Road infrastructure, traffic & developments | Трафик и пътна инфраструктура - Page 1636 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 14th, 2019, 11:33 AM   #32701
Slu
Registered User

Likes (Received): 8229

Quote:
Originally Posted by Traktorista View Post
знам,че в Румъния, законът е най-общо така:
ако блъснеш пешеходец на пътека, зелен светофар и т.н място, където той има право да бъде - жална ти майка!
ако обаче пострада на място, където няма работа - последствията са си изцяло за негова и на роднините му сметка.....дори имаш пълното право да го съдиш за причинените морални и материални щети, него или роднините му!
мисля много е разумно.
Би ли цитирал от Румъния, пък може и да не от Румъния, откъдето и да е, законодателство което да казва, че водача на МПС не е дльжен да пази пешеходец вече стъпил на автомобилното платно.
Slu está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 14th, 2019, 12:35 PM   #32702
ataknoT
Registered User

ataknoT's Avatar

Likes (Received): 1215

Quote:
Originally Posted by Celeborn View Post
На коя секунда е това?
4:03->

Celeborn, the dogi liked this post
ataknoT está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 14th, 2019, 02:51 PM   #32703
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

Аз освен за закучилата се реконстукцията на трамвая (която в частност вероятно може да включи по-различни решения за пешеходните преминавания) друга не съм чувал.
Но пък кой знае, човекът може да е ясновидец и да е предвидил кметуването на Борис Бонев от Спаси София, които настояват за цялостна реконструкция и преасфалтиране

the builder96, the dogi liked this post
Celeborn no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 14th, 2019, 03:35 PM   #32704
ataknoT
Registered User

ataknoT's Avatar

Likes (Received): 1215

Quote:
Originally Posted by Celeborn View Post

Аз освен за закучилата се реконстукцията на трамвая (която в частност вероятно може да включи по-различни решения за пешеходните преминавания) друга не съм чувал.
Интересен аспект представяш. Темата на репортажа е платното за движение на МПС. Ако в този тесен контекст той промушва темата за реконструкция на релсовия път (без да уточнява реконструкция НА КАКВО има предвид) и така създава нереалистични очаквания у зрителите, то това е груба и долна манипулация, за която и Гьобелс би му свалил шапка...

erejnion liked this post
ataknoT está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 14th, 2019, 03:39 PM   #32705
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 17805

Имаше ли тема за подлези и надлези? Защото ОТНОВО:

Столичанка се контузи в ремонтиран подлез
stolica.bg, 14.08.2019

За неприятният инцидент с пострадала жена в столичен подлез сигнализираха в социалната мрежа, в групата „Забелязано в София“. Случаят е от днес в подлез на бул. България (пл. Ручей). Авторът на поста, Victor Volokin, пише, че това е вече трети случай на контузия, на който става свидетел в този подлез.

Жената е заклещила крака си в ламаринените решетки. Подлезът бил ремонтиран преди 2 години. Въпреки многобройните сигнали за решетката, никой все още не е направил нищо. Ясно се вижда, че травмата е сериозна, щом и от пожарната са на мястото на инцидента.

giorev liked this post
benjaminn no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2019, 03:57 PM   #32706
Traktorista
Registered User

Traktorista's Avatar

Likes (Received): 531

Ето как се прави:
Букурещ забранява трошките отпреди 2000 година Автомобилите от провинцията ще плащат винетка, за да се движат в румънската столица...

https://automedia.investor.bg/a/2-no...di-2000-godina

Valio, Celeborn, sa6, carpe_diem_, the dogi liked this post
Traktorista no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2019, 05:12 PM   #32707
Azuro
Registered User

Azuro's Avatar

Likes (Received): 3031

Днес измиха улиците в квартала и ето какво забелязах аз:

Ако мове всеки да си снима улицата и да покаже, колко добре е почистено. Какви средства ли са изразходени с това "почистване"?
Old August 14th, 2019, 05:44 PM   #32708
racata
Registered User

racata's Avatar

Likes (Received): 210196

Транспорт за София
Quote:
Пешеходната пътека на бул. "Цар Борис III", за която през юни т.г. беше внесена подписка от граждани с искане да бъде повдигната, вече е обезопасена. Въпреки, че на мястото има светофар за пешеходци, в края на май т.г. там загина дете, блъснато от автомобил. След инцидента, хора от квартала поискаха обезопасяване на пешеходната пътека и ограничение на скоростта с поставяне на стационарна камера на Пътна полиция. Вчера пътеката беше изпълнена, а маркировката беше поставена през нощта

Old August 14th, 2019, 06:10 PM   #32709
kraxx
Registered User

kraxx's Avatar

Likes (Received): 174807

Аз съм винаги "за" пътната безопасност, но на основен радиален булевард прибтова на павета не съм сигурен, че е редно да се слага и повдигната пътека.

Веднага ще се направи и референция към Симеоновско шосе (за Черни връх не съм сигурен), но все пак намирам за недомислено подобно решение.

По-скоро трябва да се търси по-качествено техническо или технологично решение, но повдигната пътека през толкова ленти не съм убеден, че е правилно...

Lhopital, the dogi liked this post
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2019, 07:07 PM   #32710
Lhopital
Registered User

Likes (Received): 5241

За какво безопасно придвижване говорим по този булевард, след като осева линия на практика няма в много участъци (паветата не се маркират с боя, има съвсем различни начини), има фрапиращи неравности, а на много от кръстовищата местата за изчакване на пешеходците са тесни, необезопасени и недомислени. Първото нещо е този булевард да се преасфалтира, кръстовищата да се осветят допълнително, да се ремонтира трамвайното трасе, наред с пероните и да се поставят светофари на места в локалите, тъй като се създават конфликтни ситуации със завиващи надясно. Отново имаме "мерки" и отново СО си измива ръцете.
Old August 14th, 2019, 07:52 PM   #32711
ikonoma
Registered User

Likes (Received): 992

Quote:
Originally Posted by kraxx View Post
Аз съм винаги "за" пътната безопасност, но на основен радиален булевард прибтова на павета не съм сигурен, че е редно да се слага и повдигната пътека.

Веднага ще се направи и референция към Симеоновско шосе (за Черни връх не съм сигурен), но все пак намирам за недомислено подобно решение.

По-скоро трябва да се търси по-качествено техническо или технологично решение, но повдигната пътека през толкова ленти не съм убеден, че е правилно...
kraxx, същата работа за съжаление е и на бул. Ломско шосе. Лентите са тесни, разрешено е паркирането от едната страна, като допълнение други паркират на втори ред. Освен това незнайно защо е позволено и постоянно минават ТИР-ове, леви завои на практика са разрешени към всяка и от всяка пресечка и за капак сложиха легнали полицаи. Изобщо проекта е опорочен от всякъде.

the dogi, giorev, iliikata91 liked this post
ikonoma está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 14th, 2019, 08:53 PM   #32712
Valio
Registered User

Likes (Received): 181

Quote:
Originally Posted by kraxx View Post

Убеден или не, това е единствения начин да се ограничат олигофрените зад волана, като не се монтират камери за скорост или докато не се приложат "технологични решения"/каквото и да значи това/.

Основен, радиален и незнам си какъв булевард, на хората които пресичат не им пука, ама хич. За тях им е по важен живота.

ivojekov liked this post

Last edited by Valio; August 14th, 2019 at 09:30 PM.
Valio no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2019, 09:07 PM   #32713
kraxx
Registered User

kraxx's Avatar

Likes (Received): 174807

Защо винаги трябва да има хора, които мислят плоско и в две измерения?

giorev, b0097 liked this post
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2019, 09:24 PM   #32714
Valio
Registered User

Затова има и "умове", които мислят вместо обикновените хора. Твоето решение какво би било за решаване на този проблем, на пресичащите там?
Old August 14th, 2019, 09:35 PM   #32715
valerysh
Registered User

Likes (Received): 471

Да си натискат бутона и да чакат да светне зелено. Това е решението за пресичащите и не само там.

the dogi, giorev liked this post
valerysh no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2019, 09:38 PM   #32716
Valio
Registered User

Бутона не може да ограничи скоростта, нали?
Old August 14th, 2019, 09:39 PM   #32717
psychosocial
Registered User

Likes (Received): 122

Вчера по "Боян Магесник" на няколко места бяха фрезовали. Там да се правят кръпки си е подигравка. Цялата дължина от "Слатинска" до "Слатинска река" трябва да се преасфалтира.
На завоя срещу автоморгата (или автосервиз) като че ли се изграждаше тротоар. Не съм сигурен какъв смисъл има от него, предполагам че пешеходците предпочитат да вървят по-далеч от пътя, в същото време и по-напряко покрай блоковете.

the dogi, giorev, kraxx, racata liked this post
psychosocial no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2019, 09:43 PM   #32718
Slu
Registered User

Likes (Received): 8229

Quote:
Originally Posted by Valio View Post
Затова има и "умове", които мислят вместо обикновените хора. Твоето решение какво би било за решаване на този проблем, на пресичащите там?
Решение в три измерения общината едва ли може да обоснове. Мисля, че дори и kraxx не може, все пак СС са участвали в написването на наредбата, ако е могло да са го направили.
Slu está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 14th, 2019, 09:52 PM   #32719
valerysh
Registered User

Likes (Received): 471

@Valio
Скоростта на този булевард е 50 км/ч, но масово на пешеходните светофари се пресича на червено. Минавам по няколко пъти на ден и като шофьор и като пешеходец. А практиката да се излиза с ляв завой от локалното, просто не ми се коментира. Единственото работещо решение е стриктен контрол на всички участници в движението и тогава ще намалеят и задръстванията.

Valio, the dogi, giorev liked this post
valerysh no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2019, 09:55 PM   #32720
Valio
Registered User

Но при липсата на контрол, повдигната пътека малко от малко ограничава скоростта. От 50 да намалиш на 30-40 не е болка за умиране.

TheFreeRider liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules