 AM   #749
wiwixpl
Registered User

Likes (Received): 1444

Może gdybyś przeżył kiedyś derby na żywo przy 20.000 ludzi, DPS z 25.000 ludzi czy zdobycie mistrzostwa, to byś mówił inaczej.

Czy czasy Golloba minęły? To się okaże, ile osób będzie przychodziło na mecze w Grudziądzu.

Tak czy inaczej, szkoda by było prawie 100 letniej tradycji. Nich sobie ten klub spokojnie funkcjonuje.

oil liked this post
wiwixpl no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 10:55 AM   #750
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Likes (Received): 3580

No to Ciebie nie rusza, ale, jak widzisz, spora jest grupa zainteresowanych, Nie rozumiem też poziomu wypowiedzi znawcy w typie "żużel się skończył, bo Gollob". Skoro sie nie interesujesz, to skąd wiesz? I po co zabierasz głos, by zamanifestować, że masz to gdzieś? Świetnie, ale wątek jest dla tych, którzy nie mają tego gdzieś... No, ale nie znam się, to się wypowiem, a co tam

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.

oil, KOmiX liked this post
partyzantka no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 11:08 AM   #751
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Chciałbym tylko nieśmiało zwrócić uwagę, że mój post nadal wniósł do dyskusji setki razy więcej, niż Twoje czepianie się dla czepiania. Ja wiem, że lubisz tematy sztuki, ale z czepialstwa i marudzenia robić sztukę dla sztuki to już zupełnie nowy poziom.

Natomiast wracając do tematu spieszę z wyjaśnieniem, skoro kompletnie nie pojęłaś o czym piszę.

Za czasów Golloba sam się nawet czasem oglądałem za żużlem w Bydgoszczy i interesowałem tematem na tyle, by zastanawiać się czy czasem nie wybrać się i nie przekonać jak to w sumie jest. Niestety potem wszystko ucichło, a w mieście mediach i nawet wśród rodziny i znajomych temat ZNIKNĄŁ całkiem. I do tego zmierzam - w Bydgoszczy jest jakaś tam grupa zaangażowanych fanów, ale w ostatnich latach ich w ogóle nie widać, a lata wcześniejsze kiedy "jeszcze coś się działo" miał to (dla mnie, patrzącego z boku) raczej kształt podobny do "małyszomanii", gdzie popularność sportu była, ale tylko i wyłącznie z powodu sławy jednego zawodnika. W tym kontekście fanów żużla zostało pewnie równie niewielu co znalazłoby się nowych fanów dowolnej innej dyscypliny.

Nie będzie mi żal żużla głównie dlatego, że obecnie żużel to truchło z malutką grupą zapaleńców, a jego przywracanie miastu musiałoby się odbyć w zasadzie jako budowa wszystkiego od zera. O ile dobrze pamiętam struktura klubu jest taka, że nie ma tam już żadnych młodych zawodników na douczeniu, a jedynie jeden podstawowy skład który po prostu startuje to tu to tam. W taki sposób nie da się nic zdziałać i to nie jest jakaś specyficzna charakterystyka żużla, a każdego sportu. Wydaje mi się, że sama budowa nowego obiektu nie wniesie za wiele do życia w klubie, bo klub sam w sobie musi się zmienić i zrestrukturyzować. Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem cokolwiek związanego z żużlem, jeśli chodzi o reklamy, ogłoszenia, czy nawet rekrutacje młodych zawodników. NIC.

Zatem do sedna:
Tor wyścigów konnych pomoże klubowi i żużlowi w mieście równie bardzo jak tor żużlowy. Jeśli nie zmieni się samo funkcjonowanie klubu, to nie wiem czy jest sens budować dla niego tor.

jvb_, XKF liked this post
Old February 17th, 2015, 11:54 AM   #752
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Likes (Received): 3580

Nie, to nie jest czepialstwo i marudzenie - jeśli ktoś z nicniewiedzenia i nieposiadania zdania umie napisać esej, to należą się gratulacje.
W swej wszechwiedzy nie dostrzegasz istotnej kwestii, bo, jak sam przyznajesz, o tym sporcie niezbyt masz pojęcie - nie ma struktur kibicowskich na poziomie Realu Madryd, nie tylko dlatego, że odszedł Gollob. Jedną z przyczyn jest brak infrastruktury na wysokim poziomie. Dlaczego infrastruktura jest istotna, tłumaczyc chyba nie muszę, nawet jeśli nigdy nie byłeś na stadionie żużlowym [a się wypowiadasz]. I nie, sława Polonii nie była oparta tylko na jednej osobie, czego tez nie możesz raczej wiedzieć, sytuacja jest ciut bardziej skomplikowana, niż byś chciał. A to, że nie ma pieniędzy i nie widzisz reklam, ogłoszeń i naboru zawodników [wtf? żaden klub nie prowadzi naborów otwartych] jest nie tylko skutkiem, ale też przyczyną. Ale, ludziska, Zamaszysty pisze, że to truchło, nigdy w życiu nie będąc na meczu! Na pewno ma rację!
I może Tobie nie jest żal żużla, ale dyskusja powraca co i rusz w rozmaitych kręgach. A to oznacza, że ktos powrotu chce i ponieważ żyjemy w demokracji, warto o tym chocby podyskutować.

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
partyzantka no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 12:47 PM   #753
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Ty nie odróżniasz za bardzo czyjejś opinii (tak zwanego "własnego zdania", które ponoć nie istnieje) od niezmiennych dogmatów, co? Piszę jak to dla mnie wygląda i jak to wygląda dla (najprawdopodobniej) większości laików. Żużel istnieje tylko dla tej wąskiej grupy zapaleńców i tyle. Mało mnie obchodzi czy Ci się podoba moje zdanie na temat tej dyscypliny. W zasadzie mam to bardzo głęboko gdzieś czy się ze mną zgadzasz - po prostu piszę jak ja ze swojej strony odbieram tę dyscyplinę i jej stan. Rozumiem, że stawiasz weto i protestujesz przeciwko faktowi że mam takie zdanie, a nie inne? Bo nie do końca rozumiem jaka dokładnie istota Twojego, za wszelką cenę, udowadniania mi, że nie mam własnego zdania? Otóż je mam, czytaj powyżej. Nigdzie nie wypowiadam się za nikogo wiecej, niż samego siebie i to jak spra odbieram. Można się ze mną zgadzać lub nie, ale to nie jest jeszcze powód by mnie atakować osobiście za to że mam inne zdanie.

Ech.

Old February 17th, 2015, 01:03 PM   #754
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

Bez urazy Zamaszysty ale w tym momencie gadasz głupoty. Wąska grupa? Na stadionie tak, ale nawet się nie spodziewasz ile jest kibiców żużla w Bydgoszczy i okolicy, ale skoro się nie interesujesz to nie wiesz. Proponuję w maju się wybrać pod Motoarene i zobaczyć ile jest rejestracji CB

A porównywanie żużla do wyścigów konnych jest niestosowna. Nie w tym mieście.
Old February 17th, 2015, 01:33 PM   #755
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Daj znać jakbyś się kiedyś wybierał, to chętnie się zabiorę z pierwszej osoby przekonać co i jak

Old February 17th, 2015, 02:15 PM   #756
Jeremi-BDG
Metropolita Bydgoski

Jeremi-BDG's Avatar

Likes (Received): 177

Quote:
Originally Posted by Zamaszysty View Post
O ile dobrze pamiętam struktura klubu jest taka, że nie ma tam już żadnych młodych zawodników na douczeniu, a jedynie jeden podstawowy skład który po prostu startuje to tu to tam. W taki sposób nie da się nic zdziałać i to nie jest jakaś specyficzna charakterystyka żużla, a każdego sportu. Wydaje mi się, że sama budowa nowego obiektu nie wniesie za wiele do życia w klubie, bo klub sam w sobie musi się zmienić i zrestrukturyzować. Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem cokolwiek związanego z żużlem, jeśli chodzi o reklamy, ogłoszenia, czy nawet rekrutacje młodych zawodników. NIC.
Tak się składa, że źle pamiętasz.
Najmłodszą grupę adeptów czarnego sportu stanowią miniżużlowcy, podzieleni na 2 kategorie wiekowe. Do 10 r.ż. mogą oni startować na motocyklach o pojemności 50cc, w tej klasie prowadzone są indywidualne mistrzostwa Polski, rozgrywane na torach miniżużlowych. W Polonii jest jeden taki zawodnik - 9-letni Wiktor Przyjemski (na zdjęciu pierwszy z prawej). Po ukończeniu 10 roku życia młodzi zawodnicy po wywalczeniu licencji "MŻ" mogą brać udział w indywidualnych, parowych i drużynowych mistrzostwach Polski na miniżużlu. Polonia jako jeden z sześciu polskich klubów żużlowych bierze udział w tych rozgrywkach.

W seniorskich rozgrywkach ligowych każda z drużyn wystawia do meczu 7 zawodników oznaczonych numerami startowymi 1-7 w przypadku drużyny gości, i 9-15 w drużynie gospodarzy.Pod numerami 6-7(14-15) startują wspomniani przez Ciebie kolejni "młodzi zawodnicy na douczeniu" czyli posiadający 16 lat i licencję żużlową, którzy są wychowankami Polonii. Są to Karol Jóźwik, Bartosz Bietracki, Arkadiusz Andrzejewski, oraz trzech Patryków, Wolniewiński, Sitarek i Rydlewski. Będą oni również startować w rozgrywkach o Brązowy i Srebrny Kask oraz indywidualne i drużynowe młodzieżowe mistrzostwo Polski. Numery 1-5 (9-13) zajmują seniorzy. W Polonii jest ich sześciu, a dwoje z nich to wychowankowie bydgoskiego klubu - Szymon Woźniak i Marcin Jędrzejewski.

Natomiast w uznaniu ubiegłorocznych zasług Szymona Woźniaka (uczestnik IMŚJ, młodzieżowy IMP, najlepszy junior w lidze) "wąska grupa zapaleńców" zebrała blisko 4000 głosów i spowodowała że zawodnik ten został Sportową Gwiazdą Bydgoszczy 2014 w plebiscycie Expressu Bydgoskiego. Na wręczenie nagród zaproszony został także prezydent, który nie był zbyt zadowolony z wyniku głosowania, co widać na załączonym zdjęciu znanym w gronie kibiców jako "Hołd Bruski".

KOmiX liked this post

Last edited by Jeremi-BDG; February 17th, 2015 at 02:26 PM.
Jeremi-BDG no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 02:26 PM   #757
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

@Jeremi-BDG
Dziękuję za informację - miło zostać wyprowadzonym z błędu, bo to przynajmniej trochę bardziej optymistyczna wiadomość niż się spodziewałem.

Mimo wszystko o wiele za mało klub robi, by mieszkańcy miasta o tym wiedzieli, a ja raczej nie unikam bieżących wiadomości z Bydgoszczy. Chyba w takim razie to jest jeszcze smutniejsze, że nie mają (jak sądzę) dość budzetu na to wszystko. Szkoda - no ale może w przyszłości ktoś z forumowej gawiedzi mnie bardziej z błędu jeszcze wyprowadzi i kiedyś szturchnie, że jest jakiś mecz w Bydgoszczy na który można by się przejść.

Przyznaję się szczerze, że dotychczas nie mając kontaktu z osobami "zainteresowanymi tematem" sprawa żużla w Bydgoszczy prezentowała się dla mnie tak, jak opisuję powyżej. Nic się nie dzieje, klub nic nie robi i nie próbuje nawet "rzucić się w oczy" mieszkańcom. Nawet jeśli to jest całkiem błędna opinia i nie zgodna z rzeczywistymi działaniami klubu, to nie ukrywam, że gdyby nie ta dyskusja, raczej nie miał bym za wiele szans przekonać się że jest jakkolwiek inaczej. Nawet Zawisza ma czasem problem z przebiciem się do świadomości ludzi i połowę "publicznej strony" klubu załatwiają kontrowersje i afery. Wokół Polonii nawet tego nie ma, a jedynie hula wiatr i w eterze cisza z marnym artykułem co jakiś czas o wydźwięku "nie ma pieniędzy, nie da się, nie ma sensu".

Old February 17th, 2015, 05:17 PM   #758
krystiand
Bydgoszcz w budowie

krystiand's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zamaszysty View Post

Daj znać jakbyś się kiedyś wybierał, to chętnie się zabiorę z pierwszej osoby przekonać co i jak
Najbliższe okazje:
- 26 marca małe Derby z Grudziądzem (ciekawe czy będzie Gollob) - sparing pewnie koło 14
- 29 marca Derby - sparing pewnie koło 14
- 6 kwietnia - liga z Łodzią pewnie nie później jak o 16

Mam zamiar na każdym meczu być, więc...
Old February 17th, 2015, 06:05 PM   #759
hNr
Registered User

hNr's Avatar

Likes (Received): 756

Człowiek tu wchodzi z nadzieją, że za miedzą idzie lepsze i coś się ruszyło, a tu się sąsiedzi kopią po głowach o to czy żużel jest truchłem czy nie. Takie rzeczy tylko na Skyscraperscity! :P

Ale, ale... wracając do tematu... Czy się opłaca i "wąskiej grupy"...

Proponuję mały eksperyment w formie ankiety ulicznej i dwóch pytań:
-Czy był/a pan/i w operze?
-Czy był/a pan/i na żużlu?

Po podsumowaniu wyników możemy w zacząć rozmawiać o niszach i torach wyścigów konnych.

A co do samej inwestycji w jakikolwiek stadion żużlowy: podstawowym problem zawsze będzie tor i jego obłożenie przez klub. W przypadku kopanej takich problemów nie będzie bo nawet pierwsza drużyna może sobie pokopać piłkę na jakimś klepisku obok stadionu. Tutaj raczej treningi są zawsze na stadionie co automatycznie w dużej części sezonu wyklucza taki stadion z innych wydarzeń a z tego co się orientuje - UE chętniej rozdaje kasę na takie właśnie wielofunkcyjne obiekty...
hNr no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 11:52 PM   #760
damaged_one
cognosce te ipsum

Likes (Received): 38

Nigdy nie byłem kibicem żużla ani Polonii, gdyż od młodego chłopaka bliskie memu sercu były "błękit niebia, biel i czerń", jednakże dla bydgoszczanina świadomego pięknych tradycji, zwłaszcza z okresu międzywojennego, trudno nie ubolewać nad losem tego zasłużonego dla tożsamości miasta klubu. Wiem, że 99% ludzi w tym mieście na hasło "Polonia", myśli "żużel". Sam nie jestem w tym odosobniony i trudno się temu dziwić, jeśli dobrze pamięta się lata 90. Jednakże zawsze żałowałem (w kontekście rywalizacji derbowej), iż klub ten nie był już nigdy w stanie nawiązać do swoich niebagatelnych, choć przez dekady sukcesów żużlowców całkowicie zapomnianych, osiągnięć na niwie piłkarskiej.
damaged_one no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
żużel, bydgoszcz, infrastruktura sportowa, stadion, stadiony

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules