[Nowy Targ] Skanska Nowy Targ - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 13th, 2016, 01:57 PM   #101
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 34575

Quote:
Tylko do 22 kwietnia kierowcy będą mogli parkować swoje samochody przy ulicy świętego Wita. Potem parking zostanie zlikwidowany, bo działkę kupił prywatny inwestor, którzy zamierza wybudować tam biurowiec.
http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,...266-28375.html
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 13th, 2016, 02:00 PM   #102
tomato99
Registered User

Likes (Received): 735

Nie pierdzielą się w tańcu. Kupują i przechodzą od razu do rzeczy.
tomato99 no está en línea   Reply With Quote
Old April 13th, 2016, 02:32 PM   #103
pierwszyyeti
Registered User

Likes (Received): 2241

Od początku było wiadomo, że kierowcy mają tam miejsce tylko do 22 kwietnia. Warunki przetargu.
pierwszyyeti no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 13th, 2016, 05:22 PM   #104
jacekq
Registered User

Likes (Received): 7532

Quote:
Tylko do 22 kwietnia kierowcy będą mogli parkować swoje samochody przy ulicy świętego Wita.
Quote:
Originally Posted by tomato99 View Post
Nie pierdzielą się w tańcu
Oczywiście w tańcu świętego Wita...
Old April 14th, 2016, 05:15 PM   #105
jwojcie
Registered User

Likes (Received): 4650

Quote:
Originally Posted by lulek89 View Post
Nie rozumiem jak można nie doceniać jednego z niewielu takich modernistycznych placów w Polsce. Bo bloki są brudne? Sedesowce też były brudne a nikt nie mówił o burzeniu i rekonstrukcji czynszówek.
Quote:
Originally Posted by salto_angel View Post
Chyba jeszcze raz trzeba wrzucić wizki z malowania elewacji by TUMW, żeby niektórzy zrozumieli: http://tumw.pl/plac-nowy-targ-wedlug-tumw/

I będę wrzucał tak długo, jak długo będą pojawiały się pomysły zmiany tam czegokolwiek.
Wystarczy znać kogoś kto mieszka(ł) w dziuplach zwanych mieszkaniami mieszczącymi się w tychże blokach, żeby nie doceniać To jak tam jest sprawa kuchni rozwiązana To się na akademiki może nadaje w obecnej formie nie na mieszkania. Z drugiej strony zdarza się teraz gorsza mieszkaniówka. Mieszkania w tych bloczkach na nowym targu przynajmniej są dwustronne

lulek89, wessig liked this post
jwojcie está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 15th, 2016, 05:22 PM   #106
lewandovski
DDR FAN

lewandovski's Avatar

Likes (Received): 984

Tutaj mozna byloby zbudowac cos w stylu poznanskich alf:

oliwka - istniejaca zabudowa
zielen - propozycja
roz - ew. mozliwosc rozbudowy
lewandovski no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2016, 06:44 PM   #107
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 15663

Jakiś czas temu czytałem mpzp i jeśli się nie mylę powyższa propozycja nie spełnia warunków.
zajf no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2016, 07:00 PM   #108
lewandovski
DDR FAN

lewandovski's Avatar

zapewne masz racje, to luzna koncepcja w ktorej chodzi o wlaczenie tych dwoch bliurowcow stojacych po obu stronach dzialki do nowego ukladu urbanistycznego. zdradzisz mi co nalezaloby tu zmienic? rzucilem okiem na plany, ale nie jestem w tym zakresie sprawny.
Old April 15th, 2016, 07:16 PM   #109
zajf
Registered User

zajf's Avatar

nie mam planu pod ręką ale od ulicy była obowiązującą linia zabudowy z oraz założona minimalna wysokość, która wyklucza taki pawilon.
Old April 15th, 2016, 08:09 PM   #110
Curz
que conoce muchos idiomas

Curz's Avatar

Likes (Received): 1969

Quote:
Originally Posted by lewandovski View Post
Tutaj mozna byloby zbudowac cos w stylu poznanskich alf:
Trzy punktowce to swietny pomysl, ale dlaczego skazujesz wielkomiejska ulice na kurnikowata pierzeje?
No existe ningśn ser supremo. Cuando te mueres, te mueres y ya, listo, se acabó.

jar_007 liked this post
Curz no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2016, 09:24 PM   #111
lewandovski
DDR FAN

lewandovski's Avatar

ciekaw jestem jak wyglada wylozenie przepisow. ten pawilon jest w zasadzie czescia calego zespolu. czy przy takiej opcji byloby inaczej?

@curz - nikogo nie skazuje, wyrok jeszcze nie zapadl. moim zdaniem tego typu rozwiazania, spotykane dosc czesto w budownictwie poznomodernistycznym oddzialywuja wielkomiejsko.

tak jak tutaj w lipsku (niestety zburzyli ):

w dreznie:

w chemnitz:

czy w poznaniu:

takie rozwiazanie pozwoliloby na spojna kompozycje razem z istniejacymi biurowcami, a w momencie wyburzenia jednego lub obu, na uzupelnienie komplexu o kolejny, lub dwa budynki.

kacpi2532, Danielewicz liked this post
Old April 16th, 2016, 12:13 PM   #112
Rikitiki
Registered User

Likes (Received): 645

Bardzo dobra propozycja, i chyba najbardziej pasująca do tego miejsca. Mam nadzieję, że nie zatkają tej dziury kolejnym wielkogabarytowym klocem.
Ale koszty koszty koszty...3 budynki są znacznie droższe niż jeden duży :-( .
Rikitiki no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2016, 01:44 PM   #113
jar_007
bezrobotny

jar_007's Avatar

Likes (Received): 3459

Aż zajrzałem co nam domorosły urbanista wymyślił tym razem.
Oczywiście zero poszanowania kontekstu i historycznej urbanistyki. Wypięcie się dupą do ul. św. Wita. Bierzesz z modernistów pełnymi garściami...

Od strony św. Katarzyny pierzeja mogłaby wyglądać i funkcjonować dobrze, ale z takimi pomysłami to z dala od Starego Miasta i raczej od Śródmieścia. Coś takiego to na terenach poprzemysłowych czy blokowiskach.
Nie ma też tak dobrej żeby jej zaszkodziły.

pierwszyyeti, zieloony, Sanus liked this post
jar_007 no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2016, 01:46 PM   #114
Curz

Curz's Avatar

Nie, nie moge patrzec na te kurnikowate przybudowki. Nie wszystko co wyprodukowal modernizm jest wspaniale.
No existe ningśn ser supremo. Cuando te mueres, te mueres y ya, listo, se acabó.
Old April 16th, 2016, 02:26 PM   #115
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Quote:
ciekaw jestem jak wyglada wylozenie przepisow. ten pawilon jest w zasadzie czescia calego zespolu. czy przy takiej opcji byloby inaczej?

Poprzednim razem nie byłem dość precyzyjny bo zabrakło jednego słowa, które teraz dodaję

Quote:
Originally Posted by zajf View Post
od ulicy była obowiązującą ciągła linia zabudowy z oraz założona minimalna wysokość, która wyklucza taki pawilon.
Więc powyższa propozycja także nie jest zgodna z planem. Od Św. Wita także jest ciągła obowiązująca linia zabudowy.

Do popatrzenia i poczytania
Wrzucam link do mapy: http://geoportal.wroclaw.pl/www/mpzp/mpzp385.jpg
i link do treści planu: http://uchwaly.um.wroc.pl/uchwala.as...er=XLI/1283/09
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran, Nepal
Old April 16th, 2016, 04:28 PM   #116
jacekq
Registered User

Likes (Received): 7532

Po mojemu to jest pomysł na przerobienie Szczepina wzdłuż Legnickiej. Na Starym Mieście raczej punktowców za dużo mamy.

Rafis liked this post
jacekq no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2016, 05:28 PM   #117
lewandovski
DDR FAN

lewandovski's Avatar

jesli chodzi o pomysl zespolu budynkow ustawionych poprzecznie do glownej arterii z pawilonem laczacym od strony sw. katarzyny polegal takze na rozdrobnieniu bryly, tak by nie powstal ponownie walen typu skanski. ta dzialka nie jest mala, razem z obecnie stojacymi na niej biurowcami jej powierzchnia zblizona jest do dzialki justyna. w przypadku justyna oraz gd zastosowano "proby urozmaicenia" elewacji przez uzycie roznych materialow oraz podzialow elewacji, w efekcie wyszlo w obu przypadkach infantylnie. na unikniecie monotoni bryly, tak duzych budynkow pozwala jej zroznicowanie, albo organiczne (silver tower, ovo) albo rytmiczne (wspomniane alfy poznanskie, hala hutmenu itd.). to drugie rozwiazanie stosuje sie w ostatnich czasach niezmiernie rzadko, gdyz w glowach wciaz tkwi strach przed racjonalizacja budownictwa, ktora doprowadzila do urbanistycznego balaganu, wielka plyta itd. tymczasem dobrze przeymslana koncepcja oparta na rytmice duzych obiektow ma jednoznacznie charakter wielkomiejski, przy czym dzieki zdecydowanym podzialom bryly, nie musi oznaczac zdominowanie gabarytowe otoczenia.

ok, mam nadzieje, ze doczytalem wszystko. w przypadku tego planu zastanowilbym sie nad mozliwoscia kombinacji dozwolonego przekraczania lini zabudowy od drugiej kondygnacji w gore, z ustalonym dla tej dzialki mozliwym przekroczenie wysokosci dopuszczalnej na dlugosci 30% lini zabudowy. wowczas mozna byloby uzyskac podobny efekt rytmu i regularnego przenikania sie bryl. oczywiscie w takiej sytuacji koncepcja uwzgledniajaca istniejace biurowce nie jest wiecej mozliwa (szkoda, to byloby rozwiazanie na teraz i na przyszlosc). dlatego mysle, ze nowy budynek powinien uwzgledniac przyszla kontynuacje zabudowy na pn i pd koncu dzialki:

sytuacja po przyszlej kontynuacji:

Old April 16th, 2016, 06:22 PM   #118
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Quote:
jesli chodzi o pomysl zespolu budynkow ustawionych poprzecznie do glownej arterii z pawilonem laczacym od strony sw. katarzyny polegal takze na rozdrobnieniu bryly, tak by nie powstal ponownie walen typu skanski.
Twórcy planu to przewidzieli:
18) obowiązuje podział elewacji, od strony terenów przeznaczonych na cele publiczne oraz od strony przyległych ulic i placów, w tym usytuowanych poza granicami obszaru objętego planem, na segmenty o długości nie większej niż 30 m, z wyjątkiem określonym w pkt 19;
19) ustalenie, o którym mowa w pkt 18, nie dotyczy elewacji budynków na terenie 1U od strony terenów 3KDD i 11KDPL;

reszta zależy od wyczucia architekta.
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran, Nepal
Old April 16th, 2016, 06:47 PM   #119
lewandovski
DDR FAN

lewandovski's Avatar

tak czytalem. jak sie odpowiednio przyjrzec, to skanska tez ma (niby)podzialy na segmenty.
Old April 17th, 2016, 10:36 AM   #120
Curz

Curz's Avatar

Druga poprozycja o wiele ciekawsza. Nawet poszedlbym bardziej odwazniej, i podwyzszylbym te punktowce.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
wrocław

Thread Tools

Posting Rules