БАР - праћење градилишта | BAR - construction updates - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Црна Гора > Приморје

Приморје Coast

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 28th, 2009, 01:31 PM   #41
Bobo PG
BANNED

Likes (Received): 0

S obzirom da zaseban thread imaju i neki manji gradovi, kako veličinom, tako i značajem od Bara.. Pg forumasi ce, nadam se pomoci svakom gradu u CG koji bude želio zaseban thread..
Bobo PG no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 28th, 2009, 03:18 PM   #42
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Taj thread bi imao smisla sa jos po nekim clanom foruma koji pi pomogao da se sto bolje prenose informacije (crmnica,sutomore,canj,st bar,veliki pjesak,utjeha). Mislim da sam ja najmanje kompetentan da dajem neku procjenu takvog threada. Ipak sam smo pocetnik u ovome
Barski no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2009, 04:14 PM   #43
dekar123
Registered User

Barski slike dvorane u Baru jos nisi postavio....
dekar123 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 28th, 2009, 04:57 PM   #44
Barski
Registered User

Barski's Avatar

kisa cijeli dan pada,ne mogu nikako a imao sam planove.
Nocas cu neke rendere postavit a slike cim budu uslovi!
Old April 28th, 2009, 10:02 PM   #45
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Hram Sv.Jovana Vladimira Bar
Lokacija preko puta hotela Princes sa jedne i nove dvorane sa druge. sa tri strane je put. 200 m od mora
Radovi su poceli, napravljene su kolibe za radnike i u razgovoru sa svestenim licem koje iz parohiskog doma receno mi je da je prikupljen dio novca koji je dovoljan za ozbiljniji start. za sad samo render a slike sa lica mjesta prvi ljepsi dan.

Old April 28th, 2009, 10:07 PM   #46
Barski
Registered User

Barski's Avatar

soliter zetagradnje preko puta hotela sidro. zgrada je skoro gotova.

Old April 28th, 2009, 10:16 PM   #47
Barski
Registered User

Barski's Avatar

voli hipermarker. zgrada bivse bezcarinske zone na ulaz u luku bar.
supermarket,restoran,kafici...
Fasada je spolja gotova a za unutrasnjost nemam informaciju.

Old April 28th, 2009, 10:30 PM   #48
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Islamski centar bar.
Ukupna povrsina dzamije i pratecih sadrzaja bez parkinga iznosi 3400 kvadratnih metara.
Podaci su sa sajta islamske zajednice pa koga interesuju ostali podaci posto nemogu da tipkam koliko ima sadrzaja.
Inace pri kraju su grubi gradzevinski radovi.
http://www.islam-bar.org/Islamski_ce...ki_centar.html

Old April 28th, 2009, 10:49 PM   #49
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Uvala Maljevik na piobalnom dijelu Sutomora.
Planirana gradnja luksuznog turistickog kompleksa investitora rusko crnogorske kompanije Sonuba Montenegro.
Inace za zemlju je opstina Bar inkasirala 32 miliona eura,a sa placenim komunalijama zarada opstine iznosice oko 53 miliona, vrijednost investicije je oko 500 miliona, planirani rokovi investitora za izgradnju su 4 godine

Old April 28th, 2009, 11:00 PM   #50
Barski
Registered User

Barski's Avatar

nekoliko i interesantnih tekstova u danasnje vijesti na stranicama barinfa
http://www.barinfo.cg.yu/
Old April 28th, 2009, 11:36 PM   #51
BosniaHerzegovina
Registered User

BosniaHerzegovina's Avatar

Likes (Received): 1235

Fino se gradi.
Old April 29th, 2009, 03:34 AM   #52
Majevčan
Српски Форум

Majevčan's Avatar

Likes (Received): 910

edit
Old April 29th, 2009, 12:35 PM   #53
MayorPG
Registered User

MayorPG's Avatar

Likes (Received): 282

Auuu, projekat za Maljevik je vrrrlo lijep.
Barski, kako sad izgleda ta lokacija? Da li išta već rađeno tamo?
MayorPG no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2009, 02:48 PM   #54
SAKBAZ
Fucmut

SAKBAZ's Avatar

Likes (Received): 49

isjaaa kolko je new kids on the block
mada vise ne znam koji je koji bobo, dado, novi gaga kako li... nego nema veze, dobro vi nama dosli

barski, flying start, odlicne reportaze!

bar bi mogao uz malo truda da bude sminka. ne znam barski jesi li pratio forum prije jedno 2 godine kad je neko sa strane postavio da li diplomski rad o preuredjenju gradova na jadranu. ne mogu da ga nadjem sad al znam da sam ga negdje sacuvao. ne ide mi ni guglanje danas. uglavnom, bila je ideja izgradnje nekih oblakodera duz plaze. fino je izgledalo al ne bitno. ako uspijem da nadjem zakacicu link.

inace simpaticni su mi soliteri po baru. i taj niz solitera koji gledaju na more bash mi nekako primorski izgleda. maljevik bih bas volio da se sagradi! ne znas mozda ima li sta od toga? (barem u skorije vrijeme)
SAKBAZ no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2009, 03:06 PM   #55
SAKBAZ
Fucmut

SAKBAZ's Avatar

a sad moram malo da dam kritika
jes da je luka tu, al previse je kamiona po gradu a ulice su uradjene fuserski pa se asfalt talasa od bara do sutomora. slusao sam jednog inzinjera koji kaze da je asfalt samo tepih na putu. teren je takav da bi prebalo armirat podlogu. nego 90% puteva i objekata nemaju upotrebnu dozvolu.

luka bi mogla da se skocka malo. izgleda sirotanski. onda setaliste vise nije setaliste nego plocnik kafica. ciganisanje. al dobro, privredna grada...porezi opstini (kad ne znaju drugacije).

onda, hram mi je malo u nekom prastarom stilu odnosno kopija vec vidjenog. kopija hrama u podgorici. ova je prica bila i o hramu u beogradu na beogradskom threadu kako su crkve nemanjica uvijek bile moderne za doba kad su gradjene a ovo je sad kopija vizantinskog stila i CRPLJENJE neke visine iz toga sto izgleda staro. ne znam. to je neko moje misljenje koje ne morate da dijelite.

ONDA DZAMIJA..... bez uvrede za tu vjeroispovijest ali meni TURIZAM I DZAMIJE NE IDI RUKU POD RUKU.... jos kad se radi o ovoj velicini.... ne znam, malo mi lici na politiku.

al dobro, MULTI KULTI tutu fruti samo nemojte sad drvlje i kamenje.

[/IMG]http://www.imagesforme.com/out.php/i469889_kompleksbar15slike5.jpg[/IMG]
Old April 29th, 2009, 03:07 PM   #56
SAKBAZ
Fucmut

SAKBAZ's Avatar

Old April 29th, 2009, 03:28 PM   #57
MGX
Multipraktik

MGX's Avatar

Likes (Received): 1115

Kkave veze ima grad Bar sa turizmom?
Bar je lučki grad i tačka.

A sad ozbiljno, sami grad Bar ima mogućnost razvijanja u pravcu kongresnog/rekreacionog/sportskog turizma... Hotel Princess je taman sređen, pored su super tereni, biće i sala...

Barski, ako imaš, postavi neku fotku biskupade.. Samo ću reći ovo, Bar je uvijek bio daleko iznad pitanja vjere & politike.. Biskupada je vrhunski sređena, džamija će izgleda biti monumentalna, a tu je i konak pravoslavne crkve (a i ona će biti gotova jedngo dana )

Dalje, dosta se u željezniici CG razmišljalo i o razdvajanju putničke i teretne željezničke stanice (teretna bi išla put Polja)..ali naravno pare su problem...

Jedno pitanje: zašto je Stari Bar tako daleko u kopnu, u poređenju sa ostalim starim gradovima na primorju?

Šta će biti sa kasarnom u gradu?

Nakon 30 godina, radovi možda počnu
MGX no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2009, 03:44 PM   #58
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Slazem se sto se tice luke. Ali kako da se sredi kad je firma u gubitku svaki dan i koja nije sigurna ni dali ce imati za struju,ima 50% vise radne snage nego sto je potrebno. E sad tu dolazi i problem u slucaju modernizacije i nabavke savremene tehnologije broj potrebnih radnika bi bio 20 do 30% sadasnjeg broja. I eto jos vecih problema.

Sto se tice hrama odavno je i meni poznat taj problem,ali ne smatram ga preozbiljnim. Iskreno taj Hram ce biti svakako dobra i lijepa stvar jer je na dobroj lokaciji i bice bar mala promjena u odnosu na okolinu.
Dzamija je posebna prica,po meni ono je previse. hvali samo hali gali i zoloski vrt. Iskreno za te 15% muslimanskih vjernika nije normalno praviti objekat najveci na balkanu (Realno bi bilo bosna,albanija..)
Tu je takodje prisutan po meni i revolt prema bivsoj gradskoj upravi na celu sa gospodjom Ankom Vojvodic koja im je po njihovim tvrdnjama godinama pravila problem oko realizacije.
Inace i vjernici katolicke vjeroispovjesti dobili su od lokalne samouprave dobru lokaciju (zemlja na kraju zlatiborskih lamela,preko puta zgrade centrojadrana) za gradnju katedrale.
Old April 29th, 2009, 04:12 PM   #59
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Stari grad Bar je dosta vremena bio zapusten,medjutim sad je to malo krenulo na bolje.
Osnovali su ga lokalni starosedeoci tokom najezde Slovena. Tokom 11 vjeka on postaje prestonica slobodne srpske države u Zeti pod Stefanom Vojislavom i Mihajlom, da bi krajem istog vijeka postao sedište samostalne crkvene organizacije u okviru katoličke crkve znane kao Barska nadbiskupija. Stevan Nemanja zauzima grad 1181.godine.
Bar se nalazio u okviru srpskih država Nemanjića, Balšića, Lazarevića i Brankovića sve do 1441.godine kada ga osvajaju Mlečani. U turske ruke konačno pada 1571.godine.
Kao takav morao je biti udaljen od obale radi lakseg kontrolisanja i izbjegavanja napada sa vise strana.

Barska nadbiskupija je izuzetno vrijedna i lijepa gradjevina inace jedina katolicka nadbiskupija u cg.
Old April 29th, 2009, 05:57 PM   #60
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Nego evo onog sto vecinu najvise interesuje!

Spolj

Uspio sam da slikam nekoliko otljucanih prostorija,nazalost ne svlacionice. uspio sam da slikam tus kabine i slike su iz potpunog mraka napamet slikane,ima ih 11 sa odprilike 5,6 tuseva.

Iznutra izgleda ovako(hodnici).

Coskovi sva tri sprata su rezervisana za toalete za publiku

e sad...

parkimg

dva semafora od iza (koseva,golova) od prilike 2x3,3,5

tolko za sad.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
Црна Гора, crna gora