[Wieluń] Inwestycje i zapowiedzi - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 20th, 2009, 12:46 AM   #101
Spooky_Wiel
Registered User

Spooky_Wiel's Avatar

Likes (Received): 710

Są już oficjalne informacje odnośnie nowego rozkładu jazdy pociągów (od 14 grudnia 2009). "Nasz" pociąg TLK Kraków - Szczecin/Świnoujście jednak zostaje (informacje że miałby jechać przez Kluczbork to były tylko plotki) Zmieni się tylko godzina odjazdu. Rano z 9:37 na 9:45 i popołudniu z 16:53 na 18:16. Więc Wieluń nie straci połączenia z Krakowem i w wakacje z morzem Pozostałe pociągi (osobowe) będą od nowego rozkładu jeździły w podobnych godzinach, co obecnie (zdarzają się jedynie małe przesunięcia w czasie odjazdu, do 10 minut).

Last edited by Spooky_Wiel; November 21st, 2009 at 05:47 AM.
Spooky_Wiel no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 21st, 2009, 09:25 PM   #102
siwy_
Registered User

siwy_'s Avatar

Likes (Received): 1767

Uff, całe szczęście..
siwy_ no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2009, 12:50 AM   #103
Spooky_Wiel
Registered User

Spooky_Wiel's Avatar

Uwaga - rozpoczęła się nowa inwestycja w mieście!
Przy skrzyżowaniu ulicy Głowackiego z Kochelskiego i Krakowskim Przedmieściem rozpoczęła się z dużym impetem budowa nowego budynku. Przechodziłem tam kilka dni temu i jeszcze nic się nie działo, a dzisiaj już widziałem otoczony plac budowy, sporo przywiezionych materiałów budowlanych, zaplecze budowy i wykonane już fundamenty. Wygląda to na coś dużego. Tablica informacyjna jest od strony ul. Kochelskiego, ale niestety dosyć daleko od płotu, a gdy tam byłem było już ciemno i nie udało mi się doczytać co takiego tam powstaje.

Biorąc pod uwagę fundamenty orientacyjnie mogę określić, że budynek będzie wyglądał mniej więcej tak:

Duża ilość przywiezionego piasku świadczy o tym, że będą tam wyrównywać teren do poziomu ulicy (obszar gdzie powstaje budynek jest ok. metr niżej od poziomu ulicy) i pewnie przed budynkiem powstanie parking. Wydaje mi się, że może być to obiekt handlowo - usługowy i moim zdaniem bardzo dobrze, że powstaje akurat w tym miejscu, gdyż ta część miasta wydaje mi się dosyć zaniedbana. Dodatkowo, sądząc po dobrym tempie budowy, inwestorem jest pewnie jakaś duża firma, niewykluczone że zagraniczna.
Sponsored Links
Advertisement

Old November 22nd, 2009, 11:17 AM   #104
stefan_pol
Registered User

stefan_pol's Avatar

Likes (Received): 68

salon meblowy "Bodzio"

widok z ul Głowackiego:

i z Kochelskiego:

no i na tablicę (robione w zoomie, sorki z jakość ) :

Last edited by stefan_pol; November 22nd, 2009 at 11:28 AM.
stefan_pol no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2009, 01:18 PM   #105
stefan_pol
Registered User

stefan_pol's Avatar

Inwestorem jest tutaj bezpośrednio fabryka mebli Bodzio z miejscowości Goszcz. Poczekamy i przekonamy się jak będzie wyglądał wieluński obiekt.
Większość salonów "własnych" "Bodzio" jest do siebie podobna i wygląda tak:

przykład z Tarnowskich Gór:

z Częstochowy:

przykłady z Warszawy, Rybnika, Gorzowa ,Kołobrzegu i jednego z poznańskich salonów (te salony są mają niemal identyczną elewację):

Kalisz:

"bliźniak" z Chorzowa:

i z "zaprzyjaźnionego" Sieradza:

Mam nadzieję że nie będzie przypominał żadnego z dwóch poniższych z Wrocławia:

źródła fotografii: www.bodzio.pl/ - wszystkie poza jednym salonem
https://www.skyscrapercity.com/ - salon sieradzki

Last edited by stefan_pol; November 22nd, 2009 at 02:38 PM.
Old November 22nd, 2009, 02:57 PM   #106
Spooky_Wiel
Registered User

Spooky_Wiel's Avatar

Dzięki za informacje, Stefan. Uprzedziłeś mnie, bo ja właśnie przed chwilą tam byłem i też nacykałem fotki, ale nie będę ich wrzucał skoro Ty już to zrobiłeś Salony Bodzio wyglądają dosyć ładnie, więc wygląda na to, że ten obiekt będzie ozdobą tej okolicy
Old November 22nd, 2009, 03:19 PM   #107
stefan_pol
Registered User

stefan_pol's Avatar

Spooky masz jakieś ciekawe ujęcie to wrzucaj. Dosyć ciekawie wygląda większość salonów jednak wrocławskie to "porażka" a i sieradzki też jest nieco brzydszy od pozostałych.

Zagospodarowanie ulicy Głowackiego na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do Wodnej to chyba kwestia nieodległej przyszłości. Najatrakcyjniej położone działki w mieście - jedyne niezagospodarowane praktycznie w centrum - dziwne że ta część ulicy nie została jeszcze zabudowana.

Odnośnie skrzyżowania Warszawska / Głowackiego/ Krakowskie Przedmieście, to na rogu Warszawskiej i Krakowskiego Przedmieścia jest jeszcze działka na której dwa lata temu poczyniono prace przygotowawcze - wyprowadzono najemców z zlokalizowanych tam prymitywnych pawilonów, usunięto drzewa, odhumusowano część działki i na tym koniec. Nie wiem co miało tam powstać

Skrzyżowanie wyglądałoby jeszcze lepiej gdyby zdecydowano się wykupić i wyburzyć parterowy, stary i nieciekawy domek na rogu Warszawskiej i Kochelskiego umożliwiając tym samym korektę skrzyżowania.

Last edited by stefan_pol; November 22nd, 2009 at 03:43 PM.
Old November 23rd, 2009, 12:38 AM   #108
Spooky_Wiel
Registered User

Spooky_Wiel's Avatar

Zgadza się, niemalże naprzeciwko budowanego salonu meblowego znajduje się obszar ogrodzony już od dawna drewnianym płotem jaki stosuje się podczas budowy nowych budynków. Szkoda, że nic tam się nie dzieje, w sumie nie rozumiem sensu w działaniach inwestora, który to pewnie kupił, zamknął obiekty które się tam znajdowały, a teraz ten obszar nie spełnia żadnej funkcji. A przecież jeśli tam ma powstać jakiś obiekt handlowy to najlepiej teraz, dopóki jeszcze przebiega tędy DK 8 i jest szansa, że skorzystają z tego obiektu osoby jadące tą drogą. Gdyby jednak doszło do realizacji jakiegoś ciekawego budynku w tym miejscu i gdyby zburzono ten parterowy budynek o którym pisałeś i przebudowano skrzyżowanie, wtedy to miejsce zmieniłoby się wręcz nie do poznania.

A teraz zmienię nieco temat: pisałem już kilka tygodni temu o tym, że na dwóch skrzyżowaniach w mieście, na których wymieniono sygnalizację świetlną na nową, nadal nie położono kostki brukowej dookoła nowych sygnalizatorów. Myślałem że to kwestia maksymalnie kilkunastu dni, ale jednak nie. "Dziury" w chodniku mają niekiedy nawet promień 0,5 - 1m dookoła sygnalizatora. Stwarza to problem szczególnie podczas opadów deszczu, gdy żeby dostać się do przycisku zmiany światła, trzeba wejść w błoto. Drugą sprawą jest pozostawienie starych szaf ze sterownikami sygnalizacji świetlnej. Czemu one nie zostały zdemontowane, skoro nowa sygnalizacja działa już od długiego czasu i stare szafy są zupełnie niepotrzebne? Ciekaw jestem kiedy te pozornie błahe sprawy zostaną załatwione.
Old November 27th, 2009, 05:41 PM   #109
Spooky_Wiel
Registered User

Spooky_Wiel's Avatar

Podobno gdzieś w okolicy dworca PKS powstaje jakiś lokal gastronomiczny. Czy ktoś może wie gdzie dokładnie? Bo ja tam przechodziłem kilka razy i nic nie widziałem, ale może po prostu się nie przyglądałem.
Old November 27th, 2009, 06:43 PM   #110
stefan_pol
Registered User

stefan_pol's Avatar

w jednym z dwóch bliźniaczych budynków na rogu Warszawskiej i Poprzecznej. Ten lokal powstaje w istniejącym budynku.

Przejeżdżając ostatnio ulicą Wojska Polskiego zauważyłem jakiś nowy parterowy budynek na rogu WP/ Biedala - usługowy
Old November 27th, 2009, 07:05 PM   #111
Spooky_Wiel
Registered User

Spooky_Wiel's Avatar

Dzięki za info. Natomiast ten nowy budynek na rogu WP/Biedala jest budowany już od kilku miesięcy. Niestety tablicy informacyjnej tam nie zauważyłem. Jedno wydaje się pewne - urodą to on raczej nie będzie grzeszył.
Old November 30th, 2009, 06:26 PM   #112
stefan_pol
Registered User

stefan_pol's Avatar

Tempo inwestycji na rogu B. Głowackiego i Kochelskiego dobre. Obiekt będzie chyba większy od tego, co orientacyjnie wrysowałeś na mapce i chyba będzie też wyglądał inaczej od tych z fotek zamieszczonych przeze mnie.

Last edited by stefan_pol; December 2nd, 2009 at 09:33 PM.
Old December 1st, 2009, 10:47 PM   #113
stefan_pol
Registered User

stefan_pol's Avatar

Na działce, która na poniższej fotce została oznaczona nr 2 coś się dzieje. Mam nadzieję że nie skończy się tylko na modernizacji sąsiedniej kamieniczki a powstanie tam coś ciekawego. Narożna działka w centrum miasta - aż się prosi o jakiś ładny budynek. Dla uściślenia fotografia przedstawia skrzyżowanie Krakowskiego Zaułku z Krakowskim Przedmieściem widziany z Parku Śródmiejskiego im Żwirki i Wigury. Krakowskie Przedmieście na odcinku Targowa - Piłsudskiego z jednej strony ulicy posiada zabudowę o charakterze pierzejowym, a z drugiej strony znajduje się park śródmiejski (odpowiednik krakowskich plantów). Wyrwa w zabudowie pierzejowej występuje jedynie w rejonie "skrzyżowania" z zaułkiem - aż prosi się o zaplombowanie.

Old December 7th, 2009, 05:46 PM   #114
stefan_pol
Registered User

stefan_pol's Avatar

Quote:
Originally Posted by TVK WSM

Porządkują i budują
02.12.2009.
Pomimo końca roku i coraz gorszej pogody w niektórych punktach miasta nie ustają prace remontowo- budowlane. Gdzie dokładnie? Choćby przy ul. 18 Stycznia. W okolicy dużego i zabytkowego zarazem obiektu jakim jest były młyn Amerykana przez ostatni czas prowadzono prace wyburzeniowe znajdujących się obok mniejszych obiektów.

Wspomniane budynki zajmowała kiedyś hurtownia budowlana. Teren wokół Amerykanki zostanie zatem calkowicie uporządkowany a jeśli chodzi o docelowe przenaczenie samego budynku i zaadoptowanie go na galerię handlową, o czym jakiś czas temu była mowa, to na razie konkretnych informacji brak.

A teraz ulica Glowackiego. Tuż przy skrzyżowaniu z Krakowskim Przedmieściem i Warszawską powstaje nowa inwestycja. Czego możemy się zatem spodziewać w przyszłości? Prawdopodobnie salonu meblowego jednej z firm znanych w tej branży.

Pomysł wydaje się być dobry, zagospodarowany zostanie bowiem całkiem spory obszar, do tej pory porastający tylko chwastami. Jakiś ładny obiekt przydałby się też po przeciwnej stronie, obok kliniki dentystycznej. W samym centrum miasta mamy przecie kolejny niezagospodarowany póki co teren.
źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl/
Jako załączniki do posta dwie aktualne fotki z porządkowania terenu wokół amerykanki.
- fotki to mniej więcej zostały zrobione z tego samego miejsca co te, które wrzuciłem jakiś miesiąc temu, pozornie nic się nie zmieniło ale pewna różnica jest.

fotka sprzed miesiąca:

fotka aktualna:

fotka sprzed miesiąca:

fotka aktualna:
Old December 7th, 2009, 06:25 PM   #115
stefan_pol
Registered User

stefan_pol's Avatar

Fotki z budowy salonu Bodzio:
widok z Głowackiego

zaktualizowana mapka orientacyjna, oraz widoki z ulicy Kochelskiego:

Old December 13th, 2009, 01:44 PM   #116
stefan_pol
Registered User

stefan_pol's Avatar

Quote:
Originally Posted by Spooky_Wiel View Post
(...) Natomiast ten nowy budynek na rogu WP/Biedala jest budowany już od kilku miesięcy. (...) Jedno wydaje się pewne - urodą to on raczej nie będzie grzeszył.
Przejeżdżałem tam z dwa dni temu i rzuciłem okiem na ten nowy budynek. Jak na parterowy obiekt, budynek nie jest jakiś tragiczny (elewacja chyba nawet z cegły klinkierowej). Parterowa zabudowa akurat pasuje do tego rejonu ulicy.

Last edited by stefan_pol; December 13th, 2009 at 01:50 PM.
Old December 21st, 2009, 12:57 AM   #117
Spooky_Wiel
Registered User

Spooky_Wiel's Avatar

Wrzucam linki, bo chyba ich jeszcze nie było, do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru Starego Miasta w Wieluniu:

Tekst: http://eurzad.um.wielun.pl/eurzad/um...006/427_06.pdf

Mapka: http://eurzad.um.wielun.pl/eurzad/um...6/427_06z1.pdf

Z planu wynika m.in:
- likwidacja wszystkich kiosków i budek na terenie Starego Miasta (w tym "Rożka" - w jego miejscu ma powstać budynek),
- ograniczenie wysokości zabudowy do 3 kondygnacji nadziemnych (10m), w uzasadnionych przypadkach do 4 kondygnacji (12m),
- zabudowa obszaru pomiędzy "Tęczą", a ul. Sienkiewicza poprzez budynek, w którym mogłaby znaleźć się galeria sztuki lub informacja turystyczna,
- częściowa odbudowa ruin kościoła farnego wraz z wieżą, gdzie byłby punkt widokowy,
- dalsza przebudowa elewacji "Tęczy", aby dopasować budynek architektonicznie do otoczenia,
- wzmocnienie roli murów obronnych poprzez dobudowę niektórych fragmentów i umieszczenie ciągów pieszych wzdłuż ich dawnego przebiegu,
- możliwość utworzenia małego zbiornika wodnego w parku im. Żwirki i Wigury na bazie istniejącego kanału

oraz wiele innych Ogólnie plan rysuje się całkiem ciekawie, szkoda tylko że nie zakłada wyłączenia niektórych ulic w centrum z ruchu samochodowego i utworzenia deptaków, powiedzmy z ławkami na środku, z kwiatami oraz z tzw. "cityligtami" co niewątpliwie podniosłoby atrakcyjność naszej starówki. Można by było np. wyłączyć z ruchu wszystkie ulice w ścisłym centrum, pozostawiając ruch jedynie na tych przecinających centrum z północy na południe (Sienkiewicza, Różana, Palestrancka, Śląska, Nowy Rynek, Św. Barbary) i umocnieniu roli transportu publicznego w celu wyeliminowania dużej liczby samochodów w centrum.

Last edited by Spooky_Wiel; December 21st, 2009 at 01:04 AM.
Old December 30th, 2009, 03:56 PM   #118
lapa
Registered Looser

lapa's Avatar

Likes (Received): 0

Prośba do forumowiczów z Wielunia

Witam Skyskraperowczów z Wielunia,

Zastanawiam się czy nie chcielibyście pomóc forumowiczowi w potrzebie

Jestem młodym, zdolnym projektantem ze Szczecina i byłbym ogromnie wdzieczny gdyby ktoryś z forumowiczow zechcial wykonać dla nas (przy okazji spaceru z rodziną, niedzielnej wycieczki, jakiejkowliek innej społecznie dopuszczalnej czynności), kilku zdjęć obszaru odkrytego basenu przy ul. Broniewskiego w Wieluniu wraz z otoczeniem. (Bądź udsotępnił jeśli ma przypadkiem w we własnych zbiorach pod ręką)

Zdjęcia te pomogły by nam przygotować prace na konkurs na koncpecje krytego basenu w tym miejscu. Od razu uspokajam, że zdjecia będa użyte do celow wewnętrznych biura i nie będa nigdzie publikowane.

Bedziemy niezmiernie wdzieczni za wszelką pomoc!!!

Z góry dziękujemy, pozdrawiamy i życzymy do siego roku 2010!!

Ps: jak by co, to zdjecia (wielkosc ok 1200x800 jpg) prosze przeslac na adres [email protected]
Old January 3rd, 2010, 10:32 PM   #119
stefan_pol
Registered User

stefan_pol's Avatar

lapa, ta strona powinna być pomocna http://wosir.org/wycieczka360.php - należy wybrać basen przy Broniewskiego
Old January 4th, 2010, 02:09 PM   #120
lapa
Registered Looser

lapa's Avatar

Likes (Received): 0

Dzięki stefan pol! Bardzo fajny pomysł btw
Advertisement

Reply

Tags
łódzkie, dk43, dk45, dk74, inwestycje, wieluń

Thread Tools

Posting Rules