Vitosha blvd. reconstruction | Реконструкция на бул. Витоша - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Витошка трябва д
Изцяло пешеходна 299 47.24%
Пешеходна с велоалеи 212 33.49%
Пешеходна с велоалеи и трамваи 122 19.27%
Voters: 633. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old May 25th, 2012, 11:11 AM   #81
Фelix
Registered User

Фelix's Avatar

Likes (Received): 202

Quote:
Originally Posted by JloKyM View Post
Аз пък си представям нещо като от Баку

Не е кичозно, елегантно е, семпло е, а същевременно създава настроение.
Това и на мен ми харесва

...хм, а дали не трябваше да нанижат и едно трамвайче по тая улица. Щеше да стои много сладко...
Фelix no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 25th, 2012, 12:02 PM   #82
agutti
604

agutti's Avatar

Likes (Received): 207

Като ги подкарате тези трамваи... Когато една от централните ти улици е пешеходна и в същото време се разминават есбаанове, автобуси от градския транспорт е мноого неприятно. Изпробвал съм го достатъчно време и лично не го одобрявам. Ако Витошка ще се прави с пейки, тревички, фонтанчета - велоалеите няма как да не са в конфликт с всичките щъкащи наоколо хора. Но ако бъде нещо подобно на сега - полугола, може да се направят велоалеи.
Иначе горната снимка горе долу припокрива също моите представи.
Old May 25th, 2012, 12:10 PM   #83
bulgarischer
BANNED

Likes (Received): 247

Quote:

Ех мечтииииии !!!

То много хубаво, само че при нас основния проблем са окръжаващите сгради или по точно архитектурата им и фасадите им в ужасно състояние са болшинството и в пълна какафония и неподходящ грозен стил, ако не се хванем здраво с промяна на фасадите нищо добро не ни чака, положението е бедствие при нас във всички градове повсеместно, а в София картината е катастрофална, няма такъв грозен и неподдържан център на столичен град от такъв мащаб в Европа как не ги е срам управниците ни не мога да проумея, това е тотална излагация, на мен ми е омръзнало да отговарям на въпроси на чуждестранни гости защо столицата ни е толкова мизерен град, знам че някой недоволен пак ще скочи срещу мен, ама това е просто истината и тя трябва да се казва такава каквато е, ето всички се присмиват на скопяните че си обновяват фасадите в бароков стил, а всъщност това е нещо чудесно което правят, и сивите и грозни безформени фасади от миналото се превръщат в едни много по добри окръжаващи пространството на улиците силуети, трябва и нашите тикви да вземат пример за да е красиво, има безброй варианти чрез които фасадите на грозните ужасни и безлични сгради завещани ни от миналото могат да се преобразят, но е нужна работа воля и желание от управниците, докато няма такава ще тънем в мизерия и ще се правим че дъжд вали като някой каже че у нас е мизерно в столицата ни, ама явно е въпрос на народопсихология а да се изправи подобно нещо е най трудно и непосилно !!!

Last edited by bulgarischer; May 25th, 2012 at 12:16 PM.
bulgarischer no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 25th, 2012, 12:41 PM   #84
conejoconajo
Registered User

conejoconajo's Avatar

Likes (Received): 1795

Quote:

Това, което се вижда във фототемата за София
https://www.skyscrapercity.com/showth...475649&page=17
изобщо не е много по-различно.
conejoconajo no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2012, 11:43 PM   #85
jelibon
Registered User

jelibon's Avatar

Likes (Received): 390

Искаше ми се в анкетата да има и възможност: Автомобилно движение без трамваи, или поне без сегашните трамваи, а с нещо по съвременно и не толкова шумно и раздрънкано.
Не ми вдъхват доверие тези проекти за пешеходна "Витошка". Започва от нищото и завършва в нищото. В единия край подлез, а в другия уличка. Щеше да е хубаво ако пред сградата с лъвовете се направи площадче и шеходната зона се свърже с площада на "Света Неделя" и "Шератон". Оттам е съвсем близко както посока театъра "Иван Вазов" така и към ЦУМ, Халите, "Пиротска". Но това са само мечти.
Най-вероятно с "Витошка" бързо ще се случи това което се случи с "Пиротска". Паркиралите автомобили, хаоса и затрудненията за пешеходците.
В този ред на мисли е по-добре да си остане за автомобили.
Old May 25th, 2012, 11:50 PM   #86
GogoSabev
George Sabev

GogoSabev's Avatar

Likes (Received): 415

Харесва ми и на мен. А дано...
GogoSabev no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2012, 12:11 AM   #87
Dragger
facebook.com/spasisofia

Likes (Received): 10534

Quote:
Originally Posted by jelibon View Post
Искаше ми се в анкетата да има и възможност: Автомобилно движение без трамваи, или поне без сегашните трамваи, а с нещо по съвременно и не толкова шумно и раздрънкано.
Не ми вдъхват доверие тези проекти за пешеходна "Витошка". Започва от нищото и завършва в нищото. В единия край подлез, а в другия уличка. Щеше да е хубаво ако пред сградата с лъвовете се направи площадче и шеходната зона се свърже с площада на "Света Неделя" и "Шератон". Оттам е съвсем близко както посока театъра "Иван Вазов" така и към ЦУМ, Халите, "Пиротска". Но това са само мечти.
Най-вероятно с "Витошка" бързо ще се случи това което се случи с "Пиротска". Паркиралите автомобили, хаоса и затрудненията за пешеходците.
Постфактум се сетих да добавя опцията за автомобилна Витошка, но явно анкетите не могат да се преправят веднъж пуснати...
Dragger no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2012, 08:33 AM   #88
bench_mark_2
Registered User

Likes (Received): 1379

Quote:
Originally Posted by Dragger View Post
Постфактум се сетих да добавя опцията за автомобилна Витошка, но явно анкетите не могат да се преправят веднъж пуснати...
Както и опция да се избере само пешеходна + трамваи (като Графа).
bench_mark_2 no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2012, 09:35 AM   #89
Zaro
Just a freak

Zaro's Avatar

Likes (Received): 3777

Според мен "Витошка" трябва да бъде изцяло пешеходна. Това е един от двата основни минуса на София - няма обособена пешеходна зона и няма стар град, които да привличат и без това малкото туристи към не особено привлекателния град.
Zaro no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2012, 10:55 AM   #90
Dragger
facebook.com/spasisofia

Likes (Received): 10534

Quote:
Originally Posted by Zaro View Post
Според мен "Витошка" трябва да бъде изцяло пешеходна. Това е един от двата основни минуса на София - няма обособена пешеходна зона и няма стар град, които да привличат и без това малкото туристи към не особено привлекателния град.
"няма обособена пешеходна зона" - нали сега това обсъждаме - Витошка да стане изцяло пешеходна

"няма стар град" - няма, но има нещо по-добро. Има си античен град Така след година-две от НДК, по пешеходна Витошка стигаш до Антична Сердика. Какво по-добро от това?

а за привлекателността на града много може да се спори. едно обаче никой не може да отрече - струпването на няколко коренно различни култури и епохи, разгърнали се в последните 130 години в София! И това ако не е от интерес за туристите, здраве му кажи...
Dragger no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2012, 12:05 PM   #91
bench_mark_2
Registered User

Likes (Received): 1379

Quote:
Originally Posted by Zaro View Post
По принцип може да се помисли по Витошка по тротоарите (удължени до релсите) да може да вървят граждани. Както се каза и преди, няма как да ги препълнят, че да трябва да слизат до релсите.

А защо София да няма стар град? То по принцип това нещо "София" си е град, пък колко е стар, може да провериш в интернет. А за това колко ти се вижда грозна - зависи само от твоята култура.
bench_mark_2 no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2012, 12:30 PM   #92
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 17811

Изобщо не трябва да се мисли за релси по "Витошка" - ще я превърнат в изроден вариант на пешеходна зона, чиято цел би трябвало да е място за отпускане и забавление, а не за оглеждане. Поради същата причина съм против велоалеи по нея.

Но друга мисъл се намести в главата ми - понеже булевардът няма забележителна архитектура и би бил място за парти-излизания (заведения) и шопинг-терапия (магазини), т.е. пешеходна зона за по-младите, то настилката не трябва ли да е някак по-весела, по-шарена, да отговаря на възрастовата група, представители на която ще са основно посетителите по нея, а не в далеч по-скучното сиво, както се спрягаше по-горе? "Графа" е перфектен за по-строга, по-сива настилка например, заради разнообразните архитектурно и цветово сгради, заради площадчетата, заради трамвая и релсите ако щете... Но не мисля, че "Витошка" е подходящо място за такава.
Old May 26th, 2012, 12:32 PM   #93
Stelian
Registered User

Stelian's Avatar

Likes (Received): 1694

Quote:
Originally Posted by jelibon View Post
на мен мечтата ми е от площада пред сградата с лъвовете да започва експозицията на сердика покрита с прозрачни плочки от плексиглас.Като това нещо обхване целия площат на Света неделя и Шератон с паркинга и прави връзка с останалата част чак до баните и халите на север, католическата църква на запад и ларгото.Това ще е нещо уникално!
Stelian no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2012, 01:13 PM   #94
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

За превръщане на пространството пред Съдебна палата в пешеходен площад отдавна си мечтая. Като се запази единствено трамвая да минава през него. Би станала чудесна пътна зона от Сердика, през Св. Неделя, Съдебна, Витошка, НДК, Южен пак, ама...
Old May 26th, 2012, 02:39 PM   #95
ink20
Registered User

Likes (Received): 7527

Аз гласувах само за пешеходна зона, но се надявам да не се превърне в маси и столове на самата улица от съседните заведения,сладкарници и т.н. Според моите представи аз виждам Витошка в зеленина, цветя, пространство за разходки. Една зона за разходка, отдих свързваща НДК с Ларгото,а един ден ако имаме смелост ще я продължим тази пешеходна зона от ЦУМ до лъвов мост. София трябва да остане зелен град.
Дано на кякоe от по-широките места да сложат фонтан или ако не фонтан, да помислят за наличие на вода.Винаги водата създава различно усещане в една пешеходна зона. Сещам се за подобно разположение на фонтан в пешеходна зона във Виена (от операта към катедралата).
Релси по Витошка - абсурд. Тракащи трамваи в една такава зона за отдих - мисля,че нямат място.
ink20 no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2012, 02:54 PM   #96
Stelian
Registered User

Stelian's Avatar

тази снимка от Баку ми прилича на Пиротска

снимката е на Гого Събев
Old May 26th, 2012, 02:58 PM   #97
Stelian
Registered User

Stelian's Avatar

ето и каква е ситуацията по Витошка

Old May 26th, 2012, 04:00 PM   #98
Делян
Registered User

Делян's Avatar

Likes (Received): 764

Quote:
Originally Posted by Stelian View Post
тази снимка от Баку ми прилича на Пиротска

снимката е на Гого Събев
Да, също прилича на търговската улица в Пловдив...
Делян no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2012, 05:25 PM   #99
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Quote:
Originally Posted by Stelian View Post
ето и каква е ситуацията по Витошка
...
В момента "Витошка" и районът на НДК са ако не най, то поне едни от най-неугледните части на центъра, супер неприятни са за разходка!
Old May 26th, 2012, 07:12 PM   #100
EEH
разбирач :))

EEH's Avatar

Likes (Received): 9283

Quote:
Originally Posted by Делян View Post
Да, също прилича на търговската улица в Пловдив...
Прилича на повечето главни пешеходни улици в българските градове.

Хасково

Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules