[Katowice] Face2Face Business Campus|47,2 tys. m|Echo Investment - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Katowice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 4.00 average.
Old September 28th, 2017, 09:48 AM   #61
Trishelle
Registered User

Trishelle's Avatar

Likes (Received): 4085

Ta inwestycja sporo da, ale nadal zostanie tam Bangladesz. Koło tego zespołu biurowego będzie szpetny budynek robiący za bilboard, koślawo postawiony Fly Spot. W ogóle do czego on jest wyrównany? Bo z pewnością nie do Chorzowskiej. Te kostki jakoś się bronią, bo są proste i równoległe do Chorzowskiej. Później ta wieża, która jak dla mnie powinna iść do wyburzenia.

schlesier2, LibiazCity liked this post
Trishelle no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 30th, 2017, 01:07 AM   #62
Molibden
Registered User

Likes (Received): 19137

krok po kroku... Popatrzmy co zniknie - gigantyczny tandetny bilbord Ikei, dziki parking, chaszcze i ogromny słup wysokiego napięcie w centrum miasta. Kilka kolejnych kroków naprzód. A ta wieża - wydaje mi się, że miałaby szansę na zagospodarowanie jako jakieś lofty biurowe z kawiarnią. Stamtąd musi być fajny widok, zwłaszcza ze względu na bliskość DTŚki. Niestety jak szukam o niej jakichś informacji tak na szybko, to wyrzuca mi tylko firmy outdoorowe.
Martwi mnie też to, że tereny po Baildonie są "anektowane" przez biura tylko "po brzegach" - Skanska, te (nawet udane) remonty i przebudowy Opalu, teraz - po 14 (?) latach od wyburzenia hali - inwestycja Echo. Natomiast w głębi dalej mamy walcownię po Baildonie (BGH, która się niedawno nawet rozbudowała) i chyba jeszcze kilka spółek utworzonych na bazie Huty, które dalej tam są (wiertla, węgliki spiekane...).
Molibden no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2017, 02:30 AM   #63
ormi
Registered User

Likes (Received): 4513

Quote:
Originally Posted by Molibden View Post
A ta wieża - wydaje mi się, że miałaby szansę na zagospodarowanie jako jakieś lofty biurowe z kawiarnią.
Największą wartością tej wieży jest, że może służyć dla anten umieszczonych na dachu:

https://www.google.fr/maps/@50.26899...7i13312!8i6656

Jest wystarczająco charakterystyczna, by ją zachować, jednak pod warunkiem jakiegoś sensownego jej zagospodarowania i raczej nie na kawiarnię.
Jeśli się nie znajdzie tego sensownego celu, to bez żalu może ustąpić miejsca jakiemuś innemu projektowi inwestycyjnemu.

Quote:
Martwi mnie też to, że tereny po Baildonie są "anektowane" przez biura tylko "po brzegach" - Skanska, te (nawet udane) remonty i przebudowy Opalu, teraz - po 14 (?) latach od wyburzenia hali - inwestycja Echo. Natomiast w głębi dalej mamy walcownię po Baildonie (BGH, która się niedawno nawet rozbudowała) i chyba jeszcze kilka spółek utworzonych na bazie Huty, które dalej tam są (wiertla, węgliki spiekane...).
I bardzo dobrze, że tak się dzieje, bo nawet za kilkanaście lat nie zdoła się zabudować biurami skraju terenów po Baildonie od Żelaznej do Brackiej - jest tam jeszcze miejsca na jakieś 4-5 poważnych zespołów biurowych.

https://www.google.fr/maps/@50.26751.../data=!3m1!1e3

Last edited by ormi; September 30th, 2017 at 02:37 AM.
ormi está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 30th, 2017, 12:44 PM   #64
Molibden
Registered User

Quote:
Originally Posted by ormi View Post
Największą wartością tej wieży jest, że może służyć dla anten umieszczonych na dachu:
To zależy która stawka jest wyższa, czy za anteny, czy może za reklamy.
Quote:
Jest wystarczająco charakterystyczna, by ją zachować, jednak pod warunkiem jakiegoś sensownego jej zagospodarowania i raczej nie na kawiarnię.
Jeśli się nie znajdzie tego sensownego celu, to bez żalu może ustąpić miejsca jakiemuś innemu projektowi inwestycyjnemu.
Myślę, że kawiarnia też się tam zmieści. I o tym napisałem.
Mam podobny pogląd - można ją sensownie zagospodarować, ale jeżeli byłby jakiś sensowny pomysł na inne zagospodarowanie tej działki, to płakał nie będę.
Quote:
I bardzo dobrze, że tak się dzieje, bo nawet za kilkanaście lat nie zdoła się zabudować biurami skraju terenów po Baildonie od Żelaznej do Brackiej - jest tam jeszcze miejsca na jakieś 4-5 poważnych zespołów biurowych.
Nie, nie dobrze. Zaśmiecanie tego terenu marketem budowlanym, czy rozwój (tak tak - rozwój) na jego obszarze przemysłu będzie jednym z czynników opóźniających jego zagospodarowanie po nowemu.
UM powinien raczej namawiać tamtejszy przemysł (zwłaszcza, że nie są to jakieś gigantyczne firmy) do przenosin do innej części Katowic... Mogliby stworzyć jakieś zachęty podatkowe, może nawet SSE. W Katowicach można znaleźć tereny, na których by się to zmieściło... Powoli przymierzać się może do próby organizacji komunikacji zbiorowej na tym obszarze (tramwaj?). Oczywiście wszystko w perspektywie lat. Ale gdzie tam. Chcieli market budowlany - prosze bardzo. Obok ktoś poprosi o zgodę na tor żużlowy - czemu nie? U nas są za wąskie horyzonty. Mam wrażenie, że są dw UM-y w Kato. Jeden zajmuje się "Wielkimi Budowami Socjalizmu", a drugi to jest poziom miasta powiatowego.
Old September 30th, 2017, 02:29 PM   #65
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 33958

Gdzie? Na Owsianą?
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2017, 02:44 PM   #66
Sunlight
Tequila

Likes (Received): 98

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Gdzie? Na Owsianą?
Szopienice, wszytko na wschód od Korfantego w kierunku Siemianowic.

Molibden liked this post
Sunlight no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2017, 05:56 PM   #67
Lahcim nitup
Registered User

Lahcim nitup's Avatar

Likes (Received): 17031

powiedziałbym:
- Szopienice (dawny HMN),
- tereny między Roździeńsiego/Bagienna/Linia kolejowa Dąbrówka-Szopienice
- wszystko na północny wschód od Korfantego/Konduktorskiej

Molibden, Sunlight liked this post
Lahcim nitup no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2017, 07:55 PM   #68
Molibden
Registered User

z tym, że na Konduktorskiej jest teren GPP, który oni chcą zagospodarować na dzielnicę biurową. Teraz oczywiście wąska dróżka z jedną linią autobusową. UM ma tam jakiś plan, czy jak zwykle?
Ale dla zakładów z terenu HB miejsce się znajdzie.
Nb. kto wie, czy nawet nie lepiej byłoby przenieść je do któregoś z miast: Siemianowice, Chorzów, Świętochłowice?
No, ale o czym my mówimy...
Old September 30th, 2017, 08:22 PM   #69
schlesier2
Registered User

Likes (Received): 1909

Quote:
Originally Posted by Molibden View Post
z tym, że na Konduktorskiej jest teren GPP, który oni chcą zagospodarować na dzielnicę biurową. Teraz oczywiście wąska dróżka z jedną linią autobusową. UM ma tam jakiś plan, czy jak zwykle?
Ale dla zakładów z terenu HB miejsce się znajdzie.
Nb. kto wie, czy nawet nie lepiej byłoby przenieść je do któregoś z miast: Siemianowice, Chorzów, Świętochłowice?
No, ale o czym my mówimy...
Przy Konduktorskiej plan GPP wygląda przecież następująco. Robią IV etap parku biurowo-przemysłowego. Następnie miał być hotel, a potem w trzeciej kolejności mieszkaniówka (Eko Miasto). Mieszkaniówka miała obejmować teren Katowic i Siemianowic Śląskich. Jeżeli mnie pamięć nie myli to było podpisywane jakieś porozumienie miedzy tymi miastami w tej sprawie.
Odczytywałem to nawet niejako jako wstęp do przyłączenia Siemianowic do Katowic.

Molibden liked this post
schlesier2 no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2017, 06:38 PM   #71
Lahcim nitup
Registered User

Lahcim nitup's Avatar

Likes (Received): 17031

katowice.pro: Echo czeka na decyzję urzędników

Quote:
Echo Investment wchodzi w ostateczną fazę przygotowań do rozpoczęcia projektu biurowego przy ul. Grundmanna. Firm złożyła właśnie wniosek o pozwolenie na budowę. Wiadomo również, kto jest projektantem kompleksu.

Dotychczas deweloper niewiele mówił o inwestycji. Poznaliśmy powierzchnię najmu budynków z podziałem na dwa etapy, przewidywany budżet inwestycji oraz jedną wizualizację. Podano także, że prace budowlane miałyby rozpocząć się w ostatnim kwartale br. Jako że wniosek o pozwolenie na budowę wpłynął do urzędu tydzień temu i biorąc pod uwagę czas potrzeby na wydanie decyzji, to start robót może zostać przesunięty na przyszły rok.

Zgodnie z podanymi wcześniej informacjami, Echo Investment chce w pierwszym etapie dostarczyć 25,5 tys. m˛ powierzchni przeznaczonej na wynajem. To nieco mniej niż cała dostępna powierzchnia zrealizowana w ramach A4 Business Park – pierwszego katowickiego kompleksu biurowego firmy. Tam w trzech budynkach oddano najemcom 31 tys. m˛. Drugi etap inwestycji przy ul. Grundmanna ma mieć 23 tys. m˛.

Z wizualizacji przedstawionej wczesną jesienią wynika, że kompleks ma składać się z 8-kondygnacyjnego biurowca oraz 15-kondygnacyjnej dominanty. – W pierwszej fazie realizowany będzie niższy budynek – mówił we wrześniu Paweł Słupski, public relations coordinator w Echo Investment. Inwestycja powstanie na terenie o powierzchni 23,8 tys. m˛ między ulicami Grundmanna, Chorzowską i Żelazną. Wiadomo już, że za projekt odpowiada warszawska pracownia Grupa 5 Architekci, która w Katowicach jest znana ze współtworzenia nowo otwartej siedziby Wydziału Radia i Telewizji UŚ przy ul. św. Pawła.

Jeśli chodzi o projektowanie biurowców, to warszawiacy mają w swoim portfolio m.in. kompleks Platinium Bis dla firmy GTC, czy główne siedziby Banku Millennium i Banku BPS.
Lahcim nitup no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2017, 06:54 PM   #72
ormi
Registered User

Quote:
Originally Posted by Lahcim nitup View Post

Zaryzykowalby ktos do rysunku tej dzialki wstawic hipotetyczny uklad obu budynkow widocznych na wizualizacji?
By troszke sobie wyobrazic jak to bedzie pozniej w terenie.
Old November 10th, 2017, 07:10 PM   #73
LibiazCity
Registered User

LibiazCity's Avatar

Likes (Received): 1189

Mnie bardziej interesuje czy zmieści się tam moje wymarzone przedłużenie Mickiewicza
LibiazCity no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2017, 07:39 PM   #74
ormi
Registered User

Quote:
Originally Posted by LibiazCity View Post
Mnie bardziej interesuje czy zmieści się tam moje wymarzone przedłużenie Mickiewicza
Obiecywalem wrocic do tej sprawy.
Z pewnoscia nigdy nie bedzie prostego jak drut przedluzenia Mickiewicza do ul. Baildona, bo watpie by pozostale budynki Huty mogly byc wyburzone w sensownej przyszlosci, ale z pewnoscia trzeba by bylo sie dowiazac do uliczki za Flyspotem i Kostkami, ewentualnie do przyszlej Nowogliwickiej.
To nie wszystko - nie ma mowy, by przedluzenie Mickiewicza tworzylo nowe skrzyzowanie z Grundmanna i nowa linia tramwajowa.
Mickiewicza musialaby przebiegac pod spodem i w zwiazku z tym, by miec dosc spadku, nalezaloby ja oddalic od Rawy na prawo, ale i tak by pozostala jeszcze poza poludniowa granica dzialki Echo Investment.

Przedluzenie Mickiewicza do Baildona mialoby pelny sens, gdyby to byla czesc dwukieunkowego tranzytu dochodzacego do Warszawskiej przez Szkolna. - wtedy idea przejazdu podziemnego pod Stawowa, nowym zintegrowanym Placem Synagogi, nabralaby jeszcze wiecej znaczenia.
Old November 18th, 2017, 12:01 PM   #75
jckns
Registered User

Likes (Received): 3123

Taka ciekawostka. Biuro projektowe Małeccy brało udział w projektowaniu zagospodarowania przestrzeni biurowców Echo i na ich stronie można znaleźć dodatkowe wizualizacje pokazujące osadzenie budynków:

http://www.maleccy.com/pl/projekty/k...h-w-katowicach

Old November 18th, 2017, 12:13 PM   #76
Kodi_
Registered User

Likes (Received): 2066

O kurcze. To daje całkiem nowe spojrzenie na to jak ma wyglądać ten budynek :P Natomiast te zagospodarowanie terenu... No cóż.
Kodi_ no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2017, 12:38 PM   #77
ormi
Registered User

Brakuje mi wyobrazni, by naszkicowac logicznie rzut poziomy zespolu biurowego z wizualizacji Maleckich na prezentowanej juz dzialce Echo Investment.
Old November 18th, 2017, 01:18 PM   #78
jckns
Registered User

Likes (Received): 3123

Quote:
Originally Posted by ormi View Post
Brakuje mi wyobrazni, by naszkicowac logicznie rzut poziomy zespolu biurowego z wizualizacji Maleckich na prezentowanej juz dzialce Echo Investment.
To mam wskazówkę dla Ciebie. W górnym prawym rogu drugiej wizualizacji jest zagospodarowanie działek z rzutem budynków. Jak wejdziesz na stronę Małeckich to możesz otworzyć zdjęcia w dużej rozdzielczości i wszystko stanie się jasne.
jckns no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2017, 01:27 PM   #79
schlesier2
Registered User

Likes (Received): 1909

Czy dobrze odczytuję zatem, że pierwszy etap będzie stawiany wzdłuż Grundmana, a drugi w którym ma być dominanta będzie stał przy samej Chorzowskiej i żelaznej?

Łosiu liked this post
schlesier2 no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2017, 02:11 PM   #80
BRV
Registered User

BRV's Avatar

Likes (Received): 2139

Fajnie, że Echo nie odgrodzi się od otoczenia jakimś murem czy ścianą oporową.
Może jest cień szansy na jakieś usługi w parterze.
BRV no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
biurowce, katowice

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules