[Bratislava] Petržalka City - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 15 votes, 5.00 average.
Old October 21st, 2007, 09:30 PM   #81
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Likes (Received): 1764

suhlas prave som chcel napisat ze doprava je obojsmerna
matiasmx no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 21st, 2007, 11:04 PM   #82
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
No, celý ten červený štvorec má na šírku tak 600 metrov, tých 300 m sa dá prejsť aj peši od tej električky. Samozrejme, že Bosákova by sa musela rozšíriť. Podľa teba trať rýchloelektričky nebude tepna mesta? V tom červenom štvroci nemusia byť žiadne administratívne kolosy, stačí jeden. Neviem, ale práve preto, že tam bude rýchloelektrička, tak je to podľa mňa miesto vhodné na administratívu. Aspoň by električky boli vyťažené aj cestou zo Starého Mesta. Myslím tým, že ľudia by necestovali tak ako dnes ráno z Petržalky a večer späť, ale ľudia by konečne chodili po celý deň aj do Petržalky, až vtedy sa stane súčasťou mesta.
Ok, polozme si inu otazku: Preco by mal byt prave na mieste tych dvoch obytnych vezi administrativny objetk?
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2007, 12:39 AM   #83
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4299

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
Ok, polozme si inu otazku: Preco by mal byt prave na mieste tych dvoch obytnych vezi administrativny objetk?
A prečo by tam nemal byť? Myslím, že som uviedol nejaké dôvody v predchádzajúcom poste.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2007, 12:46 AM   #84
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
A prečo by tam nemal byť? Myslím, že som uviedol nejaké dôvody v predchádzajúcom poste.
A preco by tam nemal byt bytovy dom s polyfunkcnym parterom? ked hovorime o konkretnej parcele.
Old October 22nd, 2007, 12:50 AM   #85
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Inak ku administrativnym komplexom - ukazovatele naznacuju ze boom administrativnych komplexov sa konci, priestory ostavaju dlhodobo prazdne atd - bratislava je pomaly presytena velkokapacitnymi kancelarskymi priestormi.
Old October 22nd, 2007, 12:51 AM   #86
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Likes (Received): 111

Quote:
Quote:
A preco by tam nemal byt bytovy dom s polyfunkcnym parterom? ked hovorime o konkretnej parcele.
Tak sa uz nejak dohodnite lebo tu z toho bude nehorazny flame

Tiez by mna ale zaujimalo preco by bol bytovy dom lepsi ako administrativa. Qwertove argumenty tu uz boli, na rade je obhajoba bytovky
e2ek1el no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2007, 12:53 AM   #87
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Quote:
Inak ku administrativnym komplexom - ukazovatele naznacuju ze boom administrativnych komplexov sa konci, priestory ostavaju dlhodobo prazdne atd - bratislava je pomaly presytena velkokapacitnymi kancelarskymi priestormi.
aha...ked som daval re tak to tu este nebolo Ale ked si odmyslis vacancy rate, cisto z urbanistickeho hladiska, fakt by nebolo lepsie preferovat na danom uzemi administrativu?
Old October 22nd, 2007, 12:57 AM   #88
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by e2ek1el View Post
Tak sa uz nejak dohodnite lebo tu z toho bude nehorazny flame

Tiez by mna ale zaujimalo preco by bol bytovy dom lepsi ako administrativa. Qwertove argumenty tu uz boli, na rade je obhajoba bytovky
Zeby sulad s uzemnym planom, logicke doplnenie okolitej zastavby, plynule pokracovanie vystavby bytov v najblizsom okoli, doplnenie do vnutrobloku s poloverejnym priestorom absencia kvalitneho byvania za prijatelne ceny - konieckoncov ako vzdy. blizkost obcianskej vybavenosti a nadvaznost - ano aj - na buduce zlepsenie dopravy v prijatelnej pristupovej vzdialenosti, mensia narocnost na dopravnu zataz - byty nepotrebuju tolko parkovacich miest ako administrativa. a najma - blizsie k najazdu na most kludne suhlasim s vytvorenim polyfunkcneho - nie cisto administrativneho - komplexu s rozsirenim sluzieb pre susediacu bytovu vystavbu.
Old October 22nd, 2007, 12:59 AM   #89
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by e2ek1el View Post
aha...ked som daval re tak to tu este nebolo Ale ked si odmyslis vacancy rate, cisto z urbanistickeho hladiska, fakt by nebolo lepsie preferovat na danom uzemi administrativu?
Dane uzemie - urbanizmus je aj o suvislostiach, nemozes uplne ignorovat to co uz existuje. a ak sa niekde ziada doplnit do bloku - co v Petrzalke chyba ale stare mesto to plne vyuziva - vystavbu, volis take funkcie, ktore su si pribuzne a ktore nebudu narusat funkciu tychto vnutornych priestorov. a podla mna hned vedla moze vzniknut prave blok polyfunkcny s administrativou obchodmi a sluzbami.
Old October 22nd, 2007, 01:01 AM   #90
zuzana
AA

zuzana's Avatar

preto riesim prave konkretnu parcelu a nie uzemie. podjednotkou uzemia je zona a zony blok, bloku budova.
Old October 22nd, 2007, 01:02 AM   #91
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Quote:
Zeby sulad s uzemnym planom, logicke doplnenie okolitej zastavby, plynule pokracovanie vystavby bytov v najblizsom okoli, doplnenie do vnutrobloku s poloverejnym priestorom absencia kvalitneho byvania za prijatelne ceny - konieckoncov ako vzdy. blizkost obcianskej vybavenosti a nadvaznost - ano aj - na buduce zlepsenie dopravy v prijatelnej pristupovej vzdialenosti, mensia narocnost na dopravnu zataz - byty nepotrebuju tolko parkovacich miest ako administrativa. a najma - blizsie k najazdu na most kludne suhlasim s vytvorenim polyfunkcneho - nie cisto administrativneho - komplexu s rozsirenim sluzieb pre susediacu bytovu vystavbu.
suhlasim ale obavam sa ze to "blizsie k najazdu na most" nam zaberu architektonicke skvosty typu Krasovskeho alebo Bosakova
Old October 22nd, 2007, 01:05 AM   #92
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Quote:
preto riesim prave konkretnu parcelu a nie uzemie. podjednotkou uzemia je zona a zony blok, bloku budova.
aha tak to som si asi nevsimol, uz mi to dokonca aj dava zmysel

Last edited by e2ek1el; October 22nd, 2007 at 01:12 AM.
Old October 23rd, 2007, 06:31 AM   #93
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by matiasmx View Post
no co dodat 28 rokou som byval v petrzalke na Gessayovej a ani nahodou nemozem povedat ze by to bolo nieco hrozne a spinave, pred 15 rokmi to bolo len o trosku horsie a to len vtom ze stromy boli este nevyrastene a domy neboli nepozateplovane takze asi len tolko..
nechcem zbytocne prudit flame, ale otazka je ci si niekedy byval aj v niecom inom, inej stvrti a vies porovnavat. castokrat sa stretavam s nazorom ze panelak v petrzalke je super, od ludi, ktorí nikdy neokusili byvanie v inej stvrti v tehlovom, resp. rodinnom dome.
ta cast petrzalky okolo buduceho Petrzalka City, je pre mna zial gheto a socka byvanie, citim sa tam zle aj za dna, rozhodne by som tam svoje dieta hrat sa na ulicu nevypustil. Je to pre mna o tom, ze zavriet sa do bytu a tam zostat cely den a radsej neist von. Co pre mna nie je plnohodnotne byvanie. Nehovorim, ze to maju zburat alebo co, nech si tam ziju ludia, ktorym to vyhovuje. Ale narazal som na to, ze ceny tychto nekvalitnych bytov v hroznej stvrti su uz tak premrstene teraz, ze naozaj len idiot si tam moze kupit byt za 2 - 3,5 mega. Ked za porovnatelne peniaze si kupi nieco lepsie v lepsej stvrti.

Last edited by hurahura; October 23rd, 2007 at 06:42 AM.
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2007, 09:39 AM   #94
trashmaster01
Registered User

Likes (Received): 74

ja som napriklad byval svojich prvych 19rokov na kolibe, uplne hore na brectanovej v krasnom dome takmer v lese, a teraz uz niekolko rokov byvam "v tej hroznej stvrti", blizko planovaneho petrzalka city, a zije sa mi tu vyborne, dokonca sa moja dcera hrava vonku pred domom...a moj nazor je ze je to uplne naopak ako si napisal, nie je to o tom ze niekto nikdy nebyval inde ako v petrzalke a tak nevie ze byva v sockarskom gete, ale ze ten kto nikdy nebyval v petrzalke si mysli ze je to soc gheto a ma mierne skreslene predstavy vytvorene na zaklade prechadzania a navstev stvrte ..(priznavam ze petrzalka ma trochu taky neziaduci fiiiiling , ale vobec to nie je take dramaticke, a uz vobec sa nebojim chodit von)

ps. petrzalka ma najviac zelene so vsetkych mestkych casti
trashmaster01 no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2007, 01:54 PM   #95
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Likes (Received): 1764

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
nechcem zbytocne prudit flame, ale otazka je ci si niekedy byval aj v niecom inom, inej stvrti a vies porovnavat. castokrat sa stretavam s nazorom ze panelak v petrzalke je super, od ludi, ktorí nikdy neokusili byvanie v inej stvrti v tehlovom, resp. rodinnom dome.
ta cast petrzalky okolo buduceho Petrzalka City, je pre mna zial gheto a socka byvanie, citim sa tam zle aj za dna, rozhodne by som tam svoje dieta hrat sa na ulicu nevypustil. Je to pre mna o tom, ze zavriet sa do bytu a tam zostat cely den a radsej neist von. Co pre mna nie je plnohodnotne byvanie. Nehovorim, ze to maju zburat alebo co, nech si tam ziju ludia, ktorym to vyhovuje. Ale narazal som na to, ze ceny tychto nekvalitnych bytov v hroznej stvrti su uz tak premrstene teraz, ze naozaj len idiot si tam moze kupit byt za 2 - 3,5 mega. Ked za porovnatelne peniaze si kupi nieco lepsie v lepsej stvrti.
no co ti na to povedat je to tvoj nazor a ja ho respektujem, vela ludi ma skresleny nazor z minulosti este z cias ked boli vsade grafiti a kopa narkomanov ano aj take obdobie som tam zazil... ano byvam aj inde ako v petrzalke teraz byvam v ruzinove v starsom obytnom dome tehlovom ( je to zhodou okolnosti ten dom kde vcera vybuchol ten byt ) takzer poznam aj ine byvanie ako v tej "strasnej petrzalke"

trashmaster01
s tou zelenou mas uplnu pravdu je to tam vsade krasne zelene a ak sa to podari udrzat v takom stave tak za 10 rokov uz panelaky ani nebude vidiet.. tie stromi som videl ako sadenicky teda ako take trochu vacsie sadenicky ale za tu dobu narastli krasne stromy tolko asi zatial k teme..
matiasmx no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2007, 02:08 PM   #96
zuzana
AA

zuzana's Avatar

K tomu napriklad najblizsie okolie Petrzalka City - Halova ulica s jej vnutroblokom, je stale predmetom studentskych sutazi na revitalizaciu, takze sa pravdepodobne dockame aj nejakej tej realizacie.
Myslim ze je lepsie respektovat obyvatelov a ich snahu o zlepsenie ako im za kazdu cenu demolovat ich byvanie.
Old October 23rd, 2007, 04:19 PM   #97
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Petržalka určite potebuje novú výstavbu aj revitalizáciu. Podľa mňa by sa tam už nemali stavať čisto obytné budovy, takých je tam dosť. Treba polyfunkciu, kde bývanie bude len doplnkové. Revitalizácia je tiež nutná. Treba skrášliť okolie budov ako aj samotné budovy. Tým ale nemyslím natrieť ich tou najnevkusnejšou farbou, na ktorú majú v Baumaxe akciu. Možno by sa na tej revitalizácii mali podielať najmä investori, ktorí tam budú niečo stavať.
Old October 23rd, 2007, 04:35 PM   #98
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Petržalka určite potebuje novú výstavbu aj revitalizáciu. Podľa mňa by sa tam už nemali stavať čisto obytné budovy, takých je tam dosť. Treba polyfunkciu, kde bývanie bude len doplnkové. Revitalizácia je tiež nutná. Treba skrášliť okolie budov ako aj samotné budovy. Tým ale nemyslím natrieť ich tou najnevkusnejšou farbou, na ktorú majú v Baumaxe akciu. Možno by sa na tej revitalizácii mali podielať najmä investori, ktorí tam budú niečo stavať.
Mozno hej, ale investori su vacsinou o tom ze robia len to co sa im oplati. a pochybujem ze do toho patri vyber farieb na fasady panelakov
Old October 23rd, 2007, 04:46 PM   #99
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
Mozno hej, ale investori su vacsinou o tom ze robia len to co sa im oplati. a pochybujem ze do toho patri vyber farieb na fasady panelakov
Do toho treba investorov donútiť, jasné, že dobrovoľne neprestavajú celú Petržalku. Dá sa to riešiť buď individuálne, teda občania to budú požadovať pri verejnom prerokovaní zámeru, alebo by sa o to plošne mohla starať mestská časť. Petržalka sa nemusí báť, o nedostatok investorov, preto si môže klásť aj podmienky.
Old October 23rd, 2007, 04:55 PM   #100
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Do toho treba investorov donútiť, jasné, že dobrovoľne neprestavajú celú Petržalku. Dá sa to riešiť buď individuálne, teda občania to budú požadovať pri verejnom prerokovaní zámeru, alebo by sa o to plošne mohla starať mestská časť. Petržalka sa nemusí báť, o nedostatok investorov, preto si môže klásť aj podmienky.
Akurat petrzalcania nie su tak emotivne zainteresovani ako napriklad ruzinovcania. zazraky by som velmi necakala
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules