[Zator] Energylandia - Park Rozrywki - Page 1073 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie » Kraków | Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old Yesterday, 09:24 AM   #21441
m.k.888
Registered User

Likes (Received): 596

eRBK - nie działają PW, zapytam tu, ty bys z krakowa jechal? bylsbys autem?

lub ktos inny bylby w te sobote autem i jechal z krakowa/Katowic?
m.k.888 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old Yesterday, 10:02 AM   #21442
eRBK
Registered User

Likes (Received): 449

Quote:
Originally Posted by m.k.888 View Post
eRBK - nie działają PW, zapytam tu, ty bys z krakowa jechal? bylsbys autem?

lub ktos inny bylby w te sobote autem i jechal z krakowa/Katowic?
Niestety nie jadę autem. Pociąg już przestał jeździć, na autobus brak miejsc, więc też szukam transportu na sobotę lub niedzielę. Jakby ktoś jechał to proszę o info.
eRBK no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 12:34 PM   #21443
parks
Registered User

Likes (Received): 2900

VHCoaster jest w EL
https://www.facebook.com/14045849965...4861865819200/

ATomSSC, PabloA liked this post
parks no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 01:20 PM   #21444
tropik78
Registered User

Likes (Received): 507

Info dla tych, co planują wizytę w EL wyłącznie dla któregoś Domu Strachu:

MONSTER HOUSE można odwiedzić tylko od 14:30 do 16:30
OBSESSIVE HOUSE można odwiedzić tylko od 12:00 do 14:00
PSYCHOTERRIA można odwiedzić tylko od 15:00 do 17:00

Trochę słabo mi się zrobiło jak to przeczytałem, bo wyszło mi teraz, że przepustowość 120osób/dzień/dom. W środku może być maksymalnie 10 osób, od wejścia od wyjścia mija ok. 10minut.
Old Yesterday, 03:48 PM   #21445
Adamerio
veni, vidi, vici

Adamerio's Avatar

Likes (Received): 212

Ponawiam pytanie ktoś był w którymś z domów? Jak wrażenia?

NewSzymon, pakol liked this post
Adamerio no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 06:13 PM   #21446
NewSzymon
Registered User

Likes (Received): 67

https://youtu.be/XCFidWdn-DE
Pojawił już się pierwszy film z Monster House i przepustowości 120 osób na dzień chyba nie mamy się za bardzo obawiać. Czas jazdy to niecałe 2 minuty zamiast zapowiadanych 10.

PabloA liked this post
NewSzymon no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 06:58 PM   #21447
MiszaM1999
Registered User

Likes (Received): 9

Bylem dziś tylko w Obsessive House, całkiem fajnie zrobione. Co prawda z domami strachów mam male doświadczenie, lecz w tym było całkiem fajnie. Myślę, że dom, który otwierają od 15 jest straszniejszy, ale to się okaże w niedziele. Na wejście czekałem z 10 min. Co prawda było na prawdę niewielu gości przez co udało mi się zmęczyć Zadre i Hyperiona po 8 razy. Myślę, że w przyszłości EL wybuduje dom strachu z prawdziwego zdarzenia. Fajnie że, aktorzy się udzielają bo w innym przypadku nie byłoby sensu jechać ponieważ całość to dekoracje i wkład aktorów.

PabloA liked this post

Last edited by MiszaM1999; Yesterday at 07:08 PM.
MiszaM1999 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 08:10 PM   #21448
MiszaM1999
Registered User

Likes (Received): 9

Te 10 min jest na przejście obsessive house i psychoterrii. Monster House to zwykłe wagoniki i dekoracje.

PabloA liked this post
MiszaM1999 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:37 PM   #21449
woj79
Registered User

Likes (Received): 17

Byłem dzisiaj we wszystkich trzech domach strachów.
Wszystkie trzy na podobnym poziomie, we wszystkich straszą żywi animatorzy Ci sami co w okresie letnim prowadzili pokazy. Straszenie to głównie "Jump Scare", scenografia, dym i w jednym pokoju kilka korytarzy w całkowitej ciemności i trzeba bało iść na czuja. Dla mnie to w ogóle mało straszne ( Jestem 40 latkiem :P ), ale moja znajoma piszczała jak oszalała . Ogólnie wrażenia spoko. Brakowało tylko cieknącej krwi, flaków jakiegoś dotykania itp :P Ale to by pewnie nie przeszło. Do domów wchodzi się po 4 max 5 osób. Przejście ok 5 minut. Kolejki na ok 15-20 minut. Po Energylandii chodzili także przebrani animatorzy i straszyli. Szczególnie udawało się to gościowi z piłą mechaniczną który straszył tych bardziej przerażonych . Dowiedziałem się od gościa który wpuszczał, że mają za mało animatorów by wszystkie domy mogły być dłużej otwarte i Ci w smoczym grodzie przechodzą z jednego do drugiego. Sprawdzali i egzekwowali wiek wchodzących.
Ludzi dosyć mało, wszystkie roller-kostery na jeden skład. Byłem od 12 i udało mi się zaliczyć 3 domy strachów na które zeszło ponad godzinę. 3 razy Zadrę ok 10 minut czekania. Hyperiona 5 razy pod koniec dnia ok 5 minut. Ok 12 czekano na zapełnienie składu, 2 razy Formuła ok 5 minut, 3 x Dragon 0 minut i raz Majan też zero minut (chyba wymienili koła bo wyglądały na nowe i dużo mniej telepało niż miesiąc temu jak byłem ostatni raz i w ogóle w tym sezonie )
Ogólnie wypad udany i jak będzie pogoda to do zobaczenia na Halloween ostatni raz w tym roku

tropik78, PabloA liked this post

Last edited by woj79; Yesterday at 09:43 PM.
woj79 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:41 PM   #21450
ATomSSC
Registered User

Likes (Received): 3632

Tak mi w nocy przypomnieliście te kupony, że przespałem się z problemem i stwierdziłem,
że szkoda tej ostatniej sztuki i trzeba ją dzisiaj wykorzystać .

Taki ciepły, październikowy dzień to chyba najfajniejsza pora w roku na wizytę w EL
(jak nie interesują nas za bardzo atrakcje wodne) - ludzi mało (ale nie pustki), słonecznie,
no i dekoracje też robią swoje.

11 x Hyperion + 11 x Zadra + przerywnik w postaci 1 x F1.

Na Hyperionie niespodzianka - był otwarty skrót na 1 piętrze, ale drzwi były ledwo uchylone, więc ogromna część
osób nabijała kilometry przez całą stację . Co do trzęsiawki, to w środku tragedia (miejsce #13, lewe na zewnątrz),
na końcu znośnie, jak zwykle, natomiast z przodu zupełnie gładko, co mnie trochę zaskoczyło.

Zadra jak zwykle w dobrej formie, ale czuć, że jest w chłodniejszy dzień trochę wolniej, niż w sierpniu, tuż po otwarciu
- zaleta jest taka, że na zero-g-stallu jest lepszy hangtime. W ciągu dnia jednak rozkręca się do właściwego tempa.
Dziś dopadłem po raz pierwszy pierwszego rzędu i na tym miejscu jest to całkiem inna kolejka, głównie ze względu na widok toru.

Co do czasów oczekiwania, to Hyperion i Zadra przez większość dnia niemal z marszu i to jeszcze z oczekiwaniem
na dopełnienie pociągu. W najbardziej tłocznym momencie trzeba było przeczekać może z 4 przejazdy.
Na F1 kolejka w najgorszym momencie wg wyświetlacza 10 minut, czyli w rzeczywistości z 2x tyle. Wszystko oczywiście na 1 pociąg.

Jak kogoś obchodzi, to naliczyłem 600 kroków od wejścia do stacji Zadry i z kolejne 400 od wyjścia znów do wejścia, tak że chodzenia jest sporo .
A koło tego gościa z piłą tyle razy chodziłem robiąc kółka na Zadrze, że to chyba bardziej on się bał... że mam coś z głową .

tropik78, parks, Olecki75, NewSzymon, PabloA liked this post

Last edited by ATomSSC; Yesterday at 09:47 PM.
ATomSSC no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:55 PM   #21451
pawel98123
Registered User

pawel98123's Avatar

Likes (Received): 2044

Co do domów strachu... Zapewne EL się nie popisała, polecam zobaczyć filmik z otwarcia horror nights w Uniwersalu, to jest dopiero straszne, same charakteryzacje powalają, no ale to całkiem inne poziomy

https://youtu.be/XtpkRFiJCJk

NewSzymon liked this post
pawel98123 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:05 PM   #21452
woj79
Registered User

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by pawel98123 View Post
Co do domów strachu... Zapewne EL się nie popisała, polecam zobaczyć filmik z otwarcia horror nights w Uniwersalu, to jest dopiero straszne, same charakteryzacje powalają, no ale to całkiem inne poziomy

https://youtu.be/XtpkRFiJCJk

Nie byłeś a zakładasz, że się nie popisała Było naprawdę dobrze. A gościu z piłą bardziej przerażający niż Ci goście w Uniwersalu na szczudłach ( U nas też byli przebierańcy na szczudłach ) Ale to hameryka i w Enrgy na pewno dużo gorzej.
Idź przekonaj się a nie jak jeden z drugim opinie z za monitora.
woj79 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:28 PM   #21453
pawel98123
Registered User

pawel98123's Avatar

Likes (Received): 2044

Quote:
Originally Posted by woj79 View Post
Nie byłeś a zakładasz, że się nie popisała Było naprawdę dobrze. A gościu z piłą bardziej przerażający niż Ci goście w Uniwersalu na szczudłach ( U nas też byli przebierańcy na szczudłach ) Ale to hameryka i w Enrgy na pewno dużo gorzej.
Idź przekonaj się a nie jak jeden z drugim opinie z za monitora.
No sory ale animatorzy w Energylandii są po prostu słabo scharakteryzowani, mówię to co widzę na zdjęciach i filmach, nie muszę być na miejscu. Animatorzy na szczudłach z Energylandii a ci z Uniwersala to Akurat dwie całkiem różne rzeczy, polecam dobrze się przyjrzeć tym z uniwersala bo widziałem tego z piłą z Energylandii i za nic nie dam się przekonać, że był straszniejszy niż ten na szczudłach z Uniwersala. Jeśli się postara to naprawdę można zrobić świetne charakteryzacje i co najważniejsze bardzo straszne.

Nie mówię, że to Ameryka i dlatego lepsze, mówię że to Uniwersal i dlatego lepsze, dwa parki na kompletnie innym poziomie w różnych kategoriach.

Czy naprawdę trzeba się tak spinać za słowo krytyki ? Co więcej z mojej strony to nie był zarzut, po prostu EL się rozwija a ja oczekuję od niej coraz więcej, wiem że czasami może za dużo.
pawel98123 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:32 PM   #21454
tropik78
Registered User

Likes (Received): 507

Quote:
Originally Posted by ATomSSC View Post
Jak kogoś obchodzi, to naliczyłem 600 kroków od wejścia do stacji Zadry i z kolejne 400 od wyjścia znów do wejścia, tak że chodzenia jest sporo
10000 kroków na moim telefonie na koniec dnia w EL to jest standard, także spalić można sporo

Charakteryzacja postaci na Halloween w EL nie jest zła, ale od wszystkiego jest grupa EGO, która musi conajmniej podwoić skład, żeby to miało ręce i nogi i jeszcze lepszy klimat, taki jak np. na poniższym filmie, gdzie cały Water Park przerobili na wyspę strachów. Dojdziemy i do tego

A sam motyw, co w Uniwersalu z ganianiem/atakiem na ludzi został w 2017 wykorzystany w Zatorze na openingu o 20 w Halloween Night zaraz za bramkami i wyszło to rewelacyjnie wtedy. Zrobił się fajny popłoch...

NewSzymon, PabloA liked this post

Last edited by tropik78; Yesterday at 11:59 PM.
tropik78 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 01:32 AM   #21455
PabloA
FOMO Coaster

PabloA's Avatar

Likes (Received): 9166

Quote:
Originally Posted by ATomSSC View Post
Na Hyperionie niespodzianka - był otwarty skrót na 1 piętrze, ale drzwi były ledwo uchylone, więc ogromna część
osób nabijała kilometry przez całą stację . Co do trzęsiawki, to w środku tragedia (miejsce #13, lewe na zewnątrz),
na końcu znośnie, jak zwykle, natomiast z przodu zupełnie gładko, co mnie trochę zaskoczyło.
Dzisiaj mój przejazd Hyperionem w ostatnim rzędzie w fotelu po lewej - jak to bolało
Nigdy już nie usiądę na boczne fotele

---

Quote:
Originally Posted by Adamerio View Post
ktoś był w którymś z domów? Jak wrażenia?
Byłem we czwartek w OBSESSIVE HOUSE.
Trochę strachu było, ale to nie to, co w Lisebergu, gdzie puścili mnie samego - zaraz przy wejściu wisiały mumie i trzeba było między nimi przejść, nie ruszyłem się
Wtedy jakiś aktor po mnie przyszedł i mnie pogonił oraz weszła nowa grupa i już było lepiej
Ale strach był mocny cały czas.

W OBSESSIVE HOUSE za wcześnie aktorzy wyskakują, za mało ich jest.

Długa trasa, bardzo fajnie zrobiona, polecam

Facet wyskakujący zza rogu w Smoczym Grodzie - bezcenne reakcje ludzi

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

FOMO
COASTER
na:

Facebook | YouTube | Instagram

All rights reserved!

Spomasz, Wafflee liked this post

Last edited by PabloA; Today at 01:44 AM.
PabloA no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
małopolskie

Thread Tools

Posting Rules