Next Sofia Mayor Profile | Профил на следващия кмет на София - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 1st, 2014, 12:36 PM   #41
lovendkrands
hamlet

Likes (Received): 528

Кръстовището на Ботев и Сливница откога е станало периферно?
lovendkrands no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 1st, 2014, 01:05 PM   #42
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Likes (Received): 8468

От както го има.
При цялото ми уважение, Сливница е външен контур на нещото, което минава за Центъра. Другото са приказки на брокерите на имоти, за които всичко между Младост и Обеля е "широк център".

Освен това твърдението, че по цял свят били по гарите, е смехотворно. А и не е проблемът къде са, а дали са регламентирани и сигурни, или рискови за обществото.
Тоест топката е първо в законодателната власт, после в изпълнителната, и чак тогава в администрацията.
Old January 20th, 2015, 08:05 PM   #43
kraxx
Registered User

kraxx's Avatar

Likes (Received): 174807

С риск темата да се политизира, за което призовавам да се избягва, публикувам тук следващия материал, с идеята, че темата е важна и определяща за развитиео на града във всеки аспект:

Quote:
ГЕРБ ще издигне Фандъкова за 3-и кметски мандат

ГЕРБ ще подкрепи сегашния кмет на София Йорданка Фандъкова за трети мандат на предстоящите местни избори наесен.

Това стана ясно от интервю с вицепремиера по коалиционната политика и държавната администрация Румяна Бъчварова пред БНТ.

"На местните избори, знаете, в София имаме кандидат за кмет - г-жа Йорданка Фандъкова", заяви Бъчварова в коментар за изказването на премиера Бойко Борисов, че е възможно да има жена-президент....
http://sofia.dir.bg/news.php?id=18304695

worldnet84, the dogi liked this post
kraxx está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 20th, 2015, 11:11 PM   #44
Andrey Kokalov
Busta_1715

Likes (Received): 2734

Според Вас има ли други експертни и подходящи кандидатури? И дали резлизараните множество некачествени или противиречиви ремонти са изцяло по вина на кмета или на екипа и?
Andrey Kokalov no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2015, 12:09 AM   #45
sashoskiora
Registered User

Likes (Received): 4487

Според мен Фъндъкова е добър човек, но не и успешен кмет. А екипа и не ми се коментира. Общински съвет са крадци и измамници и столицата пак прилича ба цигански катун, след уж многото ремонти. Реализираха се само две спорни кръстовища на две нива. Градския транспорт, проблема с паркирането, чистотата и инфраструктурата са под всякаква критика. Един поглед на разбитите павета пред общината и карето м/у министерски съвет и президентството и продължението по Тодор Александров онагледява що за европейска столица сме.

kevin87, vozda liked this post
sashoskiora no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2015, 12:49 AM   #46
0673073
Registered User

0673073's Avatar

Likes (Received): 4464

Стига и толкова на Фандъкова. Не е хубаво за човек на който и да е избираем пост да се задържа повече от два мандата.

mastodonta liked this post
0673073 no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2015, 01:18 AM   #47
iv4oo
levski forever

iv4oo's Avatar

Likes (Received): 16820

Стигало й Още на първи тур ще спечели с 60%
Old January 21st, 2015, 08:41 AM   #48
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Likes (Received): 5620

Нека не бързаме. София традиционно е синя. Много зависи коя ще е кандидатурата на РБ и какво ще е посланието на кампанията им. Аз мисля, че ако РБ поставят въпроса с премахването на Диков, може ако не да спечелят, поне да докарат до балотаж.
Old January 21st, 2015, 09:49 AM   #49
ataknoT
Registered User

ataknoT's Avatar

Likes (Received): 1215

Quote:
Originally Posted by witch_honor View Post
Аз мисля, че ако РБ поставят въпроса с премахването на Диков, може ако не да спечелят, поне да докарат до балотаж.
1. Не е ясно дали РБ ще издигне самостоятелна кандидатура (според мен по-скоро не, за съжаление)
2. Смея да предполагам, че мнозинството избиратели не са наясно с характера на дейността на главния архитект и поставянето на въпроса с премахването на Диков ще повлияе на избора на твърде малко хора, чийто брой не би могъл да доведе до балотаж кандидата, който предложи махане на Диков.

the dogi liked this post
ataknoT no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2015, 10:55 AM   #50
wo0fer
Registered User

Likes (Received): 1049

Quote:
Originally Posted by sashoskiora View Post
Според мен Фъндъкова е добър човек, но не и успешен кмет. А екипа и не ми се коментира. Общински съвет са крадци и измамници и столицата пак прилича ба цигански катун, след уж многото ремонти. Реализираха се само две спорни кръстовища на две нива. Градския транспорт, проблема с паркирането, чистотата и инфраструктурата са под всякаква критика. Един поглед на разбитите павета пред общината и карето м/у министерски съвет и президентството и продължението по Тодор Александров онагледява що за европейска столица сме.
Отдавна не бях чел мнение, толкова далеч от истината (кевин нещо се поспря). Явно си от скоро в столицата, щом ти прилича на катун. Мога да ти кажа че София през 2000г. и София сега има един век разлика.
Градския транспорт - несравнимо по-добре! Метро от край до край по 2 диагонала, нови, топли безшумни и чисти тролеи и трамваи (50% от автопарка), ремонтирани трасета. Значително изостава автобусния транспорт, въпреки няколкото обновени линии.
Паркирането: в пъти по-добре, след въвеждането на зоните, никога не се е случвало да не си намеря място на повече от 100м от там където искам да съм. Многото молове на също помагат на района за паркиране.
Чистотата: в пъти по-добре!, но има какво да се желае. Мургавелките са всеки ден, всеки сезон навън. Имат и супервайзъри. Сприрките се чистят от леда, есента се метат листата, всяка пролет се мие. На фона на големината си, София е сравнително чиста.
Инфра-та: ест има какво да се желае, но "под всякаква критика" със сигурност не е. Нима преди построяването на няколкото К2Н беше по-добре, по старата Витошка по-уютно ли ти беше или да подскачаш на 4-ти км по бабунките?
Т. Александров, Мушанов, ЮД на СОП, Ч.връх, Ломско ли са под всякаква критика? Имаш няколко традиционно проблемни улици и булеварди, с павета за пренареждане, които създават неприятното усещане за неподдуржаност + малките улички в крайните квартали. Това е проблема на инфрата.

Me4ok liked this post
wo0fer no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2015, 11:10 AM   #51
bagercho
﴾͡๏̯͡๏﴿

bagercho's Avatar

Likes (Received): 4787

Нещо май ти не си живял в София последно време... Как точно се подобри градския транспорт? Та той се влошава, обслужването е под всякаква критика, постоянно се разтягат разписания, обновяването на автопарка е 50 процента ама друг път. Я ми кажи нормално ли е в милион и половина град само няколко автобусни и трамвайни линии да се движат на по-малко от 10 минути, само в час пик? Нормално ли е метрото по МД2 да се движи на 10 минути целодневно? Инфраструктурата е под всякаква критика, да и ще бъде още дълго време така, защото тя трябва и да се поддържа, след като се изгради, а малките улички точно са голям проблем, на който никой не обърна внимание, Фандъкова също. Чистота - по този показател София май никога няма да се оправи. София е мръсна, адски мръсна. Да се обяснява как било чисто, защото се чистели спирките от леда и се миело веднъж годишно

Та по темата - стига и толкова на Фандъкова. За два мандата успя да замаже очите на хората с няколко кръстовища на две нива, малко превозни средства за ГТ, малко асфалт, а на някои проблеми упорито отказа да намери решение. Току виж се намерил някой по изпълнителен от нея...

Last edited by bagercho; January 21st, 2015 at 11:24 AM.
bagercho no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2015, 12:10 PM   #52
gstoychev
Registered User

gstoychev's Avatar

Likes (Received): 1124

Беше синя. Сега си е на ГЕРБ. Показват го категорично последните няколко избора на народни любимци.

Quote:
Originally Posted by witch_honor View Post
Нека не бързаме. София традиционно е синя. Много зависи коя ще е кандидатурата на РБ и какво ще е посланието на кампанията им. Аз мисля, че ако РБ поставят въпроса с премахването на Диков, може ако не да спечелят, поне да докарат до балотаж.
А по темата според мен София се подобрява и последните години с драстично по-голяма скорост. Живял съм в няколко квартала, но най-пресните ми спомени са в Младост и мога да кажа, че дори нашите между блокови улички се кърпят и асфалтират. Отделно, че генерираме доста боклук, но като мине камиона все едно нищо не имало. Всичко е старателно изметено и събрано. Че не се чисти сняг в кварталните улички няма какво да го коментираме с толкова паркирали коли по платното.

Дали може да е по-добре? Сигурно, но най-важното е държавната и местната власт да са от една партия щото иначе става куцо.

Last edited by gstoychev; January 21st, 2015 at 01:12 PM.
gstoychev no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2015, 01:03 PM   #53
ID A
Registered User

ID A's Avatar

Likes (Received): 199

Quote:
Originally Posted by bagercho View Post
...
Явно ти не се возиш на ГТ и затова пишеш глупости. Може да не е подменен целия парк на ГТ, но една голяма част е подменена и сега е много по-комфортно. Разписания няма как да се спазват при задръствания, но постепенно с К2Н и увеличаване на безконфликтните пътища и това ще стане. Знам автобуси и на 1 час, които минават и в час пик пак не могат да се напълнят.
По отношение на инфраструктурата все повече улици и тротоари се ремонтират. Явно не си и шофьор. Мога да ти дам пример за Манастирски ливади, където доста улици се ремонтираха, а понеже живея там, всяка дупка се оправя. Не е както преди да си стои години и никой нищо да не пипа. Да не говорим, че имаше един период, когато маркировка въобще липсваше, сега поне веднъж годишно я обновяват.
ID A no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2015, 01:59 PM   #54
Vojvoda
Rough'n'tough

Vojvoda's Avatar

Likes (Received): 8623

bagercho e прав за чистотата на София, наистина не се прави достатъчно. Наред с големите замърсители като назамрежените обекти, строителната техника с неизмити гуми и колите, разнасящи кал след паркиране в градинки, трябва да се предприеме нещо и спрямо адски досадните фасове.

На моята улица в Лозенец има магизини. По някаква причина работещите там просто си хвърлят угарките на пътя отпред, пробвайки да уцелят шахтите на ВиК. Стотици фасове, умесени с разстопен сняг и кал, кучешки акита, а ужким съм в по-читавите квартали и съвсем не на вътрешна, трудно достъпна улица. Ще кажете, а бе голям прас, колко други важни работи има, но предполагам не само аз забелязвам такива малки, но дразнещи неща.

Чистотата определено си е нещо, на което би било добре да обърне внимание следващият кмет на София. Речните корита, парковете, зелените пространства по протежение на големите булеварди, и най-после вътрешните улички. Поносете бели кецове в София за само един ден, за да разберете колко е замърсено.

bonethugs liked this post
Vojvoda no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2015, 03:25 PM   #55
bagercho
﴾͡๏̯͡๏﴿

bagercho's Avatar

Likes (Received): 4787

Quote:
Originally Posted by ID A View Post
Явно ти не се возиш на ГТ и затова пишеш глупости. Може да не е подменен целия парк на ГТ, но една голяма част е подменена и сега е много по-комфортно. Разписания няма как да се спазват при задръствания, но постепенно с К2Н и увеличаване на безконфликтните пътища и това ще стане. Знам автобуси и на 1 час, които минават и в час пик пак не могат да се напълнят.
По отношение на инфраструктурата все повече улици и тротоари се ремонтират. Явно не си и шофьор. Мога да ти дам пример за Манастирски ливади, където доста улици се ремонтираха, а понеже живея там, всяка дупка се оправя. Не е както преди да си стои години и никой нищо да не пипа. Да не говорим, че имаше един период, когато маркировка въобще липсваше, сега поне веднъж годишно я обновяват.
Понеже в момента нямам кола за съжаление ми се налага да се мъкна с ГТ и мога да те уверя, че въпреки новите превозни средства качеството на обслужване спадна адски много, няма адекватна система за таксуване, няма адекватни превозни документи и прочие и прочие. Не съм казал, че разписанията не се спазват, те вече са такива, че няма как да не се спазват. Маркировката вярно, че през 2007 започнаха да я поставят на всички булеварди, а до тогава на нашия никога не бях виждал такава, но помисли дали има смисъл всяка година да слагат нова, от която точно след месец вече има само някакви бледи следи или да положат качествена, която да не се пипа 3-4 години. С бюджета на София, който вярно не е много голям, но така или иначе не се изразходва за нищо съществено, защото за всичко се чакат европрограми може да се обнови целия център.

@Vojvoda фасовете по улиците са най-малкия проблем, ако бяха само те приказка щеше да е, но по улиците се търкалят също найлонови торбички, части от стари мебели, опаковки от вафли, чипсове, дрехи, обувки, кучешки лайна...

Last edited by bagercho; January 21st, 2015 at 03:39 PM.
bagercho no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2015, 04:31 PM   #56
gstoychev
Registered User

gstoychev's Avatar

Likes (Received): 1124

@bagercho Като казваш, че качеството е спаднало визираш, че в минал етап Градският транспорт е бил по-добре, с по-адекватно таксуване и прочие?
gstoychev no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2015, 07:32 PM   #57
ID A
Registered User

ID A's Avatar

Likes (Received): 199

Не бих казал, че маркировката изчезва за месеци. Може да има места на които това става, но не е навсякъде. Износването на маркировката зависи и от газенето и от МПС-тата. Мога да ти дам пример за Братя Бъкстон от Каблешков до СОП, където поставиха релефната маркировка и тя си е ОК, докато тази на джобовете на спирките вече е доста избледняла но е достатъчно четлива, а все пак вече сме минали година от ремонта.
По отношение на таксуването, аз имам електронна карта, която ми се плаща от фирмата и нямам проблеми с таксуването. В някакви много редки случаи ми се е случвало валидаторът в дадено превозно средство да не я разпознава, но тогава и други имат проблеми - може връзката да се разпада и прочие. Други валидатори се шашкат от няколкото ми карти за достъп и трябва да я извадя и да приближа само транспортната, но и това не е проблем за мене.
Може ли малко по-конкретно да споделиш, ти какви проблеми имаш и защо.
ID A no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2015, 07:38 PM   #58
Vojvoda
Rough'n'tough

Vojvoda's Avatar

Likes (Received): 8623

Quote:
Originally Posted by bagercho View Post
@Vojvoda фасовете по улиците са най-малкия проблем, ако бяха само те приказка щеше да е, но по улиците се търкалят също найлонови торбички, части от стари мебели, опаковки от вафли, чипсове, дрехи, обувки, кучешки лайна...
Така е, ма това някак си ми боде очите, особено като съвсем наблизо има кошчета, а много се държат все едно улицата е някаква кочина. Често виждам хора на спирката да си хвърлят фаса на земята, като преди това си дърпат цигарите до последно преди да се качат на автобуса. Прави ми много лошо впечатление. Сори за offtopic-а.
Old January 21st, 2015, 07:54 PM   #59
Lhopital
Registered User

Likes (Received): 5241

Драги съфорумци, преди да потънем в обичайните дребнотемия като чистенето на сняг и опаковките от чипс, нека погледнем малко по-глобално към идеята на тази тема - говори се за профила на кмет на София.

Да видим първо какъв е профилът на София - нарастващо активно население и презаселване/презастрояване, икономическо развитие и социални контрасти, бизнес динамика и битово напрежение, младежки ресурс и емиграционни проблеми, здравни услуги и замърсяване, образователни услуги и цигански гета, изнемогваща инфраструктура и ресурс за мащабни решения, мощна търговия и смазваща конкуренция, престъпност и струпване на институции, нарастващ туризъм и безразлични местни, сложни проблеми и огромни възможности. Това е профилът на София - един типичен мегаполис за мащабите на Европа. Един град, който като характер, има много повече общи черти с Берлин, Рим и Атина, отколкото с Варна, Пловдив или Бургас. Имайте предвид обаче, че в европейските мегаполиси населението по условие е недоволно, постоянно протестира, търси нови алтернативи, ре-фрешва управлението, държи го в напрежение и се опитва да изстиска нещо повече, да създаде конкуренция между кандидатите. За да бъде получен втори или трети мандат, трябва да е някакъв изключително успешен кмет и Общински съвет, който е успял да убеди населението, че ще реализира някаква дългосрочна инфраструктурна или социална програма, за която е нужна повече от една четирилетка. Подобна програма даже и Фандъкова знае, че в София не се реализира - единствената тенденция тук е в имената на фирмите-изпълнители, останалото си е хаотична работа на парче. И следователно би било признак за дълбок провинциален манталитет на нас като избиратели, ако протоколно връчим на нея и на екипа й още 4 години... без даже да й се наложи малко да се поизпоти и да отговори на някои неудобни въпроси.

Точно тук между другото ще цитирам с немалко яд по-горните мнения, че, видите ли, София била синя, или не - всъщност била на ГЕРБ. Това да го чуя за някое турско село с полуграмотните дядовци в потури, кебапчиите-агитатори и полицаите-дерибеи - ще го разбера, къде от страх, къде от глупост, къде от отчаяние тия хора са се обрекли на Доган и там нещата са предрешени. За София обаче НЕ! Тук са свободните избори, тук е независмият избирател, тук е информираният вот. София не е на ГЕРБ, не е на БСП, не е на РБ, София е на новаторите, на идеалистите, на експертите. И София трябва да покаже на тези партийни катили, че ние изискваме, че ние не даваме даром и че ако искат този трофей, ще трябва да дадат най-доброто от себе си - да обещаят, да работят и да изпълнят. Независим кандидат ли? Защо не - стига да предложи нещо ново и различно. Такива хора в България има и ние също трябва да им дадем сигнал, че не сме доволни, че искаме повече, че ги търсим. Но ако ние като избиратели ги убедим, че въобще няма смисъл да се явяват, щото си обичаме Данчето или Доганчето и даже няма да ги чуем, щото нямаме време да мислим и избираме "най-малкото зло", то сами се обричаме на посредственост и затъване - включително и самите ние като граждани.

Искате да ви го онагледя затъването ли? Помните ли колко се смяхме на Софиянски за осирането му на жп гарата? Разсипаха го с тия гащи и журналисти, и експерти. После пък настъпи ерата на наште фирми и комай започнахме да свикваме, че калпавите ремонти са неразделна част от промените в градската среда. Накрая дотам стигнахме, че вече сериозна бройка хора разпалено ти обясняват, че порнографията на Витошка всъщност е доста авангардна и ти явно си "негативна" и демодирана личност щом не я разбираш. Какво следва, да се радваме на чакъл и строителен пясък ли?!

Last edited by Lhopital; January 21st, 2015 at 08:05 PM.
Lhopital no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2015, 10:40 AM   #60
Me4ok
Registered User

Me4ok's Avatar

Likes (Received): 48147

Не съм сигурен, че трябва отново Фандъкова да бъде кмет, но съм сигурен, че промените към по-добро напоследък са най-интензивни.
Идеалният кмет, за който лелеем, няма как да бъде номиниран от политическите субекти.
Предвиждам убедителна победа на статуквото.

yovog liked this post
Me4ok no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules