[Croatia] - Željeznice | Railways - Page 398 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Željeznice

Željeznice Railways

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 9th, 2018, 07:44 PM   #7941
Gedeon
Registered User

Likes (Received): 13529

Quote:
Originally Posted by Kisik2310 View Post
Otovren najecaj za izradu projekta brze pruge Cakovec-Varazdin-Zagreb:

https://emedjimurje.rtl.hr/vijesti/g...akovec-zagreb/
Nije otvoren natječaj za izradu projekta.
Gedeon no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 10th, 2018, 05:43 PM   #7942
Аполон
Registered User

Аполон's Avatar

Likes (Received): 9515

Old August 10th, 2018, 07:59 PM   #7943
dr steve
Registered User

dr steve's Avatar

Likes (Received): 1896

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana mladih 12. kolovoza 2018. godine, HŽPP daje 50% popusta na povratna putovanja putnicima mlađim od 26 godina na svim relacijama u RH.

Kartu je potrebno kupiti i putovanje početi 12. kolovoza 2018., a rok valjanosti karte je najviše 6 dana. Karte se kupuju predočenjem osobne/zdravstvene iskaznice ili putovnice.

http://www.poslovni.hr/after5/hz-daj...-godina-343811
dr steve no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 10th, 2018, 08:55 PM   #7944
hajduk
Registered User

hajduk's Avatar

Likes (Received): 923

Quote:
Originally Posted by zezi View Post
Takodjer je proizveden samo jedan za sada, jos 4 su narucena.
Ugovorena proizvodnja četiri dizel-električna motorna vlaka

http://www.hzpp.hr/ugovorena-proizvo...na-vlaka?p=578
hajduk no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2018, 09:10 PM   #7945
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 10914

Četiri komada...a treba ih barem 24.
Kolko još misle krpat onih 30tak Macosa i tridesetak Šveda? Do vječnosti?

Osim toga krajnje je vrijeme da razmisle s čime će prevoziti putnike u Dalmaciju? Sa 6 preostalih nagibnih? Neozbiljno.
Ili nek nabave/ naruče nešto sasvim drugo od DMVa (novih ili polovnih) ili nek nabave desetak novih diesel lokomotiva pa piče klasikom. Barem da udobnošću privuku putnike ako već ne mogu brzinom...
Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2018, 09:39 PM   #7946
tomi9
Međimurec

tomi9's Avatar

Likes (Received): 3116

Valjda budu uspeli do 2030. nabaviti sva 44 vlaka s onog ugovora
tomi9 no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2018, 09:23 PM   #7947
tomi9
Međimurec

tomi9's Avatar

Evo da i tu imamo novo farbanje nagibnog.

Old August 14th, 2018, 04:28 AM   #7948
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Ak ništa drugo, barem su ih (ga) nakon skoro 15 godina pofarbali.
O tim nagibalima bi se dala knjiga napisati...prvo su ih prali gotovo svaki dan pa ih je počela hrđa hvatati na nezgodnim mjestima. Pa su prestali kad su skužili grešku. Onda su ih potpuno zapustili, ko neželjeno dijete...došlo je do apsurda. Pazite putničke vagone prefarbavaju (ili ajde su prefarbavali) svake godinu i pol, dvije ili najviše pet. U potpunosti.
Nagibala koja su, kakti, elita nisu prefarbali od 2004. godine kad su ih kupili!
U međuvremenu "Švede" za lokalni promet su prefarbavali nekoliko puta u potpuno nove color sheme.

Lud, zbunjen...HŽ.

pikoc89, spoon444 liked this post
Old August 14th, 2018, 06:27 PM   #7949
zzelenika
Registered User

zzelenika's Avatar

Likes (Received): 159

Meni je tih vlakova tako žao - od onoga kojeg su skroz novog nabili u vrata remize (jer je nekome bilo daleko proći kroz vlak i izvesti ga iz druge upravljačnice unaprijed pa bi vidio da vrata nisu (dovoljno) otvorena), preko Kosova i Rudina. Koliko HŽ-a trenutno boli briga za Zagreb-Split pokazuje da je najbrže putovanje 6:01 ili 6:07 (sa 10 minuta čekanja u Kninu) - ono, nije nam ni toliko stalo da ga dovedemo na ispod 6 sati. Da ne kažem SS sustava koji je vjerojatno istrunuo negdje na skladištu umjesto da pomogne dovesti putovanje na 5 sati, kada je to isto kao autobus, pa čak i bolje uz gužve. Koliko su tek vremena trunuli sastrane čekajući dijelove (kao ne zna se kada ih se treba servisirati i kada će trebati nove osovine ili štoveć), ne pamtim kada ih je svih preostalih 6 bilo u pogonu.

Po meni oni su bili super izbor za ZG-ST - realno postojala su doslovno dva modela tilt-diesela (ICE-TD i Regioswinger), ICE-TD nam je definitivno prevelik (a imao je i svojih problema i žalosnu priču), tako da je Regioswinger zbilja bio jedini razuman izbor (sigurno se mogao dobiti sa boljim sjedalima), da su sveli na ispod 5 sati i imali polaske svaka tri sata cijeli dan, uz duplanje po dva u peaku moglo se konkurirati autobusu.

Kao što sam znao govoriti dok sam radio tamo - u HŽ-u bi svima bilo super i mogli bi na miru raditi svoj posao, da nema tih prokletih vlakova koji moraju ipak voziti.
Old August 14th, 2018, 07:06 PM   #7950
John_Wayne
Registered User

Likes (Received): 106

Jel jos nekome ovaj "novi", odnosno sada vec nije novi, ali ajde, dakle relativno novi vizualni identitet HŽ-a nevjerojatno glup, dosadan i kao da ga je radio nekakav amater, doslovno bilo tko, u 5 minuta nacrtas to sranje. Znaci slova "HŽPP" obicna, najobicnija, kakva se uce u drugom osnovne, ono kad ucis djecu kako se pisu slova, i onda jos ovaj "logo" za koji ne znam ni sto predstavlja, nekakve ravne crte koje zavrsavaju sa kruznicom. Mislim, sta je to... zar je to logotip neke zeljeznice u 21. stoljecu... strasno.
John_Wayne no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2018, 08:57 PM   #7951
tomi9
Međimurec

tomi9's Avatar

Quote:
Originally Posted by John_Wayne View Post
Jel jos nekome ovaj "novi", odnosno sada vec nije novi, ali ajde, dakle relativno novi vizualni identitet HŽ-a nevjerojatno glup, dosadan i kao da ga je radio nekakav amater, doslovno bilo tko, u 5 minuta nacrtas to sranje. Znaci slova "HŽPP" obicna, najobicnija, kakva se uce u drugom osnovne, ono kad ucis djecu kako se pisu slova, i onda jos ovaj "logo" za koji ne znam ni sto predstavlja, nekakve ravne crte koje zavrsavaju sa kruznicom. Mislim, sta je to... zar je to logotip neke zeljeznice u 21. stoljecu... strasno.
A OBB, SBB i DB nemaju samo obicna slova kakva se uciju v drugom osnovne?

Neverojatno kak nekome cim cuje slova H i Ž samo negativa i crnilo padaju na pamet.

Meni je novi vizualni identitet HZPP-a jako dobar.

djole13 liked this post
Old August 14th, 2018, 09:34 PM   #7952
Gedeon
Registered User

Vizualni identitet je osrednji. U načelu dobro zamišljen, ali u aplikaciji ima mnogo manjkavosti.
Old August 14th, 2018, 10:19 PM   #7953
tomi9
Međimurec

tomi9's Avatar

Quote:
Originally Posted by Gedeon View Post
Vizualni identitet je osrednji. U načelu dobro zamišljen, ali u aplikaciji ima mnogo manjkavosti.
Istina, aplikacija ima dosta toga za popraviti. Aplikacija od SBB-a bi im trebala biti uzor.

djole13 liked this post
Old August 14th, 2018, 11:10 PM   #7954
Gedeon
Registered User

Quote:
Originally Posted by tomi9 View Post
Istina, aplikacija ima dosta toga za popraviti. Aplikacija od SBB-a bi im trebala biti uzor.
Mislio sam na primjenu, ne na program
Old August 14th, 2018, 11:51 PM   #7955
John_Wayne
Registered User

Likes (Received): 106

Quote:
Originally Posted by tomi9 View Post
A OBB, SBB i DB nemaju samo obicna slova kakva se uciju v drugom osnovne?

Neverojatno kak nekome cim cuje slova H i Ž samo negativa i crnilo padaju na pamet.

Meni je novi vizualni identitet HZPP-a jako dobar.
Ovi navedeni imaju stilizirana slova, nisu obicna kao na HŽ-u. Pa mogli su barem u neki logo ukomponirat slova, stari logo je bio 100 puta bolji, slova H i Ž koja su predstavljala pruge odnosno tračnice, a u isto vrijeme su i slova. Ovo sada nije nista, obicna slova, bez ikakvog stila, bez icega. Da nekome kazes ajde napisi slova HŽPP bez da ih stilski oblikujes, napisao bi ih upravo tako. Isto tako ne znam sta im predstavljaju one tri crte koje zavrsavaju kruznicama. Doista identitet koji ne predstavlja nista, ne mozes ni po cemu povezat da su to zeljeznice. Stari logo je bio daleko bolji.
John_Wayne no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2018, 01:09 PM   #7956
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

Likes (Received): 1460

Quote:
Ovi navedeni imaju stilizirana slova, nisu obicna kao na HŽ-u. Pa mogli su barem u neki logo ukomponirat slova, stari logo je bio 100 puta bolji, slova H i Ž koja su predstavljala pruge odnosno tračnice, a u isto vrijeme su i slova. Ovo sada nije nista, obicna slova, bez ikakvog stila, bez icega. Da nekome kazes ajde napisi slova HŽPP bez da ih stilski oblikujes, napisao bi ih upravo tako. Isto tako ne znam sta im predstavljaju one tri crte koje zavrsavaju kruznicama. Doista identitet koji ne predstavlja nista, ne mozes ni po cemu povezat da su to zeljeznice. Stari logo je bio daleko bolji.
Ok, stari logotip je bio fora s tim stiliziranim tracnicama, ali ga je pregazilo vrijeme. Font nije toliko promasen, slova su jednostavna, cista...

Ovaj novi vizualni identitet je meni bas fora i ja sam ga skuzio kao aluziju na neku modernu kartu linija gradskog/prigradskog/medjugradskog prijevoza, na nacin kako se graficki prikazuju trase tramvaja ili metroa: svaka linija u svojoj boji, a ove kruznice predstavljaju pocetna/zavrsna stajalista

I jako mi se svidja sta je primijenjen na vecini vlakova, i na novim niskopodnima i na Svedima i sad na nagibnom, a vise-manje je na svakom dobro ispao. Jedino sta su neki vec isarani (Svedi u Puli)

pikoc89 liked this post
Puležan no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2018, 03:16 PM   #7957
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

Likes (Received): 3889

Quote:
SBB nema apsolutno ništa stilizirano. Imaju logo (kao i HŽ), iza toga najobičnijim fontom piše SBB CFF FFS. Kod nas piše samo HŽPP.

Meni je ok vizualni identitet. Ima mjesta za popravke, ali je dobro. Npr. regionalni Končari mi super izgledaju. Gradski nešto manje, ali su ok.
Ovaj novi nagibni mi je bezveze s tim crvenim čelom. Ono staro žuto je puno bolje bilo
Vagoni nam generalno jako dobro izgledaju.
Old August 16th, 2018, 04:08 AM   #7958
Somnifer
Registered User

Somnifer's Avatar

Likes (Received): 58

Quote:
Originally Posted by Puležan View Post
Ovaj novi vizualni identitet je meni bas fora i ja sam ga skuzio kao aluziju na neku modernu kartu linija gradskog/prigradskog/medjugradskog prijevoza, na nacin kako se graficki prikazuju trase tramvaja ili metroa: svaka linija u svojoj boji, a ove kruznice predstavljaju pocetna/zavrsna stajalista
Upravo to. Meni ih je baš lijepo vidjeti.
Somnifer no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2018, 07:56 AM   #7959
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Da nije loše.
Čak je i dobra fora.
Naime taj vizualni identitet je sve ono što HŽ nije. I nikad neće biti.
U zemlji gdje ne postoje linije ni integrirani prijevoz niti ikakva shema, plan, smisao javnog prijevoza...

Kao da na autobus zaljepiš sliku ICE trojke npr.

pikoc89 liked this post
Old August 16th, 2018, 09:58 AM   #7960
lokomotiva
Registered User

lokomotiva's Avatar

Likes (Received): 3434

vi pričate o logu, kurzivima i fontovima, a jučer vlak SB-ZG vozi 3 sata. 3 sata za 190 km po ravnici bez ikakvih okuka, tunela, mostova dužih od 5 metara, vlak leti brzinom od 63,33 km/h. to je tek mrvicu brže od najmanje dopuštene brzine na autoputu.

za takvu željeznicu, pravi logo jesu oni grafiti HBID i ostale gluparije što švrljaju, a ne neki posebni fontovi
...Ne selo, sinko moj, nego cijela krajina, cijela zemlja. Više od tisuću godina živio je ovaj narod na ovom kamenju. I svaki kamen, daklem, sto put krvlju omastio, ali se s njega nije dao. I Saraceni, i Tatari, i Turci, i Mlečani, i Nijemci, i Mađari, i svaki đava' pakleni, a narod stoji, krv svoju prolijeva, al' se iz krvi ponovo rađa i korijenje, daklem, sve dublje u kamen pruža. A sada ga, daklem, svojevoljno iz kamena čupa, a kada, daklem, žile počupa i sam će umrijeti. Nedaj mu da umre! Nedaj da umre ovaj narod! Nedaj da žile čupa!...

spoon444, vozilo liked this post
lokomotiva no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
croatia, railway stations

Thread Tools

Posting Rules