[LK 139/93] Katowice - Zwardoń/Zebrzydowice (E-65) - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 4th, 2011, 01:47 AM   #81
msilent
Registered User

Likes (Received): 29

Dobrze, że nie będzie tam modernizacji pod 200. Bez sensu, tym bardziej że główny ruch na tej trasie jest regionalny i w przyszłości aglomeracyjny.
msilent está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 4th, 2011, 08:49 AM   #82
Kuba Buba
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by msilent View Post
Dobrze, że nie będzie tam modernizacji pod 200. Bez sensu, tym bardziej że główny ruch na tej trasie jest regionalny i w przyszłości aglomeracyjny.
Panowie bardzo dziękuję za odzew ale proszę kogoś o konkret(jeśli wie)będzie budowany nowy łuk i mamy problem,czy tory zostają w starym szlaku a modernizacja obejmie czynności inne, nie związane z kładzeniem nowego torowiska?Bardzo proszę o info.
Pozdrawwiam
K
Kuba Buba no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2011, 09:08 AM   #83
Min Isterstwo
Registered User

Min Isterstwo's Avatar

Witam serdecznie,

Przyglądam się dyskusji Państwa i muszę przyznać, że jest niezwykle interesująca.
Jestem ciekaw Państwa opinii, czy PKP respektuje prawa Polaków do własności prywatnej i czy przebieg nowej linii KDP, szczególnie w moim rodzinnym mieście Katowice, dzielnica Podlesie zostanie ostatecznie poprawiony zgodnie z potrzebami mieszkańców. Z tego co się orientuję to w odcinku projektu nr 12,13,14 istnieje wiele domów jakie należałoby zburzyć aby wyprostować ten łuk...? Czy zatem dla dobra mieszkańców przebieg trasy pozostanie wg wariantu I (pomarańczowe) czyli bez korekty czy wg wariantu II z korektą (czerwone).

W imieniu Min Isterstwa dziękuję z góry za odpowiedź.
Administracja Publiczna to służba człowiekowi, a nie władza i pieniądze. Petenci to nasi pracodawcy i są po to aby nie czekali i aby ich słuchać. Zarządy spółek Skarbu Państwa nigdy nie biorą łapówek. (:-)) Co za brednie.
Min Isterstwo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 6th, 2011, 01:36 PM   #84
bad455
54Y MY N4M3

bad455's Avatar

Likes (Received): 9630

Quote:
Originally Posted by Kuba Buba View Post
Linia różowa oznacza,że nie będą odginane dwa, z punktu widzenia mieszkańców Podlesia łuki?to na czy ma polegać ta modernizacja istniejącego szlaku,aby kolej mogła rozwinąć prędkość 160km/h?
Zapewne wystarczy przebudowa podtorza, odgrodzenie torowiska, likwidacja dzikich przejść i niepotrzebnych przejazdów kolejowych.
Nie wiem czy coś więcej, ale mam nadzieję, że ktoś bardziej obeznany to jeszcze objaśni, może @Iwan

Quote:
Originally Posted by Kuba Buba View Post
Jak można potwierdzić te dobre dla Podlesia informacje,skoro niedalej jak wczoraj pracownik biura KDP w Katowicach poinformowł mnie,że wybrano linię czerwoną bo to najlepszy wariant. Kto ma rację?kto ma jakąś wiedzę?gdzie to zweryfikować? bo atmosfera wśród mieszkańców jest coraz bardziej napięta.
Kilka stron wcześniej padła informacja, że PLK wybrało najtańszy wariant - modernizację do 160km/h, ale nie wiem na ile potwierdzona jest ta informacja. Najlepiej kontaktować się z PLK czy i który wariant został wybrany dla tego odcinka.
Byłoby super, gdyby faktycznie wybrano drugi wariant (choć dla mieszkańców Podlesia wręcz przeciwnie), ale jak już było wspomniane w tym wątku, jest to dużo bardziej kosztowna opcja.
bad455 no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2011, 01:38 PM   #85
Januszols
Włocławek(Vladislawia)

Januszols's Avatar

Likes (Received): 8

KDP w Katowicach?? Pierwsze słysze, no ale może za dawno nie siedziałem na forum. Czytałem natomiast o linii do Torunia przez Płock i
Wlocławek no ale jak widać sytuacja zmienia się z godziny na godzine.
Januszols no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2011, 02:14 PM   #86
Iwan
Registered User

Iwan's Avatar

Likes (Received): 4453

Quote:
Originally Posted by bad455 View Post
Nie wiem czy coś więcej, ale mam nadzieję, że ktoś bardziej obeznany to jeszcze objaśni, może @Iwan
W sumie to wiem tyle, ze ma byc to 160. AFAIK korygowac tych lukow nie beda (koszty).
utrzymuje sama, mają bardzo dobre współczynniki niezawodności.
****** http://www.eu07.pl/ ******* http://rail.phototrans.eu/ *******
Iwan no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2011, 02:19 PM   #87
Maciek2207
Registered User

Maciek2207's Avatar

Likes (Received): 2244

@Januszolc: Przędzej nam wybudują CMK południe niż wam północ.
Maciek2207 no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2011, 06:52 PM   #88
Min Isterstwo
Registered User

Min Isterstwo's Avatar

Witam serdecznie,

Zawsze, kiedy budujemy coś na długie lata warto rozważyć najlepszą opcję. Zgadzam się, że opcja przejazdu na Mikołów i Cieszyn zamiast na Bielsko przy prędkości ponad 160 jest lepsza. (Parametr koszty versus korzyść). Ja wolę kierunek Praga i Wiedeń. Bliżej z tego regionu nad ciepłe morza w pobliżu Lazurowego Wybrzeża, a i interesy jest z kim robić..
Oczywiście poza kwestią merytoryczną na moją decyzję wpływa zapewne związek uczuciowy z Katowicami i Podlesiem... Cóż. Jesteśmy tylko ludźmi...

Pozdrawiam i bardzo proszę o najnowsze informacje z Katowic.
Administracja Publiczna to służba człowiekowi, a nie władza i pieniądze. Petenci to nasi pracodawcy i są po to aby nie czekali i aby ich słuchać. Zarządy spółek Skarbu Państwa nigdy nie biorą łapówek. (:-)) Co za brednie.
Old November 7th, 2011, 07:50 AM   #89
Kuba Buba
Registered User

Quote:
Originally Posted by Min Isterstwo View Post
Witam serdecznie,

Zawsze, kiedy budujemy coś na długie lata warto rozważyć najlepszą opcję. Zgadzam się, że opcja przejazdu na Mikołów i Cieszyn zamiast na Bielsko przy prędkości ponad 160 jest lepsza. (Parametr koszty versus korzyść). Ja wolę kierunek Praga i Wiedeń. Bliżej z tego regionu nad ciepłe morza w pobliżu Lazurowego Wybrzeża, a i interesy jest z kim robić..
Oczywiście poza kwestią merytoryczną na moją decyzję wpływa zapewne związek uczuciowy z Katowicami i Podlesiem... Cóż. Jesteśmy tylko ludźmi...

Pozdrawiam i bardzo proszę o najnowsze informacje z Katowic.
Na informacje pewnie przyjdzie nam jeszcze poczekać.Biuro KDP w Katowicach jest pewne tych inwestycji,z resztą kolej dość nonszalancko pochodzi do informacji na temat wyburzeń,kwitując to lakonicznym:się wyburzy.Swoją drogą w Podlesiu rozpoczętych jest parę inwesrtycji m.in firma Jacol,Pejan developerzy ci podobno nic nie wiedzą o planach koleji,choć podobno wiedzą od ponad pół roku a ostatnio budują nawet w niedzielę(Jacol)skąd ten pośpiech?Tak czy siak w rejonie planów PKP wstrzymano wydawanie zgód na budowy,warto aby zainteresowani tą lokalizacją brali pod uwagę to,że coś jest na rzeczy.
Dziekuję za wszystkie informacje i proszę o kolejne.
Old November 7th, 2011, 01:50 PM   #90
sz4kal
Registered User

sz4kal's Avatar

Likes (Received): 94

Z tego co zauważyłem dzisiaj na dworcu kolejowym Zebrzydowice zaczął sukcesywnie pojawiać się ciężki sprzęt do modernizacji torowisk.
Old November 8th, 2011, 06:20 AM   #91
Min Isterstwo
Registered User

Min Isterstwo's Avatar

Quote:
Originally Posted by Iwan View Post
W sumie to wiem tyle, ze ma byc to 160. AFAIK korygowac tych lukow nie beda (koszty).
Bardzo dziękuję za info.
Old November 9th, 2011, 04:08 PM   #92
misieg
Registered User

misieg's Avatar

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by sz4kal View Post
Z tego co zauważyłem dzisiaj na dworcu kolejowym Zebrzydowice zaczął sukcesywnie pojawiać się ciężki sprzęt do modernizacji torowisk.
A gdzie jakieś info o przetargach i całym postępowaniu przetargowym?
bo chyba mi coś umknęło...
misieg no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2011, 10:14 PM   #93
sz4kal
Registered User

sz4kal's Avatar

Likes (Received): 94

Nie wiem nie wgłębiałem się w temat, ale akurat robię ogród nie daleko dworca pkp i dzisiaj stamtąd zabierałem podkłady kolejowe i widzę, że ostry ruch się tam zaczął
Old November 21st, 2011, 07:43 AM   #94
Kuba Buba
Registered User

Quote:
Originally Posted by Iwan View Post
Niestety z najnowszych doniesień,które są w posiadaniau mieszkańców Podlesia z rejonu Pomorskiego,Kaskady,Piwoni i Rolniczej wynika ,że korekcja łuków a co za tym idzie zmiana dotychczasowego śladu jest przesądzona na 99%.Pomysł ten całkowicie zrujnuje tą dzielnicę i odetnie ludzi od lasu.Na domiar złego developerzy budujący w okolicy Pomorskiegi i Rolniczej domy udają,że nic się nie dzieje,dlatego apeluje do ludzi zainteresowanych tą lokalizacją aby na razie z pewnością odpuścili sobie kupwanie działek lub gotowych domów w Podlesiu,bo bardzo prawdopodobne jest,że w odległości np 20 metrów od ich okien przemykać będzie szyblka kolej.Natomiast mieszkańców tych terenów namawiam o konsolidacje w wysiłku zmiany lub korekcji tych planów,które mogą zrujnować spokojne życie nierzadko zdeterminowane olbrzymim kredytem.Ludzie, do czasu poważnego potraktowania sprawy przez PLK PKP i UM Katowice nie inwestujcie w Podlesie!!,bo może się okazać,że dopiero co wydana zgoda na budowę za pół roku jak już powstaną budynki będzie guzik warta i PKP poprostu je wyburzy.
Old November 21st, 2011, 09:35 AM   #95
bad455
54Y MY N4M3

bad455's Avatar

Likes (Received): 9630

Skąd to info? Możesz podać źródło tych rewelacji?
bad455 no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2011, 12:44 PM   #96
Kuba Buba
Registered User

Quote:
Originally Posted by bad455 View Post
Skąd to info? Możesz podać źródło tych rewelacji?
Nieoficjalnie od kolejarzy-kasa jest unijna i zostanie wydana.Powtarzam nieoficjalnie,choć panowie z biura KDP twierdzą,że ten projekt ma priorytet.
Old December 31st, 2011, 01:18 PM   #97
beschu
Leben verboten!

Likes (Received): 156

Minął kolejny miesiąc. Wiadomo już coś konkretnego o przebudowie w Podlesiu i tyskim Mąkolcu/Mąkołowcu?
beschu no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2011, 04:01 PM   #98
Maciek2207
Registered User

Maciek2207's Avatar

Quote:
Originally Posted by beschu View Post
Minął kolejny miesiąc. Wiadomo już coś konkretnego o przebudowie w Podlesiu i tyskim Mąkolcu/Mąkołowcu?
Pieniędzy przecież na to nie ma. O ile się nie mylę, w nowym budżecie UE będzie ten projekt czyli lata 2014 - 2020.
Old February 10th, 2012, 08:00 PM   #99
Maciek2207
Registered User

Maciek2207's Avatar

https://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1460
Wszczęto postępowanie o wydanie DŚU na modernizację linii kolejowej E-65 odcinek Katowice - Zwardoń/Zebrzydowice.
Old May 25th, 2012, 12:21 PM   #100
Adeon
Registered User

Adeon's Avatar

Likes (Received): 110

Quote:
Rusza studium wykonalności modernizacji stacji w Czechowicach, Zebrzydowicach i Zwardoniu

Konsorcjum firm EGIS Poland i Halcrow Group opracuje studium wykonalności modernizacji stacji kolejowych: w Czechowicach Dziedzicach, w Zebrzydowicach i Zwardoniu na granicy Polski z Czechami i Słowacją. PKP Polskie Linie Kolejowe zawarły w tej sprawie umowę o wartości ponad 3 mln złotych.

Postępowanie na to zadanie ogłoszono 27 sierpnia 2011 roku. Do dnia otwarcia ofert - 12 października ubiegłego roku, wpłynęło aż 10 ofert złożonych przez 17 firm, z których ofertę konsorcjum Egis i Halcrow, o wartości 3,44 mln zł brutto, uznano za najkorzystniejszą.

Stacje te ze względu na swoją specyfikę zostały wyłączone z dotychczas realizowanego studium wykonalności na odcinku Grodzisk Mazowiecki - Kraków/Katowice – Zwardoń/Zebrzydowice - granica państwa”, realizowanego w poprzedniej i obecnej perspektywie finansowej.Bezpośrednim celem projektu jest wykonanie w okresie 32 miesięcy niezbędnych analiz technicznych i ekonomiczno-finansowych wraz z projektem wstępnym oraz uzyskanie decyzji środowiskowych i lokalizacyjnych, niezbędnych do rozpoczęcia przez PKP PLK modernizacji/budowy stacji w okresie planistycznym 2014 – 2020 r.,

Cele jakie zostaną osiągnięte w wyniku modernizacji to: przebudowa układów torowych stacji umożliwiających kursowanie pociągów o długości 750m, zwiększenie przepustowości linii kolejowych, na których leżą w/w stacje kolejowe, w ruchu pasażerskim i towarowym, poprawa bezpieczeństwa ruchu pociągów i jakości usług transportowych, usprawnienie ruchu towarowego na stacji węzłowej Czechowice Dziedzice i stacjach granicznych Zebrzydowice i Zwardoń, poprawa dostępności do atrakcyjnej turystycznie części Beskidów, poprawa stanu środowiska naturalnego, eliminacja ograniczeń architektonicznych.

Modernizacja stacji pozwoli na dostosowanie ich do standardów AGC i AGTC. Zastosowane rozwiązania techniczne w trakcie modernizacji stacji, zgodne z (TSI), pozwolą na wypełnienie wymagań dotyczących interoperacyjności. Umożliwi to powiązanie się ze zmodernizowaną już infrastrukturą poza naszymi granicami w Czechach i na Słowacji. Przyczyni się to również do ożywienia, tracących obecnie na znaczeniu, międzynarodowych połączeń kolejowych wpływając jednocześnie na poprawę spójności pomiędzy Polską a południowymi krajami Europy.
http://www.rynek-kolejowy.pl/33067/R..._Zwardoniu.htm
Adeon no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
śląskie, bielsko-biała, e65, katowice, kolej

Thread Tools

Posting Rules