[Warszawa] Modernizacja Traktu Królewskiego - Page 54 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 24th, 2007, 01:31 PM   #1061
C-mere
au premier étage

C-mere's Avatar

Likes (Received): 1269

Latarnie powinny być niższe i być w większej odległości (wzdłuż ulicy) od siebie.
Przecież to wygląda fatalnie, wręcz jak w lesie z latarniami.

------------------------------------
Klosze też są gorsze niż te na Nowym Świecie. Identyczne są w małym Łucku na Ukrainie. Tam je znaleźli?

z wątku Hubertkm https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=390364

Last edited by C-mere; January 24th, 2007 at 01:53 PM.
C-mere no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 24th, 2007, 02:13 PM   #1062
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 24241

Quote:
Originally Posted by Michejda View Post
Latarnie powinny być niższe i być w większej odległości (wzdłuż ulicy) od siebie.

Klosze też są gorsze niż te na Nowym Świecie. Identyczne są w małym Łucku na Ukrainie. Tam je znaleźli?

Nie wiem czy kiedykowliek fociłeś cokolwiek na dużym zoomie... Jeśli maksymalnie przyciągasz obiekt to wszystkie po drodze płaszczyzny nakładają się na siebie. Jest to ciekawy efekt na fotografii ale w realu wygląda to cłakiem inaczej. Moim zdaniem marudzisz pzdr
filosss no está en línea   Reply With Quote
Old January 24th, 2007, 03:16 PM   #1063
Marco Polo
Registered User

Marco Polo's Avatar

bedzie jasno
Marco Polo está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 24th, 2007, 03:40 PM   #1064
MikeN
Miastolub

MikeN's Avatar

Likes (Received): 1353

Quote:
Originally Posted by filosss View Post
Mike taka moja osobista refleksja - dla mnie uchodzisz za największego malkontenta. Gdzie nie widze Twoich postów wszedzie widzisz kicz, brud i nudę. Powiedz tak szczerze nad czym ostatnio popadłeś w zachwyt...
Wieść o wygranym przetargu na budowe Pałacu Saskiego i własciwie każda wieśc na ten temat; wszystkie wieści na temat remontowanego krakowskiego przedmieścia (oczywiscie bez tych złych dot. "przerw" w budowie), rozbiórka supersamu i zapowiadana rozbiórka centralnego - To te które najlepiej pamiętam.

Ogolnie w tym dziale wypowiadam się zazwyczaj kiedy trzeba coś skrytykować, bo nie rozumiem po co mam puszczań "ochy i achy" z byle powodu, może tego że wreszcie coś budują/remontują z mega opoznieniem. To tak jak człowieka zazwyczaj się nie chwali za przestrzeganie prawa, tylko gani za jego łamanie.

Filosss, specjalnie dla Ciebie :

Jakże oni charują na tym KP, aż mdleje z zachwytu! Wyrabiają chyba ze 300% normy, i to pomimo tak parszywej pogody! Dzisiejsze obfite opady śniegu na pewno pozytywnie wpłyną na ducha rywalizacji naszych herosów pracy, i przyśpieszą tą niewątpliwie prestiżową inwestycję!
MikeN no está en línea   Reply With Quote
Old January 24th, 2007, 03:42 PM   #1065
Spencer
Epticscay Userway

Spencer's Avatar

Likes (Received): 2229

Quote:
Akurat to latarnie powinny być wyższe, zresztą miały być, Domaradzki się żalił Gazecie, że postawiono takie o 0,80 metra za niskie w stosunku do projektu.
Przedwojenne pastorały śródmiejskie były znacznie wyższe niż te obecnie stawiane, które są nawiązaniem do modelu poza-śródmiejskiego, którego pełno jest jeszcze na Mokotowie czy Żoliborzu, ale którego nie stawiano przy głównych ulicach Śródmieścia. Na Granicznej przy wlocie do Królewskiej jest taki jeden oryginalny i odnowiony, śródmiejski pastorał, można obejrzeć.

Last edited by Spencer; January 24th, 2007 at 03:48 PM.
Spencer no está en línea   Reply With Quote
Old January 24th, 2007, 03:52 PM   #1066
MikeN
Miastolub

MikeN's Avatar

2007:

1939:

Old January 24th, 2007, 04:02 PM   #1067
MikeN
Miastolub

MikeN's Avatar

Quote:
Originally Posted by Spencer View Post
Akurat to latarnie powinny być wyższe, zresztą miały być, Domaradzki się żalił Gazecie, że postawiono takie o 0,80 metra za niskie w stosunku do projektu.
Przedwojenne pastorały śródmiejskie były znacznie wyższe niż te obecnie stawiane, które są nawiązaniem do modelu poza-śródmiejskiego, którego pełno jest jeszcze na Mokotowie czy Żoliborzu, ale którego nie stawiano przy głównych ulicach Śródmieścia. Na Granicznej przy wlocie do Królewskiej jest taki jeden oryginalny i odnowiony, śródmiejski pastorał, można obejrzeć.
Dokładnie na to samo chciałem Michejdzie zwrócić uwagę

Poza tym miały smuklejsze klosze, co było moim zdaniem lepsze od dzisiejszych spodków.

Na tym zdjęciu chyba dobrze widać wysokośc śródmiejskich pastorałów:

Old January 24th, 2007, 04:42 PM   #1068
C-mere
au premier étage

C-mere's Avatar

No niestety przykro mi ale się mylicie

To nie jest kwestia zdjecia, tam naprawdę jest zbyt gęsto od latarni, które robią dziwczany "tunel".
Latarnie stoją blisko siebie bo oddzielają wąską jezdnię, a przed wojną stały blizej pierzei, wiec efekt nie był taki zły.
Przed wojną nie było ich tak dużo jak teraz.

W dodatku o ile mnie pamięć nie myli to Domaradzki w odpowiedzi na tekst szefa ZDM w sobotnim Stołku stwierdził że:
1) latarnie miały być właśnie niższe w rejonie UW
2) dokonał korekty ich rozstawu po tym jak zdecydowano o zasypaniu przejścia podziemnego, a ustawiono je wg projektu pierwotnego przez co obecnie wygląda to wszystko niestety kuriozalnie.

Spójrzcie gdy będziecie w okolicy. Naprawdę nie przesadzam, że wygląda to smiesznie.
Old January 24th, 2007, 07:42 PM   #1069
Spencer
Epticscay Userway

Spencer's Avatar

Likes (Received): 2229

Quote:

To nie jest kwestia zdjecia, tam naprawdę jest zbyt gęsto od latarni, które robią dziwczany "tunel".
Latarnie stoją blisko siebie bo oddzielają wąską jezdnię, a przed wojną stały blizej pierzei, wiec efekt nie był taki zły.
Nigdzie nie napisałem, że nie jest ich za dużo. Z tym się właściwie zgadzam. Lasek latarni jest kuriozalny nie zależnie od ich wysokości

Quote:
W dodatku o ile mnie pamięć nie myli to Domaradzki w odpowiedzi na tekst szefa ZDM w sobotnim Stołku stwierdził że:
Ja z kolei pamiętam, że powiedział, iż miały być wyższe o 0,8 m. Niższe to już by były latarenki parkowe. Niestety brak na stronach Stołka wersji cyfrowej tego tekstu, a papierowy już poszedł na makulaturę, więc nie mam jak zweryfikować.
Old January 24th, 2007, 10:39 PM   #1070
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Quote:

2) dokonał korekty ich rozstawu po tym jak zdecydowano o zasypaniu przejścia podziemnego, a ustawiono je wg projektu pierwotnego przez co obecnie wygląda to wszystko niestety kuriozalnie.

Spójrzcie gdy będziecie w okolicy. Naprawdę nie przesadzam, że wygląda to smiesznie.

O ile na odcinku UW można znalezc uzasadnienie w obnizeniu wysokosci latarn. To jesli rozpatrujemy krakowskie kompleksowo bezsensem jest zastosowanie roznej wysokosci...
Old January 24th, 2007, 11:22 PM   #1071
Kubster
Future expert

Kubster's Avatar

Likes (Received): 42

Coś mi sie nie wydaje, żeby to zdjęcie było z 1939. Raczej z 1935 po śmierci Piłsudskiego.
Kubster no está en línea   Reply With Quote
Old January 24th, 2007, 11:26 PM   #1072
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kubster View Post

Coś mi sie nie wydaje, żeby to zdjęcie było z 1939. Raczej z 1935 po śmierci Piłsudskiego.
Byc może jest to 1939 i pogrzeb Romana Dmowskiego...
Old January 25th, 2007, 12:05 AM   #1073
MikeN
Miastolub

MikeN's Avatar

Szczerze? To nie wiem z którego jest to roku Zrobiłem błąd, raczej chodziło mi że jest to zdjęcie sprzed wojny < '39. A czyj to jest pogrzeb to nie wiem, chociaż raczej na pewno któregoś z tych panów...
Old January 25th, 2007, 12:58 AM   #1074
michau
Boxes rule

michau's Avatar

Likes (Received): 1658

Quote:
Originally Posted by SoboleuS View Post
:O Super widoki - to do Pałacu Staszica można ot tak sobie wejść?
Nie wiem czy mozna ot tak sobie wejsc... Ale jak ma sie poczucie misji oraz mocne wewnetrzne przekonanie, ze dostep do tego okna nam sie nalezy, to jak widac mozna

Quote:
Originally Posted by obserwator View Post
Jeśli michau się zgodzi można wysłać choćby dziś do Stołecznej - oni lubią mieć tematy na tacy, kiedyś mnie w sprawie jakiejś "pierdoły" opublikowali, to co powiedzieć o tym
michau sie zgadza, ale tego pana i tak pewnie juz zmiotlo

Male porownanie:

Last edited by michau; January 25th, 2007 at 01:04 AM.
michau no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2007, 01:22 AM   #1075
C-mere
au premier étage

C-mere's Avatar

Wątpię żeby to był pogrzeb Dmowskiego bo go pochowano na Bródnie więc trochę ten kondukt idzie w złym kierunku. W dodatku Piłsudczycy się serdecznie nie lubili z NDkami, więc nie wiem czy by Dmowskiemu tyle wojska przydzielili. Znalazłem coś takiego http://www.historycy.org/index.php?showtopic=12756 z filmem z pogrzebu.
Old January 25th, 2007, 03:13 AM   #1076
Majico
Registered User

Majico's Avatar

Likes (Received): 0

poniewaz bardzo interesuje sie historia, to postanowilem sprawdzic co w rzeczywistosci przedstawia to zdjecie. a wiec udalo mi sie ustalic, ze to jedynie moze byc przewiezienie ciala pilsudskiego (a nie jego pogrzeb - zostal on pogrzebany w krakowie, a jego serce w wilnie).
znalazlem filmik przedstawiajacy pogrzeb dmowskiego (swoja droga mozna popatrzec na przedwojenna warszawe http://video.google.pl/*********?doc...86036855680486 ) - procesja przebiegala inna trasa - z kat. sw. jana a potem przez most na brodno, gdzie pogrzebano go na cmentarzu brodnowskim. ponadto, jak podaja zrodla, nie bylo tam wojska, bo jak michejda slusznie zauwazyl srodowisko wojskowe niezbyt kochalo romana dmowskiego

wniosek - zdjecie przedstawia fragment kp z 1935 roku
Majico no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2007, 09:59 AM   #1077
Frater M.:M.:
smakosz

Frater M.:M.:'s Avatar

Likes (Received): 2331

Quote:
Originally Posted by filosss View Post
Byc może jest to 1939 i pogrzeb Romana Dmowskiego...
Dmowski zmarł 2 stycznia 1939, a pogrzeb odbył się 7 stycznia. Łatwo stwierdzić, że zdjęcie nie przedstawia jego pogrzebu - nie ma śniegu, a okna są szeroko pootwierane. Musiała to być więc wiosna albo lato, a zatem, na zdjęciu najpewniej widać kondukt żałobny przed przewiezieniem trumny z ciałem Piłsudskiego do Krakowa.

Fr. M
L u x
Frater M.:M.: no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2007, 10:38 AM   #1078
marcin m
Registered User

marcin m's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:

To sa najnowsze obecnie lampy typu pastorał, przygotowane do montażu oświetlenia typu metahalogen.

Odległość i wysokość masztów poprawia równomierność natężenie światła.

twoja znajomość sztuki oswietleniowej wskazuje że masz chyba 17 lat.
marcin m no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2007, 12:47 PM   #1079
anakin

Likes (Received): 8

Spadł snieg i prace zostały przerwane (przynajmniej wczoraj). Szkoda straconego czasu...
anakin no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2007, 12:49 PM   #1080
C-mere
au premier étage

C-mere's Avatar

Quote:
Originally Posted by marcin m View Post
To sa najnowsze obecnie lampy typu pastorał, przygotowane do montażu oświetlenia typu metahalogen.

Odległość i wysokość masztów poprawia równomierność natężenie światła.

twoja znajomość sztuki oswietleniowej wskazuje że masz chyba 17 lat.
Banały rodem z piaskownicy. Nie obchodzi mnie natężenie światła bo to kwestia techniczna, która w XXI wieku nie jest problemem - ale estetyka, o której masz jak widzę zerowe pojęcie. Oczywiście można sobie ustawić lampy co metr i wtedy będzie jeszcze jaśniej. Tylko po co? Nie wiem ile masz lat (jeśli juz odnosisz sie do mojego wieku), ale widocznie jeszcze masz problemy z czytaniem, bo gdyby było inaczej wiedziałbyś, że poprawiony projekt Domaradzkiego nie przewidywał ustawienia lamp w sposób, która szpeci, a nie zdobi. Oczywiście od robotników ZDM wiele wymagać nie można, a już najmniej wyczucia tego co jest eleganckie. Dla nich jest obojętne czy postawią słupek biało-czerwony czy z syrenką, natomiast np. ważne jest żeby usunąć granitowe krawężniki sprzed 1939 roku, żeby na to miejsce wsadzić betonowe. Oczywiście po 5 latach się rozsypią i "fachowcy" będą mieli kolejne zatrudnienie finansowane z naszej kieszeni.

---------
Latarnie ustawili wg tego projektu gdy przewidywano szerszą jezdnię. Jezdnię zrobili węższą ale latarnie ustawili po staremu.

I co najśmieszniejsze jeszcze je przysunęli do jezdni co widać tutaj na przykładzie latarni bliżej KFC i tych koło UW:

W efekcie niektóre latarnie stoją dalej od pierzei, a inne bliżej. Jak się okazuje dla "fachowców" punktem odniesienia nie jest pierzeja i architektura budynków na Krakowskim Przedmieściu - ale jezdnia.
Tak to jest jak się do takich spraw zabierają drogowcy.

A tutaj też mały dysonans. Zobaczcie jaka jest odległosć latarni od siebie w rejonie ASP,

a jako koło pomnika Kopernika.

Może ktoś powie, że to jest harmonijne i eleganckie?

Last edited by C-mere; January 25th, 2007 at 01:56 PM.
C-mere no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
krakowskie przedmieście, stare miasto, varsovia, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules