Vitosha blvd. reconstruction | Реконструкция на бул. Витоша - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Витошка трябва д
Изцяло пешеходна 299 47.24%
Пешеходна с велоалеи 212 33.49%
Пешеходна с велоалеи и трамваи 122 19.27%
Voters: 633. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old May 20th, 2012, 07:10 PM   #41
ИванТ
Engineer / Bus driver

Likes (Received): 5105

Зaщо е необходимо пешеходнaтa чaст нa булевaрд "Витошa" въобще дa се пресичa aвтомобилно? Вaриaнт е преките дa остaнaт с aвтомобилно движение, но дa бъдaт "зaтaпени" в чaсттa им, откъм пешеходното прострaнство нa булевaрд "Витошa", тaкa те нямa дa се използвaт зa трaнзитно преминaвaне, a и допълнително ще се огрaничи шумовото зaмърсявaне.
ИванТ no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 20th, 2012, 07:47 PM   #42
vass
Registered User

vass's Avatar

Likes (Received): 16187

Quote:
Originally Posted by mastodonta View Post
Идеята е да се забрани паркирането в малките улички и вместо това живущите да се паркират колите във въпросния паркинг. И да определено бих предпочел колата ми да бъде в охраняван паркинг отколкото на улицата особено пък тука в България. И най-интересното, е че същите дето протестират след един-два месеца пак ще се размрънкат "ама няма къде да си паркираме бангиите, ама направете подземни паркинги". Е виждаме какво става когато се появат такива идеи.
Въпросът е в цената в крайна сметка. Да не се окаже по 2 лв на час нали и никой да не си оставя там колата.
Пък и в съседство има паркинг- на Сердика. А по уличките съм убеден, че пак ще се спира и ще е синя зона. Пък и площад Македония е доста по-добро място за паркинг и е на 5 минути пеша от това място.
vass no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2012, 07:49 PM   #43
vass
Registered User

vass's Avatar

Quote:
Originally Posted by ИванТ View Post
Зaщо е необходимо пешеходнaтa чaст нa булевaрд "Витошa" въобще дa се пресичa aвтомобилно? Вaриaнт е преките дa остaнaт с aвтомобилно движение, но дa бъдaт "зaтaпени" в чaсттa им, откъм пешеходното прострaнство нa булевaрд "Витошa", тaкa те нямa дa се използвaт зa трaнзитно преминaвaне, a и допълнително ще се огрaничи шумовото зaмърсявaне.
Все някоя пряка трябва да остане, защото ще се блокира движението. Иначе имаше идея всички да са затворени и само Солунска да е за коли, но да минава отдолу на булеварда. Така няма да е лошо. А според мен е редно ако преките са затворени, те да бъдат ремонтирани в един стил с булеварда, както е например в Бургас.
Sponsored Links
Advertisement

Old May 21st, 2012, 09:14 AM   #44
Livia D
Registered User

Livia D's Avatar

Likes (Received): 247

Quote:
Originally Posted by Dragger View Post
Предложението на Чилио е добро, но от зор да се спестят няколко хиляди лева това ще бъде категорично отхвърлено от Диков, убеден съм.
Предложението е хубаво, но практически неприложимо за съжаление с оглед съществуващи сгради, инженерна инфраструктура и метро.
Преминаване ще има само по ул. Солунска, безконфликтно под бул. Витоша, както и още няколко улици ще бъдат с контролиран режим на преминаване на ниво терен / с автоматични потъващи антипаркинг колчета/.
Паркингът ще бъде подземен от ул. Алабин до ул. Солунска най-общо казано и ще е за около 300 коли.

Гласувах за изцяло пешеходна зона, тъй като целия проект за улицата като визия и композиция изключва каквото и да е внедряване на велоалеи както и на трамвайни линии.
... I am I, and I wonít subordinate my taste to the unanimous judgment of mankind. If I donít like a thing, I donít like it, thatís all; and there is no reason under the sun why I should ape a liking for it just because the majority of my fellow-creatures like it, or make believe they like it. I canít follow the fashions in the things I like or dislike...
Livia D no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2012, 11:07 AM   #45
conejoconajo
Registered User

conejoconajo's Avatar

Likes (Received): 1795

Quote:
Originally Posted by Livia D View Post
Предложението е хубаво, но практически неприложимо за съжаление с оглед съществуващи сгради, инженерна инфраструктура и метро.
Преминаване ще има само по ул. Солунска, безконфликтно под бул. Витоша, както и още няколко улици ще бъдат с контролиран режим на преминаване на ниво терен / с автоматични потъващи антипаркинг колчета/.
Паркингът ще бъде подземен от ул. Алабин до ул. Солунска най-общо казано и ще е за около 300 коли.

Гласувах за изцяло пешеходна зона, тъй като целия проект за улицата като визия и композиция изключва каквото и да е внедряване на велоалеи както и на трамвайни линии.
Всичко това звучи изцяло както аз си го представям най-добре, плюс и дано нещо не оплескат с ландшафтното оформление - от сорта на навеси, които запречват гледката към Витоша, подови мозайки с Ин и Ян и прочие.
Малко му трябва на този булевард, за да изглежда далеч по-добре - само да махнат релсите, да уеднаквят и изравнят настилката, да подрежат дърветата или да ги заменят с храстови и да разкарат безкрайните фрактали от кабели и инсталации във въздуха.
conejoconajo no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2012, 11:12 AM   #46
tanashubav
Registered User

Likes (Received): 1979

+1
Само си мисля, че все пак е добре да има дръвчета, щото иначе лятото не се седи. Ще стане като едно време на пловдивската главна - сутрин всички се движат от дясно, след обед от ляво на улицата щото иначе можеш да получиш топлинен удар. Пък и е по-приветливо някак си със зеленина. При всички случаи скоро ще видим резултата. Първия пешеходен участък трябва да е готов заедно с пускането на метрото, нали?
tanashubav no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2012, 11:17 AM   #47
Livia D
Registered User

Livia D's Avatar

Да, участъка до ул. Неофит Рилски трябва да бъде изграден до края на лятото.
Ще има много зеленина, а навесите по последни данни отпаднаха
... I am I, and I wonít subordinate my taste to the unanimous judgment of mankind. If I donít like a thing, I donít like it, thatís all; and there is no reason under the sun why I should ape a liking for it just because the majority of my fellow-creatures like it, or make believe they like it. I canít follow the fashions in the things I like or dislike...

Last edited by Livia D; May 21st, 2012 at 06:11 PM.
Old May 21st, 2012, 11:23 AM   #48
tanashubav
Registered User

Ако направят нещо като ЛаРамбла в Барселона няма да е зле. Изчистено без излишни "изгъзици", като пана, покриви или Ин и Ян (това пък последното би било брутално малоумно)! Просто качествени материали и плочки, които не стават на пльочки за една зима!
Old May 21st, 2012, 12:42 PM   #49
Dragger
facebook.com/spasisofia

Likes (Received): 10526

Дали има минимална дори вероятност някой от отговорните лица за реконструкцията на Витоша да чете мненията тук?
Dragger no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2012, 01:24 PM   #50
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Likes (Received): 5620

Quote:
Дали има минимална дори вероятност някой от отговорните лица за реконструкцията на Витоша да чете мненията тук?
Кой знае, напълно вероятно е. Това може само да ни радва...
Old May 21st, 2012, 01:55 PM   #51
Avus
Registered User

Avus's Avatar

Likes (Received): 11259

Quote:
Originally Posted by tanashubav View Post
Ако направят нещо като ЛаРамбла в Барселона няма да е зле. Изчистено без излишни "изгъзици", като пана, покриви или Ин и Ян (това пък последното би било брутално малоумно)! Просто качествени материали и плочки, които не стават на пльочки за една зима!
Ramblas е също и автомобилна. Но ми се видя и доста по-широка от бул. Витоша. Чудно там как никой не мърмори за дърветата, обаче...
Avus no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2012, 03:16 PM   #52
tanashubav
Registered User

И на мен ми се вижда доста по-широка, но според Гугъл-а е 33 метра срещу 25 за Витоша. Долу-горе колкото едната алея за автомобили.
На мен ми се иска да се вземе идеята за изчистения вид, като разбира се на Витоша не мисля, че подобни големи дървета биха били чак толкова на място. Все пак е почти задължително да се запази гледката към Витоша, която мисля е най-ценното на тази улица!
Old May 21st, 2012, 03:59 PM   #53
Dragger
facebook.com/spasisofia

Likes (Received): 10526

„Витошка” В ремонт след 10 дни

Quote:
От 1 юни Столичната община започва ремонт на „Витошка", съобщиха вчера пред „Преса" от „Московска" 33.

Ще се обновява частта й от бул. „Патриарх Евтимий" до ул. „Неофит Рилски". Движението няма да се затваря нито за ден до пусковия срок на обекта в средата на август, така че минувачите ще вървят между работниците, които редят плочки. Както досега, огради ще има само до ул. „Хан Аспарух", където се довършва работата по метрото.

Промени се задават обаче с трафика по ул. „Неофит Рилски", за който ограничения ще бъдат въведени. Идеята е в събота и неделя движението по нея да се затваря чрез т.нар. потъващи бутони, които ще вдигат преграда пред автомобилите. Това обясни главният архитект на София Петър Диков, който внася в Столичния общински съвет (СОС) доклад за ремонта. Ден преди старта на ремонта- на 31 май, СОС ще се произнесе дали трамваят изчезва завинаги от „Витошка". Почти сигурно е, че ще стане точно така- хората свикнали да ходят по стъргалото, без да се оглеждат.

Първият етап от ремонта на „Витошка" ще излезе на общината почти без пари, понеже се съчетава с работата по метрото. За сметка на това ефектът от него ще е голям - очаква се, че на 31 август по „Витошка" ще мине шефът на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу, който ще е у нас за откриването на новия лъч от подземната железница.

На следващ етап от ремонта общината планира реорганизация на движението на „Витошка" при ул. „Солунска". На това кръстовище трафикът ще мине под земята, издаде Диков.
Хахаха, май верно ни четат форума ))
Dragger no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2012, 04:06 PM   #54
Avus
Registered User

Avus's Avatar

Quote:
Хахаха, май верно ни четат форума ))
Не се съмнявай повече. И журналисти, и общинари, и държавни люде четат като в несвяст родната секция.
Old May 21st, 2012, 04:11 PM   #55
Avus
Registered User

Avus's Avatar

Quote:
Originally Posted by tanashubav View Post
И на мен ми се вижда доста по-широка, но според Гугъл-а е 33 метра срещу 25 за Витоша. Долу-горе колкото едната алея за автомобили.
На мен ми се иска да се вземе идеята за изчистения вид, като разбира се на Витоша не мисля, че подобни големи дървета биха били чак толкова на място. Все пак е почти задължително да се запази гледката към Витоша, която мисля е най-ценното на тази улица!
Казвам го като лично впечатление. Доста по-широк е. И е страшно приятна зона за разходки. Многото дървета там даже създават невероятно впечатление за зелен коридор. Никой не реве, че не вижда площада от едната страна или марината от другата. А лятно време е страшно гот, щото е сенчесто и прохладно. Пробвай се на Витошка при липса на растителност да правиш разходки между 12 и 16 часа през юли или август.
Old May 21st, 2012, 06:15 PM   #56
Livia D
Registered User

Livia D's Avatar

Quote:
Originally Posted by Avus View Post
Не се съмнявай повече. И журналисти, и общинари, и държавни люде четат като в несвяст родната секция.
хаха и на мен така ми се струва, тъй като 2 дни след като постнах снимка на един пропаднал младост-ки тротоар той беше оправен / малко мърляво, но все пак ... /
Old May 21st, 2012, 06:20 PM   #57
Livia D
Registered User

Livia D's Avatar

Quote:
Originally Posted by Avus View Post
Казвам го като лично впечатление. Доста по-широк е. И е страшно приятна зона за разходки. Многото дървета там даже създават невероятно впечатление за зелен коридор. Никой не реве, че не вижда площада от едната страна или марината от другата. А лятно време е страшно гот, щото е сенчесто и прохладно. Пробвай се на Витошка при липса на растителност да правиш разходки между 12 и 16 часа през юли или август.
Дърветата и според мен са много необходими, просто трябва да се подберат видове, които да са подходящи за подобен булевард / да не падат от тях плодове, да летят полени и т.н./ Това, което на мен лично много ми се иска да видя е водни елементи, които биха създали доста приятно усещане особено лятото, но това едва ли ще ме "огрее" впредвид факта, че се взема предвид манталитета на доста сънародници, които гледат на водните площи като на кошче за отпадъци...
Old May 21st, 2012, 09:13 PM   #58
bouzanis
Registered User

Likes (Received): 4980

Само дано сложат някакви нормални плочки като в европейски град, а не поредната шарения в жълто охра и червено като на турски курорт
bouzanis no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2012, 11:04 PM   #59
conejoconajo
Registered User

conejoconajo's Avatar

Likes (Received): 1795

Дано да е някой свеж и жизнен цвят, а не примерно умряло сивкаво/бежово.
Нали ставаше дума за La Rambla.

Не че това това конкретно ми харесва особено, но в цвят винаги е по-хубаво от практичните оттенъци, дето "не се цапат".
conejoconajo no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2012, 11:10 PM   #60
vass
Registered User

vass's Avatar

Не може булевардът и настилката да се гледат сами по себе си, а трябва да са съобразени с околната среда, сградите и цялостния характер на града.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules