[Opalenica] Inwestycje - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie

Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie » Bydgoszcz | Poznań | Toruń

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 24th, 2014, 10:00 PM   #61
Barterski
Registered User

Barterski's Avatar

Likes (Received): 379

CD
A dobrych kilka lat temu miało miejsce podwyższenie dzwonnicy fary.
Sama dzwonnica została odbudowana w 2002 r. po pożarze z 1731 r
Odbudowana jako wolnostojąca, oryginał był w obrębie kościoła, w miejscu, gdzie dzisiaj jest kruchta.

Podwyższona wieża wygląda bardzo dobrze, ma też o wiele lepszy hełm niż przed podwyższeniem. http://www.wydawnictwo-pik.pl/upload/Image/fot%204.jpg

To była taka ciekawostka tematyczna

Może zmienić wątek na bardziej fotograficzny, bo inwestycji nie ma zbyt dużo :p
Obwodnica już wybudowana, może uda mi się porobić trochę zdjęć na następny raz

Pozdrawiam.

smar liked this post

Last edited by Barterski; December 24th, 2014 at 10:16 PM.
Barterski no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 25th, 2014, 04:04 PM   #62
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

A jak ruch w mieście? Mocno zmniejszył się po oddaniu obwodnicy? Minęło już sporo czasu od otwarcia.
Czy są planowane inwestycje powodujące uspokojenie ruchu na dawnej DW?
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2014, 11:09 PM   #63
Barterski
Registered User

Barterski's Avatar

Zdecydowanie podniósł się komfort życia w całym mieście, wyjeżdżając z posesji przy dawnej DW nie czeka się już 5 minut, a max do 2 minut
Mniej samochodów ciężarowych, mniej hałasu. Chociaż w południowej części miasta czasami można dosłyszeć delikatne 'szumy' od głośniejszych ciężarówek na obwodnicy, ale to taki detal nieznaczny.
Jeśli chodzi o główne ulice, różnicę widać zwłaszcza w weekendy, letnie i wiosenne wieczory, cisza i spokój. Natomiast w godzinach szczytu 10- 17 zwłaszcza zimą to, fakt jest lepiej, ale i tak dużo samochodów.

W trakcie budowy obwodnicy, po zbudowaniu sieci kanalizacyjnej na głównych ulicach, ul. Wyzwolenia i Powstańca Kozaka wymieniono też nawierzchnię asfaltową i zrobiono należycie studzienki. Niestety dla pieszych wredne różowe chodniki ze zniszczonej kostki brukowej zostały tak jak były

Rynek też się niestety nie zmienił. Przy takim natłoku inwestycji raczej nie było czasu na rewitalizację.

Jeśli chodzi o dalsze inwestycje, w trakcie realizacji jest tzw. droga północna tu zaznaczona na fioletowo:

Gotowy jest krótszy odcinek pomiędzy drogą na Jastrzębniki (ul. Polna) i drogą do Lwówka(ul. 5 Stycznia)

Jest to oczywiście droga w dużej mierze robiona pod cukrownię, ułatwi to transport w czasie kampanii cukrowniczej.

smar liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Old January 17th, 2015, 05:50 PM   #64
Barterski
Registered User

Barterski's Avatar

Witam, dzisiaj specjalnie dla kolegi Smara, specjalisty od infrastruktury drogowej(dla innych oczywiście też ) przedstawiam zdjęcia z gotowego odcinka tzw. drogi północnej.

Gotowy jest odcinek zaznaczony na zielono, czerwony będzie realizowany w tym roku.

Droga będzie fajnym uzupełnieniem obwodnicy(zaznaczona na niebiesko)

Oto zdjęcia z gotowego odcinka, zaczynam od wschodniego krańca drogi, czyli ronda na ul. 5 stycznia(droga na Lwówek)

Obecnie tu mniej więcej jest rondo:
https://www.google.pl/maps/place/Opa...6c9e5f25a51e1c

Dojeżdżamy do ronda od strony miasta:

Widok na północ, w stronę Lwówka:

Jedziemy na zachód gotowym odcinkiem, ścieżka rowerowa i chodnik-fajna rzecz, tylko szkoda, że ścieżka nie jest z asfaltu, tylko z kostki we wrednym kolorze barbie, no ale nic, jedziemy dalej:

Po lewej stronie jest duży, pusty plac cukrowni z wysokimi lampami, dobrze, że zasadzono drzewa, zminimalizuje to trochę tę pustkę:

Jeszcze dwie fotki w tył, w stronę placu i cukrowni:

CDN...

smar liked this post
Old January 17th, 2015, 06:00 PM   #65
Barterski
Registered User

Barterski's Avatar

Zbliżamy się do drugiego ronda, na ul Polnej:

Jeszcze widok, na północ, na Kolonię:

I na południe, w stronę miasta:

Rondo na ul. Polnej, widok na północ:

A na dalszy odcinek drogi musimy jeszcze trochę zaczekać:

Tak na podsumowanie, to gotowy odcinek jest bardzo krótki i aktualnie ruch na nim niewielki, ale jak będzie gotowa całość, to centrum miasta zostanie jeszcze bardziej odciążone od transportów, zwłaszcza tych z cukrowni.

CDN

smar liked this post

Last edited by Barterski; January 17th, 2015 at 06:41 PM. Reason: poprawa zdjęcia
Old January 17th, 2015, 06:32 PM   #66
Barterski
Registered User

Barterski's Avatar

A teraz kilka kwestii (nie)estetycznych:

Wracając do miasta, przy ul Polnej stoi sobie stara kamieniczka, niestety potraktowana po chamsku styropianem i otynkowana no niestety na RÓŻOWO. Nic nie zostało z klasycznej cegły. Teraz to wygląda no właśnie tak:
https://www.youtube.com/watch?v=m7_E9D3AhRo

na Google maps został uwieczniony proces ocieplania:
https://www.google.pl/maps/@52.31442...kN9WYQT8Dg!2e0

No gratuluję głupoty właścicielom, zamek w Malborku pewnie też by ocieplili i zrobili na różówo

Kolejna sprawa, cmentarz. Znaczy się sam cmentarz nie jest taki zły, ale jego otoczenie jest mocno spartolone w wyniku lat zaniedbań i nieudolnego planowania.

Tu jeszcze jest w porządku, widać grób opalenickich Powstańców Wielkopolskich

Ale idąc dalej:
Stare, piękne niemieckie nagrobki, ale za płotem niestety stoją te pseudo pawiloniki handlowe i mocno psują klimat i odbiór tego miejsca.

Z daleka:

Kolejna sprawa, gratuluję strażakom, którzy także mocno zepsuli swoją strażnicę ocieplając ją i tynkując na RÓŻOWO.

Od frontu też ocieplili i dali różowy, tylko wieża się ostała. No ci ludzie kompletnie nie wiedzą jak postępować z zabytkami... ale to zdaje się jest problem strażaków w całej Polsce
Dla tych, co nie wiedzą, to pokażę, jak to się robi... Całkiem niedaleko, w Rakoniewicach: https://www.google.pl/maps/@52.13689...jqrP1HvLww!2e0

No ale wracając do tematu cmentarza:

W wyniku niedawnych wichur niestety musiało zostać ścięte jedno z dwóch słynnych drzew łączących stary krzyż żelazny na poniemieckiej części cmentarza:

No i ostatnia sprawa, bałagan pod cmentarzem:

Do tego te bazarowe szczęki, no jest całkiem depresyjnie w tym miejscu

Nie mówiąc już o płachtach reklamowych na płocie:

To byłoby na tyle, liczę, że następnym razem pokażę lepsze oblicze Opalenicy, a te mankamenty ukazane dzisiaj zostaną może kiedyś za 30 lat poprawione

Last edited by Barterski; January 17th, 2015 at 06:34 PM. Reason: poprawa zjęcia
Old January 17th, 2015, 10:00 PM   #67
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Dzięki za zdjęcia obwodnicy! Całkiem niezły standard: chodnik, drogi rowerowe, oznakowanie grubowarstwowe (rzadkość na inwestycjach tego kalibru).
Oby jak najszybciej ją dokończyli
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama

Barterski liked this post
Old January 17th, 2015, 11:00 PM   #68
Barterski
Registered User

Barterski's Avatar

Nie wiem, czy można to nazwać obwodnicą, bo wedle mapki nie połączy się bezpośrednio z tą właściwą
Wykończenie też mi odpowiada, zwłaszcza spodobały mi się granitowe krawężniki, oczywiście oprócz różowych ścieżek rowerowych, ale mogę je przeboleć

Za jakiś czas może uda mi się też porobić zdjęcia głównej obwodnicy, bo jeszcze ich w tym wątku nie było.
Póki co znalazłem kilka fajnych, wyraźnych zdjęć z góry, jeszcze z czasów budowy.
http://www.wzdw.pl/inwestycje/wrpo/budowa-obwodnicy/

Jako małą, dodatkową ciekawostkę tylko podam, że na 1 i 3 zdjęciu widać wyraźnie miejsce nad rzeką, gdzie stał zamek, ale tym się zajmę kiedy indziej, jak będzie więcej czasu
Old January 26th, 2015, 09:24 AM   #69
rothax
Registered User

rothax's Avatar

Likes (Received): 110

Zach. Obw. Opalenicy, Etap II

To ja myślałem, że budują całą, a ten pierwszy krótszy etap po prostu wcześniej skończyli.
A tutaj wychodzi, że Etap II to jeszcze nawet nie jest w budowie bo...dopiero są przetargi ?

http://przetargiem.pl/przetarg-nr-40...sci-opalenica/

Quote:
Krótki opis ogłoszenia: Budowa Drogi Zachodniej Opalenicy – ETAP II oraz przebudowa skrzyżowania – włączenia drogi zachodniej Opalenicy do południowej obwodnicy miejscowości Opalenica

Typ zamówienia: przetarg nieograniczony

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego

Nazwa i adres zamawiającego: Gmina Opalenica , ul. 3 Maja 1, 64-330 Opalenica, woj. wielkopolskie

Pokaż telefon i faks

Tel 61 4477281, faks 61 4477584

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Numer ogłoszenia: 4029 – 2015

Rodzaj zamówienia: roboty budowlane

Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: BUDOWA DROGI ZACHODNIEJ OPALENICY od skrzyżowania typu rondo z drogą powiatową Nr 2709P Lwówek – Opalenica do skrzyżowania typu rondo z drogą wojewódzką nr 307 Bukowiec – Opalenica – Poznań – ETAP II, od km 0+700 do km 1+748,70 długości 1048,70 m oraz PRZEBUDOWA SKRZYŻOWANIA – włączenia drogi zachodniej Opalenicy do południowej obwodnicy miejscowości Opalenica w ciągu drogi wojewódzkiej nr 307 Bukowiec – Opalenica Poznań, od km 1+748,70 do km 1+767,36 o długości 18,66 m /roboty budowlane/

Data zamieszczenia: 12.01.2015

Termin składania ofert: 28.01.2015 godzina 10:00

Lokalizacja składania ofert: Urząd Miejski w Opalenicy, 64-330 Opalenica, ul. 3 Maja 1, pok. nr 01

Dostarczenia: Zakończenie: 15.10.2015

Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia

Oryginalne ogłoszenie z BZP
rothax no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2015, 03:57 PM   #70
Barterski
Registered User

Barterski's Avatar

Ciekawa informacja, myślałem, że takie rzeczy jak przetargi już gotowe, a tu klops. No to chyba będzie trzeba dłużej zaczekać na drogę. No i według treści przetargu jednak droga północna zostanie połączona z obwodnicą, podoba mi się ta opcja
Old February 9th, 2015, 10:29 AM   #71
Biggest
Registered User

Biggest's Avatar

Likes (Received): 15

Najlepiej wpiąć ją do ronda przy Orlenie.

Pytanie kiedy coś z Rynkiem w Opalenicy zrobią. Przydałoby się zlikwidować tam ruch samochodowy i wprwadzić trochę życia.

Zastanawia mnie jeszcze jedno czy Opalenica zostanie kiedyś dołączona do projektu BUS-TRAMWAJ-KOLEJ w Poznaniu ? Doszła mnie swego czasu informacja że miało to się stać na początku tego roku ...
Biggest no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2015, 08:41 PM   #72
Barterski
Registered User

Barterski's Avatar

Zdecydowanie tak powinno być Tylko według mapek, co wrzucałem wcześniej ta droga nie połączy się z tym rondem, ALE wg informacji kolegi Rothax wszystko wskazuje na to, że jednak się połączy(i dobrze) bo byłoby to znacznie sensowniejsze rozwiazanie...

Co do rynku, chciałbym dożyć do czasu, kiedy będzie mniej więcej jak dawniej:

Nawet dziecko powie, że kiedyś było lepiej :p(pocztówka z http://filokartysta.prv.pl/)
https://www.google.pl/maps/@52.30879...lWMhnObblQ!2e0

btw. strasznie wkurza mnie zachodnia pierzeja rynku. Ogólnie jest tam 6 budynków, ale 3 z nich zostały w buracki, polaczkowy sposób podwyższone. Co za gnojek wydał zgodę?
https://www.google.pl/maps/@52.30895...JTs8y-R4oA!2e0

A co do systemu BUS-TRAMWAJ-KOLEJ nie mam pojęcia:p
Po sesji się zajmę bardziej tym wątkiem
Old February 15th, 2015, 09:43 PM   #73
Biggest
Registered User

Biggest's Avatar

Likes (Received): 15

Kiedyś jak widać rynek wyglądał jak trzeba

BUS-TRAMWAJ-KOLEJ miał wejść w życie na początku roku podobno. Podobno była planowana strefa D ... Szkoda swoją drogą że kończy się to na Buku, a Opalenicy już nie dosięgnęło. Wydaje się że jest tutaj potrzebna wola po stronie powiatu i gimny żeby do tych stref ZTMu i PKP dołączyć. Trzeba pamiętać że wielu mieszkańców dojeżdża do Poznania do pracy lub szkoły. Byłoby to duże udogodnienie również dla domowych budżetów W chwili obecnej musimy płacić za bilet PKP + MPK, podczas gdy przyjaciele z Buku mają wszystko w jednym bilecie i zdecydowanie taniej od nas.
Biggest no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2015, 02:27 PM   #74
Barterski
Registered User

Barterski's Avatar

Obwodnica

No to jestem jednym z poszkodowanych

Dzisiaj taka skromna fotorelacja z właściwej obwodnicy. Pewnie nie jeden użytkownik forum nie raz przejeżdżał tą drogą, więc fotorelacja tylko dla dopełnienia formalności.
I do tego z punktu widzenia mieszkańca podróżującego rowerem

Start- rondo na wyjeździe do Buku:

Było dość pusto, więc przez chwilę jechałem nieładnie po jezdni, nie po ścieżce, ale jak się skończyły ekrany zaraz wróciłem na swoje miejsce.

Swoją drogą te ekrany to duży minus tej inwestycji- wyglądają naprawdę kiepsko i tandetnie. A mogło być tak pięknie: http://2o2studio.blogspot.com/2013/0...m-pomoc-w.html

Po przejechaniu pewnego odcinka obrót w tył:

Jadę dalej, niedaleko skrzyżowanie z Ulicą Strumykową/drogą na Drapak

skrzyżowanie z Ulicą Strumykową/drogą na Drapak:

Most nad Mogilnicą:

Rozbudowana oczyszczalnia ścieków(cieszy ta inwestycja), otwarta w zeszłym roku na krótko przed obwodnicą:

Jedziemy dalej, dojeżdżamy do Ulicy Półwiejskiej, przeciętej przez obwodnicę:

Gospodarstwa przy przeciętej Półwiejskiej:

Jeszcze tylko jedno spojrzenie w tył, na oczyszczalnię:

Mały placyk na przeciętej Półwiejskiej przy ekranie, może ktoś z rządzących przegląda wątek, to po raz drugi podsunę pomysł, co zrobić z tymi ekranami: http://2o2studio.blogspot.com/2013/0...m-pomoc-w.html

Dalej przecięta Półwiejska prowadzi do gospodarstwa gdzieś tam, na linii drzew

Jeszcze raz oczyszczalnia:

Ten ekran naprawdę wygląda kiepsko

CDN...
Old February 17th, 2015, 03:20 PM   #75
Barterski
Registered User

Barterski's Avatar

CD.
Drogą okrężną stanowiącą dojazd do oczyszczalni, gospodarstw wracam na obwodnicę:

Skrzyżowanie obwodnicy z drogą na Troszczyn

Dalej:

Tu chyba był kiedyś sad:

Spojrzenie w tył:

Jedziemy dalej:

Ślepa Ulica Energetyczna, pewnie według założeń miała być przedłużona do energetyki, obwodnica przekreśliła te plany:

Mogłoby się zdawać, że na Energetycznej po wybudowaniu obwodnicy kiepsko się mieszka ze względu na hałas, ale będąc tam, nie odczuwałem dyskomfortów, nie słychać tego za dużo.

Odbijam w lewo, w kierunku energetyki:

widać skrzyżowanie z drogą na Grodzisk Wlkp.

Koło energetyki:

Skrzyżowanie drogi dojazdowej będące również ścieżką rowerową z drogą na Grodzisk:

Btw. łezka się może w oku zakręcić... (zdjęcie z http://www.raymondkies.nl/ )

No ale jedziemy dalej:

Sielinko:

Widok na Opalenicę:

Dojeżdżamy do przeciętej ul. Klonowej, po zbudowaniu obwodnicy, z Opalenicy do Sielinka można dojechać tylko dwiema drogami, a nie trzema jak dawniej.

Dalej:

Rów melioracyjny i most nad nim:

Zbliżamy się do skrzyżowania z drogą na Sielinko, no i znowu te ekrany.....

Dalej, zbliżamy się do wiaduktu kolejowego:

Wiadukt:

spojrzenie w tył:

Linia kolejowa nr. 3:

I ostatnie rondo, czyli skrzyżowanie z drogą na Nowy Tomyśl:

No i znowu te ekrany...

Prawdopodobnie tutaj się podłączy do ronda Droga północna, o ile w przetargu nie kłamali

Wcześniej tędy wychodziła ul. Porażyńska

Trochę ul. Porażyńskiej, czyli "ulicy za ekranem" taka nazwa chyba trafniejsza

Nie dałosię pociągnąć te kilkadziesiąt metrów do końca?

Starym wjazdem wracam do Opalenicy:

Dom przy Porażyńskiej:

Stary wjazd do miasta:

Kiedyś to się trochę czekało na tym przejeździe:

Ale to już historia:

Z obwodnicy to już wszystko, teraz drobnostki z miasta.

smar liked this post
Old February 17th, 2015, 03:37 PM   #76
Barterski
Registered User

Barterski's Avatar

Pierwsza sprawa, za kościołem św. Mateusza ktoś z rynku ocieplił sobie oficyny i wygląda to naprawdę kiepsko... zwłaszcza, że w tym miejscu tak naprawdę zaczęła się historia całego miasta i ten ktoś nie potrafi chyba tego miejsca uszanować.

We wspomnianej przeze mnie kamienicy nr. 1 przy rynku otwarła się apteka:

to już będzie chyba trzecia apteka przy rynku, a piąta w mieście
Ale generalnie ta duża witryna dobrze się prezentuje. Oczywiście szyld mógłby być stylizowany, ale pewnie się czepiam już

Ciekawostką jest to, że w czasie okupacji w kamienicy mieścił się tzw. dom niemiecki
http://mskrzypczak.pl/filokartysta_p..._Rynek_02_.jpg
(pocztówka z niezastąpionego http://filokartysta.prv.pl/)

Kolejna sprawa z rynku, tak chwaliłem ten remont kamienicy nr. 4, a się okazało, że klops.
Quote:
Originally Posted by Barterski View Post
2. Całkiem udany remont kamienicy zaraz obok nr. 4 z użyciem styropianu(a jadnak dasię zrobić to dobrze)
Styropian użyto pewnie dlatego, że nie było ozdobnych detali architektonicznych. Wyszło nawet nieźle. No i kolor jest w porządku. Tylko te badziewne okna plastikowe :/
Tak to wyglądało:
https://www.google.pl/maps/@52.30869...zQ71j4AJPg!2e0

Według pocztówek kamienica miała jednak detal i była w dodatku hotelem "Victoria Hotel"

Detalu nie przywrócono, bo pewnie "nikt nic nie wiedział" , nikt się nie zainteresował.

Tu po lewej widać:

(Wszystkie pocztówki z http://filokartysta.prv.pl/)
Old April 13th, 2015, 09:53 PM   #77
Barterski
Registered User

Barterski's Avatar

Podpisano umowę na realizację II odcinka Drogi Północnej.
http://www.pnt.info.pl/news.php?readmore=4042

Jak będzie się coś działo to mam nadzieję tam podskoczyć i porobić fotki

Wcześniej, kolega Kazusik wrzucił informację dot. obwodnicy głównej
Quote:
Originally Posted by Kazusik View Post
RDOŚ Poznań

Zawiadomienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu z dnia 28 października 2014 r., znak WOO-II.4200.6.2013.JC, w sprawie przedłużenia terminu załatwienia sprawy wznowionego postępowanie w sprawie decyzji ostatecznej z 16.11.2012 r. znak: WOO-II.4200.16.2012.JC, zmieniającej decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu z 6.07.2010 r., znak: RDOŚ-30-OO.II-66191-8/08/jc o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie obwodnicy Opalenicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 307 w zakresie usunięcia kolizji z linią wysokiego napięcia oraz gazociągiem wysokiego ciśnienia.
http://bip.poznan.rdos.gov.pl/files/..._2013_JC_1.pdf
Zastanawiam się, co mogło być nie tak, czy coś musiało być poprawiane?

smar liked this post
Old July 29th, 2015, 09:41 PM   #78
Barterski
Registered User

Barterski's Avatar

Dalszy etap budowy drogi północnej

Mapka, jak widać w przeciwieństwie do poprzednich mapek, które są nieaktualne, droga północna podłączy się do obwodnicy tworząc spójną całość.
Etap czerwony jest obecnie w budowie, zielony gotowy, fotorelacja z gotowego odcinka jest wyżej.

Prace są już na całkiem zaawansowanym etapie.

smar liked this post
Old July 29th, 2015, 10:05 PM   #79
Barterski
Registered User

Barterski's Avatar

Farmy wiatrowe we Wojnowicach i Urbanowie

Info co prawda dość stare
http://opalenica24.info/2015/02/20/p...ie-konca-2015/

Były nawet pewne kwasy...
http://www.nasz-dzien.pl/index.php?newsId=522

Ale ostatecznie w dniu dzisiejszym na terenie gminy Opalenica stoi 6 nowych wiatraków. Po trzy we wsiach Wojnowice i Urbanowo. Zdjęcia mam tylko z daleka, z obwodnicy i trochę z miasta.

Wojnowice z daleka:

Urbanowo z daleka:

Takie tam opalenickie fotki:
Ul. 5 Stycznia(dawna Bahnhofstrasse)

i porównanie(źródło http://filokartysta.prv.pl/)

Ul. 3 maja:

Skrzyżowanie Farnej, Opalińskich i 3 maja.

i porównanie(źródło http://filokartysta.prv.pl/)

Mała prośba do moderatora, aby, jeśli to możliwe rozłożył wszyskie fotorelacje na większą ilość stron, bo na tej 4-tej stronie trochę tłoczno jest.
Old August 1st, 2015, 12:02 AM   #80
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Barterski View Post
Dalszy etap budowy drogi północnej

Mapka, jak widać w przeciwieństwie do poprzednich mapek, które są nieaktualne, droga północna podłączy się do obwodnicy tworząc spójną całość.
...
Tydzień temu przejeżdżałem i właśnie widziałem, że jednak podłączą północną część do ronda Bardzo dobra decyzja!
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
wielkopolska, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules