Księga brigów i banów - Page 866 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 26th, 2019, 01:26 PM   #17301
k%
Man with the golden Zippo

k%'s Avatar

Likes (Received): 26355

Quote:
Originally Posted by Virgileq View Post
Lol. Jaka proponujesz alternatywę. Sam nawolukesz tutaj do eksterminacji ciapatych, a strofujesz innych za przekazywanie informacji naukowej
tak samo jak kiedys innego uzytkownika za nazwanie mnie faszysta, 2 tyg, chociaz to i tak lekka kara.

mozna o mnie napisac wiele bez konsekwencji, ale to akurat jest absolutnie obrzydliwe klamstwo i takich zarzutow nie bede tolerowal bo to zarzucanie mi jawnie, ze nawoluje do popelnienia przestepstwa i nigdy zaden taki post nie powstal.

Last edited by k%; April 26th, 2019 at 01:32 PM.
k% no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 26th, 2019, 03:11 PM   #17302
yolan
Bayern Polaken

yolan's Avatar

Likes (Received): 2294

Z tego co kojarzę to pisałeś że kataklizm nadchodzi więc liczy się tylko ćpanie i ruchanie, a ostatecznym wyjściem będzie mur wokół Europy gdzie zatrzymamy uchodźców przy pomocy karabinów.
Normalnie nie wierzę, dawać briga najbardziej merytorycznemu użytkownikowi w wątku klimatycznym za napisanie prawdy, to jest jakiś kosmos.

redoxygene, Hlynur Bjorn liked this post
yolan no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2019, 03:15 PM   #17303
k%

k%'s Avatar

jak zawsze prosze o posty bo cos mi sie wydaje, ze to znowu czyjes projekcje

skoro tak dobrze kojarzysz jak sam mowisz "prawde" to pewnie pamietasz gdzie i kiedy tak pisalem

od lat rowniez o zadnym cpaniu i ruchaniu na tym forum nie pisze (jeden post w PHP co by bylo jakbym dostal raka) takze znowu mijasz sie z prawda

i pora uwierzyc, obrzucanie ludzi g... i obrzydliwymi klamstwami bez powodu tak sie wlasnie konczy, a z merytorycznoscia nie ma nic wspolnego

Buster90 liked this post

Last edited by k%; April 26th, 2019 at 03:26 PM.
Old April 26th, 2019, 03:32 PM   #17304
dkzg
Trybunał Stanu

dkzg's Avatar

Likes (Received): 31248

Ja uważam, że nie powinieneś być sędzią we własnej sprawie. Mogłeś zgłosić to tutaj inny mod by podjął decyzję. Co by było gdybyśmy wszyscy rozdawali brigi gdyby ktoś nas uraził?
Old April 26th, 2019, 03:39 PM   #17305
k%

k%'s Avatar

trudno, takich obrzydliwych klamstw nie toleruje, inne po mnie splywaja i nikogo nie briguje.

ja swoich postow nie usuwam wiec czekam, tak jak kiedys z innym uzytkownikiem co zarzucal mi faszyzm i tez sie posty nie znalazly

Pewnych rzeczy nigdy nie puszcze plazem.

Buster90 liked this post
Old April 26th, 2019, 07:42 PM   #17306
Eurotram
Eurotram

Eurotram's Avatar

Likes (Received): 4420

Quote:
Originally Posted by dkzg View Post
Ja uważam, że nie powinieneś być sędzią we własnej sprawie.

Akurat to jest kwestia,której on sobie nigdy nie będzie w stanie sobie przyswoić (lub której nigdy nie będzie chciał sobie przyswoić)

dkzg, redoxygene liked this post
Eurotram no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2019, 07:55 PM   #17307
yolan
Bayern Polaken

yolan's Avatar

Likes (Received): 2294

Quote:
Originally Posted by k% View Post
jak zawsze prosze o posty bo cos mi sie wydaje, ze to znowu czyjes projekcje

skoro tak dobrze kojarzysz jak sam mowisz "prawde" to pewnie pamietasz gdzie i kiedy tak pisalem

od lat rowniez o zadnym cpaniu i ruchaniu na tym forum nie pisze (jeden post w PHP co by bylo jakbym dostal raka) takze znowu mijasz sie z prawda

i pora uwierzyc, obrzucanie ludzi g... i obrzydliwymi klamstwami bez powodu tak sie wlasnie konczy, a z merytorycznoscia nie ma nic wspolnego
Przyznaje, z tym ruchaniem to było PHP. To kilka twoich postów z wątku klimatycznego: (nie umiem cytować z innego wątku więc daję numery postów)

Quote:
Najwyzej sie ustawi czolgi na granicach i tyle, przetrwanie bedzie najważniejsze - moralnosc (róże) trzeba bedzie odstawic na bok gdy plonie las.

Z Indii i Afryki Europa nie bedzie fizycznie w stanie przyjac tych miliardow ludzi. #3082
Quote:
inwestować hajs w drukarkę 3D i drukować sobie jakiś karabin albo shotgun automatyczny Benelli tak w razie W ?*

Nigdy nie miałem problemu żeby sobie wytłumaczyć, że w razie niesprowokowanego ataku mogę bronić swojego życia z uzyciem wszelkich środków, a później spać jak dziecko*

pytam poważnie bo gdybym mieszkał w USA to pewnie już miałbym cały arsenał w piwnicznym bunkierku od ręcznych do snajperskich, ja zawsze uważałem, że przezorny, ubezpieczony i lepiej iść siedzieć niż być kaleką, umrzeć. #3157
Quote:
zawsze można im w Afryce czy w Azji zrobić jakiś duzy kryzys taki czy inny i będą tej energii zużywać mniej* #3168
Quote:
Najwyżej pokolenie naszych prawnuków będzie miało planetarny czyn społeczny w celu zabudowania słońca panelami sfery dysona żeby mniej świeciło, a mimo zwiększonego Co2 temperatura utrzymała się na podobnym poziomie, darmową energię przeznaczymy na dziwki na Marsie* #3215
Quote:
niech gina*

USA czy Europa sobie poradza, z calej reszty wyciagnac co sie da najlepszego i tyle skoro sami niszcza swoja przyszlosc. #4338

redoxygene, Virgileq liked this post
yolan no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2019, 08:32 PM   #17308
k%

k%'s Avatar

Łoo Panie, kawalki dyskusji z roku 2017

nie widze tam nadal nawolywania do eksterminacji "ciapatych", ale jak widac czyjes projekcje w tym twoja jak sam przyznales przyslonily komus rzeczywistosc.
Old April 27th, 2019, 02:40 AM   #17309
redoxygene
Czerwonytlen

redoxygene's Avatar

Likes (Received): 2630

Ja chcialem tutaj, jako filolog, czyli wykwalifikowany ktos m.in. od interpretacji tekstow i samego procesu komunikacji, zwrocic uwage na kilka faktow.
Po pierwsze, jedne z poczatkowych wykladow w ramach wstepu do jezykoznawstwa, to te o procesie komunikacji. Mozna sie z nich dowiedziec na czym polega komunikacja, ze jest nadawca, jest jakas idea w jego glowie, nadawca komunikat koduje (czyli sobie ubiera to w jakas forme), wysyla komunikat w eter. No i jest odbiorca (albo sa), ktory ten komunikat dekoduje i interpretuje. No i ciach - dochodzi do interpretacji innej, niz oczekiwalby nadawca. Nie wdajac sie w zbytnie szczegoly - przyczyny moga lezec po obu stronach, jednak aby komunikat mogl byc prawidlowo odebrany i zinterpretowany, najpierw trzeba go prawidlowo zakodowac, bo bez tego nici. Tutaj jednak nie widze w cytatach czegos, co pozostawia watpliwosci.
Po drugie, interpretacja sama w sobie odbywa sie w okreslonym kontekscie i na okreslonym tle. To np. konkretny styl wypowiedzi, ale rowniez np. znajomosc pogladow danej osoby i innych jej wypowiedzi.
Istnieje tez cos takiego jak eufemizm. To po prostu omijanie danego wyrazenia przy zachowaniu sensu. Na dodatek jedne rzeczy logicznie wynikaja z drugich, lub nie wynikaja, tylko moga wynikac, ew. nie wynikaja wcale. To tu mozna sie przestrzelic.

Takze oczywiscie, @k% nigdzie nie napisal, nie w ten sposob. Jednak to jest wlasnie interpretacja, a skoro wiele osob to interpretuje tak, a nie inaczej, tym bardziej, ze tego nie pisza zadne forumowe lewaki, a kolejne osoby dostaja brigi "za obrzydliwe klamstwa", to jednak prosilbym innych moderatorow o przyjrzenie sie tej sytuacji.

Hlynur Bjorn liked this post
redoxygene no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2019, 10:11 AM   #17310
ixs
Od bierdolta sie ode mnie

ixs's Avatar

Likes (Received): 89916

k% daj se siana, odpusc bana/briga...

...o ile na moje Virgileq faktycznie troche przeinterpretowal, ta Twoja sklonnosc do silowej i smiertelnej obrony granic Europy (w razie, jak rozumiem jakiegos dramatycznego w skutkach, x razy wiekszego od tego z czym w ostatnich latach mielismy do czynienia eksodusu z Afryki)... to nie jest jakas eksterminacyjna pasja ... to, no coz... sam ostro jedziesz, czasem na granicy, czasem lekko poza nia to i trzeba byc gotowym, ze to wroci. Przy wszystkim co zostalo napisane odpusc.

I na przyszlosc, no chyba lepiej by jednak bylo taka sprawe wrzucic jakiemus koledze-moderatorowi. Bo to sa serio niepotrzebne kwasy. Spalasz sie, a generalnie jestes potrzebny, bywa ze niezastapiony.

■■■■■■■■■■
■■■■■■■■■■
■■■■■■■■■■

Niezależnie od tego, kto rządzi, Polska jest jedna. I każdy, kto podejmuje walkę o inną przyszłość, musi mieć w sercu i głowie myśl o tym, jak z ojczyzny zrobić dom dla wszystkich, a nie dla wybranej grupy, nie dla władzy.

- D.F.T
ixs no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2019, 12:59 PM   #17311
Exelcior
Lefebvrysta

Exelcior's Avatar

Likes (Received): 2422

@k%
Wybacz, że to napiszę bo sam cię broniłem, jak cię zdjęli ale ... nie można być sędzią we własnej sprawie. Abstrahując od tego kto, co powiedział, w to nie wnikam, dla zwykłej ludzkiej przyzwoitości mogłeś zostawić sprawę do rozpatrzenia ps-manowi czy Lukiemu (albo jakiemukolwiek innemu modowi/adminowi) a nie samemu banować. Przez takie zachowania wiele forów potraciło użytkowników . Jednym z przykładów było jedno forum o tematyce kolejowej, której nazwy z przyzwoitości wymieniał nie będę (wiele lat byłem tam użytkownikiem), gdzie bany rozdawano jak rękawiczki, jak dany user nie zgadzał się z "linią forum" albo wdał się w konflikt z adminem. Przez takie zachowanie tylko możemy stracić a nie zyskać (tolerujemy np ewidentnych trolli - np Bolek01, zbanowany w końcu, potem powracał co rusz z innego konta a banujemy z własnego widzimisię?).

dkzg, Zielony Rycerz, michal90 liked this post
Exelcior no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2019, 01:06 PM   #17312
dkzg
Trybunał Stanu

dkzg's Avatar

Likes (Received): 31248

Wnoszę do jakiegokolwiek moda o rewizję decyzji k%, lub podtrzymanie jej i ustalenie zasady, że nie można wydawać osądów we własnej sprawie.

Virgileq liked this post
dkzg no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2019, 01:09 PM   #17313
ArtiiP
Ar't

ArtiiP's Avatar

Likes (Received): 6262

Quote:
Originally Posted by k% View Post
Łoo Panie, kawalki dyskusji z roku 2017
no ale nawet takie z 2015 i 2010 tworzą obraz konkretnego użytkownika w oczach innych. #takasytuacja

Brig ostrzegawczy na kilka dni tu co najwyżej.

ArtiiP está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 27th, 2019, 01:37 PM   #17314
k%

k%'s Avatar

i Herkules d... jesli ludzi kupa

mialem przyjemna noc wiec mimo, ze glowa ciezka to poslucham glosu forum

oczywiscie nadal uwazam, to za jakies zalosne klamstwo.

ixs liked this post
Old April 27th, 2019, 01:40 PM   #17315
drugastrona
Autostradowy Leming

drugastrona's Avatar

Likes (Received): 6037

Jak dla mnie gotowość do samoobrony to jednak co innego niż nawoływanie do eksterminacji. Nie wchodzę tutaj w ocenę słuszności poglądów, ale niestety również jestem lingwistą z wykształcenia i w cytowanych postach zarzucanego nawoływania do eksterminacji nie widzę.
drugastrona está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 27th, 2019, 01:45 PM   #17316
ixs
Od bierdolta sie ode mnie

ixs's Avatar

Likes (Received): 89916

Ja tez bardziej w ten sposob to czytam... choc pewien, mogacy zostac zle zinterpretowanym entuzjazm do samej obrony, przebija.

■■■■■■■■■■
■■■■■■■■■■
■■■■■■■■■■

Niezależnie od tego, kto rządzi, Polska jest jedna. I każdy, kto podejmuje walkę o inną przyszłość, musi mieć w sercu i głowie myśl o tym, jak z ojczyzny zrobić dom dla wszystkich, a nie dla wybranej grupy, nie dla władzy.

- D.F.T
ixs no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2019, 06:03 PM   #17317
redoxygene
Czerwonytlen

redoxygene's Avatar

To ja tylko wytlumacze o co biega z "klamstwem" i "nadinterpretacja". Wypowiedzi k% nie pojawiaja sie w prozni - nie pisze tylko, ze bedzie sie bronil, ze na ciezkie czasy dostep do broni by sie przydal etc i tyle, tylko wlasnie pojawia sie to w okreslonych kontekstach - ot m.in. przy dyskusjach o eksodusach klimatyczno-ekonomicznych z Afryki i Azji. Kiedy sa rozmowy o rozwiazywaniu problemow, niby to zarcikiem sie zastanawia, czy nie zrobic kryzysiku w Afryce czy Azji, zeby problem rozwiazac. Jego stanowisko do imigrantow jest tez znane i raczej nie chodzi o zjawisko imigracji samej w sobie, wiec kiedy pojawia sie wypowiedz o broni, to tez nie przy Sebixach. Stad takie, a nie inne podsumowania przez innych uzytkownikow wg mnie, niezaleznie od czyjejs dobrej czy zlej woli.
A czy to nawolywanie do eksterminacji? No na poziomie maturalnego testu wyboru a, b, c, d owszem, autor w tym konkretnym poscie do niczego nie nawoluje. Problem w tym, ze to nie matura, przy ktorej trzeba sie skupic na podanym tekscie i inyczym wiecej, nie jeden post, tylko caloksztalt tworczosci sklania do okreslonych wnioskow.

Virgileq liked this post

Last edited by redoxygene; April 27th, 2019 at 06:10 PM.
redoxygene no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2019, 06:52 PM   #17318
drugastrona
Autostradowy Leming

drugastrona's Avatar

Ja nie znam całokształtu twórczości A jak się zarzuca komuś "nawoływanie do eksterminacji ciapatych", to trzeba to umieć udowodnić. "Eksterminacja" to bardzo ciężkie słowo o bardzo ciężkim znaczeniu. Np. Niemcy eksterminowali Żydów, a w dalszych planach mieli eksterminację Słowian.
Old April 27th, 2019, 07:20 PM   #17319
redoxygene
Czerwonytlen

redoxygene's Avatar

Tu taki fajne zestawiewie przygotowalem dla Ciebie, zeby nie musiec komentowac reszty, napisalem wszystko, co bylo do napisania:
Quote:
Originally Posted by drugastrona View Post
niestety również jestem lingwistą z wykształcenia
Quote:
Ja nie znam całokształtu twórczości
Quote:
A jak się zarzuca
Old April 27th, 2019, 07:36 PM   #17320
drugastrona
Autostradowy Leming

drugastrona's Avatar

Nie mam zielonego pojęcia, o co Ci teraz chodzi. W cytowanych postach nawoływania do eksterminacji nie ma. Czyli zarzutu nie potwierdzono. To na oskarżającym leży ciężar dowodu. "Całokształt twórczości" bez konkretów to śmiech na sali.

redoxygene liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
moderacja

Thread Tools

Posting Rules