[Radom] Komunikacyjny Hydepark - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 19th, 2009, 02:03 AM   #41
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 155

Quote:
Originally Posted by KY8 View Post
A ja mam samochód i akurat wiem, ze na drogi idzie za dużo pieniędzy.
Również EOT
Za dużo to idzie na pomoc społeczną a czy na drogi...nie wiem, ale wiem że są to pieniądze w dużej mierze wyrzucone w błoto.

Quote:
Originally Posted by redoxygene View Post
A ja jeszcze, takze konczac OT powiem - jak wygladalby Radom i jego srodmiescie, Miasto Kazimierzowskie, gdyby tylko 1 roku wlozyc w jego wyglad i rewitalizacje 100 milionow? Jak wygladaloby to wszystko, gdyby w srodmiescie pakowano rocznie tylko 10% tych pieniedzy, ktore ida na drogi? Jak wygladalaby komunikacja miejska, gdyby w nia wkladac tylko polowe tego, co idzie w drogi (a z komunikacji korzysta rowno polowa mieszkancow)?
Pozostawiam do zastanowienia.
'A jakby tędy przechodziło pańskie dziecko...[sprawdzić czy nie ksiądz]' Realizmu trochę panowie, a nie radykalizmu!

A jakbyśmy przeznaczyli pieniądze na pomoc społeczną na inwestycje to mielibyśmy blisko 0,6mld, wystarczyło by na wszystko, jakby, jakby...
Advertisement

Old November 19th, 2009, 02:22 AM   #42
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Likes (Received): 2969

Quote:
Originally Posted by dkt1984 View Post
Za dużo to idzie na pomoc społeczną a czy na drogi...nie wiem, ale wiem że są to pieniądze w dużej mierze wyrzucone w błoto.

'A jakby tędy przechodziło pańskie dziecko...[sprawdzić czy nie ksiądz]' Realizmu trochę panowie, a nie radykalizmu!

A jakbyśmy przeznaczyli pieniądze na pomoc społeczną na inwestycje to mielibyśmy blisko 0,6mld, wystarczyło by na wszystko, jakby, jakby...
No nie do konca - czesc inwestycji drogowych jest potrzebna, owszem, tylko jest potrzebny pewien umiar w finansowaniu tego wzgledem pozostalych sektorow funkcjonowania miasta - takich jak kultura na przyklad. Pieniadze w drogi - to samonapedzajaca sie studnia bez dna i to wiadomo nie od dzisiaj. Dzieki drogom - spoleczenstwa sie nie rozwijaja i miasta nie ozywiaja. Pieniadze lozone ogolnie w infrastrukture drogowa w niewielkim, wrecz znikomym stopniu maja przelozenie na rozwoj i komfort zycia mieszkancow. A to sie da zmienic w ciagu jednego budzetu, w przeciwienstwie do pieniedzy na pomoc spoleczna. Pomoc spoleczna to bardzo wazny element funkcjonowania panstwa i spoleczenstwa. Chcialbym zauwazyc, ze "pomoc spoleczna" to bardzo wiele dzialan, a nie tylko doplaty do mieszkan czy zapomogi dla patologii, ktore stanowia naprawde niewielki odsetek. Jesli zas mamy rozmawiac o szczegolach - to radzilbym sprawdzic gdzie mamy do czynienia z najwyzszym stopniem zadowolenia mieszkancow (bo tego nie mierzy sie wielkoscia PKB) i jak sie do tego ma pomoc spoleczna (ktora u nas ma negatywne zabarwienie) i wydatki na infrastrukture drogowa wzgledem pozostalych sektorow finansowanych z kasy publicznej.
redoxygene no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2009, 08:00 AM   #43
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Likes (Received): 865

Quote:
Dzieki drogom - spoleczenstwa sie nie rozwijaja i miasta nie ozywiaja.
NC. A przez ruch lotniczy więcej dzieci ma jaskrę.
szybkaosa no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 19th, 2009, 08:38 AM   #44
KY8
User

KY8's Avatar

Likes (Received): 1037

Quote:
Originally Posted by szybkaosa View Post
Pozwolę sobie wkleić 'kultowe zdjęcia' miasta ożywionego przez drogi:

Oraz takiego, gdzie te drogi są sprawą nie pierwszej wagi:

A komentarz pozostawię każdemu z osobna.
KY8 no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2009, 09:04 AM   #45
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
A komentarz pozostawię każdemu z osobna.
Czy na na dwupasmowej Maratońskiej, 1905 roku, Kieleckiej ubyło firm czy przybyło? Gdzie w Radomiu, po wybudowaniu lepszych dróg, miasto umarło - oczywiście z przyczyn komunikacyjnych? Podaj konkretny przykład proszę.

A skoro bawimy się w durne zdjęcia to coś ode mnie.
Tu drogi też nie są sprawą pierwszej wagi:

Old November 19th, 2009, 11:20 AM   #46
pitagor
pogromca drzew

pitagor's Avatar

Likes (Received): 443

Quote:
Gdzie w Radomiu, po wybudowaniu lepszych dróg, miasto umarło - oczywiście z przyczyn komunikacyjnych? Podaj konkretny przykład proszę.
Może nie do końca najlepszy przykład, ale mądrej głowie dość dwie słowie: ul. 25 Czerwca

Quote:
A skoro bawimy się w durne zdjęcia to coś ode mnie. Tu drogi też nie są sprawą pierwszej wagi
Na zdjęciu przedstawionym przez Ciebie droga istnieje, spróbuj przewieźć tych ludzi samochodami, byłby o wiele większy korek.
Błądzisz.

FB: facebook.com/BractwoRowerowe
pitagor no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2009, 11:53 AM   #47
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
Originally Posted by pitagor View Post
Może nie do końca najlepszy przykład, ale mądrej głowie dość dwie słowie: ul. 25 Czerwca

Czy tym zdjęciem chciałeś udowodnić, że powstanie dwupasmowej ul.25czerwca spowodowało to co na zdjęciu? Tak? A kiedy ta dwupasmowa droga powstała? Dwa lata temu?A ile w sąsiedztwie 500m od tej kamienicy jest takich przypadków? Chcesz, to powrzucam Ci fotki lokali do wynajęcia albo ich sprzedaży z deptaka, gdzie jest tylko ruch pieszy albo uspoookojony. Sam błądzisz.

Quote:
Originally Posted by pitagor View Post
Na zdjęciu przedstawionym przez Ciebie droga istnieje, spróbuj przewieźć tych ludzi samochodami, byłby o wiele większy korek.
Przed chwilą policzyłem ile i jakich samochodów przejechało w ciągu 60 sekund ul Maratońską:
9 samochodów dostawczych [w tym 3 akwizytorzy]
11 samochodów osobowych [w większości co najmniej 2 osoby w aucie]
2 ciężarowe.
Jak widzisz po mieście nie jeżdżą wyłącznie samochody osobowe.
I jakoś na tej wyremontowanej dwupasmowej Maratońskiej nie ma zapchania pasów jak pokazaliście na tym durnowatym zdjęciu z USA. Jakoś nie wszyscy rzucili się by tylko nią jeździć.
Old November 19th, 2009, 12:07 PM   #48
KY8
User

KY8's Avatar

Quote:
Czy tym zdjęciem chciałeś udowodnić, że powstanie dwupasmowej ul.25czerwca spowodowało to co na zdjęciu? Tak? A kiedy ta dwupasmowa droga powstała? Dwa lata temu?A ile w sąsiedztwie 500m od tej kamienicy jest takich przypadków? Chcesz, to powrzucam Ci fotki lokali do wynajęcia albo ich sprzedaży z deptaka, gdzie jest tylko ruch pieszy albo uspoookojony. Sam błądzisz.
Zdjęcie pokazuje tylko to, że tam gdzie są samochody nie ma ludzi, żadnej ideologii nie trzeba do tego dorabiać

Quote:
Przed chwilą policzyłem ile i jakich samochodów przejechało w ciągu 60 sekund ul Maratońską:
9 samochodów dostawczych [w tym 3 akwizytorzy]
11 samochodów osobowych [w większości co najmniej 2 osoby w aucie]
2 ciężarowe.
Jak widzisz po mieście nie jeżdżą wyłącznie samochody osobowe.
I jakoś na tej wyremontowanej dwupasmowej Maratońskiej nie ma zapchania pasów jak pokazaliście na tym durnowatym zdjęciu z USA. Jakoś nie wszyscy rzucili się by tylko nią jeździć.
No jak się nie korkuje, skoro w szczycie przed skrzyżowaniem z Limanowskiego zawsze jest kolejka na kilka cykli świateł. I coś nie chce mi sie wierzyć te ponad dwie osoby w większości aut osobowych...
Old November 19th, 2009, 12:22 PM   #49
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
Zdjęcie pokazuje tylko to, że tam gdzie są samochody nie ma ludzi, żadnej ideologii nie trzeba do tego dorabiać
Na deptaku też ich nie ma, dobrze, że chociaż szkoły są w pobliżu. A po drugie, obwodnice tranzytowe czy wewnętrzne służą trochę innym celom.

Quote:
No jak się nie korkuje, skoro w szczycie przed skrzyżowaniem z Limanowskiego zawsze jest kolejka na kilka cykli świateł. I coś nie chce mi sie wierzyć te ponad dwie osoby w większości aut osobowych...
Czy zauważyłeś lawinowy wzrost w ilości samochodów bo ta ulica jest wyremontowana i dwupasmowa? A w szczycie korkuje się skrzyżowanie i to nie zależnie od tego czy ulica byłaby jednopasmowa.
Odnośnie pasażerów to nie musisz wierzyć, ja widziałem i nie naginam argumentacji .
Old November 19th, 2009, 12:32 PM   #50
KY8
User

KY8's Avatar

Quote:
Na deptaku też ich nie ma, dobrze, że chociaż szkoły są w pobliżu. A po drugie, obwodnice tranzytowe czy wewnętrzne służą trochę innym celom.
Ilość ludzi na deptaku jest porównywalna z ilością samochodów na 25 czerwca, z tym, ze ludzie zajmują mniej miejsca i nie hałasują, tak więc mniej się rzucają w oczy.

Quote:
Czy zauważyłeś lawinowy wzrost w ilości samochodów bo ta ulica jest wyremontowana i dwupasmowa? A w szczycie korkuje się skrzyżowanie i to nie zależnie od tego czy ulica byłaby jednopasmowa.
Odnośnie pasażerów to nie musisz wierzyć, ja widziałem i nie naginam argumentacji .
Dwupasmowa jest od zawsze i przepustowość sie nie zmieniła mimo remontu, skad więc ma sie brac ruch wzbudzany?
Old November 19th, 2009, 12:39 PM   #51
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
Ilość ludzi na deptaku jest porównywalna z ilością samochodów na 25 czerwca,
Nie sądzę...
I nie przypuszczam by wszyscy dostali się do centrum pieszo albo mpk.

Quote:
Dwupasmowa jest od zawsze i przepustowość sie nie zmieniła mimo remontu, skad więc ma sie brac ruch wzbudzany?
Z poprawy standardu tej ulicy.
Old November 19th, 2009, 12:50 PM   #52
KY8
User

KY8's Avatar

Quote:
Nie sądzę...
A ja owszem.
Quote:
I nie przypuszczam by wszyscy dostali się do centrum pieszo albo mpk.
Poruszyłeś ten temat w sprawie samego faktu ich obecności.

Quote:
Z poprawy standardu tej ulicy.
Standard jest ten sam, jedynie nawierzchnia nowa.
Old November 19th, 2009, 12:59 PM   #53
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
Standard jest ten sam, jedynie nawierzchnia nowa.
Nie, standard jest lepszy, nowa nawierzchnia, ścieżka rowerowa.
Może skończymy tę jałową dyskusję?
Old November 19th, 2009, 03:18 PM   #54
KY8
User

KY8's Avatar

Dodałem tag Radom, więc o śmierć nie będzie tak łatwo. Każda błyskotliwa myśl będzie zauważona.

Last edited by KY8; November 19th, 2009 at 04:03 PM.
Old November 19th, 2009, 04:12 PM   #55
K.g
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:

To po co remontować Kozienicką 2x2 jak i Mieszka I skoro pojawi się ruch wzbudzany i ulica się zatka.O budowie zachodniej obwodnicy Radomia nawet nie wspominam po po jej wybudowaniu wszyscy się na nią rzucą bo jest dwupasmowa nawet ja chociaż mi jest nie po drodze
K.g no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2009, 04:33 PM   #56
KY8
User

KY8's Avatar

Kozienicka akurat potrzebuje dwóch pasów, gdyż jest drogą wlotową, a przy jednym pasmie pojawiają się obecnie zatory, obwodnica zachodnia jest częścią S7, ekspresowej na całej długości od Gdańska do Krakowa. A Mieszka to tak na prawdę nie rozbudowa, lecz dokończenie tego co 30 lat temu odłożona "na poźniej". Tu nie wystąpi ruch wzbudzony, który byłby szkodliwy dla miasta.
Old November 19th, 2009, 06:43 PM   #57
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Quote:
No widzisz - wystarczy troche poczytac w tym temacie, popatrzec na porownania roznych osrodkow i tego, co jest czynnikami decydujacymi o rozwoju. Infrastruktura drogowa jest odpowiedzialna tylko za niewielka czesc i nie jest niczym decydujacym. Co do "rozwoju" przy Warszawskiej - coz za rozwoj, miasto az zyje rozwojem Warszawskiej
Old November 19th, 2009, 06:46 PM   #58
K.g
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Kozienicka akurat potrzebuje dwóch pasów, gdyż jest drogą wlotową, a przy jednym pasmie pojawiają się obecnie zatory,.
A więc jak się ma twoje zdanie co do wlotowej jednopasmowej Słowackiego ?I jaką masz pewność że po zbudowaniu Mieszka I 2x2 nie wystąpi tam ruch wzbudzony?
K.g no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2009, 07:21 PM   #59
redoxygene
Leningreen

redoxygene's Avatar

Quote:
Originally Posted by K.g View Post
A więc jak się ma twoje zdanie co do wlotowej jednopasmowej Słowackiego?
Tak, ze Slowackiego bedzie miala docelowo 3 drogi zastepcze (jedna to obwodnica S12, druga Obwodnica Poludniowa, a trzecia - to trasa za lotniskiem) a Kozienicka ani jednej.

Quote:
Originally Posted by K.g View Post
I jaką masz pewność że po zbudowaniu Mieszka I 2x2 nie wystąpi tam ruch wzbudzony?
Bo nie ma skad sie wziac. Z powietrza sie nie tworzy.
Old November 19th, 2009, 07:43 PM   #60
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Quote:
Tak, ze Slowackiego bedzie miala docelowo 3 drogi zastepcze (jedna to obwodnica S12, druga Obwodnica Poludniowa, a trzecia - to trasa za lotniskiem) a Kozienicka ani jednej.
Obwodnica Południowa drogą zastępczą dla Słowackiego? To nie ta bajka.
Obwodnica S12, trasa za lotniskiem - rok 2025.
Quote:
Bo nie ma skad sie wziac. Z powietrza sie nie tworzy.
A dlaczego akurat tam nie pojawi się ten ruch pobudzony? Przeklęty rejon czy co?
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
radom

Thread Tools

Posting Rules