[S6] Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta - Page 88 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 19th, 2019, 11:15 PM   #1741
Kemo
Registered User

Likes (Received): 28458

Skoro nie jesteś w stanie wydusić nic merytorycznego to ja też zacytuję, graficznie:

Kemo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 19th, 2019, 11:21 PM   #1742
michal90
Registered User

michal90's Avatar

Likes (Received): 11460

Tylko potwierdzasz, że nie można traktować Cię poważnie, a piaskownica to poziom max. Pokazujesz swą bezsilność na argumenty, zamiast się do nich odnieść uciekasz od dyskusji. Ale można się przyzwyczaić, no i jak sam przyznałeś - OMT jest dla wszystkich w okolicy, tylko nie dla Trójmiasta Jak mniemam, nie będziesz widział problemu, jeżeli o pieniądze z Twoich podatków na podobny bezsens wystąpią np. mieszkańcy przedmieść Poznania czy Krakowa ?
michal90 no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2019, 03:57 PM   #1743
Zielony Rycerz
Registered User

Likes (Received): 94

Widzę, że michał90 arogancki jak zawsze. Nic dziwnego, że budzi agresję rozmówców.
Ja wcale nie jestem zwolennikiem OMT w proponowanym kształcie.
Jednak skoro już ma być zbudowana - to szukam zalet tej drogi - i je znajduję.

Też poszukaj, to Ci ciśnienie spadnie.

rispetto liked this post

Last edited by Zielony Rycerz; June 20th, 2019 at 04:03 PM.
Zielony Rycerz no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2019, 04:39 PM   #1744
equest
Registered User

Likes (Received): 1495

Quote:
Originally Posted by Zielony Rycerz View Post
Widzę, że michał90 arogancki jak zawsze. Nic dziwnego, że budzi agresję rozmówców.
Ja wcale nie jestem zwolennikiem OMT w proponowanym kształcie.
Jednak skoro już ma być zbudowana - to szukam zalet tej drogi - i je znajduję.

Też poszukaj, to Ci ciśnienie spadnie.
Największą zaletą OMT było by zbudowanie jej po przebudowie ZOT.
equest no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2019, 06:15 PM   #1745
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 750

Jestem zwolennikiem kompromisu. Win-win. Bo to zdrowe. Ale mimo to nie potrafię znaleźć żadnej zalety tej inwestycji w obecnym kształcie. Ż A D N E J. Za to mogę wymienić kilka wad.
Szkoda, że Urząd Marszałkowski i magistraty miast nie protestują zajadle przeciw jej realizacji. Ale to z lenistwa. Nie chce się wytłumaczyć ludziom, że to złe. Że nie ma zalet. Że nie wszystko złoto co się buduje.

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha

TwBalbina, blondyn1 liked this post
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2019, 11:25 PM   #1746
michal90
Registered User

michal90's Avatar

Likes (Received): 11460

Quote:
Originally Posted by Zielony Rycerz View Post
Kolego, czytaj dokładnie, albo się nie wypowiadaj. Proponuję cofnąć się kilka stron wcześniej, to wyjdzie kto zaczął i kto tu jest arogancki.

Gwoli formalności od tego wpisu się zaczęło:

Quote:
Originally Posted by rispetto View Post
O lokalnej drogowej specyfice jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają osoby z drugiego krańca Polski lub te, które obwodnicą poruszają się przy okazji wyprzedaży w outletach.
I każda informacja na temat postępów OMT wywołuję identyczną gównoburzę od lat.
Lecimy dalej:

Quote:
Tezy, za przeproszeniem, z d..., to i argumentów na ich obronę brak. Rozumowanie na poziomie: "ateiści udowodnijcie, że nie ma boga".
Quote:

Bo także wysuwasz tezę z d... oczekując, że ktoś będzie ją udowadniał.
Potoki aut na ZOT mają z OMT tyle wspólnego co ta ustawiczna gównoburza tutaj z budową OMT, czyli niewiele.
Quote:
Szkoda strzępić ryja
Pełna kultura, wyważenie i moc argumentów

Jeżeli ja jestem arogancki, to jak określić osoby, które oczekują, że państwo wyda miliardy z pieniędzy podatników na załatwienie interesu przedmieść jakiegoś miasta ?

BTW - skoro argumentów trzeba "szukać", no to cóż...
michal90 no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2019, 09:22 PM   #1747
SilverFletcher
Registered User

Likes (Received): 126

Quote:
Originally Posted by arct View Post
To co jest jeszcze moim zdaniem potrzebne, oprócz obwodnicy Żukowa jako takiej, to jeszcze wyprowadzenie z odcinka 7 z Żukowa do Gdańska głównego ruchu. Tam nie ma już przejazdu, w ogóle (mój tato w szczycie ostatnio tam stał chyba 1,5, jak nie 2 godziny). No chyba, że są jeszcze jakieś inne sposoby na ten problem (dunno, pkm co 5 minut?)
Tak, Żukowo jest zakorkowane. Odcinek DK7 Żukowo- Gdańsk też jest regularnie zakorkowany. Rondo w Chwaszczynie jest obecnie zakorkowane średnio 14h dziennie przez 7 dni w tygodniu. DK20 Żukowo - Chwaszczyno i dojazdy do niej też się regularnie korkują.

Tak więc OMT ani trochę nie jest potrzebna. Ale S7 Gdańsk- Żukowo, obwodnica Żukowa, oraz S20 Żukowo- Chwaszczyno już są potrzebne.

Jak już ktoś kiedyś wspomniał, żadnej gównoburzy nigdy by pewnie nie było, gdyby ta droga nie nazywała się OMT, tylko S7-S20. To nigdy nie miała być i nie będzie "obwodnica obwodnicy".
SilverFletcher no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2019, 11:26 PM   #1748
rispetto
Buk, chonor, bombelek

rispetto's Avatar

Likes (Received): 19853

Ile razy to było już pisane? Ale "nie ma żadnych argumentów". Możesz to (i wiele innych publikowanych tu argumentów) przytaczać na każde stronie i w odpowiedzi dostaniesz

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
Szkoda klawiatury
rispetto no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2019, 11:33 PM   #1749
Kemo
Registered User

Likes (Received): 28458

Quote:
Originally Posted by SilverFletcher View Post
Tak, Żukowo jest zakorkowane. Odcinek DK7 Żukowo- Gdańsk też jest regularnie zakorkowany. Rondo w Chwaszczynie jest obecnie zakorkowane średnio 14h dziennie przez 7 dni w tygodniu. DK20 Żukowo - Chwaszczyno i dojazdy do niej też się regularnie korkują.

Tak więc OMT ani trochę nie jest potrzebna. Ale S7 Gdańsk- Żukowo, obwodnica Żukowa, oraz S20 Żukowo- Chwaszczyno już są potrzebne.

Jak już ktoś kiedyś wspomniał, żadnej gównoburzy nigdy by pewnie nie było, gdyby ta droga nie nazywała się OMT, tylko S7-S20. To nigdy nie miała być i nie będzie "obwodnica obwodnicy".
Mogę wymienić kilka równie zakorkowanych miejsc np. w aglomeracji śląskiej, gdzie żadna S-ileśtam nie jest planowana.
Więc dlaczego okolice Żukowa mają być uprzywilejowane poprzez budowę autostrady z budżetu centralnego? Dlaczego to musi być droga w wypasionym standardzie S zamiast czegoś tańszego, ale też spełniającego swoją funkcję?
O to się rozchodzi.
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2019, 12:47 AM   #1750
dominobb
Registered User

Likes (Received): 11321

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
Mogę wymienić kilka równie zakorkowanych miejsc np. w aglomeracji śląskiej, gdzie żadna S-ileśtam nie jest planowana.
Więc dlaczego okolice Żukowa mają być uprzywilejowane poprzez budowę autostrady z budżetu centralnego? Dlaczego to musi być droga w wypasionym standardzie S zamiast czegoś tańszego, ale też spełniającego swoją funkcję?
O to się rozchodzi.
Otóż to. Taka np. DTŚ-ka lub DK1 w Tychach i Częstochowie budowana była/jest ze środków samorządowych, a nie krajowych.

Kirt93 liked this post
dominobb está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 24th, 2019, 09:13 AM   #1751
Vlad1983
Registered User

Vlad1983's Avatar

Likes (Received): 72

A jak tak bym nieśmiało zasugerował bezkolizyjną GP 2x2 DK22(ostatecznie S22) w nowym śladzie Gdańsk południe - Piła północ przez Kościerzynę i Chojnice. Dodatkowo uzupełniająco DK20(S20) w tym samym standardzie na odcinku Żukowo-Gdynia - z węzłem pomiędzy nimi typu pomniejszona kopia Konotopy. Wtedy moim zdaniem układ drogowy nabiera sensu, a każda z dróg wysokiej klasy obsługuje inny kierunek potrzebny kierunek. Oczywiście nadal konieczne jest poszerzenie północnej ZOT oraz budowa OPAT.

Pod żadnym pozorem nie oddawaj wolności w zamian za bezpieczeństwo, jeśli to zrobisz, wkrótce zostaniesz pozbawiony jednego i drugiego.

agradek liked this post
Vlad1983 no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2019, 10:02 AM   #1752
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 440

Quote:
Originally Posted by SilverFletcher View Post
Tylko jak się dobrze przyjrzysz to okaże się, że OMT ani trochę nie rozwiąże problemu rond w Żukowie (brak połączenia z DW211 a to jest bardziej obciążona droga niż DK20 do Kościeżyny). Natomiast w przypadku Chwaszczyna i okolic to poważnie utrudni komunikację w kierunku Gdyni (będzie węzeł, ale dróg S i nie będzie prostego wjazdu z Chwaszczyna).
jacek_k no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2019, 10:12 AM   #1753
Maturalny
BANNED

Likes (Received): 49

Cześć, To jest mój pierwszy post, choć czytam ten wątek regularnie od roku. Cały czas się zastanawiam i muszę zadać to pytanie. Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby rozszerzenie obecnej obwodnicy i usprawnienie na niej ruchu, niż budowanie tego samego parę km dalej? Jeśli pytanie jest infantylne, to przepraszam z góry.
Maturalny no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2019, 10:25 AM   #1754
pentaq
Registered User

Likes (Received): 2300

czytasz od roku i nie widzisz, co się tu pisze?

fortepian liked this post
pentaq no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2019, 12:50 PM   #1755
Maturalny
BANNED

Likes (Received): 49

Quote:
Originally Posted by pentaq View Post
czytasz od roku i nie widzisz, co się tu pisze?
Wiem co pisze, ale wyraźnie napisałem, że cały czas się zastanawiam, pomimo argumentów tutaj padających i wyrażam tylko swoje zdanie... no offence.
Maturalny no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2019, 10:28 PM   #1756
agradek
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by LubiePiwo View Post
Ja też jestem przeciwko OMT, ale nie przeciwko samej idei OMT jako obwodnicy TrĆ³jmiasta, ale przeciwko OMT, ktĆ³ra ma mieć przebieg taki jak dotychczas zaplanowany. Taki układ kompletnie mija się z celem, ta droga nie będzie wykorzystywana do ominięcia TrĆ³jmiasta, a jedynie po to aby GKA czy GKS mogły się szybciej dostać. Ja zaproponowałbym inny przebieg (koncepcja na szybko, nie czepiajcie się, że jest kilka kilometrĆ³w za bardzo na wschĆ³d/zachĆ³d, albo jeśli przebiega przez jakąś miejscowość ):

Imho tak poprowadzona OMT miałaby kilka zalet:
- w wakacje turyści jadący na Hel/Władysławowo itp. mogliby ominąć całą ZOT
- jadąc z Wejherowa/Redy opłacałoby się wybrać OMT, gdyż nie trzeba by było aż tak nadkładać drogi
- zresztą to samo można napisać dla kierunku w drugą stronę
- jadąc z Gdańska do Słupska rĆ³wnież nie trzeba nadkładać drogi

Oczywiście taki kształt OMT ma swoje minusy, ale jak dla mnie to i tak jest to propozycja o niebo lepsza niż to co chcą nam sprezentować.
Witam.
Mimo, że ja akurat jestem z opcji "za", bo... tak (argument z dupy, wiem), zgadzam się z powyższym. Też uważam, że największą głupotą w całym tym projekcie jest wepchnięcie OMT w ZOT na Dąbrowie/Karwinach. Cokolwiek by tam nie zrobić, z racji braku miejsca na czteropziomowy węzeł Ć” la chińskie autostrady, i tak się cały węzeł skorkuje w godzinach szczytu (polecam przejazd GdaƱsk Południe w relacji Gd-Wawa, albo Gdańsk Port o poranku, dla przykładu).
Moim skromnym, bym tę czerwoną zagiął na wschĆ³d w okolicach Koleczkowa i, z całym szacunkiem dla Ś.P. Pana Eugeniusza, wepchnął w Kwiatkowskiego. I wszyscy ( oprĆ³cz przeciwnikĆ³w) szczęśliwi, i rozwiązany problem kolejnych wynalazkĆ³w typu Droga Jakaśtam (nie pomnę koloru) z i do portu w Gdyni.
Tak wiem, że TPK, ale można było Kwiatkowskiego do ZOT dociągnąć, to i dałobysię dalej.
agradek no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2019, 06:06 AM   #1757
bzw
User

bzw's Avatar

Quote:
Originally Posted by agradek View Post
Witam.
Mimo, że ja akurat jestem z opcji "za", bo... tak (argument z dupy, wiem), zgadzam się z powyższym. Też uważam, że największą głupotą w całym tym projekcie jest wepchnięcie OMT w ZOT na Dąbrowie/Karwinach. Cokolwiek by tam nie zrobić, z racji braku miejsca na czteropziomowy węzeł Ć” la chińskie autostrady, i tak się cały węzeł skorkuje w godzinach szczytu (polecam przejazd GdaƱsk Południe w relacji Gd-Wawa, albo Gdańsk Port o poranku, dla przykładu).
Moim skromnym, bym tę czerwoną zagiął na wschĆ³d w okolicach Koleczkowa i, z całym szacunkiem dla Ś.P. Pana Eugeniusza, wepchnął w Kwiatkowskiego. I wszyscy ( oprĆ³cz przeciwnikĆ³w) szczęśliwi, i rozwiązany problem kolejnych wynalazkĆ³w typu Droga Jakaśtam (nie pomnę koloru) z i do portu w Gdyni.
Tak wiem, że TPK, ale można było Kwiatkowskiego do ZOT dociągnąć, to i dałobysię dalej.

nie można, zjazd z TK jest taki ostry, bo nie pozwolili nawet metra więcej TPK zabrać.
bzw está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 8th, 2019, 07:51 AM   #1758
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 750

Droga za miliardy dla ruchu wakacyjnego? Ja wiem, ze propaganda sukcesu finansowego i gospodarczego jest efektowna ale żeby aż tak? W jaki sposób taka inwestycja za nasze miliardy miałaby pomoc 3M?

Ani w tej, ani w innej postaci. Trasa Kaszubska, OK. Ale OMT? Kompletnie nie ma ROI. Można by zrobić obwodnice dla TIR, na wzór DK50 wokół Wawy, w standardzie DK 1x2, z portu na autostradę, żeby pare istnień ludzkich poratować i ewentualnie płynność drgnąć. Ale tu tez nie widzę ROI. Ta droga/drogi i tak się zapchają bo nie maja alternatywy w postaci pociągu/szybkiego tramwaju. Ruch wakacyjny to 2-3 miesiące w roku. A ZOT stoi codziennie 12mcy. Ludzie z miasta w przeważającej większości wybierają miejskie jezdnie, choćby Aleje, zamiast ZOT. Wiec ZOT w większości to ruch podmiejski. A inwestować w niego to jak podrzynać gałąź na której się siedzi. Lepiej zmieniać MPZP i skupować działki żeby budować osiedla na wschód od ZOT. Tańsze i długoterminowe rozwiązanie.

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2019, 05:41 AM   #1759
agradek
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by bzw View Post
nie można, zjazd z TK jest taki ostry, bo nie pozwolili nawet metra więcej TPK zabrać.
To lipa...
Chociaż nie wiem, jak tam do końca było, co pozwolili, co nie. Za to wiem co widzę - znalazło się miejsce na dwa dłuuuuuuuuuugie pasy wyłączenia, a nie bździna taka jak na wspomnianych przeze mnie węzłach na POG... Można wszystko jak się chce. I myśli.
agradek no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2019, 07:53 AM   #1760
Macioslaw16
amator wysokości

Macioslaw16's Avatar

Likes (Received): 214

Quote:
Originally Posted by ALESSANDRO View Post
Droga za miliardy dla ruchu wakacyjnego? Ja wiem, ze propaganda sukcesu finansowego i gospodarczego jest efektowna ale żeby aż tak? W jaki sposób taka inwestycja za nasze miliardy miałaby pomoc 3M?

Ani w tej, ani w innej postaci. Trasa Kaszubska, OK. Ale OMT? Kompletnie nie ma ROI. Można by zrobić obwodnice dla TIR, na wzór DK50 wokół Wawy, w standardzie DK 1x2, z portu na autostradę, żeby pare istnień ludzkich poratować i ewentualnie płynność drgnąć. Ale tu tez nie widzę ROI. Ta droga/drogi i tak się zapchają bo nie maja alternatywy w postaci pociągu/szybkiego tramwaju. Ruch wakacyjny to 2-3 miesiące w roku. A ZOT stoi codziennie 12mcy. Ludzie z miasta w przeważającej większości wybierają miejskie jezdnie, choćby Aleje, zamiast ZOT. Wiec ZOT w większości to ruch podmiejski. A inwestować w niego to jak podrzynać gałąź na której się siedzi. Lepiej zmieniać MPZP i skupować działki żeby budować osiedla na wschód od ZOT. Tańsze i długoterminowe rozwiązanie.
Wiesz, jeżeli chodzi o OPAT, albo przebieg OMT, który będzie się kończył między Wejherowem, a Redą, to nie tyle chodzi o autostradę dla ruchu wakacyjnego, tylko odciążenie ludzi mieszkających w Rumii, Redzie, części Gdyni. Te miejscowości są sparaliżowane przez dużą część roku.

Co do Helu- zamknąć od Czerwca do Września drogę z Władka na Hel i zostawić wjazd dla lokalsów i komunikacji zbiorowej jeżdżącej z dużym taktem łącznie z przebudową linii kolejowej. Od tego, tak naprawdę powinno się zacząć

ALESSANDRO liked this post
Macioslaw16 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
aglomeracja trójmiasta, droga ekspresowa s6, ekspresówka-s6, gdańsk, obwodnica, obwodnice trójmiasta, pomorskie, pomorze, s-6, trójmiasto

Thread Tools

Posting Rules