[S2] Południowa Obwodnica Warszawy (Puławska - Lubelska bez węzła) - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 21st, 2008, 09:08 PM   #81
Getysz
FatBack

Getysz's Avatar

Likes (Received): 184

Quote:
Originally Posted by pietreck View Post
Jest uzgodnienie Inspektora Sanitarnego dla S2 na odcinku Konotopa-Lotnisko.

http://www.bip.mazowsze.uw.gov.pl/news.php?id=10564
niech mi teraz ktos uprzejmie wytłumaczy, co ma inspektor sanitarny do drogi S2 albo jakiejkolwiek innej drogi
Advertisement

Old July 22nd, 2008, 12:07 AM   #82
Witt
Registered User

Witt's Avatar

Likes (Received): 2

....

Last edited by Witt; October 15th, 2009 at 04:00 AM.
Witt no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2008, 01:48 AM   #83
tomkrt
Registered User

Likes (Received): 256

Quote:
Originally Posted by Witt View Post
Chodzi o sposób odprowadzania ścieków z drogi, potrzebne są specjalne zbiorniki, potrzeba jest zadecydować co stanie sie z infrastrukturą która zostanie przez budowę drogi zniszczona, jak zaplanowano zastępcze rozwiązania. Z resztą uzgodnienie inspektora jest tylko jednym z około 30'tu uzgodnień do PB.
Nie zupełnie tak. Inspektor sanitarny aprobuje inwestycje pod względem oddziaływania na środowisko życia ludzi i na zdrowie ludzi.
Czy nie tylko kwestie odprowadzania ścieków, ale przedewszyskim hałas, zabezpieczenia, wpływ na obiekty wrażliwe tj. szpitale, przedszkola, szkoły.
sprawdza czy nie są przekroczone normatywy hałasu w czasie dnia i nocy.
Podobnie w kwesti zanieczyszczeń powietrza. Czy strefa przekroczeń wychodzi poza pas drogowy, jaka jest strefa oddziaływania itp.
Może też wnosić zastrzeżenia do proponowanych technologii realizacji inwestycji lub użytych materiałów jeśli mogły by one negatywnie oodziaływać na zdrowie ludzi.
tomkrt no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 24th, 2008, 10:11 PM   #84
KamileQ1987
Registered User

Likes (Received): 0

Witam wszystkich! Mam pytanie dotyczące Południowej Obwodnicy Warszawy, która jest częścią autostrady A2. Jak myślicie, jak droga ta będzie oznakowana? A2, S2 czy może A2 i S2 (podwójnie)? Logicznie wydaje się, że powinna być oznakowana podwójnie. Dziwnie by to wyglądało np. jadąc od Strykowa, wszędzie oznaczona będzie na niebieskich tablicach z oznaczeniem A2, aż nagle A2 się kończy i powstaje S2 z zielonymi tablicami a po przejechaniu S2 znów A2 na niebiesko... Wiem, że wybiegam mocno w przyszłość ale to taka mała ciekawostka dla mnie z tym oznaczeniem
KamileQ1987 no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2008, 10:50 PM   #85
Picek
Registered User

Picek's Avatar

Likes (Received): 640

będzie S2, bo wtedy na pewno będzie darmowa - a taka powinna być oBwodnica (ale gafa ).

Last edited by Picek; July 28th, 2008 at 08:37 PM.
Picek no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2008, 09:24 AM   #86
yasioo7
senior assistant designer

yasioo7's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by KamileQ1987 View Post
Witam wszystkich! Mam pytanie dotyczące Południowej Obwodnicy Warszawy, która jest częścią autostrady A2. Jak myślicie, jak droga ta będzie oznakowana? A2, S2 czy może A2 i S2 (podwójnie)? Logicznie wydaje się, że powinna być oznakowana podwójnie. Dziwnie by to wyglądało np. jadąc od Strykowa, wszędzie oznaczona będzie na niebieskich tablicach z oznaczeniem A2, aż nagle A2 się kończy i powstaje S2 z zielonymi tablicami a po przejechaniu S2 znów A2 na niebiesko... Wiem, że wybiegam mocno w przyszłość ale to taka mała ciekawostka dla mnie z tym oznaczeniem
Południowa Obwodnica Warszawy nie jest częścią autostrady A2. POW będzie w standardzie drogi ekspresowej, z odstępstwami od dopuszczalnych odległości międzywęzłowych, a więc o parametrach jeszcze niższych niż dla drogi ekspresowej. Od węzła Konotopa do węzła Lubelska zostanie oznakowana jako droga ekspresowa S2.
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2008, 04:08 AM   #87
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 1003

No tak, ale faktycznie oznakowanie drogowskazowe będzie ‘czytelne’ zwłaszcza dla obcokrajowców. Poza tym, znając życie, na ‘niebieskich’ znakach będzie ‘Warszawa’ (od wschodu i od zachodu), a na ‘zielonych’ od razu wskoczy, odpowiednio, Terespol oraz Poznań. Np. wg podobnej zasady jest oznakowany wlot od strony Białegostoku przed Trasą Toruńską: w prawo na TT mamy ‘Warszawa Centrum’, a prosto ‘Warszawa Praga’ (lub Targówek – nie pamiętam już). I jak jechać na Wrocław czy w ogóle trafić na obwodnicę?
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2008, 08:21 PM   #88
KamileQ1987
Registered User

Mnie też wydaje się, że oznaczenie podwójne jest najlepsze. Będąc na węźle Konotopa będzie można stracić orientację jak A2 się urwie. Ale tym to będziemy martwić się później. Najważniejsze, żeby droga została szybko wybudowana bo jest to jedna z najważniejszych dróg w Warszawie.
KamileQ1987 no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2008, 11:39 AM   #89
grekoo
nieśląski częstochowianin

Likes (Received): 12

Quote:
Originally Posted by Picek View Post
będzie S2, bo wtedy na pewno będzie darmowa - a taka powinna być odwodnica.
Heh, mogłoby być tak jak w Słowenii od lipca - winieta półroczna lub roczna i jeździsz ile chcesz po wszystkich autostradach. Bramki są i na bramkach czasami stoją odpowiedni kontrolerzy i patrzą czy masz winietkę.

Ps. I nie odwodnica tylko obwodnica
grekoo no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2008, 03:36 PM   #90
eirik
Registered User

Likes (Received): 286

Taa, przejeżdżałem na początku lipca przez Słowenię i musiałem szukać bezpłatnej alternatywy dla Maribor-granica z Austrią (nie było to trudne). 35 euro za 10 km to zdecydowanie powyżej mojej granicy akceptacji
Przy okazji, po przejechaniu granicy, już w Austrii, pierwszy napotkany drogowskaz kierował na autostradę.
Old July 28th, 2008, 06:18 PM   #91
grekoo

Ja kupiłem winietę, bo jechałem z Mariboru na Istrię, a koszt winietki byłby porównywalny z kosztem autostrady Zagrzeb-Rijeka tam i spowrotem.

dla Częstochowy!
Old July 28th, 2008, 07:01 PM   #92
Legia

autostrady w Słowenii nie dość że są okropnie drogie to jeszcze strasznie krótkie bo kraj ma wielkość województwa śląskiego
Legia no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2008, 10:01 PM   #93
grekoo

Zależy jakie. Ja jechałem od granicy z Austrii do Kopru trasą, która ma ok. 250 km.

dla Częstochowy!
Old July 28th, 2008, 10:09 PM   #94
Zawisza
'czerniakoskie'

Zawisza's Avatar

Likes (Received): 32

Panowie, chciałbym zauważyć że jest to wątek o S2, a nie o autostradach w Słowenii

A żeby było w temacie - na granicy Michałowic i Ursusa, dokładnie w miejscu węzła Al. Jerozolimskie budują nowy gazociąg. Mam nadzieję, że ta budowa uwzględnia istnienie węzła
Old July 28th, 2008, 11:00 PM   #95
Piotrek_409
Registered User

Likes (Received): 3

wydaje mi się, że w perpsektywie 15 - 20 lat Warszawa (+ aglomeracja) będzie potrzebowała porzadnej obwodnicy a nie jakiejś s-ki przez miasto, Myślę, że jak Warszawa jeszcze trochę się rozbuduje na południe to S2 zacznie pełnić rolę takiej "trasy łazienkowskiej" a docelowo powstanie autostradowa obwodnica (A2) przez Górę Kalwarię.

oznaczenia to zupełnie inna bajka. Mam wrażenie, że w Polsce cały system regulacji oznaczeń wymaga przemyslenia i gruntownej reformy (no, ale niech najpierw wybuduja co trzeba) - może warto założyć o tym osobyn wątek EOT
Piotrek_409 no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2008, 11:18 PM   #96
Mateusz
Registered User

Likes (Received): 277

W ogóle Warszawa pwoinna miec dobra obwodnice, S8 powinna isc w okolicah Trasy Mostu Polnocnego
Mateusz no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 12:24 AM   #97
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

To w jakich okolicach ma biec w rzeczywistości?
Sponsor no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 01:46 AM   #98
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 8585

O matkobosko. Zaraz znów się zacznie dyskusja gdzie co ma biec i w jakiej odległosci.
Od lat nic tylko dyskusja czemu tu, a nie tam.
Nadchodzi czas budowania. Nie - dyskutujemy czemu tu, a nie dalej.

Piotrku. W perspektywie 15-20 lat niech chociaż zbudują porządne S-ki przez miasto.
A2 przez Górę Kalwarię nie poleci. Z prostej przyczyny - zapisy Dyrektywy Siedliskowej.
Robert_C no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 11:23 AM   #99
Piotrek_409
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
O matkobosko. Zaraz znów się zacznie dyskusja gdzie co ma biec i w jakiej odległosci.
Od lat nic tylko dyskusja czemu tu, a nie tam.
Nadchodzi czas budowania. Nie - dyskutujemy czemu tu, a nie dalej.
typowe polskie myślenie... nie uczyć się na błędach, nie myśleć

w czym obecnie są najwieksze problemy w tyczeniu nowych dróg/ austostrad? w wykupie gruntów i protestach społecznych

jeśli dzisiaj odpowiednie władze, stowarzyszenia (może choćby taki siskom choć w to wątpie) zaczęłyby odpowiedzialnie myśleć to przynajmniej zaplanowanoby rezerwę pod przyszłą dużą obwodnicę A2, tak żeby w przyszłości uniknąć problemów, które tak dobrze znamy obecnie. Warszawa za 20 - 30 lat może trochę urosnąć i mieć 4 - 5 mln mieszkańców (to nie żart stolice dużych krajów Madryt, Berlin, Kijów czy choćby Ateny tyle mają...) i co wtedy? s2 owszem się przyda, ale nie wystarczy

Ciekawe co będą myślały nasze dzieci...: znowu jakaś makabrycznie powykrzywania trasa i osiedla mieszkanowie z balkonami na jezdnie i nie kończące się protesty.

Ja nie kwestiuje tego gdzie zamierzają budować teraz s2 ale wkurza mnie brak strategii na kilkadziesiąt lat (a pewnie było tak również 20 lat temu), i opór materii .
Piotrek_409 no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 12:14 PM   #100
KP
Registered User

Likes (Received): 122

Ja myślę że akurat w strategiach to my jesteśmy dobrzy. Gorzej z ich późniejszą realizacją.
KP no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
a-2, autostrada-a2, obwodnica, obwodnica warszawy, s-2, warszawa

Thread Tools

Posting Rules