[A1] Toruń - Stryków - Page 261 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old August 8th, 2012, 10:49 PM   #5201
torunczyk
Registered User

torunczyk's Avatar

Likes (Received): 19049

Quote:
Originally Posted by maxiigass View Post
Zauważyliście że od Torunia w kierunku Łodzi z drogi nr 91 na autostradę wjazd bezpośredni jest dopiero w Kowalu. Ani w Czerniewicach a na węźle Odolion to przez drogę wojewódzką. Co za bezsens.
A jak daleko jest z DK1 do Odolionu? 100m? 200m? Czy aby nie przesadzasz.
Advertisement

Old August 8th, 2012, 10:58 PM   #5202
Omen X
Registered User

Likes (Received): 576

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
a ile ma byc wjazdów z dk91 jak tylko w jednym miejscu A1 krzyżuje się z obecną jedynka?
Właśnie tam gdzie się krzyżuje, to wjazdu w ogole nie bedzie , ale to już stara, smutna historia.
Omen X no está en línea  
Old August 8th, 2012, 11:38 PM   #5203
maxiigass
BANNED

Likes (Received): 0

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Nie wiem czy wiecie tak jak kolega powiedział powyżej po południowej stronie torunia nie będzie wjazdu na autostradę. Zauważcie że kierowcy mają do wyboru objazd okolo 18 km do węzła na S10 albo właśnie węzeł Odolion no i jeszcze jazda przez miasto (no ale to rozwiązanie jest najgorsze). Także myślałem że chociaż ten węzeł będzie lepiej spasowany.
maxiigass no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old August 8th, 2012, 11:54 PM   #5204
torunczyk
Registered User

torunczyk's Avatar

Ale to że na węźle Czerniewice nie będzie zjazdu wiadomo było od dawna. Genialna dyrekcja s%^&#@ to koncertowo.
Old August 9th, 2012, 09:12 AM   #5205
SSC Fan
Kibic z dala

SSC Fan's Avatar

Likes (Received): 65

W Czerniewicach są dwa węzły, jeden z DK1, drugi, tuż obok z S10. Problem polega na tym, że z tego pierwszego, na DK1 od strony Gdańska, nie ma zjazdu na S10 w kierunku Szczecina a właśnie tak zlokalizowany jest węzeł A1/S10.

Zatem tak jak napisał maxiigass pozostaje pojechać na Odolion albo zawrócić na Lubicz i tam ponownie zawrócić na Szczecin, dojechać do węzła A1/S10 i dopiero tam zjechać na A1

Na Wikimapii znalazłem informację, że w przyszłości ten zjazd ma jednak być. Czy ktoś to może potwierdzić? Wygląda to raczej na mało prawdopodobne. Na stronie kontraktu brak takiej informacji a ze zdjęć satelitarnych widać, że trzeeby było wyburzyć jedną posesję.

EDIT: przeglądając dalej zdjęcia satelitarne, widzę jednak że zjazd do łącznicy z S10 owszem istnieje, tyle że kolizyjny.

Last edited by SSC Fan; August 9th, 2012 at 09:29 AM.
SSC Fan no está en línea  
Old August 9th, 2012, 09:15 AM   #5206
torunczyk
Registered User

torunczyk's Avatar

Obecnie możesz z DK1 zjechać zarówno na A1 na Gdańsk jak i na S10 na Bydgoszcz. Po oddaniu kolejnego odcinka A1, z DK1 będziesz mógł... co najwyżej pojechać do centrum Torunia. Natomiast z A1 będziesz mógł zjechać na S10 i odwrotnie.
Old August 9th, 2012, 12:23 PM   #5207
Janisz77
Registered User

Likes (Received): 47

Dzięki, to już wiedziałem
A to info odnośnie odcinka Stryków - Tuszyn.
Do 25 lipca lider konsorcjum, które jest wykonawcą kluczowego odcinka Stryków - Tuszyn, miał czas, aby dogadać się z bankami w sprawie wstrzymania egzekucji wielomilionowych zobowiązań. Alternatywą była upadłość firmy.

Szczęśliwie zawarto porozumienie, które daje wykonawcy cztery miesiące oddechu. Czy to jednak wiele zmienia? Ktoś da głowę, że latem 2013 pojedzie gotową autostradą? Odpowiedzi można szukać na polach pod Tuszynem. Na razie nieskażonych kroplą betonu.
Janisz77 no está en línea  
Old August 9th, 2012, 01:49 PM   #5208
fanatyk
Registered User

Likes (Received): 155

Quote:
Originally Posted by Janisz77 View Post
Dzięki, to już wiedziałem
A to info odnośnie odcinka Stryków - Tuszyn.
Do 25 lipca lider konsorcjum, które jest wykonawcą kluczowego odcinka Stryków - Tuszyn, miał czas, aby dogadać się z bankami w sprawie wstrzymania egzekucji wielomilionowych zobowiązań. Alternatywą była upadłość firmy.

Szczęśliwie zawarto porozumienie, które daje wykonawcy cztery miesiące oddechu. Czy to jednak wiele zmienia? Ktoś da głowę, że latem 2013 pojedzie gotową autostradą? Odpowiedzi można szukać na polach pod Tuszynem. Na razie nieskażonych kroplą betonu.
Nie ten wątek i nie ta firma. Do Tuszyna buduje Polimex, a porozumienie podpisało PBG. Wszystko co piszesz to jakaś bzdura, nie tylko nie na temat, ale równiez nadająca sie do kosza.
fanatyk no está en línea  
Old August 9th, 2012, 05:52 PM   #5209
Janisz77
Registered User

Likes (Received): 47

Wrzuciłem tę wiadomość, bo myślałem że może kogoś zainteresuje.Nie chcesz nie czytaj. A czy ja pisałem że to w kontrakcie Stryków Kowal? Wiem ze buduje to Polimex. Ja to wszystko wiem, zwyczajny news odnośnie nastepnego waznego odcinka, nic więcej. Wiadomość przeczytałem w necie więc nie wiem czy jest prawdą ale jak wiesz lepiej to napisz.
Janisz77 no está en línea  
Old August 9th, 2012, 06:41 PM   #5210
luter35
Registered User

luter35's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by fanatyk View Post
Nie ten wątek i nie ta firma. Do Tuszyna buduje Polimex, a porozumienie podpisało PBG. Wszystko co piszesz to jakaś bzdura, nie tylko nie na temat, ale równiez nadająca sie do kosza.
Co prawda to nie ten wątek, ale niektórych trzeba wyprowadzić z błędu. Oczywiście, że Polimex podpisał pod koniec lipca br. porozumienie z bankami o 4-miesięcznym wstrzymaniu egzekucji zobowiązań (głównie wykupu obligacji).
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Poli...i-2601259.html

Natomiast PBG nadal jest w stanie upadłości układowej i do jakiegokolwiek porozumienia mają daleko. Zanim napiszesz "bzdura", najpierw sprawdź...
luter35 no está en línea  
Old August 9th, 2012, 08:44 PM   #5211
fanatyk
Registered User

Likes (Received): 155

Oczywiście masz rację pomyliło mi się
fanatyk no está en línea  
Old August 10th, 2012, 12:52 PM   #5212
modzerowiak
Registered User

Likes (Received): 59

SRB samo wypowiedziało umowę i schodzi ze wszystkich odcinków autostrady A1 !!! (informacja nieoficjalna)
modzerowiak no está en línea  
Old August 10th, 2012, 01:01 PM   #5213
damianmmm
Registered User

damianmmm's Avatar

Likes (Received): 1327

Na Kowal-Sójki również wypowiedziało umowe?
damianmmm no está en línea  
Old August 10th, 2012, 01:03 PM   #5214
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 2160

to no będą niezłe jaja(jeśli to prawda)
IgorSel no está en línea  
Old August 10th, 2012, 01:04 PM   #5215
modzerowiak
Registered User

Z tego co słyszałem to na 3 odcinki. ] Wiadomość już z kolejnej ręki, więc mogą być jakieś przekłamania.
Pewnie w najbliższym czasie będzie jakiś komunikat.
Old August 10th, 2012, 01:08 PM   #5216
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

do 10 sierpnia gdaka dała deadline SRB w ziązku z odcinkiem Brzezie-Kowal, może tylko o iego chodzi?
Dziwne żeby SRB zrezygnowało Toruń-Brzezie gdzie ostatnio przyspieszyli prace albo Kowal-Sójki gdzie tak niewiele zostało do szczęścia
IgorSel no está en línea  
Old August 10th, 2012, 01:10 PM   #5217
modzerowiak
Registered User

Deadline był jakoś do przyszłego tygodnia. Wczoraj była rada budowy. SRB widocznie chciało samo wypowiedzieć, zanim by ich wyrzucili. Pewnie uważają że taka pozycja będzie lepsza. GDDKia nie chciała się zgodzić na zejście tylko z jednego odcinka (brzezie -kowal) Albo wszystkie albo żaden.
Użyli klauzuli 16 coś tam, że zamawiający nie realizuje ich słusznych żądań itp
Old August 10th, 2012, 01:14 PM   #5218
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

no jesli tak to chyba przelicytowali, trzeba było odpuścić Brzezie-Kowal i dać im reszte kończyć , a tak w życiu nie znajda kasy na nowe przetargi z realniejszymi cenami dla ok 100km autostrady
IgorSel no está en línea  
Old August 10th, 2012, 01:29 PM   #5219
toonczyk
autostradożerca

toonczyk's Avatar

Jeżeli odstąpili od umowy na podstawie subklauzuli 16.2 (d) WK (zamawiający nie wykonuje swoich zobowiązań), to skończy się tak jak z COVEC - odstepienie od umowy zostanie przez GDDKiA odrzucone jako bezskuteczne. Potem kilka lat w sądzie i prawdopodobne jest, że Sisk zapłaci za to wszystko lekko licząc kilkaset milionów złotych.
Old August 10th, 2012, 01:39 PM   #5220
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 16538

Nie dobrze
Rusonaldo está en línea ahora  
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Tags
łódź, łódzkie, a-1, autostrada-a1, e75, kujawsko-pomorskie, toruń, włocławek