Форумна среща с Борис Бонев - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 27th, 2019, 12:14 AM   #1
ВМРО
Registered User

ВМРО's Avatar

Likes (Received): 1142

Среща с Борис Бонев - кандидат за кмет

Здравейте!

Бях много приятно изненадан от кандидатурата на Борис за кмет, а вече съм и обнадежден, че София има истинска алтернатива. Не е истина каква посредственост цари и колко сериозни са проблемите на града, но сред нас има млад и образован човек, който е готов да предложи промяна! Както показаха множеството коментари във форума през последните дни, много хора мислят като мен. Затова е обяснимо желанието за форумна среща, която Борис прие и на която всеки ще може да придобие лични впечатления, да зададе въпроси, да отправи препоръки и при желание да се присъедини към каузата.

Тепърва ще определим ден и час, но идеята е да е скоро. Цялата SSC Bulgaria общеност е поканена, включително и хейтърите Нека всеки желаещ да присъства да сподели кога му е удобно, за да придобием ориентировъчна представа за бройката и да изберем време, което ще е удобно за максимален брой хора. Ако някой е готов да предостави помещение, да не бъде скромен (може и на лично). Също така, ако имате въпроси, които изискват предварителна подготовка, тази тема е подходящо място да ги зададете.

edit:
Важно!
Това е Гугъл форма, която моля всеки заинтересуван да попълни. Задължителни са въпросите за място и ден/час, а всички останали са опционални. Моля попълнете, за да имаме яснота какъв ден и час предпочитате, както и кои въпроси и теми смятате за най-важни.

Last edited by ВМРО; July 29th, 2019 at 01:11 PM.
ВМРО no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 27th, 2019, 08:50 AM   #2
Tego
·!¦[· (17:50) ·]¦!

Tego's Avatar

Likes (Received): 11274

Добре звучи. Моля да е през почивните дни само, че през седмицата на доста хора, вкл. и на мен ни е натоварен графика. Може в някой парк да се организираме ако болшинството желаещи подкрепят тази идея...примерно тук. Ще сме зависими от метеорологичните условия леко, но вярвам, че имаме капацитет да следим прогнозите за времето по-добре от Столична община.

mladentod liked this post
Tego no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2019, 12:47 PM   #3
ВМРО
Registered User

ВМРО's Avatar

На мен ми допада идеята за мястото в Борисовата. Лайковете да ги приемам като мълчаливо и пасивно съгласие или заявка за присъствие? Нека повече хора се включат с мнение, защото не е честа възможността да изложите вижданията си за София пред човек, който ще се бори за кметския стол.

mladentod liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Old July 27th, 2019, 01:06 PM   #4
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Likes (Received): 14335

Здравейте и от мен. Аз бих могъл и уикенда и през делничен ден (след работно време). Според мен, един разговор на бира в парка звучи като добра опция. Тъкмо ще направим и форумна среща, че не се е случвало от години.
На срещата ще донеса хартийната версия на плана и ще съм благодарен да се получи продуктивна дискусия за идеите. Както може би сте разбрали, планът е динамичен, тоест ще има нови идеи, които ще се добавят, а съществуващи може би ще бъдат променени, в зависимост от обратната връзка.
Благодаря и на ВМРО, че иницийра тази среща.
JloKyM no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2019, 02:39 PM   #5
ВМРО
Registered User

ВМРО's Avatar

Това е Гугъл форма, която моля всеки заинтересуван да попълни. Задължителни са въпросите за място и ден/час, а всички останали са опционални. Моля попълнете, за да имаме яснота какъв ден и час предпочитате, както и кои въпроси и теми смятате за най-важни.

Tego liked this post
Old July 27th, 2019, 04:07 PM   #6
wo0fer
Registered User

Likes (Received): 1049

аз предлагам последния уикенд на Август. Хем ще има време за организация, хем е през уикенда и ще могат повече хора.
wo0fer no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2019, 07:24 AM   #7
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Likes (Received): 29995

Ще следя развитието, че у мен все още има средства от форумния дрон, които може да използваме за бира
Old July 28th, 2019, 10:38 AM   #8
Mitara6ki
Registered User

Mitara6ki's Avatar

Likes (Received): 2257

След средата на август според мен ще е най-добре, защото в момента някои са отпуска, други тепърва ще излизат. Попълнил съм и по-късен час, защото бира рано не обичам
Mitara6ki no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2019, 10:55 AM   #9
Slu
Registered User

Likes (Received): 8230

Форумния дрон на СС ли е, или на форума?
Slu no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2019, 10:59 AM   #10
Tego
·!¦[· (17:50) ·]¦!

Tego's Avatar

Likes (Received): 11274

Доколкото разбирам от първото мнение, всички потребители във форума са поканени да участват в отворена дискусия и няма да присъстват единствено членове на Спаси София.

i.meh, chevyvolt liked this post
Tego no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2019, 01:10 PM   #11
ВМРО
Registered User

ВМРО's Avatar

10 души до момента са попълнили анкетата, от които 6 са посочили потребителските си имена. Предпочитаното място е Борисовата, но имаме трибой за ден и час. Най-важните теми за гласувалите са градски транспорт и корупция с по 80%, зелени площи (70%), мръсен въздух, паркиране, презастрояване и трафик (60%). В графата други са посочени музей на градския транспорт и административна реформа.
Old July 30th, 2019, 01:48 PM   #12
ВМРО
Registered User

ВМРО's Avatar

Още 7 души са гласували или общо 17, от които 12 са регистрирани потребители. Увеличи се делът на желаещите да се съберем в делничен ден след работа и малко намаляха предпочитащите Борисовата, но все още са солидно мнозинство. Придвижване с велосипед, оптимизацизиране на процесите в цялата администрация и градска железница са новопосочените тези, които вълнуват форума. Има само един конкретен въпрос и той е:
Quote:
Защо е необходим грандоманския тунел под бул. Ситняково? Ако се изградят пробивите като бул. Т. Каблешков, изхода на ж.к. Люлин към АМ Люлин, връзката на ж.к. Младост с ж.к. Горубляне няма ли да се осъществи достатъчна пропускливост на придвижването? Има ли реални цифри зад идеите ви в плана?
Old August 1st, 2019, 07:27 AM   #13
Slu
Registered User

Likes (Received): 8230

Ако за срещата се съберем не повече от 20сетина човека и е този месец, то аз знам едно ресторанче в центъра и сметката на всички поемам аз.

0673073, New_Calzedonia liked this post
Slu no está en línea   Reply With Quote
Old August 1st, 2019, 07:41 AM   #14
ffilip
Registered User

ffilip's Avatar

Likes (Received): 400

Предвижда ли се видео запис на срещата? Уверен съм, че не малко хора биха искали да присъстват, но поради някакви причини няма да имаме тази възможност.

the dogi liked this post
ffilip no está en línea   Reply With Quote
Old August 1st, 2019, 09:11 AM   #15
bonethugs
Registered User

Likes (Received): 6759

И аз имам конкретен въпрос, който не съм се сетил да напиша в анкетата:
- Какви са вижданията на г-н Бонев за стадионите в Борисовата градина?

"Демокрацията е механизъм, гарантиращ ни, че ще ни управляват толкова добре, колкото заслужаваме."
bonethugs no está en línea   Reply With Quote
Old August 1st, 2019, 05:00 PM   #16
0673073
Registered User

0673073's Avatar

Likes (Received): 4465

Quote:
Originally Posted by Slu View Post
Ако за срещата се съберем не повече от 20сетина човека и е този месец, то аз знам едно ресторанче в центъра и сметката на всички поемам аз.
Много щедри са станали спомоществователите от Москва. А аз откога питам колко е на пост и как може и аз да се запиша по програмата...
Old August 2nd, 2019, 12:02 PM   #17
wo0fer
Registered User

Likes (Received): 1049

Quote:
Originally Posted by bonethugs View Post
И аз имам конкретен въпрос, който не съм се сетил да напиша в анкетата:
- Какви са вижданията на г-н Бонев за стадионите в Борисовата градина?
ела и ще дискутираме. Аз също имам мнение
wo0fer no está en línea   Reply With Quote
Old August 2nd, 2019, 12:04 PM   #18
ВМРО
Registered User

ВМРО's Avatar

Аз предпочитах да се съберем в почивен ден, но "Делничен ден след работа" води с много(2/3), така че глас народен - глас Божи. За мен петък е най-подходят, но искам да чуя и други мнения. Иначе Борисовата градина е изборът на мнозинството за място.

И един друг интересен въпрос от анкетата
Quote:
Какви мерки ще вземе за справяне на проблема с квартал факултета от където произлизат проблемите с мръсен въздух,кражби,и други

Tego liked this post
Old August 2nd, 2019, 01:03 PM   #19
Azuro
Registered User

Azuro's Avatar

Likes (Received): 3032

Ще бъдем ли с баджове "Hello, my name is"

Шегата настрана. Тук повечето сме, надявам се, интелигентни хора и това предполага, че ще стане добра дискусия. Разбира се, не трябва да допускаме личностни нападки и отклоняване от темите.
Очаквам с нетърпение повече подрбности за срещата!
Azuro no está en línea   Reply With Quote
Old August 2nd, 2019, 01:38 PM   #20
Traktorista
Registered User

Traktorista's Avatar

Likes (Received): 537

Моля да е на място, където да мога да паркирам наблизо трактора с ремаркето, като дойда.
Не мога да пропусна среща, на която няма как да бъда баннат за неудобни въпроси и цяло ремарке нецензурни думи, което естествено ще си довлача - само кажете къде?

SevenSlavicTribes liked this post
Traktorista no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules