[S17] Wschodnia Obwodnica Warszawy [Warianty drogi przez Wesołą =brig] - Page 146 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 14th, 2019, 10:51 PM   #2901
Motogirl
Registered User

Likes (Received): 328

Quote:
Originally Posted by niedzialajacy View Post
Zastanawiam się, czy nie rozumiesz, czy udajesz, że chodzi wyłącznie o to, aby dać szansę sądowi, aby zajął się sprawą przed kolejnymi etapami procedury, a nie po (co widać np. w legalnie przecież wyciętym lesie na mierzei, mam nadzieję, że nikt z komentujących się nie oburza, pomimo usuwania postów na ten temat). Procedury odwoławcze w GDOŚ potrafią trwać latami, jedno, jedyne odwołanie na "ząbkowski" odcinek WOW nie zostało rozpatrzone do dzisiaj.
No faktycznie Mierzeja Wiślana należy do WOW. Jesteście tacy wspaniałomyślni i chcecie dać szansę sądowi. Stawiając nielegalnie barykady na drodze - pięknie. Przyjmij do wiadomości, że ta inwestycja jest legalna, DOPÓKI sąd nie zadecyduje. Więc na razie poczekajcie cierpliwie. Przywiążcie się do jakichś drzew czy czegoś. Admin ratunku, Ja tu zwariuję!!!

zchpit liked this post
Motogirl no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 14th, 2019, 10:51 PM   #2902
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 905

Quote:
Originally Posted by leniwiec3082 View Post
Przyznam się, że jakoś nie interesowałem się szczegółami WOW, w tym węzła Zakręt. I nieco mnie zaskoczyły te 3 poziomy. Tam będzie aż taki ruch, że zwykłe karo (skrzyżowanie z wyspą centralną - ze światłami czy duże rondo, najlepiej turbinowe) nie dałoby rady? Przecież obecne skrzyżowanie DK2/DK17 jest odpowiednikiem takich Janek (dawne DK7/DK8) tylko z mniejszym ruchem.
Ciekawe jest też to, że jedne węzły robi się na wypasie (nie mam nic przeciwko), a inne minimalistycznie (patrz: łącznice węzła Opacz przypominające zjazdy do Koziej Wólki, a nie połączenie dwóch tras ekspresowych w 2,5mln aglomeracji).

I druga rzecz. Nie byłem tam od czasu wycięcia lasu i nie wiem ile tego wycięli w ciągu WOW, ale oczywiście S17 nie będzie miała prowizorycznego połączenia z DW638 do czasu rozpoczęcia budowy WOW?
Na DW638 są spore problemy z wyjazdem na DK2 (nie da się dodać 1 pasa ruchu na wlocie). Łamaniec S17-DK2(92)-DW638 będzie dość upierdliwy. A jak ktoś tu zauważył - jeśli po wyborach zmieni się rząd, to pewnie uwali obecne decyzje w sprawie WOW i zabawa zacznie się od nowa...

Tak z ciekawości. Serio jest wiara w to, że POW będzie oddana do ruchu w terminie? Mam wrażenie, że przy tak skomplikowanym zadaniu (w zasadzie 4 zadaniach + A2) muszą pojawić się jakieś problemy (o ile już się nie pojawiły - nie śledzę zbyt uważnie wątku o POW). A poza tym pewnie będą korowody z dopuszczeniem tunelu do ruchu. Zdaje się, że na Wisłostradzie odbiory trwały blisko rok. W każdym razie liczenie na objazd/odciążenie 'Zakrętu' przez POW wydaje się być bardzo optymistyczne.
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 08:29 AM   #2903
leniwiec3082
Registered User

leniwiec3082's Avatar

Likes (Received): 2050

W sumie 5 zadań. 2xA2 + węzeł + 3xS2 chociaż nie wiem do kogo w.Konik należy...
leniwiec3082 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 15th, 2019, 08:42 AM   #2904
parkot
Registered User

Likes (Received): 58

Quote:
Originally Posted by Motogirl View Post
No faktycznie Mierzeja Wiślana należy do WOW. Jesteście tacy wspaniałomyślni i chcecie dać szansę sądowi. Stawiając nielegalnie barykady na drodze - pięknie. Przyjmij do wiadomości, że ta inwestycja jest legalna, DOPÓKI sąd nie zadecyduje. Więc na razie poczekajcie cierpliwie. Przywiążcie się do jakichś drzew czy czegoś. Admin ratunku, Ja tu zwariuję!!!
Otoz wlasnie w tym rzecz, ze konstrukcja dzialan panstwowych jest taka, ze GDOS tak powolnie rozpatruje odwolania, ze na razie strony nie mają szansy dostania sie do sądu... W polaczeniu z "natychmiastową wykonalnością" daje to mozliwosc swobodnego procedowania bez umozliwienia uczciwej drogi sądowej (tzn jakby jej celowe opoóźnianie, a budowa sobie z czasem postepuje...). To po prostu kolejny wymiar obłudy. Jestes w stanie to zrozumieć?
parkot no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 08:45 AM   #2905
MiSzu
Registered User

Likes (Received): 736

Quote:
Originally Posted by Mr X View Post
Przyznam się, że jakoś nie interesowałem się szczegółami WOW, w tym węzła Zakręt. I nieco mnie zaskoczyły te 3 poziomy. Tam będzie aż taki ruch, że zwykłe karo (skrzyżowanie z wyspą centralną - ze światłami czy duże rondo, najlepiej turbinowe) nie dałoby rady? Przecież obecne skrzyżowanie DK2/DK17 jest odpowiednikiem takich Janek (dawne DK7/DK8) tylko z mniejszym ruchem.
Ciekawe jest też to, że jedne węzły robi się na wypasie (nie mam nic przeciwko), a inne minimalistycznie (patrz: łącznice węzła Opacz przypominające zjazdy do Koziej Wólki, a nie połączenie dwóch tras ekspresowych w 2,5mln aglomeracji).
(…)
A może po doświadczeniach z innymi węzłami na obwodnicy, ktoś wreszcie zaprojektował węzeł tak, jak powinny być zaprojektowane wszystkie (większość?)? Poza tym to może być węzeł, który będzie najsensowniejszym dojazdem dla całej Pragi Południe, więc natężenie ruchu zapewne jeszcze się zwiększy...

https://autostrady.info.pl/coposzlonietak.php Co poszło nie tak?
MiSzu no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 08:52 AM   #2906
mr_ok
Registered User

Likes (Received): 255

dla całej to chyba nie. Gocław to raczej wybierze Wał M.
chyba że bedzie tam się mocno zapychało (kolizyjny zjazd na POW na wschód przez światła to jakaś porażka).
mr_ok no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 09:04 AM   #2907
MiSzu
Registered User

Likes (Received): 736

Quote:
Originally Posted by mr_ok View Post
dla całej to chyba nie. Gocław to raczej wybierze Wał M.
chyba że bedzie tam się mocno zapychało (kolizyjny zjazd na POW na wschód przez światła to jakaś porażka).
No właśnie chyba nawet mieszkańcy Gocławia też będą woleli ten węzeł. Wystarczy policzyć światła na DK92 (6) vs. DW801 (12) + rondo z Traktem Lubelskim, które nawet po przebudowie będzie się zatykać. Ale jak się rozłożą potoki ruchu, to się dopiero okaże, więc różnie może być. Ważne, że ktoś wyciągnął wreszcie wnioski i węzeł Zakręt nie będzie (mam nadzieję) wymagał przebudowy.

https://autostrady.info.pl/coposzlonietak.php Co poszło nie tak?
MiSzu no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 09:17 AM   #2908
PorannaKawa
Registered User

Likes (Received): 252

siema! wybaczcie ale gubie sie troche w tym watku jest wezel zakret, wezel drewnica ... co chwile nibmy z wesoelj spamuja. ciezko, dana informacje znalesc. Jaka jest aktualna sytuacja odnosnie samego WOW? projektuje sie? kiedy bedzie przetarg jakis? dzieki!

zchpit liked this post
PorannaKawa no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 09:54 AM   #2909
leniwiec3082
Registered User

leniwiec3082's Avatar

Likes (Received): 2050

projekt się robi na węzeł Drewnica (S8) węzeł Ząbki (631/634) reszta (do Zakrętu) czeka... ale jest z DŚU podważaną przez niektórych.
leniwiec3082 no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 10:00 AM   #2910
Wilku88
Registered User

Likes (Received): 2416

Quote:
Originally Posted by parkot View Post
Otoz wlasnie w tym rzecz, ze konstrukcja dzialan panstwowych jest taka, ze GDOS tak powolnie rozpatruje odwolania, ze na razie strony nie mają szansy dostania sie do sądu... W polaczeniu z "natychmiastową wykonalnością" daje to mozliwosc swobodnego procedowania bez umozliwienia uczciwej drogi sądowej (tzn jakby jej celowe opoóźnianie, a budowa sobie z czasem postepuje...). To po prostu kolejny wymiar obłudy. Jestes w stanie to zrozumieć?
Sprytnie to sobie wymyslili.Moze to jest jakis sposob na proceduralna obstrukcje ktora robi Wesola?
Troche mi was bylo szkoda gdy wybrano wariant zielony, ale potem sam przyznales, ze obwodnica nie powinna isc przez Wesola tylko np. Traktem Brzeskim i Zolnierska.
Czyli nie chodzi o zadne zle przeprowadzone procedury tylko znajdowanie nowych powodow do odwolywania sie zeby droga nie powstala.
Od tego czasu mam was w glebokim powazaniu i mam nadzieje ze droga powstanie jak najszybciej.
Wesola nie jest jakos wyjatkowo pokrzywdzona.
Przez o wiele gesciej zabudowany obszar miedzy Ursusem a Piastowem droga idzie nasypem, a na Bemowie wykopem.
Old May 15th, 2019, 01:48 PM   #2911
niedzialajacy
Registered User

Likes (Received): 41

Quote:
Originally Posted by Wilku88 View Post
Sprytnie to sobie wymyslili.Moze to jest jakis sposob na proceduralna obstrukcje ktora robi Wesola?
Troche mi was bylo szkoda gdy wybrano wariant zielony, ale potem sam przyznales, ze obwodnica nie powinna isc przez Wesola tylko np. Traktem Brzeskim i Zolnierska.
Czyli nie chodzi o zadne zle przeprowadzone procedury tylko znajdowanie nowych powodow do odwolywania sie zeby droga nie powstala.
Od tego czasu mam was w glebokim powazaniu i mam nadzieje ze droga powstanie jak najszybciej.
Wesola nie jest jakos wyjatkowo pokrzywdzona.
Przez o wiele gesciej zabudowany obszar miedzy Ursusem a Piastowem droga idzie nasypem, a na Bemowie wykopem.

We wszystkich wzmiankowanych lokalizacjach droga idzie dokładnie z rezerwie znanej od lat 70-tych XXw. W Wesołej GDDKiA próbuje projektować drogę w nowym śladzie, pomimo, że też była tutaj rezerwa (czyli wariant czerwony). Wydaje mi się, że nikt nie mówi o "obwodnicy" Traktem Brzeskim (btw - to też jest Wesoła) i Żołnierską, chociaż nie ulega wątpliwości, że będzie to główny korytarz zastępujący obwodnicę do czasu jej wybudowania.
No i jeszcze jedno - gęstość zaludnienia nie ma żadnej relacji do szkodliwości hałasu, nie ważne czy hałas będzie przekroczony dla 1 budynku, czy dla dzielnicy inwestor i tak ma obowiązek zapewnić zgodne z przepisami parametry.
niedzialajacy no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 02:13 PM   #2912
mkrawcz1
Obywatel San Escobar

mkrawcz1's Avatar

Likes (Received): 2783

Ale dla jednego budynku taniej może być go wykupić i wysiedlić mieszkańców niż budować np. ekrany.

by Piotr-Stettin:
"Gdyby skrzyżować rowerowego kuriera i dostawcę z KFC - powstałoby drogowe zło w czystej postaci (albo przeciętny Rosjanin za kółkiem)."
by dwiegruszki:
"Polskie warunki do używania roweru wręcz zmuszają do olewania przepisów, w trosce o swoje bezpieczeństwo i zażywania komfortu przynależnego autom."

michalwajdyk, zchpit, Piwoslaw liked this post
mkrawcz1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 03:30 PM   #2913
offspear
Registered User

offspear's Avatar

Likes (Received): 97

"Warianty drogi przez Wesołą=brig"
Co to jest ten brig? W postach powyżej czytam o różnych wariantach a żaden brig mi sie nie pokazuje.

zchpit, havecool, Motogirl, Van_Loosen, rst+ack liked this post
offspear no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 04:08 PM   #2914
niedzialajacy
Registered User

Quote:
Originally Posted by mkrawcz1 View Post
Ale dla jednego budynku taniej może być go wykupić i wysiedlić mieszkańców niż budować np. ekrany.
Być może i taniej, ale urzędnicza natura jest taka, że inwestor stwierdzi, że zaprojektował dostateczną ochronę i nie ma podstaw do jakichkolwiek roszczeń, a budynek leży poza liniami rozgraniczającymi inwestycji. Później pomiary porealizacyjne wykażą przekroczenia, więc kiedy już pojawi się konieczność poprawienia ochrony w postaci decyzji RDOŚ to inwestor zacznie batalię urzędniczo-sądową, aby sprawę odwlekać jak najdłużej. A wykup mógłby nastąpić tylko w przypadku gdyby nieruchomość została objęta obszarem ograniczonego użytkowania, w każdym innym przypadku będzie jak napisałem powyżej - czyli inwestor będzie się odwoływał jak długo się tylko da, żeby nie wdrażać programu naprawczego. Bo to są często niebagatelne koszty - np. na wzmiankowanej już E65 w Trójmieście koszt doprowadzenia poziomu hałasu do normy szacuje się na 150mln.
Old May 15th, 2019, 04:17 PM   #2915
niedzialajacy
Registered User

Quote:
Originally Posted by MiSzu View Post
No właśnie chyba nawet mieszkańcy Gocławia też będą woleli ten węzeł. Wystarczy policzyć światła na DK92 (6) vs. DW801 (12) + rondo z Traktem Lubelskim, które nawet po przebudowie będzie się zatykać. Ale jak się rozłożą potoki ruchu, to się dopiero okaże, więc różnie może być. Ważne, że ktoś wyciągnął wreszcie wnioski i węzeł Zakręt nie będzie (mam nadzieję) wymagał przebudowy.

Czy w kontekście tych rozważań nie wydaje się Wam, że jednak węzeł Wesoła do obsługi ruchu lokalnego znacznie by odciążył Zakręt? Ciasny węzeł Rembertów zostanie całkowicie zalany obustronnym ruchem z Okuniewskiej (z jednej strony obsługa Rembertowa, z drugiej całego pasma od Okuniewa do Węgrowa), do tego dojdą nowe ronda na wylocie z tunelu pod torami w Wesołej, więc większość mieszkańców Wesołej i zapewne Sulejówka też pojedzie do Zakrętu.
Old May 15th, 2019, 06:09 PM   #2916
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 905

Quote:
Originally Posted by MiSzu View Post
Narobiłem zamieszania. Wszystko jest już jasne. Obejrzałem projekt węzła 'Lubelska'. Po prostu węzeł 'Lubelska' jest gniotem i wyjazd z Warszawy będzie możliwy (szybszy) via DK2(92) i przez węzeł 'Zakręt'.

Nikt nie wyciąga wniosków. Łącznice węzła 'Lubelska' są zaprojektowane tak, jak łącznice na węźle 'Opacz' np. w relacji Konotopa --> Janki czy Puławska --> Janki. Rozwiązanie jest tak genialne, że dwie 3-pasmowe trasy bezkolizyjne są luźne, a na ich połączeniu kompletnie stojący korek. Efekt jest taki, że popołudniu bardziej opłaca się jechać przez Raszyn. Zysk czasowy nie jest tak istotny jak zysk 'psychologiczny' - lepiej jechać spokojnie, bez korka, przez teren zabudowany, niż stać w bardzo wolno ruszającym się korku, by po pewnym czasie gnać z dużą prędkością...

Na węźle 'Lubelska' główny ruch, wg dzielnych planistów, ma lecieć S2 --> A2. Tu są 3 pasy. Zjazd z S2 na Lublin ma 2 pasy, które zwężają się do 1 i łączą z relacją A2 --> S17 Lublin.
Zjazd z POW na łącznice z S17 w stronę Lublina i w stronę WOW ma 2 pasy (3 pasy w stronę Terespola). A rozkład ruchu będzie taki: 3/4 ruchu na S17 i 1/4 ruchu na Terespol...
Wjazd z S17 na POW od strony Lublina też niby 2 pasy, które zwężą się do 1 i połączą z 2 pasami z WOW. Te 3 pasy zwiną się do 2 i włączą w 3 pasy A2 od strony Terespola. Śmiem twierdzić, że te 3 pasy od Terespola będą puste. Tzn. w zupełności wystarczyłyby tam 2 pasy. Rozkład ruchu na S17 od południa i od północy będzie pewnie podobny: po ~45% zjazd na POW i 45% na wprost S17, góra 10% na A2. Tyle, że znowu kierunek na wprost w ciągu S17 ma 3 pasy, a łącznice S17 z POW: 1 od południa i 2 od północy.

Dlaczego tak zrobiono? Cóż, pewnie ogólna koncepcja tego węzła powstała w latach 70-tych przed olimpiadą w Moskwie. A wówczas był jeden słuszny, dominujący kierunek. Koncepcję wałkowano latami (bez szans na realizację). I inżynierowie do niej tak przywykli, jak budowniczowie metra do absurdalnej trasy M3...

gelob liked this post
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 06:50 PM   #2917
zchpit
Registered User

Likes (Received): 848

Quote:
Originally Posted by offspear View Post
"Warianty drogi przez Wesołą=brig"
Co to jest ten brig? W postach powyżej czytam o różnych wariantach a żaden brig mi sie nie pokazuje.
Również to zauważyłem i zgłosiłem administracji. Zobaczymy, czy moderacja w ogóle żyje, czy też ustanowione przez siebie zasady ma w dupie.
zchpit no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 07:01 PM   #2918
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

Likes (Received): 15198

Quote:
[...] Zjazd z S2 na Lublin ma 2 pasy, które zwężają się do 1 i łączą z relacją A2 --> S17 Lublin. [...] Wjazd z S17 na POW od strony Lublina też niby 2 pasy, które zwężą się do 1 i połączą z 2 pasami z WOW. [...]
Weź nie pisz bzdur - w obydwu relacjach na całym węźle masz ciągłość 2 pasów.

Relacja POW -> S17 Lublin (pierwsza od dołu przy lewej krawędzi rysunku, druga od dołu - jednopasowa JZR wzdłuż S17, m.in. zbierająca ruch z A2 po pętli 270 stopni):

Relacja S17 Lublin -> POW (druga z lewej przy górnej krawędzi rysunku, pierwsza z lewej - 2 pasy z WOW, zwężające się do jednego przed połączeniem):

Plan sytuacyjny węzła "Lubelska".

radek.expert, komand liked this post

Last edited by AndyB66; May 15th, 2019 at 08:03 PM.
AndyB66 no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 10:53 PM   #2919
mr_ok
Registered User

Likes (Received): 255

W takim razie dla Pragi pd. wezel wjazdowy pewnie bedzie w zaleznosci od kierunku docelowego. Lublin przez Zakret. Minsk przez Wał
mr_ok no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2019, 11:03 PM   #2920
damianSN
Registered User

Likes (Received): 885

Quote:
góra 10% na A2.
Gruba przesada wg mnie.

GPR 2015 - wylot na Mińsk Maz. ponad 22 tys pojazdów, wylot na Lublin 22tys 800 pojazdów.
damianSN no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
ekspresówka-s17, mazowieckie, obwodnica, obwodnica warszawy, s17, warszawa

Thread Tools

Posting Rules