[Bratislava] Jégého Alej 21 f - Page 69 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 75 votes, 4.97 average.
Old January 16th, 2010, 09:32 PM   #1361
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 2116

Quote:
Originally Posted by Sukino View Post
I don't live in Slovakia.
But when I lived in Slovakia I bought most of my more expensive staff abroad, both personally and on the net. You can also buy some things cheaply in Slovak online shops.
a riesenie pre nas, ktori sme natolko sprosti, ze stale byvame na slovensku vidis v com? co najskorsom vystahovani?
marish no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 17th, 2010, 02:14 PM   #1362
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3681

Quote:
Originally Posted by N.S. View Post
Ja by som len rad vedel, ako si cez online shop kupim nejake byvanie za lepsiu cenu.... Ale teda rad sa necham poucit
I moved to another country. You can do the same.
Old January 17th, 2010, 05:09 PM   #1363
Tibi Kimi
Theards Starter

Tibi Kimi's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sukino View Post
I moved to another country. You can do the same.
jasné, všetci sa presťahujme na sibír , no nekúp tam dom, keď je to také lacné, kašlať na to, že tu máme rodinu, priatelov, prácu....
Tibi Kimi no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 17th, 2010, 08:52 PM   #1364
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3681

Quote:
Originally Posted by Tibi Kimi View Post
jasné, všetci sa presťahujme na sibír , no nekúp tam dom, keď je to také lacné, kašlať na to, že tu máme rodinu, priatelov, prácu....
whatever floats your boat
Old January 17th, 2010, 09:47 PM   #1365
xaxa2
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Tibi Kimi View Post
Somarina, taketo zvasty casto pocuvam od ludi co nevytiahli paty zo slovenska. Ked budes starsi uvidis ako sa daju priority sklbit (teda ak nemas bohateho tatka).
xaxa2 no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2010, 10:14 AM   #1366
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Likes (Received): 914

Quote:
Originally Posted by xaxa2 View Post
Somarina, taketo zvasty casto pocuvam od ludi co nevytiahli paty zo slovenska. Ked budes starsi uvidis ako sa daju priority sklbit (teda ak nemas bohateho tatka).
A toto je tiez pekna somarina co si povedal. Zil som rok v USA, zil a pracoval som cca. rok v Nemecku, stravil som cas v Spanielsku a aj ked to tu nie je vobec idealne, tak nie je lepsi pocit ako vratit sa spat na Slovensko...

Nejdem zovseobecnovat, ale menej mi voni pristup ludi, ktori sa "museli" odstahovat do zahranicia, lebo na Slovensku sa "nedalo zit", "clovek si nezarobi na dostojny zivot" a podobne...a potom jedine co robia je, ze kazdy bozi den sleduju na internete slovenske televizie a citaju na nete slovenske noviny a pisu mudrosti celeho sveta do diskusii...
Old January 25th, 2010, 03:09 PM   #1367
SureThing_II
Registered User

SureThing_II's Avatar

Likes (Received): 158

heh, byt v JA iba za 725tis.. no neber to
SureThing_II no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2010, 03:14 PM   #1368
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

ako nejaky dvojgeneracny byt by sa to dalo,ale aj tak v prepocte na jeden byt je 11 melonov strasne vela.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2010, 04:56 PM   #1369
xaxa2
Registered User

Ked na to pozeram, tak zacinam uznavat, ze pravdu mal ten co tvrdil ze cena bytu sa neda vypocitat z ceny za m2, lebo potom vyjdu taketo sialene cifry, ktore su uplne nerealne.
xaxa2 no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2010, 09:44 PM   #1370
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5140

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
ako nejaky dvojgeneracny byt by sa to dalo,ale aj tak v prepocte na jeden byt je 11 melonov strasne vela.
a hlavn v tomto projekte .. uz vidim niekoho kto da skoro 11 mio za toto .. ked za tu sumu moze mat uz uplne nieco ine a niekde inde ..
aquila está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 25th, 2010, 09:54 PM   #1371
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2760

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
a hlavn v tomto projekte .. uz vidim niekoho kto da skoro 11 mio za toto .. ked za tu sumu moze mat uz uplne nieco ine a niekde inde ..
nie 11 mio, ale 23.795.502 Sk

http://www.finep.sk/web/jegeho_detai...UID=JEG_2101.A
Old January 25th, 2010, 10:10 PM   #1372
wuane
Registered User

wuane's Avatar

11 milionov som ratal ak by to kupila dvojgeneracna rodina, tak cena za jeden cca,cize kolko by dala kazda cast rodiny
inac ten napravo ma slusnu dispoziciu ,teda z tych lepsich co som v poslednej dobe videl by som povedal.To nalavoo-plno kamrlcov,tri balkony ,jedna spalna ale hlavne priestor pre domace prace.Akoze chapem ze je to spolu,ale tak uplne sa tie dve casti neguju.Ak by mala babka s dedkom byvat vlavo a rodina s detmi vpravo,tak zbytocne maju ti dvaja ludia nalavo strasne velky byt.No fakt nechapem tu logiku.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old January 25th, 2010, 11:42 PM   #1373
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Likes (Received): 81

Zle si si to rozdelil... Podľa mňa je pre staršiu generáciu tá úplne pravá časť, t.j. Izba s kuchynským kútom, spálňa s dvojitou posteľou a kupeľna so sprchovým kútom... Ostatné je byt pre rodinu. Tieto dve časti sú aj oddelné dverami, pričom hala od tej pravej časti (aj s detskými izbami a kúpeľňou) oddelená dverami nie je... Ale tak či tak je to pomerne nezmyselný byt za takú cenu...
LeMoN-SK no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2010, 12:14 AM   #1374
zaq-
BANNED

Likes (Received): 741

Quote:
Originally Posted by xman66 View Post

Takze, este sa vratim k tym spravcovskym poplatkom.
Od znameho, majitela spravcovskej spolocnosti, som si pytal rozpis poplatkov jeho najvacsieho projektu. Dnes mi dal niekolko rozpisov, vyberam ten najvacsi projekt s 277 bytmi:

smetne kose...................14 400 euro............4.33 eura byt/mesiac

pozemne vonkajsie prace...28 808..................8,66.

poistenie........................25 000...................7.52

odmena za spravu............28 808...................4.33

vonkajsie osvetlenie..........9 659....................2.9

fond prev. udrzby a oprav..7 000....................2.1

audit..............................2 500....................0.75

odvoz odpadkov...............68 000..................20.45

opravy.............................3 000...................0.9

total.............................187 215...................56.32 eura na byt na mesiac

vnutorne

umyvanie okien.................2 200....................0.66

upratovanie a umyvanie sp. priestorov.....7 000.....2.1

elektrika..........................2 000....................0.6

opravy............................1 500....................0.45

fond oprav.......................1 169....................0.35

total..............................13 869...................4.17

Spolu.............................201 084 euro rocne
..........................................725.93 eura na byt rocne
...........................................60.50 euro na byt mesacne!!!

Ma este niekto nejake pochyby, ze Slovensko nie je normalna krajina?

Ked som tomu Irovi ukazal zoznam poplatkov na Jegeho aleji, povedal mi, ze to bali v Irsku a odchadza podnikat na Slovensko.

Mimochodom, este mam dalsie dva rozpisy, jeden z 39-bytoveho projektu a jeden z 18 bytoveho projektu.
Ak chcete, mozem vam ukazat aj tie.

Last edited by zaq-; January 26th, 2010 at 10:33 PM.
zaq- no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2010, 12:24 AM   #1375
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5140

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
vidno, ze som to pisal tesne z roboty, uz mi nezbehava modul rozmyslania

kokos, ako 23 melka je este vacsia sci-fi.. to mas peknu vilku v meste
aquila está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 26th, 2010, 01:15 AM   #1376
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Originally Posted by LeMoN-SK View Post
Zle si si to rozdelil... Podľa mňa je pre staršiu generáciu tá úplne pravá časť, t.j. Izba s kuchynským kútom, spálňa s dvojitou posteľou a kupeľna so sprchovým kútom... Ostatné je byt pre rodinu. Tieto dve časti sú aj oddelné dverami, pričom hala od tej pravej časti (aj s detskými izbami a kúpeľňou) oddelená dverami nie je... Ale tak či tak je to pomerne nezmyselný byt za takú cenu...
Neviem skutocne ako zamyslali tento byt,ale rozhodne by som pre tu starsiu generaciu nedaval sprchovaci kut ako jedinu moznost sa umyt.Pouzivaju sa vane alebo sedacie vane.Proste plnohodnotnu kupelnu .A v tej lavej casti je dokonca aj taka vana na sedenie nakreslena
Ale tak su to len take domienky,kedze sa snazim najs zmysel takehoto bytu.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old January 26th, 2010, 11:16 AM   #1377
N.S.
Registered User

Quote:
Originally Posted by zaq- View Post
Takze, este sa vratim k tym spravcovskym poplatkom.
Od znameho, majitela spravcovskej spolocnosti, som si pytal rozpis poplatkov jeho najvacsieho projektu. Dnes mi dal niekolko rozpisov, vyberam ten najvacsi projekt s 277 bytmi:

smetne kose...................14 400 euro............4.33 eura byt/mesiac
pozemne vonkajsie prace...28 808..................8,66.
poistenie........................25 000...................7.52
odmena za spravu............28 808...................4.33
vonkajsie osvetlenie..........9 659....................2.9
fond prev. udrzby a oprav..7 000....................2.1
audit..............................2 500....................0.75
odvoz odpadkov...............68 000..................20.45
opravy.............................3 000...................0.9

total.............................187 215...................56.32 eura na byt na mesiac

vnutorne

umyvanie okien.................2 200....................0.66
upratovanie a umyvanie sp. priestorov.....7 000.....2.1
elektrika..........................2 000....................0.6
opravy............................1 500....................0.45
fond oprav.......................1 169....................0.35

total..............................13 869...................4.17

Spolu.............................201 084 euro rocne
..........................................725.93 eura na byt rocne
...........................................60.50 euro na byt mesacne!!!

Ma este niekto nejake pochyby, ze Slovensko nie je normalna krajina?

Ked som tomu Irovi ukazal zoznam poplatkov na Jegeho aleji, povedal mi, ze to bali v Irsku a odchadza podnikat na Slovensko.

Mimochodom, este mam dalsie dva rozpisy, jeden z 39-bytoveho projektu a jeden z 18 bytoveho projektu.
Ak chcete, mozem vam ukazat aj tie.
Myslim, ze vsetkym nam je jasne, ze platby v JA su zjavne dost nadhodnotene a bude treba s tym nieco spravit. Idealne naozaj vyslat za spravcom par ludi, nech im spravcovska spolocnost vydokladuje, kde hodla minut tolko penazi za bankove poplatky, za osvetlenie, upratovanie garazi a podobne. Viem, ze na zaciatku si aj spravcovska musela vela cisel "tipnut", lebo nemali relevantne podklady. Ale ved JA uz predsa minimalne 3 mesiace spravuju, to by mohla byt podla mna dost dlha doba na to, aby si prepocitali kolko co bude stat a upravili tieto poplatky, alebo nech aspon daju vediet kedy to hodlaju prepocitat a upravit.
N.S. no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2010, 02:04 PM   #1378
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Likes (Received): 81

Nechcem spochybniť záver, že sú nadhodneté, ale milan, v tvojom rozpise chýba teplo, ktoré tvorí asi 50% tých poplatkov v JA....
LeMoN-SK no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2010, 03:36 PM   #1379
J1mbo
Registered User

J1mbo's Avatar

Likes (Received): 853

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Neviem skutocne ako zamyslali tento byt,ale rozhodne by som pre tu starsiu generaciu nedaval sprchovaci kut ako jedinu moznost sa umyt.Pouzivaju sa vane alebo sedacie vane.Proste plnohodnotnu kupelnu .A v tej lavej casti je dokonca aj taka vana na sedenie nakreslena
Ale tak su to len take domienky,kedze sa snazim najs zmysel takehoto bytu.
no podla mna ten byt nieje mysleny ako dvojgeneracny ale skor ako daka alternativa k rodinnemu domu pre trochu vacsiu a velmi solventnu rodinu, respektive ze uz jedno decko je dospele, ale rodicia ho chcu mat pod dohladom (to ta spalna s obyvackou napravo)... robil som vizky na strukturou velmi podobny stresny byt v tej bytovke pri slovenskom rozhlase... ale tie byty boli robene na mieru buducich obyvatelou, ze sa to cele prerabalo milionkrat podla toho co si akurat vymysleli... neviem si predstavit, ze by niekto bol ochotny len tak vyhodit take peniaze za byt ktory uz stoji a dispozicne sa tam uz toho az tak vela neda zmenit, respektive by to boli dalsie investicie navyse(aj ked ta dispozicia je podla mna dost dobra na slovenske pomery)...a este k tomu v jegeho aleji
Old January 26th, 2010, 03:42 PM   #1380
wuane
Registered User

wuane's Avatar

prave koli tomu ze za tie prachy ma clovek rovnako velky ak nie vacsi dom v BA aj s pozemkom som uvazoval jedine ako o dvojgeneracnom byte.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules