Ulpia Serdica | Сердика - Projects & Development - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 23rd, 2011, 02:41 PM   #61
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Likes (Received): 5620

Quote:
Originally Posted by bulgarischer View Post
...
Виж... не знам в коя медицинска институция е лекуващия ти лекар, но за пореден път те призовавам да му се обадиш, защото явно си развил резистентност към активните съставки на предписаните ти лекарства.

Малко география:
- уличната мрежа на Сердика, спрямо актуалната улична мрежа на София е изместена с няколко градуса. Това означава, че в настоящия момент Виа принципалис се врязва под ЦУМ в югозападния му ъгъл.
- при строителството на ЦУМ методът с шлицовите стени не е бил прилаган (не знам дали е бил измислен, но мога да ти гарантирам, че в строителството на тази сграда НЯМА използван шлиц), което означава, че сградата е строена в изкоп с откоси, което означава, че всички
останки, които са попадали в изкопа са унищожени.

Малко строителство:
- подземния пасаж се проектира на известно отстояние от сградата - оста на Виа принципалис напуска пасажа под много остър ъгъл, който няма как да се избегне, защото все пак над пасажа има жив град, и масивни сгради, които няма как да се разкарат и чиито основи са по-дълбоки от археологическия пласт.

На тази схема ясно се вижда, че следата на ЦУМ застъпва улицата и засичането й със стената на пасажа няма как да се избегне, така че преди да се пенявиш вземи малко се запознай с обстановката, защото вече до гуша ми дойде да врещите за неща, които НЕ РАЗБИРАТЕ!
Advertisement

Old July 23rd, 2011, 03:31 PM   #62
AnonymvsBeaver
Registered User

AnonymvsBeaver's Avatar

Likes (Received): 3614

"до гуша ми дойде да врещите за неща, които НЕ РАЗБИРАТЕ!"

Струва ми се, че арх. Генчев и цялата група от САБ ги разбират повече от теб. Гледах предаването, качето на предишната сраница, и съм доста убеден във верноста на обвиненията. Този проект наистина е твърде важен, и от духовна и от историческа, и от икономическа гледна точка, за да не обърнем внимание на критиките идващи от едни много уважавани хора в архитектурните среди.
AnonymvsBeaver no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2011, 03:56 PM   #63
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Quote:
Originally Posted by AnonymvsBeaver View Post
"до гуша ми дойде да врещите за неща, които НЕ РАЗБИРАТЕ!"

Струва ми се, че арх. Генчев и цялата група от САБ ги разбират повече от теб. Гледах предаването, качето на предишната сраница, и съм доста убеден във верноста на обвиненията. Този проект наистина е твърде важен, и от духовна и от историческа, и от икономическа гледна точка, за да не обърнем внимание на критиките идващи от едни много уважавани хора в архитектурните среди.
Гледал си чушки...
Архитект Генчев никъде не отправи обвинения в кощунство и унищожение.
Архитект Генчев каза, че има допуснати грешки в проектирането, а съответния говори врели-некипели за несъществуваща конспирация.

Архитект Генчев няколко пъти призна, че не е запознат с цялостната процедура на строителните работи и не е компетентен да коментира какви точно археологически находки са намирани.

От вътрешен човек на обекта под Мария Луиза имам информация, че всичко, което е намерено е запазено (като изключим онази част от перачницата и съседната й административна сграда), които потънаха при срутването на свода на станцията. Дори сме коментирали и нумизматичните находки и тяхното количество, което не е споменавано никъде напълно умишлено и целесъобразно - едно е да копаеш насред полето, друго е да копаеш на два метра от градския площад.

От дядо си пък знам, че когато са строили ЦУМ са намерили кварталите, изследвали са ги, снимали са ги.. каквито монети са намерени са изпратени в музея, а камъните им са били изръшкани с багерите. Не е далече от въображението да си представиш същата съдба за улицата, която е попаднала в частта на изкопа - същата част, която твърдите, че е унищожена СЕГА.

Не е нужно да си архитект или инженер, за да оцениш адекватно ситуацията, че няма как да се експонира нещо, което се е намирало там, където сега е ЦУМ - какво... ще скандирате да се съборят фасадатите на ЦУМ и МС, за да се отвори място и стената да се премести с 15 метра навътре, за да може следата на улицата да попада изцяло в пасажа?

Осъзнавате ли колко абсурдно звучат обвинения в кощунство, когато всички сме наясно, че при строителството на ЦУМ всичко, попадало в зоната на изкопа е било заличено, а това включва и улицата! Да, за съжаление изграждането на тези сгради ни е коствало част от Виа принципалис. Да, това е голяма загуба, но това по никакъв начин не оправдава в момента сочения с пръст и отправянето на безпочвени обвинения.

Все някъде този пасаж ще трябва да завърши със стена. Ако не беше в следата на Виа принципалис, щеше да е в някой от кварталите и тогава щяхте да пищите за това. Няма как един пасаж да не отреже част от археологията при положение, че площта му се съобразява с живия и действащ град отгоре.
Advertisement

Old July 23rd, 2011, 04:00 PM   #64
bulgarischer
BANNED

Likes (Received): 247

Quote:
Originally Posted by witch_honor View Post
Виж... не знам в коя медицинска институция е лекуващия ти лекар, но за пореден път те призовавам да му се обадиш, защото явно си развил резистентност към активните съставки на предписаните ти лекарства.

Малко география:
- уличната мрежа на Сердика, спрямо актуалната улична мрежа на София е изместена с няколко градуса. Това означава, че в настоящия момент Виа принципалис се врязва под ЦУМ в югозападния му ъгъл.
- при строителството на ЦУМ методът с шлицовите стени не е бил прилаган (не знам дали е бил измислен, но мога да ти гарантирам, че в строителството на тази сграда НЯМА използван шлиц), което означава, че сградата е строена в изкоп с откоси, което означава, че всички
останки, които са попадали в изкопа са унищожени.

Малко строителство:
- подземния пасаж се проектира на известно отстояние от сградата - оста на Виа принципалис напуска пасажа под много остър ъгъл, който няма как да се избегне, защото все пак над пасажа има жив град, и масивни сгради, които няма как да се разкарат и чиито основи са по-дълбоки от археологическия пласт.

На тази схема ясно се вижда, че следата на ЦУМ застъпва улицата и засичането й със стената на пасажа няма как да се избегне, така че преди да се пенявиш вземи малко се запознай с обстановката, защото вече до гуша ми дойде да врещите за неща, които НЕ РАЗБИРАТЕ!
Ама чакай малко бе "РАЗБИРАЧО" с голямото неподплатено самочувствие, вие с твойто приятелче chillio нали пак така се пенехте и за паметника на желязната софийска дивизия, че не бил там че аз само съм си измислял, ами показах ви картите и схемите и си затворихте човките, нещо замлъкнахте с твърденията си а !?!?!?!?

И сега същата работа, човека СПЕЦИАЛИСТ И ПРОФЕСИОНАЛИСТ ти казва че в тая част нищо от Виа Принципалис не е засегнато и попада в незастроен участък, дава ти схеми и снимки ти пак си повтаряш жалките опити на Диков да замаже престъпните си действия !!!

Ето ти и стената на подлеза, на колоните и на въпросната стена нанесена на схемата която ти даде, какво повтаряте само лъжите на един престъпен тип, или следвате сентенцийката че като повторите хиляда пъти една лъжа тя ще стане истина а !?!?!?!?

Ето я стената и колоните къде са изляти на чист незасегнат участък, а дори и част от него да е изгребана и ликвидирана не е проблем тя да бъде възстановена само че при условие че тая стена която са изляли я няма !!!

нали целта беше да се разхождали хората по античните улици на Сердика а !?!?!?!?

Защо тогава им срязаха тая възможност по най антиархеологически и варварски начин !?!?!?!?

Сега заради тая изродска глупост направена явно от меркантилни подбуди за пасаж с магазинчета хората са лишени от това им право !!!

Заради гнусната им бетонна разсичаща стена вместо да се разходите по улицата без прекъсване, ще трябва да се качите по стълба и чак отгоре ще видите набелязани контурите на улицата ще минете пеш бетонирания участък и пак ще се пуснете долу егати глупостта !!!

За разбирачите и неразбралите, гледайте първо предаването, погледнете първо снимките плановете и схемите и тогава говорете !!!

Last edited by bulgarischer; July 23rd, 2011 at 04:11 PM.
bulgarischer no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2011, 04:17 PM   #65
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Quote:
...
Не знам в коя паралелна Вселена живееш, в която съм се усъмнявал в съществуването на съответния паметник, но очевидно в тази Вселена не съществуват и принципите на мащаба. Нека разясним някои неща:

http://1.bp.blogspot.com/_But08UoyPG...erdika_010.jpg

1) Стената на пасажа е много близо до ЦУМ - отстоянието е няма и 4 метра, което мисля е значително приближаване до толкова тежка сграда;
2) Както се вижда от плана улицата се врязва под ЦУМ под ъгъл от 10-15 градуса. Хайде, като си толкова квалитетен да сочиш с пръст и да обвиняваш сульо и пульо, хайде кажи как да се изложи улицата без да бъде застъпена от стената;
3) Стълбището на активния подлез е вече разрушено - вчера надникнах и под него действително се отваря възможност да се разкрие запазена част от улицата. Както каза и Диков - стълбище там няма да има, за да се експонира улицата;
4) Нямам нищо против да се проучва възможността нещо от улицата да е запазено и отвъд стената, но предвид казаното и предвид факта, че на обекта все пак има наблюдаващ екип археолози... не виждам причина за обвинения. За критики - да. Но думи като "кощунство", "безобразие" и т.н. не са уместни. Нещо, което и самия Генчев няколко пъти отбеляза, защото тая смехотворна водеща няколко пъти се опита да му натъпче подобни несъстоятелни приказки в устата.
Old July 23rd, 2011, 04:36 PM   #66
bulgarischer
BANNED

Quote:
Не знам в коя паралелна Вселена живееш, в която съм се усъмнявал в съществуването на съответния паметник, но очевидно в тази Вселена не съществуват и принципите на мащаба. Нека разясним някои неща:

http://1.bp.blogspot.com/_But08UoyPG...erdika_010.jpg

1) Стената на пасажа е много близо до ЦУМ - отстоянието е няма и 4 метра, което мисля е значително приближаване до толкова тежка сграда;
2) Както се вижда от плана улицата се врязва под ЦУМ под ъгъл от 10-15 градуса. Хайде, като си толкова квалитетен да сочиш с пръст и да обвиняваш сульо и пульо, хайде кажи как да се изложи улицата без да бъде застъпена от стената;
3) Стълбището на активния подлез е вече разрушено - вчера надникнах и под него действително се отваря възможност да се разкрие запазена част от улицата. Както каза и Диков - стълбище там няма да има, за да се експонира улицата;
4) Нямам нищо против да се проучва възможността нещо от улицата да е запазено и отвъд стената, но предвид казаното и предвид факта, че на обекта все пак има наблюдаващ екип археолози... не виждам причина за обвинения. За критики - да. Но думи като "кощунство", "безобразие" и т.н. не са уместни. Нещо, което и самия Генчев няколко пъти отбеляза, защото тая смехотворна водеща няколко пъти се опита да му натъпче подобни несъстоятелни приказки в устата.
Не в съществуването а в местоположението, както сега шикалкавене със местоположенията и фактите !!!

На всички твои въпроси и терзания отговори дава СПЕЦИАЛИСТА тук

http://www.skat.bg/videos/weeks/zf_11-07-18.wmv

В прав текст ти се казва че с тая стена ПРОСТРАНСТВОТО Е УНИЩОЖЕНО ТЯ РЕЖЕ УЛИЦАТА И ЛИШАВА ОТ ВЪЗМОЖНОСТТА ВСИЧКИ ОТ РАЗХОДКИТЕ ПО СТЪПКИТЕ НА ВЕЛИКИТЕ АНТИЧНИ ЛИЧНОСТИ, тая гадост блокира цялата идея на проекта !!!

И СПЕЦИАЛИСТА КАЗВА ЧЕ ОНОВА КОЕТО ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ Е ПРОСТРАНСТВОТО ДА БЪДЕ ВЪЗСТАНОВЕНО И ВЪПРОСНАТА БЕТОННА СТЕНА ХАКНАТА С МЕРКАНТИЛНИ ЦЕЛИ ДА БЪДЕ РАЗКАРАНА ОТ ОСТА НА УЛИЦАТА!!!

ПОПРАВЯНЕТО НА ТОВА БЕЗУМИЕ СПОРЕД НЕГОВА ГРУБА ПРЕЦЕНКА БИ СТРУВАЛО ОКОЛО ПОЛОВИН МИЛИОН ОЩЕ, НО ТОВА Е НИЩО В СРАВНЕНИЕ С ПЛЮСОВЕТЕ ЗА ВСИЧКО И ВСИЧКИ КОИТО ЩЕ ДОНЕСЕ ПОПРАВЯНЕТО НА ТОЗИ ГНУСЕН ПРЕСТЪПНО ДИКОВСКИ ЦИНИЗЪМ !!!

Last edited by bulgarischer; July 23rd, 2011 at 04:41 PM.
Old July 23rd, 2011, 04:43 PM   #67
BG_PATRIOT
BANNED

Likes (Received): 69

Tolkva li niama edna yasna snimka za da se vidi tochno za kakvo stava duma
BG_PATRIOT no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2011, 04:49 PM   #68
bulgarischer
BANNED

Quote:
Originally Posted by BG_PATRIOT View Post
Ами гледай предаването, виж и схемата по горе и ще разбереш !!!

Най общо става въпрос за това че поради меркантилни задни мизерни целички, престъпниците Диков и ко заради пасажче с магазини хакат една стеничка от бетон по оста на Виа Принципалис или (Декуманус Максимус) и така унищожават из основи цялата идея на проекта и ликвидират пространството и възможността на хората да стъпват по пътя на античните величия !!!

Вървиш до средата на участъка и там хоп бетонна стена го прорязва през оста, ако искаш да продължиш по пътя на декумануса ти трябва да се качваш горе да ходиш пеш гледайки маркировка отгоре и пак да се спуснеш надолу ей това е накратко !!!
Old July 23rd, 2011, 04:50 PM   #69
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Quote:
...
Вместо да ми се правиш на ударен с мокра пачавра вземи ми отговори на въпросите, които АЗ ти задавам, иначе да СЕ ЦИТИРА С ГОЛЕМИ БУКВИ, ФРАЗИ, КОИТО И ТИ НЕ РАЗБИРАШ И НЕ МОЖЕШ ДА ОБЯСНИШ, ВСЕКИ МОЖЕ!

Зададох ти конкретен въпрос - имаш схемата на улицата и профила на ЦУМ - хайде кажи ми как да стане номера, като си толкова надъхан... Аман от психопати в тоя форум... ако не е за влакове, ще е за паметници, ако не е за паметници... ще са недоразбрани архитектурни критики и непремененото им политизране...
Old July 23rd, 2011, 05:03 PM   #70
bulgarischer
BANNED

Quote:
Вместо да ми се правиш на ударен с мокра пачавра вземи ми отговори на въпросите, които АЗ ти задавам, иначе да СЕ ЦИТИРА С ГОЛЕМИ БУКВИ, ФРАЗИ, КОИТО И ТИ НЕ РАЗБИРАШ И НЕ МОЖЕШ ДА ОБЯСНИШ, ВСЕКИ МОЖЕ!

Зададох ти конкретен въпрос - имаш схемата на улицата и профила на ЦУМ - хайде кажи ми как да стане номера, като си толкова надъхан... Аман от психопати в тоя форум... ако не е за влакове, ще е за паметници, ако не е за паметници... ще са недоразбрани архитектурни критики и непремененото им политизране...
Ами номера става със премахване на стената, със поставяне на нови подпори извън зоната на улицата, с рязане на много бетон, с изнасяне на много бетон ей така става !!!

И плюс разходи в парични средства естествено от порядъка на можеби половин милион (по думите на СПЕЦИАЛИСТА архитект)

Така е, за съжеление най често престъпните грешки струват скъпо, но по добре сега да се плати тази цена и да се поправи престъпната грешка на тези също самозабравили се с напомпано самочувствие велможи и проблема да се реши веднъж за винаги в полза на обществото и града носител на това хилядолетно богатство това е !!!
Old July 23rd, 2011, 05:49 PM   #71
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Дори и да се премести стената улицата няма как да се експонира цялата, защото тя се врязва под ЦУМ, а там няма как да се отиде и няма как да се изложи улицата, така че дали стената ще минава там или с 2 метра по-навътре няма особено значение улицата ще изчезне под ЦУМ.

Да, може да се премести стената и да се изложи декоративна презентация на улицата, защото там, където минава следата й според няколко вече посочени мнения не е останало нищо от нея. Въпроса е дали е нужно да имитираме истинската улица в част, в която археологията е липсваща или увредена, или е по-правилно да се вложат усилията и средствата ни в пространството пред ЦУМ, където би трябвало да излезе кръстовището между кардото и декумануса?

Критиката на арх. Генчев е валидна - начин за корекция на пасажа има, но пак ще повторя - опита да се политизира и/или драматизира казуса с алогични от архитектурна гледна точка фрази като "кощунство" нямат място в дискусията.
Old July 23rd, 2011, 06:48 PM   #72
bulgarischer
BANNED

Quote:
Дори и да се премести стената улицата няма как да се експонира цялата, защото тя се врязва под ЦУМ, а там няма как да се отиде и няма как да се изложи улицата, така че дали стената ще минава там или с 2 метра по-навътре няма особено значение улицата ще изчезне под ЦУМ.

Да, може да се премести стената и да се изложи декоративна презентация на улицата, защото там, където минава следата й според няколко вече посочени мнения не е останало нищо от нея. Въпроса е дали е нужно да имитираме истинската улица в част, в която археологията е липсваща или увредена, или е по-правилно да се вложат усилията и средствата ни в пространството пред ЦУМ, където би трябвало да излезе кръстовището между кардото и декумануса?

Критиката на арх. Генчев е валидна - начин за корекция на пасажа има, но пак ще повторя - опита да се политизира и/или драматизира казуса с алогични от архитектурна гледна точка фрази като "кощунство" нямат място в дискусията.

Значи никой нищо не политизира и не драматизира !!!

Просто група от най видни специалисти строители архитекти правят опит да се спре и да се преустрои една очевадна ужасна грешка осъществяването на която би лишила обществото и града от безценното богатство на ПРОСТРАНСТВОТО на Декуманус Максимус !!!

Никой не спори и не иска Цум или която и да е сграда да се руши за да се откриват части от улицата !!!

Ами разбира се че там където тя евентуално попада под ЦУМ така ще си остане това е ясно за всеки нормален !!!

Въпроса и проблема тук не е ЦУМ а една ПОДПОРНА СТЕНА ИЗХАКАНА ПО СРЕДАТА НА ОТКРИТИЯ УЧАСТЪК на улицата !!!

Наглеца Диков се оправдава с това че там нямало останали части от улицата, и какво от това дори и да е така най вярното и далновидно решение в полза за всички е тя да се реконструира и завърши в пълен вид като по този начин както изтъкна специалиста ще се съхрани автентично най ценното а именно ПРОСТРАНСТВОТО в което са вървели великите антични фигури и е произтичал и кипял жизнения път на града преди хилядолетия, и не само това но и конструктивно и практически това решение ще облекчи хората и преминаването без прекъсване съчетано със невероятно завръщане макар и ментално в миналото ще бъде за всички неповторимо преживяване, за това става въпрос !!!

А тази стена ликвидиа и отрязва всичко това !!!

Нали основната идея беше такава достъп и потапяне в атмосферата на антична Сердика , ама трябвало да се дострои улицата и да се оформи, ами разбира се че ще се оформи и реконструира какъв е проблема, по цял свят в нормалните страни това се прави, ха като се качиш на Акропола в Атина всехи ходи снима гледа и се мае, а половината е реконструкция която тече и продължава и днес.

Ние с тая стена си унищожаваме тая златна възможност !!!

Просто според тези специалисти и според мен да се самолишаваме по такъв брутален и глупав начин явно заради дребни интереси от такава възможност е меко казано пълна глупост.

Много хубаво ще е ако излезе кръстовището и да се обедини с тази част на Декуманос Максимус обаче остане ли тая стена тя отрязва сега разкритата част което е абсолютно ненужно и против интересите на всички с изключение може би на шепа търгаши така че трябва да се помогне на тези заслужили и доказали себе си специалисти архитекти в тяхното начинание.

Аз не мога да си представя че може да има нормално и трезво мислещ човек без някакви лични интереси който не би искал да се възстанови целия пасаж на улиците и да се възпроизведе цялото действително пространство на същите.

В случая невероятнотъпа пречка това да се получи с участъка на тази улица се явява излята подпорна стена като оправдание за това деяние се явяват половинчати аргументи че уж там липсвала настилка дрън дрън, че какво като липсва бре Диков, това значи ли че трябва да ограбиш безценното богатство от ПРОСТРАНСТВОТО и духа на античността на всички !?!?!?!?

Това е проблема който се повдига и всеки който внимателно изгледа репортажа погледне снимките и чертежите ще разбере за какво иде реч и срещу какво трябва да се борят будните хора, да не ни ограбят това е целта !!!
Old July 23rd, 2011, 07:40 PM   #73
gogo3o
Bulgaria

gogo3o's Avatar

Likes (Received): 15678

Добре де, в крайна сметка вярно ли е това, че ще изплескат магазини?
gogo3o no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2011, 08:05 PM   #74
bulgarischer
BANNED

Quote:
Originally Posted by gogo3o View Post
То след като се разшумя може и да се изплъзнат и да не направят магазини, обаче стената е вече факт и тя се явява основен проблем в случая, отрязва улицата и лишава града от възможността за пълно възстановяване на античният декуманус в тоя район
Old July 23rd, 2011, 09:08 PM   #75
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Quote:
Originally Posted by gogo3o View Post
Аз не виждам магазини в плана на пасажа - виждам площадка, която ще е на по-високо ниво от останалата настилка и най-вероятно ще е използвана за експонати и стълбище, което най-вероятно е отпаднало, защото не виждам отвор за него.

Проекта 100% се променя в движение, защото там, където трябваше да бъде сцената все още седят високи зидове, така че най-вероятно са преработили проекта спрямо тях и има голяма вероятност планираната сцена да отпадне.
Old July 23rd, 2011, 09:28 PM   #76
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Днес направих две снимки и от тях забелязваме две неща:

1) "Колоните" са една колона, която очевидно е била пробита преди да се почне изгребването на пръстта покрай стълбището и както се вижда мястото й е в близост и под нивото на фундамента на колонадата, която ще бъде възстановена от двете страни на улицата, така че дори няма да се забележи, че е била правена.

2) Ето ги сградите, които са на мястото на сцената - вижда се и че под южния кораб на базиликалната структура не е останала идеята за стълбовидните площи, а са изложени намерените останки.
В централния кораб очевидно ще се прибегне до стъклен под, в който да се създаде преход между отделните комплекси от руини.

3) Оформя се пространство, което ще е заето изцяло от улицата, след което тя ще подхожда към стената и следата й ще потъва зад нея, за да стане достъпна откъм Мария Луиза, където е и кръстовището на декумануса и кардото. Общо взето щом се премине през Източната порта пред човек ще се отваря предверие към археологическото ниво, доминирано от улицата, което най-вероятно ще приключи със стена, свързваща новия профил и проблематичната стена. Тази стена ще пресича почти цялата широчина на Виа принципалис и след нея улицата плавно, за около 10-12 метра ще напусне пасажа. Това, което видях на място показва, че ъгъла на улицата е още по-остър от това, което е показано на схемите и тя се врязва много по-рано в стената, така че и да се премести стената ще се спечелят някакви метри, но ефекта на застъпването няма как да се избегне.
Old July 23rd, 2011, 11:29 PM   #77
mojitoboy
Registered User

mojitoboy's Avatar

Likes (Received): 84

Quote:
Аз не виждам магазини в плана на пасажа - виждам площадка, която ще е на по-високо ниво от останалата настилка и най-вероятно ще е използвана за експонати и стълбище, което най-вероятно е отпаднало, защото не виждам отвор за него.

Проекта 100% се променя в движение, защото там, където трябваше да бъде сцената все още седят високи зидове, така че най-вероятно са преработили проекта спрямо тях и има голяма вероятност планираната сцена да отпадне.
Магазините са били предвидени край южната стена на подземното пространство (с тютюнев цвят в снимката ти отпреди няколко поста)
Old July 24th, 2011, 12:30 AM   #78
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 17811

При срещите със СО и Метрополитен, ако е повдиган въпроса с археологията, дали някой е попитал дали има планове и ако да какви, за развитие на културно-историческия резерват на запад от Св, Параскева до Западната порта?
Old July 24th, 2011, 09:51 AM   #79
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Quote:
Originally Posted by benjaminn View Post
При срещите със СО и Метрополитен, ако е повдиган въпроса с археологията, дали някой е попитал дали има планове и ако да какви, за развитие на културно-историческия резерват на запад от Св, Параскева до Западната порта?
Плановете отдавна фигурират - над Сердика има ниво, което е предназначено за връзка между съществуващия подлез със Западна порта:
http://sofia-agk.com/esoft/planove/d.../PodzemnoNivo/

Касовата зала на Сердика е под средата на комплекса, изглежда са решили са оставят и паркинга...
Old July 24th, 2011, 12:24 PM   #80
Dragger
facebook.com/spasisofia

Likes (Received): 10534

Quote:
Originally Posted by BG_PATRIOT View Post
https://www.skyscrapercity.com/showpo...82&postcount=8

Иначе в спора се ражда истината, така че спорът между булгаришер и уич онър е повече от полезен (поне за мен). Добре е, че уич онър има познат на обекта, та може да ни "снася" каквото и да е инфо. Защото в момента тотално съм объркан всъщност какво точно се предвижда да се построи на Ларгото. То не бяха пасажи, стълби, сцени, бетони, стени, пилони... Постоянно търпят промени дейностите там.

Онзи ден подписаха договор за това чудо - http://view-point.hit.bg/100423_ALBUM_A4.pdf . Каква е гаранцията обаче, че и този проект няма да претърпи промени? И защо на половината снимки е показано, че подът е изцяло от плочки и бетон?
Dragger no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules